Wiadomości

Żużlowcy Wybrzeża zremisowali w Łodzi

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Remis w Łodzi to dla gdańszczan dobry wynik. Niewykluczone jednak, że mogli pokusić się o zwycięstwo, gdyby odbyło się 15 wyścigów. Znakomicie dysponowany był m.in. Renat Gafurow (na zdjęciu), który wystartował trzy razy i dwukrotnie przywiózł wygrane 5:1 w parze z Andersem Thomsenem.
Remis w Łodzi to dla gdańszczan dobry wynik. Niewykluczone jednak, że mogli pokusić się o zwycięstwo, gdyby odbyło się 15 wyścigów. Znakomicie dysponowany był m.in. Renat Gafurow (na zdjęciu), który wystartował trzy razy i dwukrotnie przywiózł wygrane 5:1 w parze z Andersem Thomsenem. fot. Arkadiusz Buczyński/trojmiasto.pl

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża zremisowali na wyjeździe Orłem Łódź 30:30. Zawody przerwano po 10. wyścigu ze względu na zły stan toru po opadach... śniegu. Dla gdańszczan punkt wyrwany jednemu z głównych rywali w walce o awans do ekstraligi to sukces, gdyż po dwóch wyścigach przegrywali 3:9.Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone


ORZEŁ

9. Hans Andersen 9 (3,3,3)
10. Edward Mazur 3+1 (2*,1,t)
11. Rohan Tungate 3+1 (1,1,1*)
12. Aleksandr Łoktajew 4 (t,2,2)
13. Robert Miśkowiak 6 (2,1,3)
14. Michał Piosicki 1 (1,0,d)
15. Arkadiusz Potoniec 4 (3,t,1,0)
30:30
Sędziowie:
Stec (Krosno)

ZDUNEK WYBRZEŻE

1. Kacper Gomólski 6 (1,3,2)
2. Oskar Fajfer 0 (t,d,w)
3. Renat Gafurow 7+1 (3,2*,2)
4. Anders Thomsen 6+2 (2*,3,1*)
5. Troy Batchelor 8 (3,2,3)
6. Dominik Kossakowski 2 (0,2,0)
7. Marcin Turowski 1 (0,1,0)

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

Liderzy Wybrzeża: Fajfer, Gomólski i Batchelor bez wątpienia są w formie. Kluczem może okazać się postawa Thomsena, który w składzie gdańszczan zastąpił Sundstroema. Ligowy debiut w Wybrzeżu zaliczy dziś Turowski, który zmienił Bielińskiego.
Zdaniem trenera gdańszczan Mirosława Kowalika, duże znaczenie będą miały dziś wyjścia spod taśmy. Ten i inne elementy jego podopieczni trenowali w piątek na torze we Wrocławiu, gdzie zabrakło Gomólskiego. Kacper ścigał się w Anglii i potwierdził dobrą dyspozycję przyzwoitym występem w barwach Leicester Lions.

KOWALIK: DO ŁODZI PO DOBRY WYNIK, LIDERZY SĄ W FORMIE
We Wrocławiu poobijał się Kossakowski, ale pojedzie w dzisiejszym spotkaniu.
W Łodzi zapowiadano opady deszczu, ale póki co, pogoda sprzyja żużlowcom. Nad stadionem są jednak chmury.
Na próbę toru wyjechali: Andersen i Łoktajew oraz Gomólski i Thomsen.
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Hans Andersen,
  Oskar Fajfer,
  Edward Mazur,
  Kacper Gomólski.
[ICO]
I
Nie wytrzymał nerwowo Fajfer i wjechał w taśmę! Zastąpi go jeden z młodzieżowców, a konkretnie Kossakowski
[ICO]
I
[5:1] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Hans Andersen (3 pkt), Edward Mazur (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Zażarta walka w pierwszym łuku. Gomólski próbował wejść przy krawężniku pod Andersena, ale Duńczyk się obronił. Na trzecim okrążeniu rozpędzony Mazur po zewnętrznej minął Gomólskiego. Fatalny początek gdańszczan.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Michał Piosicki,
  Marcin Turowski,
  Arkadiusz Potoniec,
  Dominik Kossakowski.
[ICO]
II
Nad stadionem zaczął padać... śnieg
[ICO]
II
[9:3] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Arkadiusz Potoniec (3 pkt), Dominik Kossakowski (2 pkt), Michał Piosicki (1 pkt), Marcin Turowski (0 pkt).

