O utrzymanie PlusLigi z Jadarem

28 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Trefl Gdańsk

Dwa wygrane meczem, 19 setów i siedem zdobytych punktów - ten dorobek dał Treflowi ostatnie miejsce po pierwszej części sezonu. Dwa wygrane meczem, 19 setów i siedem zdobytych punktów - ten dorobek dał Treflowi ostatnie miejsce po pierwszej części sezonu.

Siatkarze Trefla zakończyli sezon zasadniczy meczem w Bydgoszczy. Gdańszczanie doznali czternastej porażki z rzędu i z tym dyskomfortem będą musieli przystąpić do meczów o utrzymanie z Jadarem Radom. Delecta dzięki dzisiejszej wygranej 3:1 (25:14, 25:20, 19:25, 25:18) awansowała do play-off.

.

DELECTA: Lipiński, Konarski, Nowak, Cerven, Pieczonka, Sopko, Dębiec (libero) oraz Krzywiecki, Kaczmarek.

TREFL: Bednaruk, Winnik, Kadziewicz, Stancelewski, Zanuto, Serafin, Samardzić (libero) oraz Skorij, Kruk, Świrydowicz, Szulik, Kocik.

Gdańszczanie rozpoczęli bardzo dobrze. Przy zagrywce Wojciecha Winnika objęli prowadzenie 5:2, co skłoniło Waldemara Wspaniałego do przerwania gry. Dobra passa trwała do 7:4. Gospodarze wyrównali na 7:7, choć po ataku Wojciecha Serafina w aut sędziowie mogli spokojnie uznać, że było to zbicie po bloku. Tak się nie stało, co tylko wywołało sportową złość u gdańskiego przyjmującego. W następnym ataku już nie było żadnych wątpliwości, że to Treflowi należy się zejście na przerwę techniczną z korzystnym wynikiem 8:7.

Po wznowieniu gry gdańszczanom przydarzyły się błędy, szczególnie w kontrataku. Gdy przegrywali 9:11, grę przerwał Jerzy Strumiłło. Zawodnicy słuchali szkoleniowca, a gdy wrócili na parkiet to od razu... dotknęli siatki. Przy 10:12 na parkiet wszedł Dmitrij Skorij i posłał zagrywkę w siatkę. Przed drugą przerwą techniczną gdańszczan zagrywką "pogonił" Michal Cerven i zrobiło się 16:11 dla Delecty. Przy 12:18 Strumiłło wykorzystał drugi "czas". Po chwili atakiem przebił się Winnik, ale ani to, ani dwie kolejne zmiany nic już nie dały.

Do drugiej partii Trefl wyszedł aż z trzema zmianami w porównaniu z początkiem meczu. Miejsce na placu gry utrzymali jedynie Serafin, Łukasz Kadziewicz i Winnik. Gdańszczanie rozpoczęli od prowadzenia 3:1. Potem jednak były dwa bloki Delecty. A że ta sztuka nie jest oba także gdańszczanom udowodnił Kadziewicz, dając prowadzenie 8:6 na "technicznej", choć było już 4:6. Przewagę żółto-czarni utrzymywali do 12:10. Przy 14:13 korzystny wynik po ataku Dawida Konarskiego odzyskali miejscowi. Po autowym zbiciu Bruno Zanuto na "technicznej" było 14:16. Przy 15:18, a potem przy 16:20 na rozmowę zespół zaprosił trener Strumiłło. Nic sobie z tego nie robił Cerven. To po jego atakach i blokach Delecta poprawiła na 23:17, a następnie środkowy bloku wbił "gwoździa" przy drugiej piłce setowej.

Tabela wprowadzona: 2009-03-19
Początek trzeciej części ponownie należał do gdańszczan. Nasza drużyna prowadziła 5:1. Wówczas grę przerwał Waldemar Wspaniały. Nic nie wskórał. Przerwa techniczna była przy przewadze Trefla 8:3. Dlatego bydgoski szkoleniowiec ponownie interweniował przy 4:10. Nakazał lepszą grę środkiem, bo rzeczywiście siatkę zdominował Kadziewicz. Tymczasem Winnik poprawił na 11:4, a gospodarze zmienili rozgrywającego. Gdańszczanie nie zwolnili. Uciekli na 16:7! Przy 19:8 wolne dostał Zanuto, który zaczął narzekać na kontuzjowaną niedawno nogę. Jego kolano natychmiast obłożono lodem i obandażowano.

Bydgoszczanie wykorzystali to zamieszanie, zdobywając pięć punktów z rzędu. Dopiero na 20:13 udało się przebić Krzysztofowi Kocikowi, który zastąpił Brazylijczyka. Mimo to Strumiłło musiał potrząsnąć drużyną, bo po chwili zrobiło się 20:17. Po czasie zagrywkę zepsuł Marcin Nowak, ale tym samym odpowiedział Kocik. Sytuację opanował dopiero następny udany atak Winnika oraz potrójny blok na Konarskim.

Niestety, czwarty set był ostatnim. Delecta rozpoczęła go od zdobycia dwóch punktów i nie oddała prowadzenia do końca. Trefl "pękł" już przy 3:6. Druga przerwa techniczna była już przy siedmiopunktowej przewadze miejscowych (16:9).

Pozostałe wyniki 18. kolejki AZS UWM Olsztyn - Domex Tytan AZS Częstochowa 2:3 (25:16, 27:29, 25:16, 24:26, 19:21), Jadar Radom - ZAK SA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (26:24, 13:25, 23:25, 23:25), Asseco Resovia Rzeszów - J.W.Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawa 3:0 (25:16, 24:13, 25:16), Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów 0:3 (22:25, 26:28, 30:32).

Domex AZS Częstochowa

Trefl zagra z Jadarem o utrzymanie. Rywalizacja trwać będzie do czterech wygranych. Pierwszy mecz odbędzie się 14 marca w Radomiu. Tydzień później odbędzie się mecz w Gdańsku. Na 27 i 28 marca zaplanowano dwa kolejne spotkania w Radomiu. Jeśli nie będzie rozstrzygnięcia, to w pierwszy weekend kwietnia (3-4) odbędzie się jedno lub dwa spotkania w Gdańsku. Ewentualnie siódmy, decydujący mecz Jadar zorganizuje u siebie 9 kwiecień.

Przegrany w tej rywalizacji zostanie zdegradowany, a zwycięzca przystąpi do rywalizacji (do trzech wygranych) z wicemistrzem I ligi.

Opinie (27)

• BRAK AMBICJI!!!!!!!!!!!!!!!! (1)

dajcie spokój tym panom
    ciszej nad tą trumną!!!

• 7 8

• winnik skad on sie wzial? on nawet na 1 lige bylby za slaby!
      oby Trefl spadl! to moze Zuczki beda znowu grac w gdansku!

• 2 6

• najważniejsza jest psychika

brakuje im "cochones", z taką postawą nie da się wygrywac nawet z najsłabszymi

• 3 4

• O! (2)

Milionerzy od Wierzbickiego znowu przegrali, która to porażka z rzędu bo straciłem rachubę?