Wiadomości

Nikt nie chce remisu, choć pada on najczęściej

Filip Burkhardt (z lewej) i Marko Bajić w walce o piłkę w ostatnich derbach. 31 lipca w Gdańsku Lechia wygrała 2:1.
Filip Burkhardt (z lewej) i Marko Bajić w walce o piłkę w ostatnich derbach. 31 lipca w Gdańsku Lechia wygrała 2:1. fot. Krzysztof Mystkowski / KFP

Po raz 33 staną naprzeciw siebie pierwsze drużyny Arki i Lechii. W środę bramy stadionu zostaną otwarte o godzinie 16.15, a oficjalnie na trybunach będzie 6 tysięcy miejsc, w tym 400 dla kibiców gości. Biletów już nie ma. Po raz ostatni areną zmagań będzie stadion przy ul. Olimpijskiej, który wkrótce poddany zostanie gruntownej modernizacji. Bilans gier jest korzystny dla gdynian, ale w ekstraklasie wszystkie pojedynki wygrali gdańszczanie, oni też mają lepszy stosunek bramkowy wszystkich spotkań. Dziś o meczu mówią trenerzy obu drużyn. Żaden z nich nie chce w ciemno remisu, ale to on padał najczęściej, co obrazują poniższe statystyki.Wstępne deklaracje szkoleniowców

Dariusz Pasieka (trener Arki):
- Dużo słyszałem o derbach Trójmiasta. Jestem dumny, że w tym święcie mogę uczestniczyć. Dla nas to ważne i prestiżowe spotkanie. Chcemy pokazać charakter, ale także to, że w ostatnim czasie drużyna poczyniła postępy, pod względem piłkarskim rozwinęła się. Gramy o pełną stawkę. W swojej karierze piłkarskiej brałem udział w derbach na Cyprze, w Larnace. Jako trener trzynaście miesięcy temu z Ausburgiem wygrałem na Allianz Arenie z TSV 1860 Monachium, a mecz ten oglądało 45 tysięcy widzów.

Tomasz Kafarski (trener Lechii):
- Warto obejrzeć ten mecz tak na stadionie, jak i w telewizji. Należy spodziewać się zaciętego spotkania. Chyba nigdy wcześniej nie było tak małej różnicy między tymi drużynami. Jestem przekonany, że wygramy. Wyjdziemy na boisko po to, aby zgarnąć pełną pulę i zwycięstwo.

O systemie gry

Dariusz Pasieka:
- Nadal kontuzjowani są Bednarek, Płotka i Karwan. W poniedziałek indywidualnie ćwiczył Wojciech Wilczyński, ale liczę, że w środę będzie zdolny do gry. Tym samym większych zmian nie planuje. Także nie ma nic nowego w przygotowaniach. Noc przed grą tradycyjnie spędzimy w Hotelu Nadmorskim.
Najważniejsze będzie, aby piłkarze w środę potrafili opanować nerwy. Zależy mi, aby wyszli na boisko z pewnością siebie i wiarą we własne umiejętności. Z drugiej strony trzeba uważać, aby za bardzo się nie "napompować", bo to też bywa szkodliwe
.

Dariusz Kafarski:
- Noc przed meczem każdy piłkarz spędzi we własnym łóżku. Nie planujemy żadnego wspólnego wyjazdu. Nie wykluczam natomiast nawet kilku zmian w składzie, bo nie zamykam się tylko na jedną "11". Przy ustalaniu jedenastki pod uwagę będzie brany już Paweł Nowak. Liczę, że zaprezentujemy swoje granie, swój styl. Derby to super okazja, abyśmy wrócili do normy po ostatniej porażce. Musimy nastawić się na agresywną grę i starać się zdobyć bramkę. Gole bardzo bowiem zmieniają oblicze meczów.

Czy będzie próba zaskoczenia rywala

Dariusz Pasieka:
-Nic nie szykuję specjalnie na Lechię. Wiem, że ta drużyna zdobywa więcej punktów na wyjazdach niż u siebie. Dlatego siły są wyrównane. My mamy grać agresywnie, w tych założeniach nic się na derby nie zmieni. W mojej ocenie ewentualnie zaskakującym i decydującym czynnikiem może być dyspozycja jednego czy dwóch piłkarzy, którzy rozstrzygną ten mecz.

