Niezasłużona porażka

15 marca 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Rozczarowanie w Gdyni. W pierwszym meczu tej wiosny u siebie o punkty w ekstraklasie piłkarze Arki przegrali z Piastem Gliwice 0:1 (0:0). Jedynego gola strzelił w 54. minucie Marcin Bojarski. Rezultat jest niesprawiedliwy, gdyż przez większą część meczu to gdynianie zdecydowanie przeważali.

.

ARKA: Witkowski - Ł.Kowalski, Żuraw, Anderson, Telichowski - Zakrzewski, Scherfchen, Ława (57 Ljubenow), Pietroń (57 Wachowicz) - Nawrocik, Trytko (61 Karwan).

PIAST: Kasprzik - Kaszowski, M.Kowalski, Glik, M.Michniewicz - Podgórski (90 Smektała), Muszalik, Wilczek, Seweryn (63 Iwan) - Bojarski, Olszar (71 Prędota).

Sędzia: Borski (Warszawa). Żółte kartki: Ł.Kowalski, Zakrzewski, Telichowski (Arka), Bojarski, Podgórski (Piast). Widzów: 6000.

Pierwszą połowę strzałem otworzyli i zakończyli goście. Były to jedyne uderzenia gliwiczan przed przerwą. Tylko przy próbie Marcina Bojarskiego Norbert Witkowski musiał interweniować, wybijając piłkę na róg.

Zdecydowaną przewagę miała Arka, ale z jej akcji wynikały tylko rzuty rożne. Z narożnika boiska gdynianie bili piłkę przed przerwą aż dziewięć razy! Najczęściej dośrodkowania zbyt krótko wybijali obrońcy Piasta, a kolejne strzały gospodarzy po rykoszetach przynosiły... rogi.

Grzegorz Kasprzik musiał interweniować tylko dwukrotnie. Najwięcej problemów sprawiła mu parada w 6. minucie, kiedy mocno po ziemi uderzył Błażej Telichowski. Dokładnie pół godziny później bramkarza Piasta zatrudnił jeszcze Zbigniew Zakrzewski, ale skończyło się tylko... rogiem.

Druga połowa rozpoczęła się od okazji bramkowych z obu stron. W 48. minucie Zakrzewski przedarł się prawym skrzydłem i dośrodkował na głowę Nawrocika. Strzał Damiana był nieprecyzyjny. W odpowiedzi główkował Mateusz Kowalski, a Witkowski przerzucił piłkę nad poprzeczką.

W 54. minucie Telichowski nie zdążył się wrócić po nieudanym zainicjowaniu akcji ofensywnej, a Marcin Pietroń nie potrafił powstrzymać z lewej strony boiska Tomasza Podgórskiego. Pomocnik Piasta miał czas i miejsce, aby znaleźć w "16" Bojarskiego, który strzelił gola.

Gra Arki nabrała ożywienia dopiero po trzech zmianach w ciągu czterech minut, które dokonał Czesław Michniewicz. Strzelali rezerwowi Marcin Wachowicz i Bartosz Karwan oraz Nawrocik. Ten ostatni w 62. minucie z kilku metrów posłał piłkę wysoką nad poprzeczką.

Już do końca meczu gdynianie atakowali, ale niektóre z tych akcji przypominały bicie głową w mur. - Arka miała optyczną przewagę, ale to przy nas było szczęście - przyznał Dariusz Fornalak, trener Piasta. - Spodziewaliśmy się, że ten mecz będzie tak wyglądał. Liczyliśmy na kontrę. Przy akcji Podgórskiego zostało mi tylko dołożyć nogę - dodawał Bojarski.

W miejscowych szeregach panował smutek, ale nie przygnębienie. - Nie takie były oczekiwania. Jestem bardzo zawiedziony. Przeprowadziliśmy dużo akcji, ale brakowało szczęścia i umiejętności. Mamy jednak dobrych piłkarzy, którzy nie powinni mieć kłopotów z utrzymaniem - ocenił trener Michniewicz.