Dobry start łodzian, ale gdańszczanie odbili 2 i 3 pozycję. Niestety Turowski szybko dał odzyskać 3 lokatę Piosickiemu, który zaatakował po zewnętrznej części toru.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Rohan Tungate,
  Anders Thomsen,
  Aleksandr Łoktajew,
  Renat Gafurow.
[ICO]
III
W taśmę wjechał Łoktajew! Za niego wystartuje Piosicki
[ICO]
III
[10:8] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Rohan Tungate (1 pkt), Michał Piosicki (0 pkt).

Znakomicie wyszedł spod taśmy Gafurow. Na wyjściu z łuku wypchnął rywala i zrobił miejsce dla Thomsena, który wskoczył na drugie miejsce! Na ostatniej pozycji defekt motocykla zanotował Piosicki. Wybrzeże wraca do gry!
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Robert Miśkowiak,
  Marcin Turowski,
  Arkadiusz Potoniec,
  Troy Batchelor.
[ICO]
IV
W taśmę wjechał Potoniec. Żużlowcy nie trzymają dziś nerwów na wodzy. To trzecia taśma w czwartym wyścigu, co nie zdarza się często.
[ICO]
IV
[12:12] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Troy Batchelor (3 pkt), Robert Miśkowiak (2 pkt), Marcin Turowski (1 pkt), Arkadiusz Potoniec (t/0 pkt).

Batchelor nie dał szans Miśkowiakowi. Turowski nie miał przed kim się bronić i spokojnie dowiózł punkt. Mamy remis.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Rohan Tungate,
  Oskar Fajfer,
  Aleksandr Łoktajew,
  Kacper Gomólski.
[ICO]
V
[15:15] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Aleksandr Łoktajew (2 pkt), Rohan Tungate (1 pkt), Oskar Fajfer (0 pkt).

Dobry start Gomólskiego. Fajfer po ścięciu do krawężnika mógł wyjść nawet na drugą pozycję, ale gospodarze odbili jego atak. Motocykl Fajfera zdefektował na trzecim okrążeniu. Łoktajew cały wyścig zaciekle gonił Gomólskiego i gdyby nie błąd na drugim łuku trzeciego okrążenia, wielce prawdopodobne, że to by mu się udało.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Robert Miśkowiak,
  Anders Thomsen,
  Michał Piosicki,
  Renat Gafurow.
[ICO]
VI
[16:20] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Renat Gafurow (2 pkt), Robert Miśkowiak (1 pkt), Michał Piosicki (d4/0 pkt).

Atomowy start gdańszczan i świetna współpraca na torze. Thomsen i Gafurow nie dali szans rywalom!
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Hans Andersen,
  Dominik Kossakowski,
  Edward Mazur,
  Troy Batchelor.
[ICO]
VII
[20:22] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Hans Andersen (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Edward Mazur (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Batchelor omal nie wjechał w taśmę i przez to przegrał start. Do przodu uciekł Andersen. Kolejność ustaliła się po wyjściu z pierwszego łuku. Kossakowski mimo dobrego wyjścia spod taśmy, przyjechał daleko na końcu stawki.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Robert Miśkowiak,
  Oskar Fajfer,
  Arkadiusz Potoniec,
  Kacper Gomólski.
[ICO]
VIII
Wyścig przerwany. Upadek Fajfera na trzeciej pozycji. Świetnie wystartował Miśkowiak, przy krawężniku próbował wejść pod niego Fajfer, ale błyskawicznie wciął się tam Gomólski. Nieco utrudnił jazdę koledze, ale wyprzedził Miśkowiaka. Zawodnik gospodarzy błysnął jednak na trzecim okrążeniu atakiem przy krawężniku i wyszedł na prowadzenie. Na ostatni okrążeniu Fajfer upadł nieaatakowny jadąc na trzeciej pozycji.
[ICO]
VIII
[24:24] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Robert Miśkowiak (3 pkt), Kacper Gomólski (2 pkt), Arkadiusz Potoniec (1 pkt), Oskar Fajfer (w/0 pkt).

Sędzia zaliczył wynik biegu w momencie upadku Fajfera, gdyż miał on miejsce na ostatnim okrążeniu.
8'
Karetka na torze. Przy Fajferze są trener Kowalik i Gomólski.
[ICO]
VIII
Fajfer wstał o własnych siłach.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Hans Andersen,
  Anders Thomsen,
  Edward Mazur,
  Renat Gafurow.
[ICO]
IX
W taśmę wjechał Mazur! To czwarte takie wykluczenie w tym meczu i trzecie dla Orła.
9'
Mazura zastąpi Potoniec
[ICO]
IX
[27:27] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Hans Andersen (3 pkt), Renat Gafurow (2 pkt), Anders Thomsen (1 pkt), Arkadiusz Potoniec (0 pkt).

Jak z katapulty wystrzelił z czwartego pola Andersen i "założył" się na rywali. Duńczyk jako pierwszy wygrał dziś wyścig startując z zewnętrznego pola. W pierwszym łuku kompletnie pogubił się Thomsen.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Rohan Tungate,
  Marcin Turowski,
  Aleksandr Łoktajew,
  Troy Batchelor.
[ICO]
X
[30:30] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Troy Batchelor (3 pkt), Aleksandr Łoktajew (2 pkt), Rohan Tungate (1 pkt), Marcin Turowski (0 pkt).

Równy start, ale w łuku Batchelor nie dał szans rywalom, znakomicie wypchnął na zewnętrzną Łoktajewa, który wydawał się nieco szybszy. Gdański Australijczyk jest znakomicie spasowany z torem. Na czwartej pozycji przewrócił się Turowski, a chwilę później... Tungate. Obaj wstali jednak o własnych siłach i dojechali do mety. Turowski nie zdążył jednak dogonić Tunate'a.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
Trwa narada sędziego i trenerów obu ekip. Wątpliwości budzi stan toru, gdyż przez sporą część meczu prószył śnieg lub kropił deszcz. Przed chwilą było słychać nawet grzmoty. Wydłuża się kosmetyka nawierzchni.
[ICO]
Z powodu złego stanu toru po 8 wyścigach zakończono mecz Euro Finannce Polonia Piła - Polonia Bydgoszcz. Gospodarze wygrali 31:17. Przypomnijmy, że aby zaliczyć wynik, potrzebne jest rozegranie przynajmniej 8 wyścigów. W Łodzi rozegrano już 10 i jest remis 30:30.
[ICO]
W wywiadzie dla Polsatu Sport trener Kowalik przekazał, iż jest zwolennikiem przerwania pojedynku. Na tworze wytworzyła się maź, która nie schnie, a stwarza duże niebezpieczeństwo dla zawodników.
Żużlowy światek żyje dziś tragedią Tomasza Golloba. Najsłynniejszy polski żużlowiec doznał dziś wypadku na motocrossie i według wstępnych doniesień zawodnik GKM Grudziądz uszkodził rdzeń kręgowy.
[ICO]
Mecz w Łodzi zostaje przerwany przy stanie 30:30. Taką decyzję w trosce o zdrowie zawodników podjął arbiter spotkania. Wynik zostaje zaliczony.

opinie kibiców w trakcie relacji (59)


Typowanie wyników

mecz ligowy
23.04.2017 godz.14:45
wartość: 3 punkty
Orzeł Łódź
30:30
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

1

37%

166 typowań

x

2%

7 typowań

2

61%

273 typowania


Tabela po 3 kolejkach

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Euro Finannce Polonia Piła 2 2 0 0 78:59 4
2 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 2 1 1 0 82:68 3
3 Orzeł Łódź 2 1 1 0 80:70 3
4 Grupa Azoty Unia Tarnów 2 1 0 1 103:77 2
5 Lokomotiv Daugavpils 2 1 0 1 94:86 2
6 Stal Rzeszów 3 1 0 2 129:140 2
7 Arge Speedway Wanda Kraków 3 1 0 2 123:147 2
8 Polonia Bydgoszcz 2 0 0 2 48:90 0

Tabela wprowadzona: 2017-04-23

aktualna tabela »

Wyniki 3 kolejki:

 • Orzeł Łódź - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 30:30 przerwany po 10 wyścigu ze względu na stan toru
 • Euro Finannce Polonia Piła - Polonia Bydgoszcz 31:17 przerwany po 8 wyścigu ze względu na opady deszczu
 • Stal Rzeszów - Arge Speedway Wanda Kraków 53:37
 • Grupa Azoty Unia Tarnów - Lokomotiv Daugavpils przełożony

Opinie (52) ponad 10 zablokowanych

 • No to..

  Remis !

  • 33 1

 • GKS Wybrzeże.

  • 24 1

 • Daleko tak nie zajedziecie ! (5)

  cwaniaki , zadnego awansu nie będzie !

  • 7 77

  • Bolo, za daleko to ty nie dojedziesz z tymi prostackimi komentarzami

   • 28 2

  • Jakieś kompleksy ...?

   • 7 10

  • Każdy racjonalnie myślący kibic brałby remis przed meczem w ciemno.

   :-)

   • 14 4

  • A twoja Wanda dostaje właśnie lanie od słabego w tym sezonie Rzeszowa ha ha ha

   • 17 0

  • A co ty się ciskasz bolek, u was w rumii tylko aquapark i krowy i świnki. Do obory wieśniaku ;)

   • 4 0

 • (1)

  Wielkie Wybrzeże !!!

  • 38 1

  • Mogli dziś wygrać.Były na to szanse.Tak trzymać chłopaki.!!!

   • 12 0

 • Panie trenerze nic nie zmieniać w ustawieniu składu

  U Oskara to wypadek przy pracy. Będzie dobrze śmigał. Linus i Hubert na chwilę obecną ława. Para Renat- Anders będzie wymiatać

  • 69 1

 • Spokojnie będzie można wygrać (1)

  • 23 2

  • Thomsen Dzisiaj pokazał piękną jazdę

   No i Renat, dwie fajne akcje robiąc mu miejsce

   • 30 0

 • (1)

  Thomsen za Linusa na nastepny mecz !

  • 53 1

  • Dlaczego za Linusa?

   Thomsen ma pewny plac. Niech Linus martwi się o skład.

   • 10 2

 • jest ok ale fajfer cos musi zrobic

  • 35 0

 • Nie ma co (3)

  Zabrakło punktów Oskara

  • 46 1

  • (2)

   i domina

   • 5 1

   • Dominik będzie punktował u siebie.
    Każdy nowy tor to będzie dla Niego zagadka i nie liczyłbym na dużo punktów. Jednak mam nadzieje że będzie błyszczał na tle innych juniorów.

    • 7 0

   • Dwójkę dowiózł w juniorskim, poza tym przegrywał z seniorami rywala.

    • 4 0

 • Brawo za wynik i walkę

  • 47 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

04.10 (nd) godz.16:00 Unia Tarnów 37:53 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
27.09 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 50:39 Lokomotiv Daugavpils LIVE!
17.09 (czw) godz.19:00 Start Gniezno 57:33 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
12.09 (sob) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 51:38 Abramczyk Polonia Bydgoszcz LIVE!
06.09 (nd) godz.14:00 Orzeł Łódź 52:38 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
28.08 (pt) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 35:55 e-Winner Apator Toruń LIVE!
22.08 (sob) godz.16:30 Arged Malesa TŻ Ostrovia 58:31 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
16.08 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 51:38 Arged Malesa TŻ Ostrovia LIVE!
08.08 (sob) godz.14:00 e-Winner Apator Toruń 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
04.08 (wt) godz.18:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 51:39 Orzeł Łódź LIVE!

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 eWinner Apator Toruń
2 Start Gniezno
3 Orzeł Łódź
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
5 Unia Tarnów
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
8 Lokomotiv Daugavpils
 • awans do ekstraligi: eWinner Apator Toruń
 • spadek do II ligi: Lokomotiv Daugavpils
 • awans do I ligi: Wilki Krosno
 • Sezon zakończono po rundzie zasadniczej liczącej 14 kolejek. Zrezygnowano z play-off ze względu na pandemię koronawirusa i ograniczenia w maksymalnej pojemności trybun.

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Grzegorz Wrzask 14 37 85.7%
2. Witold Krużyński 11 35 90.9%
3. Radosław Dymkowski 14 33 78.6%
4. Wojciech Koczyński 14 33 78.6%
5. Wojteks23 Wojteks23 11 33 90.9%

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »