Od 5 marca 2010 roku, czyli od Wisły do Wisły

12 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Piotr Kuklis z czterema golami jest najskuteczniejszym piłkarzem Arki w tym sezonie. Piotr Kuklis z czterema golami jest najskuteczniejszym piłkarzem Arki w tym sezonie.

Piłkarze Arki wygrali oficjalny mecz na wyjeździe po raz pierwszy od 5 marca 2010 roku, kiedy to jeszcze w ekstraklasie zwyciężyli w Krakowie Wisłę. Dzisiaj gdynianie ograli również Wisłę, ale tę z Płocka 2:0 (2:0) w I lidze. Tym samym skończyła się fatalna seria 26 meczów poza domem bez trzech punktów.

K. Kamiński – Jaroń, Nadolski, Wyczałkowski, Jakubowski – P.Kamiński, Zembrowski, Sielewski, Matar – Joao Paulo, Biliński
Sędziowie: Frankowski (Toruń)
Widzów: 1000
Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Jarun, Radzewicz - Jarzębowski, Kuklis - Kowalski, Benat, Arifović - Flis
  • 20' Joao Paulo Zmiany Sekulski
  • 46' Sielewski Zmiany Zagurskas
  • 57' Matar Zmiany Ricardinho
  • 37' Arifović Zmiany Surdykowski
  • 71' Flis Zmiany Szwoch
  • 83' Kuklis Zmiany Niedziela
  • 39' Kuklis
  • 41' Jarzębowski
  • 34' Mazurkiewicz
  • 40' Jarzębowski
  • 69' Jarun

Arka w tym samym składzie, który rozpoczęła wygrany mecz z Zawiszą 5:2 w ostatnią sobotę
1'
mecz rozpoczęli gospodarze
3'
pierwszy atak gospodarzy przerywa Jarun, wybijając piłkę spod nóg Bilińskiego na róg
4'
Radzewicz zablokował strzał Wyczałkowskiego
8'
pierwsze minuty z przewagą Wisły, ale piłkarze Arki grają dobrze i zdecydowanie w obronie, nie było większego zagrożenia dla bramki Juszczyka
10'
pierwszy strzał Arki, z dystansu uderzył Kowalski, ale niecelnie
11'
pierwszy błąd defensywy Arki, obrońcy zaspali przy dośrodkowaniu z rogu P.Kamińskiego, na szczęście dla gdynian Zembrowski strzelił nad bramką
12'
szybka odpowiedź Arki, strzał Kuklisa sprzed pola karnego minął słupek bramki Wisły
15'
Kamiński z dystansu strzela niecelnie
18'
pierwszy celny strzał w tym meczu, Juszczyk bez kłopotu broni uderzenie Bilińskiego
20'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Joao Paulo, w jego miejsce wchodzi Sekulski.
21'
gdyńskiej defensywie znów uciekł Biliński, napastnik tym razem strzelił niecelnie
24'
Arka nie może przedrzeć się w pole karne rywali, gdynianie próbują zatem uderzać z dystansu, w ciągu kilkunastu sekund mieliśmy niecelne strzały Kowalskiego i Kuklisa
26'
bramkarz Wisły, K.Kamiński uprzedził Arifovicia
28'
Biliński tym razem próbował strzału z dystansu, piłka nieznacznie minęła cel, ze strony byłego napastnika Śląska Arce grozi jak na razie największe niebezpieczeństwo
30'
jeszcze raz Biliński i po raz kolejny niecelnie, ale piłka jakby coraz bliżej słupka bramki Arki, stanowczo ten napastnik ma za dużo swobody
32'
Arka jest przyczajona, czeka na kontry, ale stanowczo dalej od własnej bramki powinna starać się rozbijać ataki rywali
34'
Żółtą kartką został ukarany Mazurkiewicz (ARKA), który fauluje oczywiście... Bilińskiego, coraz bardziej robi nam się mecz Arka kontra ten napastnik Wisły
37'
ARKA szybko przeprowadza zmianę, która jest wymuszona kontuzją. Boisko opuszcza Arifović, w jego miejsce wchodzi Surdykowski. Bośniak ma kłopoty z mięśniem dwugłowym
38'
obaj trenerzy wykorzystali już po jednej zmianie, obaj wymienili napastników, dodajmy jeszcze, że może prowadzenie zespołów jest podobne, gdyż obie drużyny mają na ławce Czechów. Gospodarzy prowadzi Pala, który był przymierzany do... Arki wiosną tego roku, gdy ostatecznie zdecydowano się na Strakę
39'
[0:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kuklis. Gdynianie doczekali się na okazję do kontry. Piotr popisał się indywidualną akcją i strzelił już czwartego gola w tym sezonie. Pomocnik jest zatem ponownie samodzielnym liderem snajperów wśród żółto-niebieskich
40'
Żółtą kartką za faul został ukarany Jarzębowski (ARKA).
41'
[0:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jarzębowski po podaniu Mazurkiewicza
41'
Kolejny perfekcyjnie wykonany przez gdynian w tym sezonie stały fragment gry. Na głowę kapitana żółto-niebieskich piłkę wrzucił Radzewicz, który obok Kowalskiego ma w Arce najwięcej asyst
43'
Arka nadal atakuje, K.Kamiński uprzedza Surdykowskiego
45'
pierwsza połowa trwać będzie dłużej o dwie minuty
45+1
Sielewski ofiarnie przyjął piłkę na ciało po uderzeniu z wolnego i tylko dlatego skończyło się rogiem dla Arki zamiast kolejnym zagrożeniem dla K.Kamińskiego
45+2
bramkarz Wisły wyłapał dośrodkowanie z rogu
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
ARKA PROWADZI 2:0
Gdynianie są na najlepszej drodze, aby wygrać pierwszy mecz wyjazdowy w lidze od 5 marca 2010 roku. Wówczas po golu Joela Tshibamby triumfowali w Krakowie nad Wisłą 1:0. Ta płocka Wisła także jest do ogrania

