Nokaut na deskach

Krzysztof Klinkosz
9 grudnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Jermaine Mallett zadebiutował w Treflu meczem z ŁKS Łódź, w którym występował jeszcze kilka dni temu. Jermaine Mallett zadebiutował w Treflu meczem z ŁKS Łódź, w którym występował jeszcze kilka dni temu.

Koszykarze Trefla, zgodnie z przewidywaniami, nie mieli wielkich problemów z pokonaniem ŁKS Łódź. W Ergo Arenie sopocianie triumfowali 89:71 (25:9, 23:19, 17:20, 22:23). Dodatkowym smaczkiem rywalizacji był fakt, że w obu drużynach grali zawodnicy, którzy jeszcze niedawno występowali po przeciwnych stronach barykady. Debiutujący wśród żółto-czarnych Jermaine Mallett zdobył dwa, a Paweł Malesa dla gości uzyskał trzy punkty.

TREFL: Wiśniewski 16, Waczyński 15, Burgess 10, Koszarek 8, Turek 8 - Dylewicz 13, Stefański 12, Szymkiewicz 3, Cummings 2, Mallett 2, Fraś 1.

ŁKS: Szczepaniak 12, Sulima 5, Krajewski 3, Bartoszewicz 2, Salamonik 0 - Kalinowski 14, Dłuski 14, Kenig 11, Trepka 7, Malesa 3, Holmes 0

Spotkanie w Ergo Arenie otwierało 15. kolejkę TBL. Inauguracyjne akcje w wykonaniu obydwu ekip były nieco nerwowe i w efekcie tego pierwsze punkty dopiero w drugiej minucie zdobył Adam Waczyński. Sopocianie błyskawicznie jednak dorzucili do tego 7 kolejnych "oczek" i kiedy osiągnęli rezultat 11:0 trener gości wziął czas.

Łodzianie dopiero w 5 minucie gry zdobyli swoje pierwsze punkty za sprawą Dariusza Kalinowskiego. Przewaga gospodarzy zarówno w szybkości jak i w dokładności rozgrywania akcji była bardzo wyraźna. W ósmej minucie prowadzili oni 21:6 i już wówczas trener Karlis Muiznieks desygnował do walki Daniela Szymkiewicza, który z reguły wychodzi na parkiet w momencie gdy szkoleniowiec gospodarzy jest pewny wyniku.

Ostatecznie po 10 minutach gry było 25:9 dla Trefla. Na początku drugiej części meczu łodzianie zaprezentowali się skuteczniej. Pierwsze 3 minuty drugiej kwarty wygrali 9:0 i zniwelowali straty do stanu 25:18 dla sopocian.

Gospodarze jednak odzyskali rytm gry i nie dopuścili do dalszego odrabiania strat przez rywali. Łotewski szkoleniowiec drużyny z Sopotu często zmieniał graczy na parkiecie, mając okazję do przetestowania umiejętności, tych, którzy rzadziej występują w pierwszej drużynie w warunkach meczowych. W pierwszej połowie nieco ponad 4 minuty zagrał Jermaine Mallett. Jednak poza jednym niecelnym rzutem z dystansu nie zapisał się w statystykach pierwszych 20 minut gry. Pierwszą połowę zaś sopocianie wygrali 50:28.

W drugiej połowie meczu, sopocianie wyraźnie zgubili koncentrację, co zresztą wytykał im po spotkaniu trener Karlis Muiznieks. - W drugiej części meczu straciliśmy naszą koncentrację i determinację, Łódź mimo swoich problemów jest zespołem, który walczy o każdą piłkę, gra ambitnie i było to widać, takiego rywala trzeba szanować. Z naszej gry w drugiej połowie nie jestem zadowolony, tak ona nie może wyglądać - mówił z wyrzutem Muiznieks.

Brak koncentracji poskutkował tym, że sopocianie nie mogli już powiększyć swojej przewagi, choć po pierwszych minutach spotkania wydawało się, że mogą oni nawet przekroczyć barierę 100 punktów. Wynik oscylował wokół granicy 20 punktów przewagi Trefla i mecz zakończył się wynikiem 89:71.

Dla graczy sopockich piątkowe spotkanie było na dobrą sprawę ostrzejszym treningiem przed kolejnym meczem. 17 grudnia do Sopotu przyjedzie Anwil. Trefl w spotkaniu z ŁKS wręcz znokautował rywali na deskach, wygrywając zbiórki 43:23. Na słowa uznania zasługuje też Adam Waczyński, który zakończył zawody ze 100-procentową skutecznością, miał 4 asysty i 3 zbiórki.

Tabela wprowadzona: 2011-12-11
W innych meczach TBL: PGE Turów Zgorzelec - PBG Basket Poznań 74:75 (13:21, 18:19, 18:20, 25:15), Siarka Jezioro Tarnobrzeg - Polpharma Starogard Gd. 90:87 (23:25, 22:21, 26:21, 19:20), Zastal Zielona Góra - Śląsk Wrocław 74:78 (22:12, 18:25, 15:18, 19:23), AZS Politechnika Warszawska - Energa Czarni Słupsk 66:75 (17:20, 14:16, 17:21, 18:18), AZS Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 80:70 (17:28, 22:14, 20:8, 21:20).
.

Opinie (32) 2 zablokowane

• (1)

Brawo dla zwycięzców ale i szacunek dla pokonanych!

• 31 9

• masakra

Ludzie leczcie się! co to za wrogość... słabi jesteście dając upust swoim frustracjom w internecie........

• 6 14

• wielkie halo! pokonać beniaminka! 18 pkt...co to jest? (1)

jazda z Treflem!!!!!

• 6 39

• Uczymy się od mistrzów z Gdyni którzy rozgromili rezerwowy skład :-)

• 5 1

• Wesołych Świąt

• 14 1

• TREFL! (3)

WYGRAŁ PLANOWO.ZA TYDZIEN Z ANWILEM.MECZ ZE SMACZKIEM.W ANWILU NASI BYLI GRACZE.KINNARD I HARRINGTON.NASZYM PPOTRZEBNY DOPING CAŁEJ HALI TAK JAK W SŁUPSKU,WŁOCŁAWKU,ZIELONEJ GÓRZE.U NAS NIESTETY CISZA.MOŻE POKAŻEMY JAK DOPINGOWAĆ JUŻ NA NAJBLIŻSZYM MECZU.HEJ TREFL!!!

• 22 2

• Miro -dobrze prawisz

• 9 2

• SAM SE SPIEWAJ

• 1 9

• miro spokojna glowa

mecz bez historii bez emocji, kibiców jak na lekarstwo zreszta to nie dziwne na tego typu spotkaniu w piatek. Na anwil pojawi sie duzo osob bedzie mobilizacja to zupelnie inna bajka. pozdro;)

• 8 2

• takie mecze

jak dzis powinny byc rozgrywane w hali 100 lecia. slyszalam nawet jak stefan przeklinał pod nosem

• 7 7

• drogi Klubu Kibica proponuje przyłożyć się do "pracy" !! oczywiście kibice również :) w pewnym momencie faktycznie, jak ktoś wspomniał wcześniej słychać było samych zawodników :)