Tomasz Kafarski:
-Nie planuję zaskakiwać. Zagramy swoją piłkę, tak jak Wisła czy Lech, które to mecze na żywo widziałem w Gdyni. Te drużyny nie murowały bramki, nie oddawały inicjatywy gospodarzom. My też chcemy grać taki futbol przy ul. Olimpijskiej

Kto podejdzie do wykonania rzutu karnego

Dariusz Pasieka:
-Adrian Mrowiec strzelił gola z karnego w lidze, a nie udało mu się to w pucharze. Wcześniej jedenastki nie wykorzystał Niciński. U mnie obowiązuje zasada, że nie strzela ten, który jest faulowany, a piłkarz, któremu zdarzyło się ostatnio przestrzelić, przesuwany jest na ostatnie miejsce w hierarchii. Na ostatnim treningu przed każdym meczem trzech zawodnicy Ljubenow, Labukas i Mrowiec oddają po trzy karne. To także trening dla bramkarzy.

Tomasz Kafarski:
-W mikrocyklu treningowym nie mam treningu rzutów karnych. Czasami piłkarze sami po zajęciach strzelają z jedenastki i wygląda to różnie. Ale może przed derbami zorganizuje taki sprawdzian? Na pewno strzelać będą najodważniejsi.

Czy szkoleniowców zadowoli remis, bo to najczęstszy wynik derbów?

Dariusz Pasieka:
-Przed meczem nie myślę o remisie. W spotkaniu z Piastem udowodniliśmy, że walczymy o jak najkorzystniejszy rezultat od pierwszej do ostatniej minuty. Uważam, że na boisku nie ma tak beznadziejnej sytuacji, która zwalniałaby zespół z dalszej walki. W derbach nikogo nie trzeba będzie specjalnie do walki zachęcać i motywować. Jestem przekonany, że pod tym względem wszyscy zagrają na 110 procent możliwości

Tomasz Kafarski:
-Przed meczem nie zastanawiam się nad remisem, nie analizuje, czy byłby od dobry czy zły. Natomiast po spotkaniu ocena jednego punktu też w dużej mierze uzależniona jest od tego jak układał się mecz, kto był bliżej zwycięstwa itp. W środę najważniejsze jest dla nas to, że otrzymamy piękną okazję do zrewanżowania się za to co było w sobotę z Bełchatowem.


Wyniki derbów Arka - Lechia
kolejno sezon, liga ew. puchar, wynik w Gdyni, w Gdańsku

1964/65 II Gdynia 1:0 - Gdańsk 1:2
1965/66 II 1:0 - 2:1
1966/67 II 0:0 - 0:0
1968/69 III 0:0 - 0:0
1972/73 II 1:0 - 1:1
1973/74 II 0:0 - 1:0
1975/76 II 1:0 - 1:1
1983/84 II 1:4 - 0:3
1992/93 II 0:0 - 0:3
1993/94 II 0:0 - 2:3
Puchar Polski w Gdyni 1:0
1994/95 II 1:0 - 0:0
1997/98 III 0:3 walkower (mecz przerwany w 87. minucie, na boisku było 2:1) - 0:0
2007/08 II 1:0 - 0:0
2008/09 EKSTRAKLASA 0:1 - 1:2
Puchar Ekstraklasy 2:0 - 1:0
2009/10 EKSTRAKLASA ? - 1:2

BILANS: 32 mecze - 11 zwycięstw Arki, 12 remisów, 9 zwycięstw Lechii; bilans bramek 26:21 dla Lechii (z uwzględnionym walkowerem z 1998 r.)

* w naszej statystyce nie uwzględniamy meczów z sezonu 1995/96 w III lidze, gdyż wówczas z Arką I grały rezerwy Lechii/Olimpii, a oba mecze wygrane przez gospodarzy 4:0 i 3:0 odbyły się w Gdyni. Jeden z nich organizowano nawet w tajemnicy przed kibicami i obejrzało go zaledwie 400 osób!


Mecz, który rozpocznie się na stadionie przy ul. Olimpijskiej w środę o godzinie 18.30, poprowadzi Marcin Borski. Stołeczny arbiter sędziował derby w kwietniu na Traugutta, wygrane przez Lechię 2:1. Oczywiście aż do pierwszego gwizdka sędziego można typować wynik w naszym typerze. Na razie większość obstawia sukces gości.

Po wtorkowych treningach jedynie Lechia podała meczową "18". W porównaniu z meczem z Bełchatowem jest jedna zmiana. Paweł Nowak zastąpił Marko Bajicia. Ponadto nie będzie trenera bramkarz, Dariusza Gładysia, który rozchorował się na grypę i ustąpił miejsca Maciejowi Kozakowi.

