Outsider Superligi postawił się Vistalowi

24 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Patrycja Kulwińska szybko otworzyła rejestr bramkowy w meczu z KPR Jelenia Góra, ale potem wcale tak łatwo nie było, jakby wskazywało na to miejsce przyjezdnych w tabeli. Patrycja Kulwińska szybko otworzyła rejestr bramkowy w meczu z KPR Jelenia Góra, ale potem wcale tak łatwo nie było, jakby wskazywało na to miejsce przyjezdnych w tabeli.

Miało być efektowne zwycięstwo w pierwszy od ponad miesiąca występie przed własną publicznością piłkarek ręcznych Vistalu, aby mecz dostarczył niespodziewanie emocji. W Gdynia Aren wicemistrzynie Polski pokonały outsidera PGNiG Superligi - KPR Jelenia Góra tylko 29:25 (15:11).

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska, Łabuda 2, Urbaniak, Galińska 5, Dorsz 1, Kobylińska 7, Stanulewicz 2, Zych 5, Kozłowska, Gutkowska, Tasić 2, Kulwińska 5

KPR: Demiańczuk, Pękalska, Hoffman - Nowicka 3, Bielecka, Grobelska 1, Mączka 8, Tomczyk, Uzar 4, Jasińska 6, Kanicka, Fijałkowska, Bilenia, Michalak 3

W tym sezonie KPR tracił już po 40 bramek w Lubinie i Lubinie, ale w Gdyni wcale nie zamierzał zaliczyć podobnego pogromu. Co prawda po trafieniach Patrycji KulwińskiejMoniki Kobylińskiej Vistal prowadził 2:0, a aż do 8 minuty zachowywał czyste konto po stronie strat, to przed przerwą musiał się trochę natrudzić, by utrzymywać korzystny wynik.

W 13. minucie jeleniogórzanki zbliżyły się na 3:4, a dwie bramki zdobyła dla nich Sylwia Jasińska. Gdynianki odpowiedziały czterema trafieniami z rzędu. Kolejno udanymi akcjami popisywały się: Dunja Tasić, Magdalena Stanulewicz, Kobylińska i Kulwińska. w 21. minucie po następnym udanym rzucie Stanulewicz było 10:5.

Ambitnie grające przyjezdne w tej odsłonie jeszcze 5-krotnie zbliżały się na odległość 3 bramek. O tym, że w przerwie Vistal prowadził 15:11 przesądził rzut Emilii Galińskiej.

Na początku drugiej połowy gospodynie wzmocniły defensywę. Dobrze w bramce spisywała się Małgorzata Gapska. Nie tylko broniła rzuty rywalek, ale i szybko podawała piłkę na kontry. Dzięki temu w 38. minucie gdynianki odskoczyły na 20:13 po bramce Galińskiej.

Z sześcioma bramkami przewagi (24:18) miejscowe weszły w ostatni kwadrans. Wystarczyło jednak, że karę 2 minut otrzymała Kulwińska, a przyjezdne znów poczuły szansę. W 52. minucie prowadzenie Vistalu stopniało do 26:23. Zrobiło się nerwowo, gdyż Aleksandra Zych nie wykorzystała jeszcze karnego. To ona podeszła do rzutu z 7. metra, gdyż wcześniej dwóch takich okazji nie wykorzystała Kobylińska.

Jeszcze w 57. minucie było tylko 27:24. Kto wie, czy nie byłoby o wiele jeszcze bardziej nerwowej końcówki, gdy nie bramka Zych, a w odpowiedzi tylko rzut w słupek Dominiki Grobelskiej w pojedynku sam na sam z bramkarką.

W ostatniej minucie obie drużyny zdobyły jeszcze po jednej bramce. Rzucały najskuteczniejsze w zespołach: Anna Mączka, a po niej Kobylińska.

