Nikt nie przełamał do końca złej passy

4 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

W Poznaniu chwieje się posada Jacka Zielińskiego, w Gdyni trenera zmieniono jakiś czas temu, ale Arka u siebie nie potrafiła jeszcze strzelić gola. W meczu przyjaźni miała skończyć się jedna z tych pass, ale ostatecznie żółto-niebiescy zremisowali z Lechem Poznań 1:1 (1:0). Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy ze stadionu przy ul. Olimpijskiej

.

Bramka:
Szmatiuk 19 - Lewandowski 76.

ARKA: Bledzewski - Kowalski, Szmatiuk, Siebert (69 Płotka), Bednarek - Budziński (86 Sokołowski), Mrowiec, Ława, Ljubenow (78 Burkhardt) - Sakaliew, Wachowicz.

LECH: Burić - Kikut, Bosacki, Djurdjević, Gancarczyk - Peszko, Injać, Zapotoka (46 Stilić), Wilk (76 Cueto) - Lewandowski, Mikołajczak (67 Chrapek).

Sędzia: Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Budziński, Kowalski, Bednarek (Arka), Lewandowski (Lech). Widzów: 8000.

0' Arka w identycznym składzie jak przed tygodniem w Bytomiu. Lech bez trzech podstawowych piłkarzy: Kasprzika, Bandrowskiego i Stilicia. Dwóch pierwszych nie ma nawet na ławce rezerwowych.

1' mecz rozpoczęła Arka. Gdynianie na żółto-niebiesko, Lech na niebiesko-biało

3' na razie gra toczy się głównie w środku boiska, a piłka częściej jest pod nogami gdynian

5' pierwszy rzut rożny dla Lecha, a po chwili następny, bo jeszcze raz piłkę poza bramkę wybił Sakaliew.

7' strzał Peszki, nietypowo, bo lewą nogą, ale niecelny

8' rzut wolny dla Lecha na wprost bramki, około 27 metrów od celu. Peszko kopnął w mur.

9' dobra interwencja Djurdjevicia, który przeciął podanie do Sakaliewa.

10' pierwsza połowa toczy się w kompletnej ciszy na trybunach. Tylko na początku był donośny okrzyk pod adresem PZPN. Czasownik pod adresem związku rozpoczynał się na "j"

12' Gancarczyk przejął podanie Ławy i zakończył dobrze zaczynającą się akcję

13' szybka odpowiedź Lecha. Indywidualna akcja Peszki zakończona niecelnym strzałem

13' żółta kartka dla Budzińskiego za wślizg wyprostowaną nogą, choć ta decyzja sędziego wywołuje protesty na trybunach

14' strzał z dystansu Wachowicza, ale niecelny

15' Wachowicz wdał się niepotrzebnie w drybling zamiast podawać do lepiej ustawionych kolegów i około 20 metrów od bramki Lecha stracił piłkę.

17' faul Sieberta na Peszce. Po wolnym dośrodkowanie, strzał Bosackieg głową i bardzo dobra interwencja Bledzewskiego.

18' Ława wywalczył pierwszy róg dla Arki

19' GOL! Arka prowadzi 1:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcina Budzińskiego bramkę głową zdobył Maciej Szmatiuk!

21' znów Wachowicz za długo "woził" się z piłką zanim przekazać kolegom atakujących po skrzydłach i szansa przynajmniej na strzał przepadła.

22' Bledzewski piąstkuje piłkę po strzale z dystansu Kikuta

23' Wachowicz tym razem przy kontrze podawał, ale niecelnie

24' strzał zza pola karnego Kowalskiego obok bramki

25' wrzutka w pole karne Arki, ale nie zdążył zamknąć akcji Wilk

26' Kowalski przewrotką wybija piłkę. Atakujący go Lewandowski pada na murawę, łapiąc się za twarz. Sędzia puszcza akcję.

27' Żółta kartka dla Lewandowskiego po faulu na Siebercie.

28' Ława z dystansu, pewnie łapie piłkę Burić.

