Szczypiorniści Wybrzeża wygrali derby Trójmiasta

9 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Najskuteczniejszy w zespole z Gdańska Adrian Kondratiuk zakończył spotkanie z 7 trafieniami. Najskuteczniejszy w zespole z Gdańska Adrian Kondratiuk zakończył spotkanie z 7 trafieniami.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk pokonali we własnej hali Kar-Do Spójnię Gdynia 29:25 (17:12) w półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W finale zagrają z Pomezanią Polski Cukier Malbork. Natomiast już w sobotę trójmiejskie zespoły czeka następna kolejka ligowa, w której w Gdańsku zamelduje się rewelacyjny beniaminek I lig, MKS Poznań.

WYBRZEŻE: Głębocki, Chmieliński - Kondratiuk 7, Abram 6, Nidzgorski 5, Nilsson 2, Jasowicz 2, Mogielnicki 2, Żak 2, Sulej 1, Rogulski 1, Papaj 1.

KAR-DO SPÓJNIA: Skowron - Nowaliński 6, Dziemian 5, Wróbel 3, Gębala 3, Machniewicz 3, Borzymowski 2, Pacholarz 1, Naus 1, Kowalski 1, Serafinowicz, Bronk, Bielec

Pucharowe starcie było pierwszym w tym sezonie, w którym naprzeciw siebie stanęło dwa zespoły z Trójmiasta. Jak podkreślają trenerzy oby drużyn, wykorzystali je by dać pograć więcej minut pograć zawodnikom mniej eksploatowanym w zmaganiach ligowych i przećwiczyć nowe rozwiązania.

Od dwóch bramek zaczęli goście, ale gdańszczanie szybko doprowadzili do wyrównania, a po bramkach Dawida NilssonaIreneusza Żaka odskoczyli w 13 minucie na 7:4, a następnie powiększyli przewagę do czterech trafień (10:6), głównie za sprawą dobrze dysponowanego Patryka Abrama.

Gdynianie przed przerwą zdołali odrobić część strat (12:14), ale pierwsza połowa zakończyła się trzema bramkami dla Wybrzeża. W 38 minucie podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka prowadzili już 22:13, ale mieli sporo problemów z przewinieniami. Czerwoną kartkę przy trzeciej karze obejrzał Krzysztof Jasowicz, a przez ponad minutę gdańszczanie grali w polu 4 przeciwko 6.

Ostatnie 10 minut gry gdynianie wygrali 7:3. W 58 minucie na 25:28 trafił Robert Dziemian ale na wyrównanie zabrakło czasu, a kropkę nad "i" dla Wybrzeża postawił Krzysztof Mogielnicki.

- Przed meczem straciliśmy Grzegorza Dorsza, który na rozgrzewce podkręcił staw skokowy. Na ile groźnie, dowiemy się po badaniach, ale liczę, że dojdzie do siebie na sobotni mecz ligowy. Na prawej stronie rozegrania, która kulała w ostatnim meczu z AZS UW Warszawa dałem dziś pograć Szymonowi Nowalińskiemu, na środku zagrał Krzysztof Bielec i myślę, że wyszło to dosyć ciekawie. Trochę się chyba przestraszyliśmy się Wybrzeża na początku meczu, ale niektóre fragmenty gry były naprawdę niezłe w naszym wykonaniu. Popełniliśmy sporo błędów w obronie, ale cieszy fakt, iż w końcówce nie zabrakło nam sił - mówi trener Kar-Do Spójni Leszek Elbicki.

- To był dobry mecz, daliśmy się ograć chłopakom, którzy zaliczają mnie minut w lidze. Może było z tego powodu trochę niepewności, która zaskutkowała niepotrzebnymi karami, ale najważniejsze, że udało się wygrać - podsumował Damian Wleklak, szkoleniowiec Wybrzeża.

Gdańszczanie w sobotę o godzinie 18:00 zmierzą się we własnej hali z MKS Poznań, beniaminkiem I ligi, który po czterech kolejkach ma na koncie trzy zwycięstwa. Dwie godziny wcześniej w hali przy ul. Kołobrzeskiej zagra SMS Gdańsk, który będzie gościł KS Meble Wójcik Elbląg. Z kolei Kar-Do Spójnię czeka wyjazd do Malborka na mecz z Pomezanią Polski Cukier.

To właśnie z Pomezanią w finale wojewódzkiego PP zagra Wybrzeże. Zespół z Malborka pokonał w środę w tych rozgrywkach Vetrex Sokół Kościerzyna 35:30 (16:16). Termin spotkania zostanie ustalony na dniach.