Nokaut w inauguracyjnej kwarcie

Krzysztof Klinkosz
9 stycznia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Koszykarze sopockiego Trefla kontynuują serię gier z najlepszymi zespołami minionego sezonu, ale jak na razie w rundzie rewanżowej z niekorzystnym bilansem. Po porażce w derbach Pomorza w Słupsku oraz na własnym parkiecie z Anwilem, w sobotę sopocianie przegrali również w Zgorzelcu z PGE Turowem 67:83 (18:28, 19:24, 18:18, 12:13). W kolejną niedzielę, 17 stycznia o godzinie 18.00 w Hali Stulecia żółto-czarni zmierzą się z Asseco Prokomem Gdynia.

PGE TURÓW: Wright 28, Gray 20, Wysocki 7, Witka 7, Bochno 0 - Chyliński 7, Thompson 5, Wójcik 4, Roszyk 3, Wallace 2.

TREFL: Hawkins 19, Kinnard 13, Kitzinger 13, Stefański 7, Ratajczak 2 - Kowalczuk 6, Malesa 5, Kadziulis 2, Kietliński 0.

Mecz rozpoczął się dla sopocian fatalnie. Przegrywali już 0:13! Dopiero wówczas pierwsze punkty zdobył dla sopocian Gintaras Kadziulis. Przypomnijmy, że beniaminek PLK nie może skorzystać z kontuzjowanego Sauliusa Kuzminskasa.

Wicemistrzowie Polski w pierwszych minutach meczu całkowicie zdominowali to co działo się na parkiecie. Twardo bronili, byli skuteczniejsi. W 7. minucie było 24:11 dla PGE Turowa.

Dopiero w końcówce sopocianie zaczęli grać lepiej. Po 5 punktach z rzędu Cliffa Hawkinsa było "tylko" 26:16 dla gospodarzy. I taką różnicą zakończyła się inauguracyjna kwarta. W tym okresie Michael Wright zdobył 18 punktów, a zatem o dwa więcej niż cały Trefl!

Druga kwarta rozpoczęła się od "trójki" Michała Chylińskiego i prowadzenia Turowa 31:18. Później przypomnieli o sobie byli gracze wicemistrzów Polski, obecnie w barwach Trefla - Iwo Kitzinger i Marcin Stefański. Dzięki nim wynik został sprowadzony 31:23. Niestety sopocianom nie udała się dalsza pogoń za gospodarzami i znów wyszli oni na dwucyfrowe prowadzenie 35:24 (17 min.), zaś po "trójce" Adama Wójcika Turów prowadził 41:27.

Sopocianom w drugiej kwarcie udało się nieco ograniczyć poczynania Wrighta, choć momentami zdobywał on punkty nawet będąc podwajanym. Trefl grał nierówno, ciekawe, efektowne akcje przeplatając fatalnymi błędami w rozegraniu czy pod koszem.

W końcówce po punktach Stefańskiego sopocianie przegrywali 11 punktami (37:48), jednak w ostatnich sekundach gospodarze przyspieszyli i na przerwę schodzili przy prowadzeniu 52:37. Dla gospodarzy 22 punkty w pierwszej połowie zdobył Wright, w Treflu najlepszy był Hawkins, zdobywca 11 punktów, zawiódł ten, który niemal samodzielnie walczył przeciwko Anwilowi - Lewrance Kinnard który oddał tylko jeden celny rzut z gry.

Zespół Turowa dyktował warunki gry przez cały czas trzeciej kwarty, przewaga wicemistrzów Polski cały czas kształtowała się na poziomie kilkunastu punktów. W 28 minucie gospodarze prowadzili 65:46 pięć punktów z rzędu zdobyli za chwilę Kitzinger i Hawkins (65:51), a po 30 minutach PGE Turów prowadził 70:55.

Sopocianie nieźle rozpoczęli ostatnią kwartę, po akcji "2+1" Kinnarda w 34 minucie było już tylko 70:60 dla gospodarzy, ale już za chwilę Gray zdobył pierwsze w tej kwarcie punkty dla PGE.

Gracze Trefla nie mieli pomysłu jak zmniejszyć straty do gospodarzy i powalczyć jeszcze o zwycięstwo w Zgorzelcu. Wychodziły im pojedyncze akcje, jednak nie byli oni w stanie ich powtarzać, w 38 min. PGE prowadził 76:62. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 83:67 a niejako na osłodę, na koniec "trójkę" dla Trefla trafił Hawkins.

Tabela wprowadzona: 2010-01-10

- Oglądałem mecz w telewizji. Szkoda początku, później już koledzy grali równo - powiedział platformie medialnej PMedia litewski środkowy, który nie pojechał do Zgorzelca. Pytany z kolei, czy możemy się spodziewać jego występu w najbliższych derbach, Saulius Kuzminskas odpowiedział - Najwyraźniej już zagram z Prokomem. To będzie zacięty oraz ważny dla nas i kibiców pojedynek. Zapewniam, że walki nie zabraknie.

Pozostałe wyniki 16 kolejki PLK:
Asseco Prokom Gdynia - Polonia 2011 Warszawa 97:69 (25:18, 18:18, 34:10, 20:23)
, Kotwica Kołobrzeg - AZS Koszalin 75:82 (15:21, 20:18, 22:18, 18:25), Polpharma Starogard Gd. - Polonia Azbud Warszawa 78:67 (24:18, 18:19, 16:15, 20:15), Anwil Włocławek - PBG Basket Poznań 78:56 (13:12, 17:13, 22:12, 26:19), w poniedziałek: Sokołów Znicz Jarosław - Stal Stalowa Wola, we wtorek: Energa Czarni Słupsk - Sportino Inowrocław.

Opinie (79) ponad 20 zablokowanych

• (3)

TREFELKI ŁADNY MECZ MACIE JAJA . TO ŻADEN WSTYD. DZIĘKUJE WALKA UPARTOSC I WIARA TO DROGA DO SUKCESU DZIEKI. NASTEPNY MECZ TO BEDZIE NAJWAŻNIEJSZY BEDZIECIE MNIELI DOPING JAKIEGO JESZCZE NIE BYŁO

• 10 13

• Z kim Ty się na głowy pozamieniałeś????????? (2)

• Honor i tradycja (2)

to zaczyna być nudne i smieszne.Tradycje mają kluby które powstały w latach 20 lub 30-tych,a nie takie niemowlaki jak Trefl.

• 8 7

• a 15-letni klub z 5 tytułami i 4 pucharami Polski to nie ma tradycji? uprzedzam następne pytanie i odpowiem, że puchary za te wyczyny są w Hali Stulecia i każdy może je zobaczyć. pozdrawiam

• 7 3

• a kiedy powstał niemowlak asseco...???