29' szczęście przy Arce. Po dośrodkowaniu Wilka kolejno minęli się z piłką Mikołajczak i Lewandowski.

31' po wolnym Ławy nie doszli do główki Kowalski i Sakaliew, a skończyło się tylko na rogu

33' efektowne piąstkowanie Bledzewskiego po dośrodkowaniu Gancarczyka, po chwili strzał Kikuta w plecy Bednarka

34' Burić przejmuje dośrodkowanie Ljubenowa, które miało trafić do Budzińskiego

35' sędzia odgwizduje spalonego Sakaliewa

37' Mikołajaczak kilkakrotnie zakręcił Kowalskim, ale jego strzał został zablokowany

38' niepilnowany w polu karnym Lewandowskim strzelił obok słupka

41' rzut wolny dla Lecha. Peszko strzela, Bledzewski odbija piłkę przed siebie, ale na szczęście dla gospodarzy nikt nie zdążył z dobitką.

44' strzał Kikuta zablokowany

45' sędzia dolicza jedną minutę

45' Bledzewski pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Peszki

45+1' znów wielkie szczęście przy Arce. Piłkę stracił Mrowiec, Mikołajczaka nie potrafił powstrzymać Siebert. Napastnik Lecha huknął mocną, ale nad bramką

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI 1:0

W przerwie Arka uhonorowała Andrzeja Czyżniewskiego. Dyrektor sportowy gdyńskiego klubu otrzymał koszulkę z numerem 56, gdyż taką właśnie rocznicę urodzin kilka dni temu świętował.

46' rozpoczyna się druga połowa. W Lechu jedna zmiana. Stilić wszedł za Zapotoka. Arka w tym samym ustawieniu.

48' dobre, długie podanie Szmatiuka do Wachowicza, Bosacki ratował się wybiciem w aut

49' Arka blisko drugiego gola! Wrzutka Sakaliewa i bardzo dobry strzał Wachowicza, ale i świetna interwencja Buricia, który wybił piłkę na róg.

51' zaczął padać rzęsisty deszcz

52' Bledzewski broni sam na sam w sytuacji z Lewandowskim!

57' Ława zablokował strzał Kikuta, piłka wyszła na róg

59' sam na sam Sakaliew. Jego strzał broni Burić!

62' rajd Peszki powstrzymał Szmatiuk

66' spalony przerywa groźną akcję Lecha

67' Lech wzmacnia siłę uderzeniową. Na boisko wszedł Chrapek za Mikołajczaka

68' na noszach boisko opuścił Siebert

68' strzał Budzińskiego broni Burić

69' Płotka wszedł do gry w miejsce Sieberta

70' kapitalna akcja Sakaliewa. Bułgar wymienił piłkę z Ławą, a następnie wyłożył piłkę do strzału Wachowiczowi. Uderzenie "Wacha" obronił Burić

71' Ława z wolnego z 30 metrów, piłka otarła się od jednego z obrońców i będzie róg.

73' żółta kartka dla Kowalskiego

76' 1:1 Po rajdzie prawym skrzydłem i precyzyjnym dośrodkowaniu gola głową strzelił Robert Lewandowski

77' strzelał nad bramką Cueto, który zmienił Wilka

80' sam na sam z Bledzewskim był Chrapek, ale "Bledza" obronił.

83' potężna bomba Mrowca z dystansu, broni Burić

85' ostatnie minuty meczu w Gdyni toczą się przy słonecznej aurze

86' trener Pasieka zmienił decyzję. Do zmiany był już przygotowany Bułka, ale ostatecznie na boisko za Budzińskiego wszedł Sokołowski.

89' sędzia doliczył trzy minuty

90' Kikut ubiegł Sakaliewa

90+1' po rogu Arki poszła szybka kontra Lecha, przerywający ją faulem Bednarek otrzymał żółtą kartkę.

