Pechowy występ Chrapka w Lechii II

9 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Przemysław Macierzyński drugi mecz z rzędu w III lidze zakończył z trefieniem na koncie. W Koszalinie mógł ustrzelić dublet, ale sędzia nie zaliczył mu drugiego trafienia. Przemysław Macierzyński drugi mecz z rzędu w III lidze zakończył z trefieniem na koncie. W Koszalinie mógł ustrzelić dublet, ale sędzia nie zaliczył mu drugiego trafienia.

Wszystko wskazuje na to, że Michał Chrapek na debiut w ekstraklasie w gdańskich barwach będzie musiał poczekać. Pomocnik, jako jedyny z czterech piłkarzy sprowadzonych w ostatnich dniach okna transferowego, został skierowany na mecz III-ligowych rezerw. Ponadto zszedł już w przerwie, sygnalizując dolegliwości pachwiny. Piłkarze Lechii II zremisowali na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin 1:1 (1:1).

Krauze 31 - Macierzyński 17

LECHIA II: Bąk - Goerke, Valente, Rudinilson, Górski - Toporek (28 Woźniak), Wolski, Chrapek (46 Karczewski, 86 Głon), Gołuński, Letniowski - Macierzyński

PRZECZYTAJ WYWIAD ZE SŁAWOMIREM PESZKO

Pierwotnie Lechia II miała zagrać z Bałtykiem w sobotę, ale gdańszczanie poprosili o zmianę terminu meczu na środę. Goście, którzy mieli za sobą przekonujące zwycięstwo w derbowym pojedynku z Arką II Gdynia, byli faworytem. Tym bardziej, że w minionej kolejce Bałtyk Koszalin uległ GKS Przodkowo aż 2:7 (1:1).

III-LIGOWE DERBY TRÓJMIASTA DLA LECHII

Z pierwszego zespołu trener Thomas von Heesen wysłał do Kołobrzegu: Mateusza Bąka, Rudinilsona, Przemysława Macierzyńskiego oraz debiutującego w oficjalnym meczu w biało-zielonych barwach Michała Chrapka. Ten ostatni był jedynym piłkarzem z kwartetu pozyskanego przedostatniego i ostatniego dnia okna transferowego, który zaczął ligową przygodę z Lechią od III ligi. I w dodatku miał pecha.

MICHAŁ CHRAPEK NA 3 LATA W LECHII

- Michał prezentował się bardzo dobrze zarówno, jeśli chodzi o samą grę jak i kondycję. W przerwie zgłosił jednak, że coś "ciągnie" go w pachwinie. Zszedł, gdyż ie chcieliśmy ryzykować niepotrzebnym urazem - wyjaśnia kierownik gdańskich rezerw Robert Rybakowski.
Po nieco ponad kwadransie gry Lechia objęła prowadzenie. Tak jak w poprzednim meczu z Arką II z dobrej strony w roli asystenta pokazał się Juliusz Letniowski, który wrzucił piłkę prosto na głowę Macierzyńskiego, a ten zdobył gola w drugim meczu z rzędu. Gospodarze wyrównali również uderzeniem głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 31. minucie.

Po przerwie gdańszczanie miel dwie dobre sytuacje, by ponownie zdobyć przewagę bramkową. Najpierw po stałym fragmencie gry celnie głową uderzył Macierzyński i goście już cieszyli się z gola, ale arbiter uznał, iż piłka, która odbiła się jeszcze od poprzeczki, nie przeszła pełnym obwodem linii bramkowej. Później w zamieszaniu w polu karnym jeden z graczy Lechii skierował piłkę wprost na słupek.

Gdańszczanie mecz kończyli w dziesiątkę, gdyż w 80 minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Mateusz Goerke. Wcześniej jeszcze w pierwszej połowie zmieniony został Mateusz Toporek, który naciągnął staw skokowy.

16 Górnik Zabrze 5 0 1 4 5:12 0

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

Tabela wprowadzona: 2015-08-17

Wyniki 5 kolejki

• Wisła Kraków - LECHIA GDAŃSK 3:3 (2:1)
  • Korona Kielce - Cracovia 0:3 (0:2)
  • Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:1 (2:0)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Zabrze 3:0 (2:0)
  • Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław 2:3 (2:2)
  • Piast Gliwice - Legia Warszawa 2:1 (1:1)
  • Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 2:1 (1:0)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 2:3 (0:2)

Opinie (10) 2 zablokowane

• Dobry wynik

Dla reszty zespołów, dla Lechii to strata punktów.