temu Arka poczuje się bardziej swojsko na obcym terenie i przełamie fatalną niemoc wyjazdową. Gdynianie nie wygrali poza własnym stadionie nie tylko w tym sezonie, ale również w żadnym z ostatnich 20 meczów w ekstraklasie! Po raz ostatni trzy punkty poza domem zdobyli
Arka na wyjeździe bez zwycięstwa rozegrała 26 meczów z rzędu: 20 żegnając się z ekstraklasy oraz 6 w tym sezonie w I lidze
46'
WISŁA przeprowadza w przerwę zmianę. Boisko opuszcza Sielewski, w jego miejsce wchodzi Zagurskas.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, która gra w takim samym składzie, w jakim schodziła na przerwę
48'
podobnie jak na początku meczu także i w drugiej połowie zaatakowała Wisła, nad bramką strzelał głową Sekulski, a dośrodkowywał Matar
49'
szybka odpowiedź Arki, blisko gola Kowalski, piłkę po jego strzale zdążył tylko dotknąć K.Kamiński, a z bramki wybił ją Nadolski, który dwa lata temu o angaż zabiegał w... Arce. Łukasz jest wychowankiem gdańskiej Polonii
50'
strzał Jarzębowskiego z dystansu, ale daleko od celu
51'
Kowalski miał do bramki jakieś dziesięć metrów bliżej niż Jarzębowski, ale też uderzył niecelnie
52'
Arka zatem rozpoczęła drugą połowę jak i pierwszą, czyli od niecelnych strzałów zza pola karnego. Nie mamy nic przeciwko temu, aby analogie do tego co działo się przed przerwą pojawiły się od 83 minuty...
55'
strzały Arki coraz groźniejsze, K.Kamiński z trudem na róg sparował strzał Kowalskiego
56'
Kuklis strzelił już taką bramkę w tym sezonie, ale tym razem się nie udało. Piotr uderzył sprzed pola karnego piłkę zagrywaną do niego z rogu. Bramkarz Wisły obronił
57'
WISŁA przeprowadza ostatnią zmianę, kolejną w ofensywie. Boisko opuszcza Matar, w jego miejsce wchodzi Ricardinho.
59'
Arka nadal w ataku, w ostatniej chwili zagrożenie pod własną bramką likwidują Wyczałkowski, a po chwili Zembrowski
61'
Arka najwyraźniej czeka aż Wisła odkryje się równie mocno jak w sobotę Zawisza, gospodarze widać, że mają ochotę atakować, jeśli gdynianie przejmować będą piłkę z dala od swojej bramki to kolejne groźne kontry są jak najbardziej możliwe
62'
Po faulu na Kuklisie z wolnego strzelał Mazurkiewicz, ale trafił w mur
64'
tym razem próba strzału z dystansu Wisły, jaroń strzelił bardzo niecelnie
65'
Juszczyk uratował Arkę przed stratą gola. Bramkarz Arki najpierw odbił piłkę po strzale Ricardinho, a po chwili nie pozwolił na dobitkę Bilińskiemu
67'
strzału z dystansu z obu stron, ale z identycznym skutkiem - niecelne, piłkę kopali Mazurkiewicz i Zagurskas
68'
Zembrowski strzela niecelnie głową po dośrodkowaniu Jakubowskiego. Ten drugi to kolejny wychowanek gdańskiej Polonii w barwach Wisły
69'
Żółtą kartką został ukarany Jarun (ARKA).
69'
trzej centralni defensorzy Arki ukarani już przed sędziego, kartki zobaczyli obaj stoperzy i defensywny pomocnik
71'
ARKA przeprowadza zmianę wśród młodzieżowców. Boisko opuszcza bohater meczu z Zawiszą - Flis, który dzisiaj był mniej widoczny, a w jego miejsce wchodzi Szwoch.
72'
strzał P. Kamińskiego obok słupka bramki Arki
75'
kwadrans do końca, gra toczy się w środku pola, Arka zadowolona z wyniku, Wisła nic nie może wskórać, by zmienić niekorzystny rezultat
80'
obie drużyny już chyba czekają na zakończenie meczu pogodzone z wynikiem, Arka ma w zanadrzu jeszcze jedną zmianę
81'
lob Kuklisa o mały włos nie zaskoczył bramkarza Wisły, K.Kamiński wybił ostatecznie piłkę na róg
82'
poprzeczka ratuje Wisłę po strzale Kuklisa
83'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuklis, w jego miejsce wchodzi Niedziela.
83'
zmiana, która sygnalizuje, że trener Nemec nie nakaże obrony wyniku, w miejsce środkowego pomocnika wszedł bowiem szybki skrzydłowy, którego stać na zainicjowanie groźnego ataku
90'
trzy minuty Arka od pierwszego zwycięstwa na wyjeździe w tym sezonie, o tyle dłużej potrwa mecz
90+1
słupek uratował Arkę po strzale P.Kamińskiego
90+2
Biliński strzelał przewrotką, ale nad poprzeczką
90+3
KONIEC MECZU
ARKA WYGRAŁA 2:0. Połowa celu postawionego przez trenera Nemca zrealizowana. Jest już 6 punktów, a w dwóch kolejnych meczach, które odbędą się w Gdyni ma być ich sześć następnych

Pozostałe wyniki 14. kolejki:
KS Polkowice - Olimpia Grudziądz 3:2 (2:0), Ruch Radzionków - Olimpia Elbląg 4:1 (1:0), Flota Świnoujście - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:0 (0:0), Dolcan Ząbki - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (0:0), Kolejarz Stróże - Piast Gliwice 0:1 (0:0), Bogdanka Łęczna - Warta Poznań 1:1 (1:1), GKS Katowice - Pogoń Szczecin 0:2 (0:2), Zawisza Bydgoszcz - Polonia Bytom 1:1 (1:1).