Wiadomości

Niższe ligi piłkarskie. 4 kluby z Trójmiasta cieszą się z awansu, kilka narzeka

W przyszłym sezonie V ligi zobaczymy aż trzy drużyny z Sopotu. Na zdjęciu kadr z meczu Kamionki Sopot i Sopockiej Akademii Piłkarskiej, które dotychczas mierzyły się w rozgrywkach pucharowych.
W przyszłym sezonie V ligi zobaczymy aż trzy drużyny z Sopotu. Na zdjęciu kadr z meczu Kamionki Sopot i Sopockiej Akademii Piłkarskiej, które dotychczas mierzyły się w rozgrywkach pucharowych. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Pomorski Związek Piłki Nożnej potwierdził decyzję z 7 maja i oficjalnie zakończył sezon od B klasy do IV ligi. Z trójmiejskich zespołów z awansu cieszą się: Ogniwo Sopot, Kamionka Sopot oraz Pomorzanin Gdynia i rezerwy Jaguara Gdańsk. Prezentujemy komentarze przedstawicie tych klubów, a także: Arki II Gdynia, Sopockiej Akademii Piłkarskiej oraz Stoczniowca Gdańsk, którym przedwczesne zakończenie rozgrywek nie pozwoliło zagrać o promocję, a zatem mają prawo narzekać. Żadna drużyna nie została zdegradowana.Trojmiasto.pl - artykuły o niższych ligach piłkarskichW piątek, 15 maja Pomorski Związek Piłki Nożnej oficjalnie potwierdził komunikatem to, o czym pisaliśmy 7 maja. W związku z zakończeniem podległych mu rozgrywek od IV ligi do B klasy, nie będzie spadków, a jedynie awanse. Zaliczono wyniki z dotychczasowych spotkań, dzięki czemu znamy zespoły, które awansowały bezpośrednio.

Natomiast decyzja w sprawie ewentualnego turnieju barażowego z udziałem wicemistrzów poszczególnych grup V ligi, podjęta zostanie w terminie do 15 czerwca 2020 roku. Zespoły, które ze względu na kryzys nie będą czuły się na siłach grać w danej klasie rozgrywkowej, mogą zgłosić się poziom niżej.

Pełna treść komunikatu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zakończenia rozgrywek 2019/20W tych okolicznościach z awansu do V ligi cieszą się Ogniwo Sopot i Kamionka Sopot. Do A klasy awansowały natomiast Jaguar II Gdańsk i Pomorzanin Gdynia. Przedwczesne zakończenie rozgrywek szans na awans pozbawiło natomiast rezerwy Arki Gdynia (2. miejsce w IV lidze), Sopocką Akademię Piłkarską (3. miejsce w V lidze) i Stoczniowca Gdańsk (3. miejsce w A klasie). Poniżej prezentujemy komentarze przedstawicieli trójmiejskich klubów dotyczące decyzji Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Piotr Muziński, prezes OGNIWA SOPOT (1. miejsce w A klasie, awans do V ligi:

Mieliśmy przewagę, nasz zespół nie osłabił się zimą, więc myślę, że poradzilibyśmy sobie z awansem na boisku. Wiadomo, że granie dwóch czy trzech spotkań w tygodniu to byłby problem w lidze amatorskiej. Nasi sponsorzy to lokalni przedsiębiorcy: hotele i restauratorzy. Mimo awansu, dobrze będzie jeśli uda nam się utrzymać finansowanie na tym samym poziomie. W obecnej sytuacji ekonomicznej trudno liczyć na zwiększenie budżetu. Najważniejsze, że zostaje z nami główny sponsor. Calem w kolejnych rozgrywkach będzie spokojne utrzymanie w V lidze poprzez zajęcie miejsca w środku tabeli. W czerwcu wznowimy treningi i będziemy wyczekiwać wieści dotyczących nowego sezonu.

Krzysztof Bałut, trener KAMIONKI SOPOT (2. miejsce w A klasie, awans do V ligi):

Myślę, że do końca sezonu liczylibyśmy się w walce o awans, bo wiosnę mieliśmy zazwyczaj jeszcze lepszą. Skończyło się tak, że zapracowaliśmy na niego dotychczasowymi spotkaniami. Jesteśmy przygotowani na grę w V lidze. Wygląda na to, że w związku z brakiem spadków, każda z drużyn zagra w nowym sezonie 18 spotkań na własnym boisku, co wiąże się ze sporymi wydatkami na same mecze domowe. Budżet jest naciągnięty, ale damy radę. Wszyscy u nas są na wolontariacie. Cieszymy się z awansu, bo już byliśmy w V lidze i fajnie tam wrócić. Zamierzamy podejść do tematu rock n' rollowo, bez deklaracji. Jest wyższy poziom, czeka nas fajna zabawa i gra w lepszych warunkach.

Niższe ligi - nie będzie spadków i awansówMarek Szutowicz, trener JAGUAR GDAŃSK, rezerwy 1. miejsce w B klasie, awans do A klasy, pierwszy zespół utrzymał się, mimo 16. miejsca w IV lidze)

Mamy świadomość, że w IV lidze utrzymaliśmy się przy zielonym stoliku, choć do rundy wiosennej byliśmy dobrze przygotowani. Szkoda, że się nie odbyła, bo sporo chłopaków nie grało od listopada i w pewnym sensie stracili pół roku, gdzie mogli się pokazać. Z drugiej strony, rezerwy uzyskały awans, a A klasa będzie świetnym zapleczem dla IV-ligowej drużyny. W rezerwach będą grali chłopcy z juniora starszego i ta ścieżka z pewnością będzie lepsza niż udział w rozgrywkach juniorskich. W kolejnym sezonie zamierzamy grać o mistrzostwo IV ligi. Zespół będzie przebudowany, od poniedziałku zaczniemy treningi w pełnym składzie. W obecnym czasie naszym dużym atutem jest fakt, że mamy własne obiekty. Na czterech boiskach drugi tydzień trenuje cała akademia, seniorzy od tygodnia. Od poniedziałku będą po trzy, cztery zajęcia w tygodniu. Kiedy przepisy pozwolą, zaczniemy mecze sparingowe, Jaguar ma być mocniejszy. Mocno przepracowaliśmy zimę i myślę, że ten ślad został w drużynie.

Filip Rozborski, prezes POMORZANIN GDYNIA (2. miejsce w B klasie, awans do A klasy)

Czujemy niedosyt, bo awans chcieliśmy świętować na boisku, zwłaszcza że na drugą rundę byliśmy przygotowani jeszcze lepiej. Bardziej zastanawialiśmy się nad tym czy dogonimy Jaguara. Ekipa, którą zbudowaliśmy, zostaje na kolejny sezon. Obecnie trenujemy nawet trzy razy w tygodniu w 6-osobowych grupach, a od nowego tygodnia czekają nas treningi w większym gronie. Czekamy na informacje co do startu przyszłego sezonu. Chcemy być w czołówce A klasy, finanse mamy pod kontrolą.

Robert Wilczyński, trener ARKI II GDYNIA (2. miejsce w IV lidze, 4 pkt straty do miejsca premiowanego awansem przy jednym meczu mniej, wypowiedz za oficjalną stroną klubu):

Niestety spodziewaliśmy się wcześniejszego zakończenia sezonu, która akurat dla nas korzystna nie jest. Wyznaczyliśmy sobie wspólnie cel awansu do 3. ligi. Przez dłuższy czas prowadziliśmy w tabeli, jednak porażka na koniec rundy pozbawiła nas fotela lidera. Szkoda najbardziej młodych zawodników, ich ciężkiej pracy. Miło się z nimi pracowało, ale mam nadzieję, że cel awansu będzie w przyszłym sezonie.

Dariusz Patalan, trener SOPOCKIEJ AKADEMII PIŁKARSKIEJ (3. miejsce w V lidze, 8 pkt straty do miejsca premiowanego bezpośrednim awansem, gorszy bilans bramkowy pozbawił zespół szans na baraże):

Wciąż nie wiemy co z barażami o IV ligę, ale jeśli się odbędą i tak zagra w nich Wietcisa Skarszewy, która ma lepszy bilans bramkowy, mimo równej liczby punktów. Czujemy się zawiedzeni, bo czuliśmy się na siłach, ten awans był do wywalczenia. Personalnie wyglądaliśmy dobrze, zimą się wzmocniliśmy a w sparingach wygrywaliśmy z drużynami z IV ligi. Liczyliśmy nawet na to że uda nam się dogonić lidera MKS Władysławowo i uzyskać trzeci kolejny awans. Dla nas to niekorzystna decyzja, ale podchodzimy do niej z pokorą. Sami jesteśmy sobie winni. Wprawdzie nie przegraliśmy żadnego meczu, ale zapłaciliśmy frycowe tracąc kilka punktów na początku sezonu za sprawą remisów. Mam zapewnienie chłopaków, że zostaną na kolejny sezon, więc będziemy chcieli udowodnić, że jesteśmy w stanie zdobyć awans. Wrócimy mocniejsi.

Łukasz Jeżewski, prezes STOCZNIOWCA GDAŃSK (4. miejsce w A klasie, 5 pkt straty do miejsca premiowanego awansem):

Chcieliśmy wiosną walczyć o awans. Zawsze w takiej sytuacji jest żal, ale musimy uszanować decyzje, które zapadły i przygotować się na kolejny sezon. Cel się nie zmienia, chcemy wrócić do V ligi. Poradzimy sobie z finansowaniem, czekamy na kolejne rozgrywki.TRÓJMIEJSKIE ZESPOŁY W NIŻSZYCH LIGACH PIŁKARSKICH


IV liga
Arka II Gdynia, 2. miejsce
Lechia II Gdańsk, 8. miejsce
Gedania, 12. miejsce
Jaguar Gdańsk, 16. miejsce

V liga
Sopocka Akademia Piłkarska, 3. miejsce, grupa Gdańsk I
Bałtyk II Gdynia, 5. miejsce, grupa Gdańsk I

A klasa
Ogniwo Sopot, 1. miejsce, grupa Gdańsk I - AWANS
Kamionka Sopot, 2. miejsce, grupa Gdańsk I - AWANS

Polonia Gdańsk, 4. miejsce, grupa Gdańsk II
AS Pomorze, 6. miejsce, grupa Gdańsk I
Gedania II, 8. miejsce, grupa Gdańsk II
Portowiec Gdańsk, 14. miejsce, grupa Gdańsk II

B klasa
Jaguar II Gdańsk, 1. miejsce, grupa Gdańsk II - AWANS
Pomorzanin Gdynia, 2. miejsce, grupa Gdańsk II - AWANS

Morena Gdańsk, 3. miejsce, grupa Gdańsk II
KP Gdynia, 5. miejsce, grupa Gdańsk II
Santos Gdańsk, 7. miejsce, grupa Gdańsk II
AP KP Gdynia, 10. miejsce, grupa Gdańsk II
Oruński KP, 11. miejsce, grupa Gdańsk II
UKS Klukowo, 12. miejsce, grupa Gdańsk II

Opinie (8) 6 zablokowanych

 • Brawo nasze zespoły, trójmiasto się trzyma i oby tak dalej ! (1)

  • 9 3

  • Mevo?Wzięli hajs I się zawineli

   • 6 0

 • Brawo Stoczniowiec!

  Tak trzymać i do przodu.

  • 8 2

 • (3)

  Sopot nie bawem będzie potengo na Pomorzu w piłce nożnej. zkąnt to wiem ? Bo jedyne sopockie kluby w tym roku awansowały, żadna Lechia, Arka, Bałtyk zostały w miejscu. Być morze za kilka lat to ludzie z grodu neptóna i gdyniane będo przychodzić do sopotu na mecze zespołuw sopotu w lidze mistżów.

  • 8 2

  • Oby

   Będzie beka Panie

   • 4 0

  • nikogo z gdynii nie chcemy w sopocie ! niech siedzą na wiosce rybackiej

   • 1 1

  • hyba mistszuf

   • 0 0

 • Władysławowa i tak byście nie dogonili 8 punktów straty to za dużo i MKS grał najlepszą piłkę w lidze Awans im się należał bo i tak by ośiągneli piłkarsko awans do 4 ligi . Tam maja naprawde kilku graczy którzy piłkarsko są bardzo dobrzy i to ich jest przewaga

  • 3 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 16.02.2021 godz. 18:00

mecz pucharowy

Jak typują inni

1

75%

38 typowań

x

15%

8 typowań

2

10%

5 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Miś Brązuś 19 41 68.4%
2. Wojciech rohde Rohde 19 41 68.4%
3. Żaneta Kwiatkowska 19 39 63.2%
4. Kasia Lamczyk 19 38 63.2%
5. Ryszard Kiwatrowski 13 37 84.6%

Aktualna tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 17 13 3 1 30:8 42
2 ŁKS Łódź 16 10 2 4 36:17 32
3 Górnik Łęczna 17 9 5 3 26:12 32
4 Radomiak Radom 17 8 6 3 22:13 30
5 ARKA GDYNIA 17 8 5 4 26:14 29
6 Miedź Legnica 17 7 6 4 31:23 27
7 GKS Tychy 16 7 6 3 22:14 27
8 Odra Opole 16 7 4 5 16:19 25
9 Puszcza Niepołomice 17 6 5 6 17:20 23
10 Chrobry Głogów 17 6 4 7 22:26 22
11 Korona Kielce 16 6 3 7 13:20 21
12 Stomil Olsztyn 17 5 5 7 17:22 20
13 Widzew Łódź 15 5 4 6 13:18 19
14 GKS 1962 Jastrzębie 17 5 1 11 16:30 16
15 GKS Bełchatów 17 4 4 9 12:21 14
16 Sandecja Nowy Sącz 17 3 4 10 14:29 13
17 Zagłębie Sosnowiec 17 3 2 12 14:24 11
18 Resovia 17 2 3 12 10:27 9

Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.

Wyniki 17 kolejki:

 • ARKA GDYNIA - Chrobry Głogów 1:1 (0:0)
 • Apklan Resovia - GKS 1962 Jastrzębie 1:2 (0:0)
 • Stomil Olsztyn - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:4 (0:3)
 • GKS Bełchatów - Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1)
 • Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 0:2 (0:0)
 • Korona Kielce - Radomiak Radom 0:2 (0:1)
 • Sandecja Nowy Sącz - Górnik Łęczna 1:1 (0:1)
 • ŁKS Łódź - GKS Tychy (przełożony na 20.02.2021)
 • Odra Opole - Widzew Łódź (przełożony na 10.03.2021)
 • Mecz zaległy z 16. kolejki
 • Widzew - Korona (20.02.2021)

Terminarz

16.02 (wt) godz.18:00 ARKA Gdynia typuj bez publiczności Górnik Łęczna
26.02 (pt) ARKA Gdynia GKS 1962 Jastrzębie
12.12.2020 (sob) godz.14:00 ARKA Gdynia 1:1 bez publiczności Chrobry Głogów LIVE!
06.12.2020 (nd) godz.12:40 Radomiak Radom 0:0 bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!
03.12.2020 (czw) godz.12:00 ARKA Gdynia 1:0 bez publiczności Korona Kielce LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane