Obłój: Sędziowie do nauki!

Krzysztof Klinkosz
23 listopada 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Hokeiści stoczniowca tym razem nie przywiozą nawet punktu z Sanoka. Mimo że jako pierwsi wyszli na prowadzenie, a później dwukrotnie strzelali gole kontaktowe, ulegli zespołowi Ciarko KH Sanok 4:7 (1:3, 1:2, 2:2). Po dalekiej podróży gdańszczanie muszą jak najszybciej zregenerować siły, gdyż już w piątek czeka ich mecz w Gdańsku z nieobliczalnym zespołem KTH Krynica.

0:1 Skutchan as. Chmielewski (1:20)
1:1 Dziubiński as. Malasiński, Rąpała (4:05 w przewadze)
2:1 Zapała as. Ivicić, Kubat (17:16 w przewadze)
3:1 Korhoń as.Radwański, Zapała (19:03)
3:2 Jankowski as. Drzewiecki, Ziółkowski (37:39 w przewadze)
4:2 Gruszka as. Malasiński (38:00)
5:2 Kubat as. Radwański, Korhoń (39:36 w przewadze)
5:3 Jankowski as. Ziółkowski, Drzewiecki (42:35 w przewadze)
5:4 Steber as. Skutchan, Chmielewski (44:53)
6:4 Gruszka as. Malasiński (47:45)
7:4 Zapała as. Dziubiński, Korhoń (58:00)

STOCZNIOWIEC: Odrobny; Smeja - Kwieciński, Kostecki - Rompkowski - Maj - Skrzypkowski; Drzewiecki - Ziółkowski - Jankowski, Steber - Chmielewski - Skutchan, Błażejczyk - Janecka - Wróblewski.

Mimo że KH wygrało trzema bramkami, spotkanie w Sanoku przyniosło wiele emocji i mogło podobać się obserwatorom. Gdańszczanie lepiej "weszli" w mecz gdyż już po 80 sekundach gry prowadzili 1:0. Gola po podaniu Arona Chmielewskiego zdobył Roman Skutchan. O mały włos, a w meczu tym nie wystąpiłby Chmielewski właśnie.

Młody reprezentant Polski zmagał się z uczuleniem i był w kiepskiej kondycji. Mimo to zaliczył dwie asysty, a raz krążek po jego strzale trafił w słupek. - W ostatniej chwili rozchorował nam się Kabat i mimo najszczerszych chęci nie był w stanie zagrać w meczu. Nie było z nami Marca i Maciejewskiego, widoczny był brak Wróbla - powiedział po meczu trener Tadeusz Obłój.

Gospodarze dość szybko na bramkę Skutchana odpowiedzieli swoimi trafieniami i po 20 minutach prowadzili 3:1. Gdańszczanie również mieli swoje szanse, jednak zagrali nieskutecznie. Ponadto trener gdańszczan zwrócił uwagę na jeszcze jeden aspekt meczu.

- Oczywiście traciliśmy bramki po własnych błędach, ale nikomu jeszcze nie udało się wygrać z arbitrami. Sędziowanie było fatalne, dostaliśmy ponad 30 karnych minut. Kompletnie nie wiem na przykład za co 10 minut dostał Michał Smeja. Z niecierpliwością czekam na płytę z zapisem tego spotkania. Trzeba ją na spokojnie obejrzeć i napisać protokół. Oczywiście sędziowie sadzali na ławce kar również gospodarzy ale wtedy, gdy prowadzili oni 3 bramkami. Może PZHL powinien zapraszać na mecze sędziów z zagranicy, a naszych arbitrów sadzać na trybunach, aby się uczyli? - powiedział po mecz rozżalony postawą sędziów, trener Tadeusz Obłój.

Gdańszczanie nawet mimo utraty sił związanej z grą w osłabieniu doprowadzili w drugiej tercji do bramkowego kontaktu.

W 38 minucie Wojciech Jankowski trafił na 3:2, niestety w końcówce drugiej odsłony gospodarze zadali jeszcze dwa mocne ciosy i po niespełna 2 minutach prowadzili już 5:2.

- Szkoda tej drugiej tercji, szkoda niewykorzystanych w niej sytuacji. Po 40 minutach powinno być 4:3 dla nas. W ostatniej tercji postanowiłem skrócić skład, zagrałem na dwa ataki. Jeszcze raz udało się nam dojść gospodarzy. Strzeliliśmy dwie bramki i doprowadziliśmy do stanu 5:4. Jednak zabrakło nam sił w końcówce i gospodarze trafili jeszcze dwa razy. Teraz po ciężkiej podróży do Gdańska zespół będzie miał dzień wolnego a w czwartek będziemy się przygotowywać już do meczu z KTH - dodał trener gdańszczan.

Tabela wprowadzona: 2010-11-23
Pozostałe wyniki 20 kolejki PLH: Akuna Naprzód Janów - Aksam Unia Oświęcim 4:8 (0:3, 1:3, 3:2), MMKS Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 1:8 (0:3, 1:3, 0:2), KTH Krynica - Zagłębie Sosnowiec 9:2 (1:2, 4:0, 4:0).