stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nocny Bieg Świętojański (10 opinii)

W poniedziałek 29 maja, na minutę przed północą, upływa termin zapisów do Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim. Rejestracja odbywa się poprzez stronę gpx.gdyniasport.pl. Bieg Główny na dystansie 10 kilometrów, podczas którego trzeba będzie zmierzyć się z wymagającym podbiegiem, wystartuje już 9 czerwca o godzinie 23:59. Każdy z jego uczestników stanie przed szansą wygrania udziału w TCS New York City Marathon 2017.

Przed rokiem biegacze zrobili psikusa pogodzie. Deszcz i silny wiatr nie przestraszyły niemal 5000 uczestników Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim 2016. - W tym roku mamy nadzieję na dużo lepsze warunki atmosferyczne - mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. I dodaje: - Trzeci z czterech biegów PKO Grand Prix Gdyni 2017 zapowiada się wyśmienicie. Liczymy, że niepowtarzalny klimat nocnego startu ponownie przyciągnie tłumy biegaczy.

Dodatkowym magnesem powinna być - podobnie jak w przypadku Biegu Europejskiego - zupełnie nowa trasa, która tym razem zahaczy o Witomino. Wiązać się z tym będzie premia górska na ulicy Kieleckiej, której zwycięzca zainkasuje 2500 zł. Start i meta zlokalizowane będą na ulicy Kazimierza Górskiego, w pobliżu Narodowego Stadionu Rugby i Gdynia Areny.

Poza Biegiem Głównym 9 czerwca odbędzie się również Marsz Nordic Walking, którego start zaplanowano na godzinę 22:00. Bieg Malucha i biegi młodzieżowe powrócą 11 listopada.

Pobiegnij z Gdyni do Nowego Jorku
Po raz kolejny potwierdza się, że w PKO Grand Prix Gdyni warto startować nie tylko dla zdrowia i satysfakcji. Tym razem można dobiec aż do Nowego Jorku, aby wziąć tam udział w TCS New York City Marathon 2017. Zadanie jest banalnie proste: wystarczy ukończyć przynajmniej jeden z biegów gdyńskiego cyklu i wykonać zadanie konkursowe. Zabawa trwa do 31 sierpnia, a fundatorem nagrody jest New Balance.

Nowojorski maraton to prawdziwy fenomen, przyciągający tysiące biegaczy z całego świata. Wielu z nich marzy, by 42,195 km przynajmniej raz pokonać właśnie w tym mieście. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ oprócz wytrzymałości, trzeba mieć sporo szczęścia - chętnych jest o wiele więcej niż miejsc na liście startowej.

W 47. edycji TCS New York City Marathon, która odbędzie się 5 listopada 2017 roku, będzie miał szansę wystartować jeden z uczestników PKO Grand Prix Gdyni 2017. Aby wziąć udział w konkursie, trzeba przekroczyć linię mety przynajmniej w jednym z biegów tegorocznego cyklu i wykonać zadanie konkursowe. Uczestnik w maksymalnie trzech zdaniach (do 500 znaków ze spacjami) musi uzasadnić, dlaczego właśnie on powinien pobiec w Nowym Jorku. Formularz konkursowy dostępny jest w Profilu Zawodnika.

Nagroda to nie tylko numer startowy nowojorskiego maratonu, ale również bilet lotniczy i zakwaterowanie. Laureat zostanie wyłoniony przez pięcioosobową komisję konkursową. Szczegółowy regulamin dostępny jest na gpx.gdyniasport.pl.

Organizatorem konkursu jest Gdyńskie Centrum Sportu, zaś fundatorem nagrody New Balance, który w tym roku został partnerem sportowym PKO Grand Prix Gdyni. Współpraca ta wiążę się z wymiernymi korzyściami dla uczestników cyklu. Amerykańska firma zaprojektowała unikatową koszulkę dedykowaną gdyńskim zawodom. Jest ona dostępna w atrakcyjnej cenie 59 zł na nbsklep.pl. Ponadto uczestnicy cyklu, którzy zarejestrowali się na wszystkie cztery biegi, mogą korzystać z rabatu 50% na asortyment z New Balance z linii SPORT.

9 czerwca (piątek)


22:00 Start Marszu - Nordic Walking
23:30 Ceremonia dekoracji Marszu Nordic Walking
23:59 Start Biegu Głównego na 10 km

10 czerwca (sobota)

2:00 Ceremonia dekoracji Biegu Głównego na 10 km

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    100 zł
  • Przedsprzedaż
    30 - 40 zł
ceny obowiązują uczestników biegu

Opinie (10) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

08.07 g.20.00
Lech Poznań
11.07
Jantar Ustka
11.07 g.15.00
ŁKS Łódź
11.07 g.16.00
Juvenia Kraków
11.07 g.16.30
Unia Tarnów
04.07 g.20.00
Cracovia
03.07 g.20.30
Korona Kielce
28.06 g.15.00
Jagiellonia Białystok