TRENER AZS ŁĄCZPOLU GDAŃSK PRZEPRASZAŁ PO PORAŻCE PIŁKAREK RĘCZNYCH Z ENERGĄ KOSZALIN

Wyniki 7 kolejki

• VISTAL GDYNIA - KPR Jelenia Góra 29:25 (15:11)
  • AZS ŁACZPOL AWFIS GDAŃSK - Energa AZS Koszalin 16:24 (2:13)
  • Selgros Lublin - Metraco Zagłębie Lubin 30:22 (12:9)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Ruch Chorzów 27:21 (14:9)
  • Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 28:25 (16:12)
  • Piotrcovia - UKS PCM Kościerzyna 38:26 (17:9)

Opinie (14)

• E tam (5)

Mecz do zagrania i wygrania. To się udało i bez wielkich historii i histerii. Lepszy jest Łączpol - 2 bramki do przerwy u siebie z Koszalinem, tam dopiero maja o czym myśleć.

• 9 4

• o ty porównujesz (2)

Vistal to wicemistrzPolski
      Łączpol dopiero co wszedł do ligi

• 3 6

• (1)

Może Laczpol dopiero wszedł do ligi, ale za to jakimi zawodniczkami! Obijania Izy Prudzienicy nie należy tłumaczyć brakiem doświadczenia i zgrania. To bylo dno.

• 9 1

• no jakie ma zawodniczki?

wiekoszc z nich zleciala z ligi z Samborem

jedynie Stacha to wzmocnienie

• 1 6

• O (1)

I vistal i łączpol to środek tabeli w tym sezonie.

• 10 1

• niestety na to wygląda

4-6 miejse to max

• 6 1

• slaby mecz, wazne,ze wygrany

Dziewczyny prowadziły od samego poczatku, ale mecz zdecydowanie nie był najlepszy. Dużo błędów i niepełnych rzutów, słabe skrzydla- poza Stanulewicz. Najwazniejsze jednak, że wygrały, bo takie mecze trzeba też umieć wygrać, gdy nie wszystko wychodzi. Zdecydowanie najlepsze Kobyliński Ryba i Owen.

• 12 3

• spiker do wymiany (1)

najsłabszy w hali był spiker zawodów! Chłopina długo myslał,że Vistal gra z Legionowem i z tego miasta wywoływał zawodniczki na prezentację.Poza tym myliły mu się nazwiska i swoich i przyjezdnych,nie odmieniał nazwisk,choć powinien,zawody wg.niego były NA hali a nie w hali itp.
    Czy nie ma w
    Trójmieście nikogo bardziej kumatego?Może ma wzbudzać na każdym meczu wesołość jak dzisiaj a i zażenowanie?

• 19 2

• z taką formą lanie w Szczecinie murowane

• 2 1

• Macie Rybę i z tego się ciszcie,bo tak każdy wygrywał by w Gdyni lekko łatwo i przyjemnie.

• 9 7

• ja (2)

W końcu szanse dostała Dorsz, bo Kulwinska przeciętnie i w ataku i obronie. Cieszy powrót Łabudy. Chce się dziewczynie grać. Galiński chce sama wszystko robić, Gutkowska dziś słabiej, dobra zmiana Stanulewicz. Brak środkowej w dalszym ciągu, bramka na poziomie

• 4 2

• bramka na poziomie?

Chyba Gapska, bo Kordowiecka - poza chyba 2 odbitymi w koncowce pilkami- puszczala wszystko? Kulwinska jak dla mnie zagrala dobre zawody-bramki, 2 wywalczone karne i co najmniej jedna asysta. Z reszta sie zgadzam.

• 7 2

• Fajny występ Galińskiej, ale jak piszesz - jako solówka.

Niestety ale wygląda na to , że na środek to ani ona, ani Gutek się nie nadają.
      Jest jeszcze Dunja, i co jak co, ale Serbka na środku zagrała bardzo przyzwoicie! Było pewnie z 5 czy 6 asyst (zwłaszcza do koła) zamienionych przez koleżanki na 6 metrze w bramki. Dwie bramy - w tym jedna bardzo efektowna - oraz dosłownie minimalna ilość błędów własnych.
      Z meczu na mecz coraz lepiej.

• 6 2

• A mnie zastanawia...

...co się stanie jeśli z gry wypadnie Kobylińska? Różne rzeczy się zdarzają, a jej nieobecność nawet w jednym meczu z teoretycznie słabszym rywalem oznacza potężne problemy - to ona ciągnie całą grę. A jak dostanie grypy to co? Przecież Zych jest cieniem samej siebie sprzed roku, kiedy pojechała z kadrą na ME.