Tabela wprowadzona: 2009-03-15

Pozostałe wyniki 20. kolejki: Cracovia - Lechia Gdańsk 3:1 (0:0), Polonia Warszawa - ŁKS Łódź 1:3 (0:1), Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 2:1 (1:1), GKS Bełchatów - Wisła Kraków 0:0, Odra Wodzisław - Śląsk Wrocław 0:0, Polonia Bytom - Ruch Chorzów 0:3 (0:1), Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:1 (0:0).

Opinie (196) ponad 20 zablokowanych

• (2)

brawo piast brawo lechia!!!

• 51 32

• Wujek dobra rada

hahahahhahahaha wczoraj cioty siedzialy na temacie craxa-Lechia i beczały a tymczasem sami u siebie z cieniutkim Piastem wtopili!!! Buahahahaha

• 12 2

• kupie karnego

Gdzie jest ten fryzjer .... gdzie jest ten karny ... gdzie poszedł przelew ???

• 0 0

• zolto- niebieski Sopot (9)

czy wygrywasz, czy nie- ja i tak kocham Cie
    w moim sercu Areczka i na dobre i na zle
    zolto- niebieski sopot- barwy klubu, barwy miasta
    znow przyjdzie wiosna i lepsze czasy- powroci nasza Areczka do czolowki ekstraklasy
    Sopot wierny Arce na zawsze!

• 34 65

• ty baranie od szczypiora, byłeś kiedykolwiek na meczu na żywo ?

czy koncentrujesz się wyłącznie na komentarzach internetowych ty cioto.

• 8 7

• Co za debil ;(

Kretynie jeden wyjdz na ulice z szalikiem, to zobaczymy czy Sopot jest wierny fuj! arce!

• 8 8

• TYLKO LECHIA BKS!!!! SOPOT LECHIA HOOLIGANS

BKS LECHIA HOOLIGANS!!!!

• 4 4

• (4)

27 lat mieszkalem na Brodwinie, zaden idiota nigdy nie kibicowal tam Arce! Albo ktos sie podpina albo jakies prostaki sie przeprowadzily.
      Pare osob za Baltykiem, 90% za Lechia wspolnie z Kamionka, Mazowiecka, Kraszewskiego itd, ale zadnej Arki tam nigdy nie widzialem.

• 5 1

• co za debile w tym sopocie (2)

zaden idiota nie kibicowal arce bo wszyscy idioty z debilnymi ryjami kibicuja glownie lechii a odnosnie tego smiecia co grozi ze jak ktor wyjdzie z szalikiem arki to ja chetny wyjde i zrob mi cos a skonczysz tam gdzie twoje miejsce cieciu czyli w pudle hehe

• 0 5

• realista nikt ci nic nie zrobi bo juz jestes nieszczęsliwy...

...gdzyż nie masz rozumu

• 3 1

• jak przeżyjesz

• 0 0

• Mazowiecka? buhahahaha TYLKO ARKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• LECHIA! (1)

Lechia też zamula ale chociaż u siebie nie dostajemy :) obie drużyny grają słabą piłkę trzeba uczciwie powiedzieć! Za mało kasy idzie na obie drużyny i nie ma się co spodziewać że będą grać jak Barcelona :D

• 13 3

• dołują obydwie ale faktem jest, że przeciwnice mocno się przygotowali

do walki na wiosnę.Nasi jednak na pewno powalczą. Oby skutecznie.

• 0 0

• (1)

jak My 2 liga to wy gdzie? 16 liga??????? takiej klasy rozgrywkowej to nawet nie ma!!!!

• 1 2

Arka 0:1 Lechia (tyle w temacie)

• 3 2

• ja się martwię nie tylko o Arkę, bo to inna sprawa ale o to, że

liczyłem na szmaciarzy, że wygrają z konkurentem Lechii w walce o pozostanie w lidze. Jakoś dziwnym trafem Arka wówczas zawsze zawodzi.