Impreza

Nocne Marsze na Orientację pt. Manewry SKPT 2014

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
22 - 23 marca 2014
miejsce:
Jeszcze nie Wiadomo
bilety:
40 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

Pod hasłem "Deszcze niespokojne potargały las, lampion przy lampionie, tam czekają nas... bo to ważna gra" ruszają 40 Manewry Studenckiego Koła Przewodników Turystycznych w Gdańsku. Młodzież ze studenckiego Koła i starsze "Grzyby" w nocy 22-23 marca organizują jak co roku Imprezę na Orientację "Manewry SKPT". Ta i jej bliźniacza grudniowa impreza Darżlub gromadzą na 1 noc kilkuset miłośników nocnego przeczesywania lasu. Co ich do tego nakłania? Odpowiedzi są różne - może warto samemu sprawdzić?Wygląda to tak:

-Zgłaszasz się w bazie startowej (liczba miejsc ograniczona) na 1 z 8 tras o różnych stopniach trudności. Lokalizacja bazy imprezy wraz z mapką dojazdową zostanie podana w dniu imprezy o godzinie 10:00 na stronie Manewrów SKPT.
-Szykujesz dobre buty (trekingowe, sportowe - zależnie od pogody), kompas, latarkę "czołówkę", termos, czekoladę... To będzie intensywna noc!
-Zaznajamiasz się z regulaminem i poradnikiem - i już wszystko jasne!
-Przyjeżdżasz do bazy w sobotni wieczór, pobierasz mapę i kartę startową i lecisz w las - sam lub w 2-3 osobowej paczce.
-Namierzasz się na punkt... znajdujesz go... nie znajdujesz... znajdujesz! Idziesz po następny. Mijasz światełka czołówek. O nie - zgubiłaś/łeś mapę? Uff... jednak nie - jest drugiej ręce. Zbliżasz się do nowego punktu, wdrapujesz na górkę i... o jest! Zmęczona/y? - ale niedługo ognisko i kiełbaski! To będzie już połowa drogi!
-Wracasz w glorii chwały, pełen uznania dla siebie samego, że dobrze zlokalizowałaś/łeś właśnie ten najdziwniejszy punkt i że nie przeszkadza Ci lekki chlupot w butach.
-Wyczerpany, glebniesz się w sali gimnastycznej razem z kilkuset innymi Manewrowiczami: mała drzemka, klimat imprezy no i czekasz na wyniki. A może i na nagrodę?
-Przez cały następny tydzień czujesz jak Twój organizm jest przyjemnie dotleniony, a Twoja głowa poznała nowy las."Deszcze niespokojne potargały las, lampion przy lampionie, tam czekają nas..."

Jak co roku, Impreza ma swój motyw przewodni. Nutkę nostalgii w tegorocznej już 40 edycji Manewrów wprowadzają "Czterej pancerni i pies". Typy tras opisane są szczegółowo na stronie Studenckiego Koła Przewodników Turystycznych.

O fantazji twórców tras świadczą tytuły nawiązujące do tegorocznego motywu imprezy: Jazda Churchilla palcem po mapie (Ekstremalna), Pyrkosz, pyrkosz i nie nawigujesz (Bardzo Trudna), Jołki połki (Zawansowana), Kobyły szwagra zmarły brat (Historyczna), Dreszcze niespokojne (Przygodowa), Przez dymy wojny (Trudna1), Potargany Sad (Trudna 2), Trzeci bieg krasuli na astrachańch szosach (Mało Trudna).

Stopień trudności przygotowanych atrakcji dostosowany jest do poziomu zaawansowania zawodników startujących na poszczególnych trasach. Uczestnicy Trasy Mało Trudnej nie muszą się obawiać nazbyt skomplikowanych wyzwań, natomiast zawodnicy tras E, Z i BT mogą spodziewać się "wszystkiego".

"Bo to ważna gra"

Brygadierem zespołu Budowniczych Tras jest doświadczony orientalista i budowniczy, czołowy nawigator z Trójmiasta Paweł Ćwidak. Dowódcą całej Imprezy jest Prezes Koła Ela Pawelczyk. A całą ekipę stanowią bardzo pozytywnie zakręceni na punkcie włóczenia się po świecie członkowie i przyjaciele Koła SKPT.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak odkrywać świat z mapą, Koło prowadzi nabór na Kurs Przewodnika Górskiego i to z jego absolwentów i kursantów wyłaniani są Budowniczowie. Dodatkowo, na stronie Manewrów dostępny jest Poradnik, którego lektura pomoże Wam w namierzaniu się na cel.

Dla utrudnienia, uczestnicy otrzymują czarno-białe mapy !
Dla utrudnienia, uczestnicy otrzymują czarno-białe mapy !


Ciekawostki:

Poza "standardowymi" trasami, SKPT przygotowało gratki dla żądnych dodatkowych wrażeń:

-Trasa Przygodowa "Dreszcze niespokojne" - Fabuła, zadania logiczne i zręcznościowe oraz punkty kontrolne na poziomie Trasy Trudnej
-Trasa Historyczna "Kobyły szwagra zmarły brat" - Trasa, której podstawą są archiwalne mapy z końca XIX / pierwszej połowy XX wieku, skierowana dla tych, którzy szukają nowych wyzwań związanych z marszami na orientację. Jest ona przeznaczona dla dobrych nawigatorów i osób obytych z mapami.

Organizator:

Studenckie Koło Przewodników Turystycznych w Gdańsku
e-mail: marsze@skpt.gdansk.pl
WWW: SKPT.gdansk.pl/manewry2014
FunPage: Facebook/SKPT_Gdańsk
Informacja o biletach:
Opłata dla osób zapisujących się w dniu imprezy wynosi 40 PLN.

Opłata wpisowa będzie pobierana w momencie zgłoszenia. Osoby zapisujące się w dniu imprezy będą miały przydzielone późniejsze minuty startowe. Wszelkie zniżki zostają zachowane. Wpłata potwierdzona zostanie odpowiednim pokwitowaniem, które należy okazać przy starcie, przed wydaniem map i karty startowej.

Wzrost wpisowego wynika z ryzyka jakie ponoszą organizatorzy przygotowując z góry określoną dodatkową pulę świadczeń (m.in. ciepły posiłek, wafelki, naklejki, mapy i karty).

Zniżki:

Dzieci poniżej 14 roku życia (włącznie) startują za darmo
50% dla tegorocznych uczestników kursu przewodnickiego organizowanego przez SKPT
20% dla osób z opłaconą składką członkowską SKPT
20% dla członków Studenckich Kół Przewodnickich po potwierdzeniu członkostwa (uczestnik informuje zarząd swojego koła o tym, że startuje, a zarząd potwierdza członkostwo przesyłając do nas odpowiednią informację)
20% dla szkół po wcześniejszych uzgodnieniach z Organizatorem.
Zniżka obejmuje uczniów oraz jednego opiekuna na zespół.

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij
17.10 g.18.30
Comarch Cracovia
18.10 g.18.00
Energa AZS Koszalin
18.10 g.18.00
Stambuł Universitesi
18.10 g.18.00
Jastrzębski Węgiel
18.10 g.18.30
Zagłębie Lubin
16.10 g.19.00
Polski Cukier Toruń
15.10 g.18.00
Artego Bydgoszcz
15.10 g.18.00
MKS Dąbrowa Górnicza
15.10 g.18.00
Legia Warszawa
15.10 g.17.00
Tempish Polonia Bytom