Osiemnastka Lechii na derby
Bramkarze: Paweł Kapsa, Mateusz Bąk
Obrońcy: Maciej Rogalski, Hubert Wołąkiewicz, Peter Ćvirik, Sergejs Kożans, Marcin Kaczmarek, Jacek Manuszewski
Pomocnicy: Łukasz Surma, Paweł Nowak, Karol Piątek, Marcin Pietrowski, Andrzej Rybski, Piotr Wiśniewski
Napastnicy: Paweł Buzała, Ivans Lukjanovs, Jakub Zabłocki, Tomasz Dawidowski

W przypadku Arki z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że "18" będzie identyczna jak na sobotni mecz z Piastem Gliwice. Znów o dwa ostatnie miejsca w wyjściowym składzie rywalizują Sokołowski, Wilczyński i Budziński. Jeden z nich rozpocznie na ławce.

Osiemnastka Arki na derby
Bramkarze: Andrzej Bledzewski, Norbert Witkowski
Obrońcy: Łukasz Kowalski, Mateusz Siebert, Maciej Szmatiuk, Wojciech Wilczyński, Sebastian Białas
Pomocnicy: Marcin Budziński, Bartosz Ława, Adrian Mrowiec, Lubomir Ljubenow, Tomasz Sokołowski, Filip Burkhardt, Dariusz Ulanowski
Napastnicy: Przemysław Trytko, Stojko Sakaliew, Tadas Labukas, Marcin Wachowicz

Opinie (523) ponad 100 zablokowanych

 • Zwyciężają tylko tacy co nie tracą wiary. (6)

  LG1945.

  • 110 49

  • haha

   który z tatusiów ci to wkręcił?

   • 11 16

  • A dla mnie jesteś niewierny!!! (3)

   i tyle!!!

   • 9 9

   • Pajacyku z Gotenfafen.... (2)

    Ty wierzysz w 1929?

    • 10 7

    • nie (1)

     wierzę, że w 1945 jakiś cienki w gdańsku powstał :)
     a co to jest gotefafen? a co to jest fafen? DO SZKOŁY!!!

     • 4 5

     • Na Gotenhafen nie zasługujesz Pajacyku,

      powinieneś teraz pocerować swoje żółto niebiskie gatki z lisem na środku, bo się spocilłeś walcząc z własnymi słabościami.
      Wytrzyj gilaski gdyńska Melepeto, wstaje nowy biało-zielony dzień!

      • 0 0

  • Hi hi

   Amen

   • 1 1

 • co jest??? (7)

  jeszcze na siebie nie wrzucacie nawzajem? do roboty kibole!

  • 43 65

  • (4)

   a ty czego wypowiadasz się w temacie który ciebie nie dotyczy pajacu? Co ty możesz wiedzieć o kibicach szary zakompleksiony człowieczku? Mam bekę z takich ludzi jak ty.

   • 18 23

   • "Co ty możesz wiedzieć o kibicach" (3)

    To co widać gołym okiem - banda buraków w kolorowych strojach, za to bez mózgów.

    • 16 7

    • Zdziwiłbyś się, i to bardzo. Jak każda większa społeczność, tak i ta kibicowska ma w swoich szeregach ludzi mniej i bardziej inteligentnych. Polscy kibice uznawani są za jednych z lepszych w Europie, dopingują żywiołowo i dodają kolorytu. Można złapać bakcyla... A spotkania typu derby dodają temu wszystkiemu pikanterii.

     • 10 4

    • no tak (1)

     oglądaj dalej TVN24, Polacy zamiast mózgów mają sieczkę w głowie i poza tym co mówią media nie potrafią już samodzielnie myśleć.

     • 4 5

     • A Ty to jestes ten jedyny myslący tak?

      • 4 0

  • (1)

   >jeszcze na siebie nie wrzucacie nawzajem?
   sam se wrzuć, ćwoku
   Przy rugby się dogadujemy, przy babskim futbolu jeszcze lepiej,
   nawet są plany wspólnej drużyny, by siadła okrakiem na Baltic Arenie,
   to i przy piłeczce się dogadamy. A przyjdą obcy, to ich WSPÓLNIE zjemy.

   "Trojmiasto to jeden organizm.
   Trzy urzędy miasta to dowód KORUPCJI i KRADZIEŻY."

   • 0 0

   • ty ale ty nie skumales....to byl cynizm...autor tej wypowiedzi mysli dokladnie tak jak ty..a ty go nazywasz cwokiem?

    • 0 0

 • Lechia Gdansk i zycie staje sie piekniejsze:) (7)

  Sekcja Gdynia

  • 101 71

  • Tylko Lechia Gdańsk

   • 16 19

  • wasza sekcja (1)

   czyli wszystkich dwóch!!!

