Niewykorzystane okazje się mszczą

jag. Marta
6 listopada 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Wydawało się, że bardziej ofensywnego ustawienie już nie można znaleźć. A jednak Tomasz Kafarski o taki skład się pokusił. W jedenastce, która o 20.00 rozpoczęła mecz z Koroną Kielce było zaledwie dwóch nominalnych obrońców! Przez ponad godzinę taki system sprawdzał się doskonale. Gdańszczanie jednak zagrali bardzo nieskutecznie w ataku i seriami marnowali dogodne sytuacje. Dlatego skończyło się remisem 1:1 (1:0).

1:0 Kaczmarek 27 (wolny)
1:1 Wilk 79

LECHIA: Kapsa - Rogalski, Kożans, Wołąkiewicz, Kaczmarek - Nowak (83 Bajić), Surma, Pietrowski - Buzała (75 Kowalczyk), Zabłocki (65 Wiśniewski), Lukjanovs.

KORONA: Cierzniak - Kuzera, Hernani, Malarczyk, Kal - Kiełb, Zganiacz (59 Gajtkowski), Wilk, Edson (67 Sobolewski)- Edi, Buśkiewicz (73 Konon).

Sędzia: Jarzębak (Bytom). Żółte kartki: Kuzera, Kal, Malarczyk, Kiełb, Sobolewski (Korona). Widzów: 8 000.

0' po raz pierwszy w Lechii na prawej obronie wystąpi Maciej Rogalski. To najlepszy strzelec Lechii w sezonie, gdy zdobywała awans do ekstraklasy, niespodziewanie zastąpił w "11" kontuzjowanego Krzysztofa Bąka.

0' Korona przyjechała do Gdańska z czterema przegranymi z rzędu. Zespół Marka Motyki, który w kwietniu był przymierzany do pracy w Gdańsku, ostatnie punkty w ekstraklasie zdobył 26 września po wygranej z Piastem Gliwice 3:2.

0' drużyny zmierzają na środek boiska. Lechia dziś w białych strojach, goście w tradycyjnych żółto-czerwonych

0' w wyniku losowania, którego dokonali kapitanowie Hubert Wołąkiewicz i Edi Andradina drużyny zamieniły się połowami. Lechia rozpocznie plecami do tablicy świetlnej.

1' mecz rozpoczęła Lechia

1' w pierwszej akcji Buzała wywalczył aut tuż przy bocznej chorągiewce

2' dobra akcja Lechii. Rozpoczął ją i zakończył, zablokowanym strzałem Pietrowski

5' dobry szybki mecz z dużą przewagą Lechii, Cierzniak właśnie ratował się piąstkowaniem

9' rzut wolny dla Lechii. Faulowany Zabłocki wrzucił piłkę w pole karne, ale wybili ją obrońcy

10' szczęście przy Lechii! Strzał Buśkiewicza w słupek!

11' Lechia w dziesiątkę, bo Zabłocki zmienia buty piłkarskie

12' kolejny strzał Buśkiewicza, tym razem po nogach obrońców i broni Kapsa

13' pierwszy rzut rożny dla Lechii

14' dobre dośrodkowanie. Blisko bramki doszedł do piłki Buzała, ale była ona jak dla niego zbyt wysoko i strzał musiał być niecelny

16' drugi róg dla Lechii

16' po dośrodkowaniu Zabłockiego piłka przed pole karne trafia do Nowaka, ten wrzuca ją za obronę Korony, ale tutaj na spalonym Kożans.

17' dobra akcja prawym skrzydłem Kiełba, ale do jego dośrodkowania nie doszli kielczanie

18' pierwszy róg dla Korony. Po dośrodkowaniu Edsona Kapsa miał problemy ze złapaniem piłki, ale był niezgodnie z przepisami blokowany przez Kuzerę. Żółta kartka dla obrońcy Korony, który niegdyś bezskutecznie zabiegał na testach o angaż w Lechii.

19' dobry rajd Rogalskiego, ale tylko róg. Dośrodkowanie Zabłockiego znów padło łupem obrońców Korony.

20' faul na Zabłockim Wilka około 35 metrów od bramki. Strzał Zabłockiego, ale w mur

22' Spalony na Zabłockim kończy niezłą akcję Lechii

24' drugi róg dla Korony. Po krótki rozegraniu w polu karnym znalazł się Kiełb, którego strzał w "krótki róg" w dobrym stylu obronił Kapsa

26' Kal fauluje Zabłockiego. Żółta kartka dla obrońcy Korony

27' LECHIA prowadzi 1:0! Rzut wolny z około 20 metrów. Kaczmarek uderzył z lewej nogi obok muru i piłka w siatce!

32' Kaczmarek tym razem strzał z dystansu, ale nie mógł zaskoczyć Cierzniaka.

34' po dośrodkowaniu z rogu Edsona do "główki" doszedł Buśkiewicz, ale Kapsa bez problemu złapał piłkę

35' strzał z dystansu Korony, mocno niecelny

35' szybka odpowiedź Lechii, ale Lukjanovs zbyt egoistycznie, zamiast podawać strzelił i trafił w nogi obrońców

36' żółta kartka dla Malarczyka za faul na Zabłockim

39' Wołąkiewicz dobrze głową przecina dośrodkowanie Ediego

40' szybka kontra Lechii. Surma do Zabłockiego, ten wycofał przed pole karne do nadbiegającego Buzały. Szkoda, że mocny strzał Pawła poszybował nad poprzeczką.

44' sędzia dolicza jedną minutę

45' dobry strzał Edsona, piłka jeszcze po rykoszecie, ale czujnie Kapsa został w środku bramki i pewnie złapał futbolówkę

45+1' Edi w polu karnym, ale strzał niecelny

45+1' koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi 1:0

46' Rozpoczynamy drugą połowę.

46' Wśród obserwatorów spotkania na trybunie głównej gdańskiego stadionu zasiadł premier Donald Tusk.

48' Pierwsze kilkadziesiąt sekund drugiej połowy toczy się głównie w środku pola.

49' Lukjanovs pociągnął lewym skrzydłem, jednak za głęboko dośrodkował, chwilę później w sytuacji w polu karnym gdańszczanie reklamowali zagranie ręką, jednak sędzia nakazał grać dalej.

50' W odpowiedzi kontra Kiełba, jednak on również źle dośrodkowuje.

51' Strzał Zabłockiego nad bramką gości.

53' Żółta kartka dla Kiełba.

56' Lukjanovs podaje do Buzały, który wychodził na sytuację sam na sam, jednak Cierzniak odważnie wybiegł z bramki i wybił piłkę na aut poza własnym polem karnym.

59' Zmiana w Koronie za Zganiacza wchodzi Gajtkowski.

60' Kuzera wybija piłkę już z linii bramkowej.

62' Lukjanovs dokładnie podał do Zabłockiego jednak ten uderzył tylko w boczną siatkę.

65' Zmiana w Lechii schodzi z boiska Zabłocki, na jego miejsce wchodzi Piotr Wisniewski.

67' Druga zmiana w Koronie, za Edsona wchodzi Sobolewski.

70' Wolny w wykonaniu Lechii jednak piłkę na róg wybijają kielczanie., Po rogu Lukjanovs minimalnie obok słupka, nadal na Traugutta 1:0.

72'Dwa rzuty rożne pod rząd wykonywał Wiśniewski, po drugim niecelnie strzelał Lukjanovs.

73' Trzecia zmiana w Koronie za Buśkiewicza wszedł Konon.

75' Zmiana w Lechii za Buzałę wczhodzi Maciej Kowalczyk.

77' Groźna kontra Korony, Kapsa wybiegiem wyjaśnia sytuację, piłkarze gości spoglądają na sędziego oczekując karnego, jednak grę wznawiają gdańszczanie.

79' Gol dla Korony dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Cezary Wilk i jest remis 1:1. Jeszcze raz potwierdziło się, że niewykorzystane sytuacje się mszczą

81' Błąd w rozegraniu piłki na własnej połowie gdańszczan wykorzystał Sobolewski, w ostatniej chwili powstrzymany przez obrońców.

81 Żółta kartka dla Sobolewskiego.

83' Zmiana w Lechii za Nowaka wchodzi Marko Bajić.

87' Uderzenie z dystansu Bajicia, jednak bardzo niecelne.

89' Konon dośrodkowuje jednak Kapsa przecina to podanie.

90' Bajić z około 25 metrów strzelał, celniej niz ostatnio ale piłkę złapał Cierzniak.

90' Sędzia dolicza 3 minuty.

90+2' Jedna z ostatnich szans Lechii, po rogu, krótko rozegranym przez Lukjanovsa piłka powędrowała do Surmy ten jednak prosto w ręce bramkarza Korony.

90+3' Sędzia kończy spotkanie. Lechia - Korona 1:1

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 1:0 (0:0),
Odra Wodzisław - Zagłębie Lubin 1:2 (1:1), Wisła Kraków - Legia Warszawa 0:1 (0:1), Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 2:1 (2:0), Polonia Warszawa - Cracovia 0:1 (0:1), Polonia Bytom - Lech Poznań 1:1 (0:0), Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 5:2 (3:1).