Niezbyt dużo kibiców oglądało popisy Widenowa

Asseco Arka Gdynia

Od wysokiego zwycięstwa rozpoczęli koszykarze Aseco Prokomu rundę rewanżową rozgrywek Zjednoczonej Ligi VTB. Mistrzowie Polski rozbili VEF Ryga aż 103:75 (24:16, 31:25, 26:19, 22:15). Bardzo dobry mecz rozegrał Filip Widenow. Szkoda, że te popisy Bułgara oglądała mała jak na Gdynię widownia. Hala wypełniła się bowiem w niespełna jednej trzeciej.

22 typowania

ASSECO PROKOM: Burrell 14, Ewing 13, Varda 8, Eldridge 6, Szczotka 0 - Widenow 22, Witka 10, Łapeta 9, Wilks 9, Hrycaniuk 5, Giddens 4, Kostrzewski 3.

VEF: Janicenoks 14, Parahouskis 13, Bierzins 11, Bertans 5, Gadson 0 - Valters 19, Wiliams 8, Selakovs 5, Laksa 0.

Pierwsze punkty w meczu zdobył Artsiom Parachouskis wykorzystując dwa rzuty wolne. Gospodarze odpowiedzieli natychmiast punktami Ronnie Burrella. Po kolejnych szybkich akcjach w 2 minucie meczu było 7:2 dla gospodarzy i trener VEF musiał wziąć czas.

W początkowej fazie meczu gdynianie wygrywali grę na tablicach co dawało im szansę na punkty z dobitek, czy też szybkie kontry. W 5 minucie po wolnym Ratko Vardy było 10:4 dla gospodarzy.

Chwila nieuwagi wiele ich jednak kosztowała. Najpierw za 3 punkty trafił Kaspars Berzins a kilkanaście sekund później kontrę wykończył punktami Kristaps Janicenoks i przewaga mistrzów Polski stopniała do 1 punktu (10:9 w 6 min.).

Ten sam łotewski zawodnik za chwilę doprowadził do stanu 12:11 dla gdynian, jednak gospodarze odskoczyli rywalom po dwóch dobrych i skutecznych wejściach pod kosz Roberta Witki (16:11).

Ponownie uważniejsza gra w obronie gospodarzy dała im wyraźniejszą przewagę, w 9 minucie po akcji 2+1 Adama Hrycaniuka było 22:13 dla gdynian. VEF odpowiedział drugą już "trójką" Berzinsa ale i tak po 10 minutach gospodarze prowadzili 24:16.

Druga kwarta rozpoczęła się od małego pojedynku na rzuty za 3 punkty pomiędzy Filipem Widenowem a Bierzinsem. Wygrał go Bułgar i mistrzowie Polski w 11 minucie objęli prowadzenie 30:19.

W kolejnych minutach gra była już nieco bardziej różnorodna a w 13 minucie gospodarze prowadzili 34:22. Gdynianie grali dokładniej i w sposób bardziej urozmaicony. Na początku 14 minuty meczu efektownym wsadem popisał się J.R.Giddens później Widenow po raz czwarty w meczu zdobył punkty zza linii 6,72 a serial skuteczności gdynian wykończył spod kosza Witka. W 14 minucie było więc 41:24 dla gospodarzy.

W 18 minucie gdynianie prowadzili 44:33. Nieco zwolnili tempo gry i stąd minimalne zmniejszenie strat zespołu z Rygi. Żywiołowo reagujący trener Tomas Pacesas zdecydował, że na parkiet powróci Varda. Serb jak zwykle grał niezwykle twardo ale też skutecznie. po jednej z jego akcji pod koszem Sandis Valters odbił się od gdyńskiego Serba jak od ściany i padł na parkiet. Sędziowie odgwizdali faul zawodnika z Rygi a center Asseco Prokomu wykorzystał dodatkowy rzut wolny i gospodarze wyszli na prowadzenie 46:33.

Ostatecznie po pierwszej połowie gdynianie prowadzili 55:41 a ostatnie punkty niemal równo z syreną zdobył Burrell.

W pierwszej połowie dla Asseco Prokomu najwięcej punktów zdobyli: Widenow 14 oraz Burrell 12, dla VEF Bierzins i Parachouskis po 11.

Ofensywa gospodarzy trwała również po przerwie w 23 minucie gry było 60:43 dla Asseco Prokomu a punkty spod kosza zdobył wówczas Łapeta.

W 26 minucie przewaga gdynian wzrosła do 19 punktów (68:49), rywale próbowali odrabiać dystans rzutami trzypunktowymi. Po takim trefieniu Dereka Williamsa było 68:52.

W 29 minucie gospodarze osiągnęli 20-punktową przerwagę. Po trafieniu Michaela Wilksa było 78:58. Ostatecznie, po 3 kwartach gdynianie prowadzili 81:59 a gdy rozbrzmiewała syrena kończąca kwartę za 3 punkty trafił Widenow.

W 33 minucie gdynianie prowadzili już 89:60, celnym rzutem za 3 punkty popisał się wówczas Wilks, po bardzo dobrej asyście Eldridge'a.

Gospodarze bardzo szybko chcieli osiągnąć granicę 100 punktów, jednak pośpiech ten wprowadził w ich poczynania chaos i niedokładność przy oddawaniu rzutów. tak było w przypadku m.in. Mateusza Kostrzewskiego który nie trafił spod kosza po tym jak sam przebiegł niemal pół boiska.

W drugiej połowie ostatniej kwarty trener Pacesas wystawił do gry niemal wyłącznie polski skład, na parkiecie pozostał jedynie Eldridge zapewne tylko z powodu braku zdrowego polskiego rozgrywającego.

W 38 minucie chwilową niemoc strzelecką gospodarzy przerwał Eldridge właśnie i było 94:66 dla gospodarzy.

Na 70 sekund przed końcem meczu gdynianom wreszcie udało się przekroczyć granicę 100 punktów. Po rzucie za 3 punkty Eldridge'a było 101:70. Mecz Z VEF Ryga zakończył się natomiast efektownym zwycięstwem mistrzów Polski 103:75.

• A "marny, wschodni" pucharek??? (1)

O który walczy m.in. CSKA Moskwa i Unix Kazań, nie wspominając już o Żalgirisie!!! Nie mam pytań:)
    Jak się nie wie o czym się pisze, to może lepiej z Sopańska nie zabierać głosu.

• 5 0

• Jednak trudno nazwac go renomowanymi rozgrywkami. Szczerze nikt nie bawil by sie w ten pucharek gdyby nie pieniadze, w innych rozgrywkach natomiast gra sie rowniez i prestiż. Moim zdaniem oczywiscie

• 0 4

• Przypominam! (2)

Hmm nawet jesli asseco wygra zalegle mecze to nie bd 1 w tabeli. i wlasnie przypomnialo mi się jak smieszna gdynia chciala dostac od tak tyle samo pkt co pierwszy i byc zwolnionym a argumentem bylo ze i tak bd pierwsi. Klub fajny ale kibice to zenujacy idioci

• 0 7

• jak brak argumentów to pozostaje obrażać (1)

powyższy wywód niejkiego (niejakiej?) "ja" jest na to dowodem

• 6 0

• Ale gdzie brakuje Ci argumentu? argumentem jest pozycja lidera ktora zajmuja czarni a przed sezonem byla przez kibiców przypisana do asseco. To pokazuje ze w sporcie nie mozna przyznawac laurów za zaslugi tak jak widzieli to kibice z gdyni piszac ze cos im sie nalezy.

• 0 4

• Filip Videnov

tak nazywa się gracz APG z "8". Widenowa nie ma w tej drużynie

• 4 0

• kogo obchodzą takie bezsensowne mecze? (4)

1/3 zajętych miejsc w hali to potwierdza

• 7 21

• nie podpisuj się miastem Sopot

jeden...;/

• 0 0

• taaa za to na Trefl w Eurolidze, VTB i NBA chodzą tłumy:)))))))))))))) (1)

• 11 7

• tłumy z biletami za złotówke aby hale wypłenic , nie ma co :)

• 6 2

• nie interesują Cie to czemu piszesz???

może z zazdrości przypadkiem?

• 8 5

• PROKOM! (1)

Denna druzyna.Z taką kasą nic nie pokazuje.Porazka na całego.Pacesas to trener bardzo cienki.Nie potrafi z tych grajkow zrobic teamu.Ciagle sie wydziera a to nie pomaga.Beda klopoty z obrona mistraz Polski.Nakupowali kupe zawodnikow a tu D--A.W lidze tez porazki.Euroliga przegrana,pozostał ten marny wschodni pucharek ,takze smutek w Gdynii.

• 3 17

• "daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenie..."

APG i tak zostanie Mistrzem, kto tego nie widzi, ma problem...ze swoim widzeniem...

• 5 3

• Mecz bez historii APG kontrolowało przebieg meczu i można tylko pochwalić Packa że w końcu dał pograć w 2 połowie rezerwowym bo widać że niektórym brak ogrania meczowego np. Witka, Kostrzewski. Cieszy również to że widoczne postępy robi Adam Łapeta i Piotr Szczotka. Może punktowo to nie wygląda najlepiej ale można powiedzieć że czarną robotę w obronie i ataku wykonują porządnie. W Lidze VTB grać jak najmocniejszym składem jeśli są jeszcze matematyczne szanse na awans do final 4. Patrząc na TBL to nie będzie tak prosto i łatwo. wiadomo że wszystkie zespoły się będą sprężały na APG ale po rozegraniu zaległych spotkań (Kotwica, Anwil, Turów, AZS) wystartują do play off z 1 miejsca. Szkoda że na wszystkich portalach koszykarskich piszą o trójkach Widenowa a nie ma jego zdjecia tylko inni zawodnicy APG