90+3 KONIEC MECZU. ARKA - LECH 1:1

{tabel_9}

Pozostałe wyniki 9. kolejki: Arka Gdynia - Lech Poznań 1:1 (1:0), Cracovia - Zagłębie Lubin 1:1 (1:0), Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:3 (0:1), Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 2:0 (1:0), GKS Bełchatów - Korona Kielce 1:0 (1:0), Odra Wodzisław - Ruch Chorzów 1:3 (0:2), Polonia Warszawa - Piast Gliwice 0:2 (0:0).

Opinie (357) ponad 100 zablokowanych

• (6)

Gdzie ten wiech wachowicz się strzyże????
    Może mi ktoś powiedzieć??
    Pasuje mu do ryle to coś na łbie...

• 27 17

• w Choszcznie skąd pochodzi,tam tak rzeżbią!

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• a co ciebie obchodzi gdzie się strzyże? gej jesteś czy co?

• 2 2

• Znowu Budzik i Lubenov na skrzydłach... (1)

Dlaczego wszyscy kolejni trenerzy dostają zaćmienia umysłu? Klątwa po prostu

• 6 7

• zgadzam się! ale nie mamy nikogo na skrzydła! jak Karwan wróci to mamy prawe ...

a co z lewym? Wacha znowu cofnąć, co z napadem? nie zazdroszczę Pasiece!

• i na co te szczekanie (6)

bracia sa na meczu, ja pracuje z dala od Trojmiasta, ale niedlugo wroce do ukochanego Sopotu i znow wybiore sie na meczyk Areczki

• 9 7

• jakos jak ide przez caly sopot z pasiakiem lechii to was nie widac:))

• 2 3

• ciekawe

komu byś kibicował gdyby arka nie zmieniła barw z biało niebieskich na żółto niebieskie

• 0 0

• Mama na mecz nie pościła ???

• 0 0

• Ha a ten d... w domu????

z*******y kibic jesteś pryszczaty gimnazjalisto!!!

Wstydz się i chocaż siedz cicho bo wioche siejesz!

• 23 11

• TYLKO ARECZKA

Pozdro dla Lecha
    a zazdrośników z gorszych miast prosimy o nie wypowiadanie się;)

• 28 46

• Bałtyk Gdynia najstarszy klub w moim miesicie !!!!!!!!! (2)

aby dzis drukarze przegrali!!!!!

• 53 33

• Areczka nie przegrała! Grała bardzo dobrze i mogła wygrać (byłem jak zwykle)! a ... (1)

kibice bałtyku jak widac siedzą wszyscy na necie w liczbie ok 50 i się napinają (chociaż większość to pewnie podszywacze betonowe)! Ale ja życzę Bałtykowi awansu do 1 ligi! Szczerze!

• 4 1

• ,

a ja nie zycze im awansu. bo co to za klub bez kibiców....

• 2 2

• dokładnie ty brodwino brothers wypisujesz to samo cały czas a co robisz w domu nierób siary kibicom ARKI !!!

• 13 15

• brawo Arka (1)

jeszcze jeden!

• 27 31

• A nawet dwa

Ale do własnej bramki,w tym jesteście mistrzami świata.

• 7 12

• Dziwna ta zgoda (7)

10' pierwsza połowa toczy się w kompletnej ciszy na trybunach.

• 29 19

• (4)

widac ze niewiesz oco chodzi to jest protest przeciwko pzpn i zauważ lecą tylko wrzuty na pzpn ! w drugiej połowie będzie już normalnie .

• 15 3

• Tak, a ze zgoda tez nie wiem o co chodzi? Wszystko cacy?

• 8 5

• i co dadzą wrzuty na pzpn poza podkreśleniem prostactwa tych "kibiców" (2)

• 4 14

• działacz co? albo tatuś działacz? (1)

• 1 0

• nie.... po prstu osoba kulturalna

chcsz protestować to nie chodź na macze ;]

• 0 0

• W tej kolejce jest jeszcze w I połowie protest kibiców na wszystkich Polskich stadionach. (1)

Więc powiem Ci tyle - kibic z Ciebie jak z koziej du*y trąbka.