Nokaut w pierwszej kwarcie i... spokój

Krzysztof Klinkosz
15 listopada 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Koszykarze Asseco Prokomu Gdynia kontynuują zwycięska passę w PLK. Mistrzowie Polski w niedzielę pewnie wygrali na wyjeździe z nieobliczalnym AZS Koszalin 77:63 (21:9, 16:14, 22:22, 18:18). Podopieczni Tomasa Pacesasa przewagę zdobyli już w pierwszej kwarcie i później tylko kontrolowali wynik spotkania.

AZS:Tica 15, Surmacz 7, Navickas 6, Diduszko 0, Kuebler 0 - Reese 11, Milicić 8, Wiśniewski 7, Metelski 6, Balcerzak 3.

ASSECO PROKOM: Logan 15, Ewing 14, Woods 13, Burrell 11, Hrycaniuk 7 - Sow 5, Harrington 4, Jagla 4, Łapeta 2, Szczotka 2, Kostrzewski 0, Seweryn 0.

Gospodarze niedzielnego meczu prowadzili tylko raz, zaraz na początku meczu po trafieniu Grzegorza Surmacza gdynianie jednak szybko ta minimalną przewagę gospodarzy zniwelowali, wyszli na prowadzenie i całkowicie zdominowali to co działo się na parkiecie akademików. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wysokim prowadzeniem mistrzów Polski - 21:9.

Koszykarze Tomasa Pacesasa do tej przewagi w drugiej kwarcie dołożyli jeszcze dwa "oczka", choć po punktach Qyntela Woodsa było już 25:9 dla Asseco Prokomu. Po pierwszej połowie gdynianie prowadzili 37:23 i ich trener spokojny o wynik mógł oszczędzać nieco swoich graczy przed niezwykle ważnym meczem w Eurolidze z Chimkami.

Trzecia i czwarta kwarta kończyły się remisami. W pierwszej części meczu po przerwie drużyna z Gdyni prowadziła już nawet 20 punktami (59:39) jednak w końcówce gospodarze odrobili nieco straty i przed ostatnimi dziesięcioma minutami przegrywali różnicą 16 punktów.

W ostatniej odsłonie obydwie ekipy zdobyły po 18 punktów co oznaczało zwycięstwo ekipy Asseco Prokomu. Gdynianie byli w przekroju meczu drużyną zdecydowanie skuteczniejszą, szczególnie w rzutach z półdystansu, lepiej też zagrali na tablicach.

Dla mistrzów Polski była to już siódma wygrana w tym sezonie. na ósmą będą mieli szansę już w najbliższą środę, gdy we własnej hali ugoszczą Polonię Azbud Warszawa. Wynik tego meczu można obstawiać w naszym typerze.

Trefl Sopot - Znicz Jarosław 66:64 (18:16, 10:13, 24:18, 14:17);
Polpharma Starogard Gdański - Anwil Włocławek 83:75 (18:18, 24:17, 20:16, 21:24); PBG Basket Poznań - Polonia 2011 Warszawa 72:68 (16:22, 17:18, 18:15, 21:13); Polonia Azbud Warszawa - PGE Turów Zgorzelec 77:67 (17:14, 23:17, 12:19, 25:17), Sportino Inowrocław - Stal Stalowa Wola 79:78 (20:20, 18:20, 30:14, 11:24).
Mecz Kotwicy Kołobrzeg z Energą Czarnymi Słupsk został przełożony z powodu epidemii grypy jaka zdziesiątkowała słupski zespół.