   • 23 15

   • Arka Gdynia i zycie staje sie piekniejsze :)

    Sekcja Gdańsk

    • 6 9

  • NA KARWINACH TYLKO ARKA (3)

   • 2 7

   • ! (2)

    na karwinach tylko Arka? Ja widzę tu i Lechię.. poza tym wszyscy wiedzą, że najbardziej widać Bałtyk, bo wandali mają najgorszych :)

    • 5 1

    • Na Karwinach cymbale nie ma żadnej lechii. Chyba, że u ciebie w piwnicy. (1)

     • 1 2

     • !

      nie ma lechii? hahahaha! ile ty masz lat, synku? 16?

      • 2 0

 • 4 zwyciestwo LECHIKI w ekstraklasie nad sledziami jutro (1)

  • 94 65

  • nigdy wiecej :)

   • 2 4

 • (2)

  Arka znow nie ma skladu na jutro-kolejna odmowa Arki....

  • 35 43

  • na bladych wiele nie potrzeba (1)

   • 12 10

   • powiedz to kuchenkorzowi

    j.w.

    • 3 0

 • zolto- niebieski Sopot (7)

  barwy klubu
  barwy miasta

  • 71 109

  • W SOPOCIE TYLKO LECHIA GDAŃSK (3)

   • 31 27

   • chyba niedokońca (2)

    • 13 12

    • no jest jeszcze OGNIWO! (1)

     barwy miasta barwy klubu!

     • 7 8

     • Dziwne...

      Dziwne tylko że nikt w barwach śledziowych nie urzeduje... Sopot z Lechią co widać no i Ogniwko do boju!

      • 5 5

  • barwy klubu barwy miasta ogniwo sopot biało zielony sopot

   • 12 11

  • Nigdy BRODWINO zolto-niebieskie a fuj fuj !!!!!!!!!!!!!!!!! (1)

   • 9 11

   • SOPT ZAWSZE ŻÓŁTO NIEBIESKI

    Tylko Arka Gdynia

    • 9 7

 • Tym razem Areczka wygra ! (2)

  Puck i Władysławowo zawsze za Arką !

  • 77 94

  • co ty bredzisz? Puck i Władek za Lechią! (1)

   • 4 10

   • Piotr i Władek

    Chyba Piotr i Władek, dwa menele z Szadułek

    • 8 4

 • Tylko zwyciestwo (3)

  Tczew wierny Arce wierzy w sukces zolto- niebieskich

  • 61 81

  • Chyba jakaś mała wioska koło Tczewa ale tam też zaprowadzimy porządek

   W Tczewie Tylko Lechia

   • 18 23

  • Pomyłka (1)

   Zdanie należy poprawić na :" Arka bita w Tczewie, regularnie"

   • 3 4

   • Tczew 100% ARKA

    Zdanie należy poprawić na: " Arka wita w Tczewie, naturalnie"

    • 7 2

 • Bedzie ciezko, (2)

  ale damy rade. Od nas z Kartuz coraz wiecej osob jezdzi na Areczke i bedzie jeszcze wiecej.
  Jedne Kaszuby, zolto- niebieskie Kaszuby

  • 62 69

  • (1)

   Za to Potężny Gdańsk was wkrótce ukaże BKS FOREVER

   • 14 20

   • hehe, dobre:)

    jutro wygrana, TYLKO ARKA GDYNIA

    • 17 12

 • Dobre widowisko (3)

  A ja mam nadzieje, ze to bedzie super dobre widowisko w sportowej atmosferze i obie druzyny strzela po kilka bramek, z tym ze Arka o jedna wiecej.
  Pozdrowienia dla prawdziwych fanow pilki, a nie napinaczy

  • 74 34

  • Władcy Północy

   No pod jednym warunkiem że ta jedna będzie samobójcza :) LG 1945!

   • 12 10

  • (1)

   A widziałeś kiedykolwiek super dobre widowisko w wydaniu naszych ligowych kopaczy?

   • 6 5

   • W KNAJPIE CZASEM UDALO IM SIE SUPER PORZADZIC

    I WTEDY BYLO WIDOWISKO

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Najbliższe spotkanie Arki

data meczu: 17.02.2021

ARKA Gdynia
:
Górnik Łęczna
mecz pucharowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Miś Brązuś 19 41 68.4%
2. Wojciech rohde Rohde 19 41 68.4%
3. Żaneta Kwiatkowska 19 39 63.2%
4. Kasia Lamczyk 19 38 63.2%
5. Ryszard Kiwatrowski 13 37 84.6%

Aktualna tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 17 13 3 1 30:8 42
2 ŁKS Łódź 16 10 2 4 36:17 32
3 Górnik Łęczna 17 9 5 3 26:12 32
4 Radomiak Radom 17 8 6 3 22:13 30
5 ARKA GDYNIA 17 8 5 4 26:14 29
6 Miedź Legnica 17 7 6 4 31:23 27
7 GKS Tychy 16 7 6 3 22:14 27
8 Odra Opole 16 7 4 5 16:19 25
9 Puszcza Niepołomice 17 6 5 6 17:20 23
10 Chrobry Głogów 17 6 4 7 22:26 22
11 Korona Kielce 16 6 3 7 13:20 21
12 Stomil Olsztyn 17 5 5 7 17:22 20
13 Widzew Łódź 15 5 4 6 13:18 19
14 GKS 1962 Jastrzębie 17 5 1 11 16:30 16
15 GKS Bełchatów 17 4 4 9 12:21 14
16 Sandecja Nowy Sącz 17 3 4 10 14:29 13
17 Zagłębie Sosnowiec 17 3 2 12 14:24 11
18 Resovia 17 2 3 12 10:27 9

Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.

Wyniki 17 kolejki:

 • ARKA GDYNIA - Chrobry Głogów 1:1 (0:0)
 • Apklan Resovia - GKS 1962 Jastrzębie 1:2 (0:0)
 • Stomil Olsztyn - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:4 (0:3)
 • GKS Bełchatów - Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1)
 • Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 0:2 (0:0)
 • Korona Kielce - Radomiak Radom 0:2 (0:1)
 • Sandecja Nowy Sącz - Górnik Łęczna 1:1 (0:1)
 • ŁKS Łódź - GKS Tychy (przełożony na 20.02.2021)
 • Odra Opole - Widzew Łódź (przełożony na 10.03.2021)
 • Mecz zaległy z 16. kolejki
 • Widzew - Korona (20.02.2021)

Terminarz

17.02 (śr) ARKA Gdynia Górnik Łęczna
26.02 (pt) ARKA Gdynia GKS 1962 Jastrzębie
12.12.2020 (sob) godz.14:00 ARKA Gdynia 1:1 bez publiczności Chrobry Głogów LIVE!
06.12.2020 (nd) godz.12:40 Radomiak Radom 0:0 bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!
03.12.2020 (czw) godz.12:00 ARKA Gdynia 1:0 bez publiczności Korona Kielce LIVE!

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 30.01.2021 godz. 17:30

mecz ligowy

Jak typują inni

1

78%

135 typowań

x

12%

20 typowań

2

10%

17 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Radosław Dymkowski 16 32 68.8%
2. Marcin Dymkowski 16 30 62.5%
3. Krzysztof Ogonowski 16 29 68.8%
4. Stefan Sandach 16 29 62.5%
5. Doktor Kuki 16 29 62.5%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Legia Warszawa 14 9 2 3 23:15 29
2 Raków Częstochowa 14 8 4 2 27:15 28
3 Pogoń Szczecin 14 8 4 2 20:8 28
4 Śląsk Wrocław 14 7 2 5 21:15 23
5 Górnik Zabrze 14 7 2 5 18:14 23
6 Zagłębie Lubin 14 6 4 4 18:15 22
7 Jagiellonia Białystok 14 6 2 6 22:24 20
8 LECHIA GDAŃSK 14 6 1 7 20:19 19
9 Lech Poznań 14 4 5 5 23:22 17
10 Cracovia 14 5 6 3 18:17 16
11 Wisła Płock 14 4 4 6 17:20 16
12 Wisła Kraków 14 3 5 6 19:19 14
13 Piast Gliwice 14 3 5 6 17:18 14
14 Warta Poznań 14 4 1 9 13:19 13
15 Stal Mielec 14 3 4 7 17:28 13
16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 14 2 3 9 13:38 9

Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.

Wyniki 14 kolejki:

 • Cracovia - LECHIA GDAŃSK 0:3 (0:1)
 • Śląsk Wrocław - Warta Poznań 2:1 (1:0)
 • Wisła Płock - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1 (3:0)
 • Legia Warszawa - Stal Mielec 2:3 (2:2)
 • Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
 • Lech Poznań - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
 • Piast Gliwice - Raków Częstochowa 0:0
 • Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)

Terminarz

30.01 (sob) godz.17:30 LECHIA Gdańsk typuj bez publiczności Jagiellonia Białystok
05.02 (pt) godz.18:00 LECHIA Gdańsk typuj Warta Poznań
09.02 (wt) Puszcza Niepołomice LECHIA Gdańsk
19.12.2020 (sob) godz.17:30 Cracovia 0:3 bez publiczności LECHIA Gdańsk LIVE!
14.12.2020 (pon) godz.18:00 LECHIA Gdańsk 0:1 bez publiczności Wisła Płock LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »