Falstart Lechii, ale remis uratowany

19 lipca 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Piotr Wiśniewski zdobył pierwszego gola dla Lechii w meczu z Jagiellonią, a przy drugim miał spory udział. Piotr Wiśniewski zdobył pierwszego gola dla Lechii w meczu z Jagiellonią, a przy drugim miał spory udział.

Patryk Tuszyński nie miał litości do Lechii, tak jak gdański klub nie miał jej dla napastnika, latem wymieniając go na Adama Dźwigałę i jeszcze solidnie dopłacając do transakcji szacowanej na milion złotych. 18-latek nie zmieścił się nawet na ławkę na inaugurację ekstraklasy, a nowy snajper Jagiellonii sprawił, że w 29. minucie gospodarze prowadzili już 2:0. Biało-zieloni zdołali się poderwać do walki, a piłkarzem, który poprowadził ich do remisu w Białymstoku 2:2 (1:2) był Piotr Wiśniewski. Najstarszy piłkarz w ekipie trenera Joaquima Machado tuż przed przerwą zdobył kontaktowego gola, a w 68. minucie tak naciskał na Marka Wasiluka, że ten wpakował piłkę do własnej siatki po zagraniu Zaura Sadajewa. Podział punktów jest sprawiedliwy, bo choć gospodarze mieli dwa gole w zapasie, to goście przy piłce byli aż przez 66 procent czasu gry.

JAGIELLONIA JAGIELLONIA
K.Baran – Modelski, Madera, Wasiluk, Jasiński - Grzyb, Leimonas - Dzalamidze, Quintana, Gajos - Tuszyński
Sędziowie: B.Frankowski (Toruń) oraz Sokolnicki, Winkler
Widzów: 5722
Trela – Pietrowski, Janicki, Valente, Leković – Borysiuk, Vranjes - Makuszewski, Wiśniewski, B.Pawłowski – Sadajew
  • 74' Dzalamidze Zmiany J.Pawłowski
  • 74' Tuszyński Zmiany M.Baran
  • 77' Quintana Zmiany Kądzior
  • 40' B.Pawłowski Zmiany Grzelczak
  • 86' Makuszewski Zmiany Łukasik
  • 86' Wiśniewski Zmiany Możdżeń
  • 6' Tuszyński
  • 29' Tuszyński
  • 45+1 Wiśniewski
  • 68' Wasiluk (samobójcza)

POMECZOWE KOMENTARZE KAPITANÓW OBU DRUŻYN
przed kamerami Canal Plus

RAFAŁ JANICKI (Lechia):
Przespaliśmy pierwszą połowę. Efektem było to, że do przerwy schodziliśmy z niekorzystnym wynikiem. W drugiej połowie na boisku z naszej strony grał już inny zespół. Jagiellonia ograniczyła się do bronienia i kontraktowania, ale i to im nie wychodziło.

Po przerwie pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę i że stać nas na dużą lepszą postawę niż to co pokazaliśmy przed przerwą. Na pewno będziemy punktować, a z meczu na mecz powinno być coraz lepiej. Najważniejsze będzie i tak to w ekstraklasie, co pokaże końcowa tabela.

RAFAŁ GRZYB (Jagiellonia):
Szkoda, że nie pozwoliliśmy Patrykowi Tuszyńskiego, aby pokonał swój były zespół. Gole traciliśmy trochę przypadkowo, po rykoszetach. Na pewno można było lepiej przetrzymać ten napór Lechii i utrzymać korzystny wynik.

Jednak, mimo że mogliśmy wygrać, to i ten punkt trzeba poszanować, gdyż na pewno jest cenny.

pierwszy gol sezonu 2014/15 padł w piątek, w 9. minucie meczu Podbeskidzie - Pogoń, a jego autorem był stoper gospodarzy Bartłomiej Konieczny. Mimo to bielszczanie ulegli piłkarzom ze Szczecina 2:3.
Biało-zieloni inaugurują sezon w sobotę, nie ma niespodzianki w składzie Lechii, gdańszczanie zaczynają "11", którą trener Machado prezentował również w trzech ostatnich sparingach
w Lechii oficjalni debiut zaliczą: bramkarz Trela (LECHIA), portugalski stoper Valente (LECHIA), defensywny pomocnik Borysiuk (LECHIA) oraz skrzydłowy Pawłowski (LECHIA), czterech kolejnych piłkarzy pozoskanych latem znalazło się na ławce, są to defensywni gracze: Grek Bougaidis, Możdżeń i Łukasik oraz serbski napastnik Aleksić, przypomnijmy, że w przerwie między rozgrywkami gdańszczanie pozyskali aż 13 zawodników, czyli 5 z nich znalazło się poza kadrą meczową na inaugurację
drużynę Jagiellonii prowadzi trener Probierz, którego asystentem jest Brede, obaj szkoleniowcy w poprzednim sezonie pracowali w... Lechii, ponadto w przerwie letniej z Gdańska do Białegostoku przenieśli się: stoper Madera (JAGIELLONIA) i napastnik Tuszyński (JAGIELLONIA), w "11" gospodarze także wychowanek... Arki - Modelski (JAGIELLONIA)
w Lechii w "11" są dwaj byli piłkarze Jagiellonii: Pawłowski (LECHIA) i Makuszewski (LECHIA), natomiast trzeci eksjagiellończyk w biało-zielonych barwach - Dźwigała nie zmieścił się do "18"
mimo rozmachu na rynku transferowym okazuje się, że piłkarze Lechii, którzy w poprzednim sezonie zajęli 4. miejsce w ekstraklasie, z powodzeniem wyszli z letniej rywalizacji z nowymi graczami, aż 7 zawodników w "11" oraz 3 kolejnych na ławce (Bąk, Frankowski, Grzelczak) obroniła swe miejsca w kadrze meczowej
nowym kapitanem Lechii, jak wcześniej informowaliśmy, jest Rafał Janicki (LECHIA)
piłkarzom przyjdzie grać w upale, temperatura w cieniu to 27 stopni Celsjusza
piłkarze wychodzą na boisko przy dźwiękach "Pieśni o Małym Rycerzu"
Lechia na biało-zielono, Jagiellonia także w tradycyjnych strojach czerwono-żółtych
1'
od środka rozpoczęła Lechia
2'
niedokładne dośrodkowanie Dżalamidze (JAGIELLONIA), ale przy biernej postawie defensywy Lechii
3'
kolejny atak gospodarzy, aut z wysokości pola karnego Lechii
3'
Pietrowski (LECHIA) wybił piłkę z "16" Lechii po dalekim wrzucie piłki z autu przez Jasińskiego, ten gracz niegdyś był testowany przez Lechię
5'
Leković (LECHIA) wybił piłkę na róg
6'
[1:0] JAGIELLONIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Tuszyński. Dzalamidze dwukrotnie wrzucał piłkę, najpierw z rogu, a po chwili jeszcze raz po wybiciu piłki z "16", przy powtórce błąd popełnił Trela, który nie sięgnął piłki i Tuszyński główkował z 3 metrów na pustą bramkę, gdyż nie zdążył Valente!
6'
nie musimy przypominać, że Tuszyński (JAGIELLONIA) latem przeszedł z Lechii do Jagiellonii, w Gdańsku wolano Dźwigałę, którego wymieniono na Patryka i jeszcze dopłacono, 18-latka nie ma dziś nawet na ławce
7'
"Patryk Tuszyński (JAGIELLONIA) " - skandują kibice gospodarzy
8'
kolejny róg dla Jagiellonii
9'
znów zamieszanie w "16" Lechii po rogu gospodarzy, ale tym razem udało się wyjść bez straty gola z opresji
10'
gol nie zmienił obrazu gry, nadal atakuje Jagiellonia
11'
Leimonas (JAGIELLONIA) domagał się faulu, ale sędzia uznał, że Valente (LECHIA) czysto interweniował 17 metrów od własnej bramki
11'
dośrodkowanie Lekovicia (LECHIA), ale piłka nie doszła do Sadajewa (LECHIA)
12'
Tuszyński (JAGIELLONIA) wywalczył róg w pojedynku z Valente (LECHIA)
12'
faul na Makuszewskim (LECHIA) po wrzutce z rogu Dzalamidze
13'
Borysiuk (LECHIA) sfaulował Quintanę (JAGIELLONIA) niespełna 30 metrów od bramki Lechii
14'
niecelny strzał z wolnego Quintany (JAGIELLONIA), piłka nad bramką Lechii
17'
Sadajew (LECHIA) w polu karnym Jagiellonii zbyt mocno podał do Pawłowskiego, piłka wyszła poza boisko
18'
Lechia próbuje dłużej pograć piłką, a tym samym otrząsnąć się z przewagi gospodarzy
19'
niecelny strzał z dystansu Vranjesa (LECHIA)
20'
obaj trenerzy na stojąco oglądają mecz, trener Probierz mocniej gestykuluje od Machado
21'
Trela (LECHIA) odbił piłkę po strzale Tuszyńskiego (JAGIELLONIA), który zwodem zrobił sobie pozycje do uderzenia mimo asysty Pietrowskiego (LECHIA), przekładając sobie piłkę na prawą nogę
23'
Sadajew (LECHIA) długo dryblował w polu karnym gospodarzy, w końcu wywalczył róg
24'
Wiśniewski (LECHIA) przegrał drybling w "16" Jagiellonii
25'
Lechia wyrównała grę, ale zbyt mało gra skrzydłami, ataki środkiem pola nie przynoszą zagrożenia dla bramki rywali
25'
Sadajew (LECHIA) nie zgadza się z sędzia, który orzekł że Czeczen faulował Maderę (JAGIELLONIA) przed polem karnym gospodarzy w pojedynku biegowym
26'
na spalonym Tuszyński (JAGIELLONIA)
27'
Modelski (JAGIELLONIA) wybił piłkę na róg spod nóg Sadajewa (LECHIA)
28'
po dośrodkowaniu Vranjesa (LECHIA) z rogu zablokowany strzał Makuszewskiego (LECHIA) i kolejny korner dla Lechii
28'
bez zagrożenia dla bramki Jagiellonii po kolejny rogu
29'
[2:0] JAGIELLONIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Tuszyński. Dzalamidze ograł Lekovicia i Pawłowskiego, zagrał do Quintany, który podał piłkę w pole karne, Patryk wygrał pojedynek biegowy z Valente, zwodem minął też Trelę i strzelił do pustej bramki
29'
za Dźwigałę Lechia miała zapłacić Jagiellonii milion złotych, w tej kwocie rozliczono przejście Tuszyńskiego (JAGIELLONIA) z Gdańska do Białegostoku
30'
31'
niecelny strzał głową Tuszyńskiego (JAGIELLONIA) po dośrodkowaniu z rogu Dzalamidze (JAGIELLONIA)
32'
bardzo kiepsko ustawiają się do krycia nie tylko przy stałych fragmentach gry defensorzy Lechii
33'
Madera (JAGIELLONIA) zablokował strzał Pawłowskiego
33'
zablokowane dośrodkowanie Makuszewskiego (LECHIA), będzie róg dla Lechii
34'
bez zagrożenia dla Jagiellonii po dośrodkowaniu z rogu Makuszewskiego (LECHIA)
35'
Modelski (JAGIELLONIA) znów wybił piłkę na róg dla Lechii
35'
bez zagrożenia dla bramki rywali po dośrodkowaniu z rogu Vranjesa (LECHIA)
37'
szczęście przy Lechii, Gajos (JAGIELLONIA) zagrał piłę wzdłuż linii pola bramkowego gdańszczan, Quintana (JAGIELLONIA) nie zdążył dostawić nogi do piłki, a gdyby mu się to udało, byłoby 3:0
38'
intensywnie zaczął rozgrzewać się Grzelczak, czyżby zmiana w Lechii już przed przerwą?
38'
39'
pierwszy celny strzał Lechii w tym meczu, jednak lekko uderzona piłka z 17. metra przez Pawłowskiego nie sprawiła kłopotu Baranowi
40'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza B.Pawłowski, w jego miejsce wchodzi Grzelczak.
41'
w "11" Lechii teraz już 8 piłkarzy z poprzedniego sezonu, Pawłowski zapewne zszedł z boiska, bo nie tylko był mało widoczny w ofensywie, ale nie wspomagał Lekovicia (LECHIA) w defensywie, m.in. z tej strony padł drugi gol
42'
Valente (LECHIA) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z wolnego Quintany (JAGIELLONIA)
43'
tym razem wybita piłka z pola karnego Lechii po dośrodkowaniu z wolnego Gajosa (JAGIELLONIA)
44'
na spalony Gajos (JAGIELLONIA), znów zarysowała się przewaga w polu gospodarzy
45'
Modelski (JAGIELLONIA) "skasował" kolejny atak Sadajewa (LECHIA)
45'
Wasiluk (JAGIELLONIA) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Makuszewskiego (LECHIA)
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
[2:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wiśniewski. Gospodarze zbyt krótko wybili piłkę, Piotr przejął ją na wysokości pola karnego, przedryblował dwóch rywali i mocno uderzył lewą nogą, strzał był kierowany w "długi róg", ale piłka po rykoszecie wpadła w "krótki", bramkarz nawet nie interweniował
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PRZEGRYWA W BIAŁYMSTOKU 1:2
Gol Wiśniewskiego (LECHIA) sprawił, że Lechia na przerwę zeszła z lepszymi wynikiem niż wyglądała jej gra w pierwszej połowie i z nadzieją, że z Białegostoku nie musi wracać na tarczy.
Gdańszczanie oddali tylko trzy strzały na bramkę. Biało-zieloni grali zbyt schematycznie. Dużo piłkę kierowanych było do Sadajewa (LECHIA), ale on był zbyt często osamotniony. Gry szukał także Wiśniewski (LECHIA), który w ofensywie był najlepszym graczem gości, a przypieczętował to 22. golem w historii występów w Lechii w ekstraklasie. Tym samym samodzielnie zajmuje 6. miejsce na klubowej liście wszech czasów w tym względzie.
Ataki Jagiellonii były zdecydowanie groźniejsze. Ich motorem napędowym był Dzalamidze (JAGIELLONIA), który niespodziewanie dla niektórych operuje dzisiaj na pozycji prawoskrzydłowego.
Gospodarze oddali osiem strzałów, ale z nich tylko trzy były celne. Autorów wszystkich uderzeń w światło gdańskiej bramki był Tuszyński (JAGIELLONIA). Trela (LECHIA) zdołał odbić tylko jedno z tych piłek.
46'
drugą połowę rozpoczęła Jagiellonia, w przerwie nie zaszły żadne zmiany
46'
od razu atak gospodarzy, ale Trela (LECHIA) przejął podanie Dzalamidze (JAGIELLONIA) do Quintany (JAGIELLONIA)
46'
po ostrym dośrodkowaniem Makuszewskiego (LECHIA) K.Baran (JAGIELLONIA) odbił piłkę przed siebie, ale nie było żadnego lechisty na dobitkę
47'
niecelny strzał z dystansu Sadajewa (LECHIA)
47'
kolejny strzał Sadajewa (LECHIA), tym razem z 19. metra, ale znów nad bramką
50'
Sadajew (LECHIA) tym razem podał w pole karne, ale żaden z kolegów do niej nie wystartował
51'
zderzenie Treli (LECHIA) z Tuszyńskim (JAGIELLONIA) w polu karnym Lechii, sędzia odgwizdał... spalonego napastnika Jagiellonii
52'
niezadowolenie Makuszewskiego (LECHIA), który twierdzi, że nie faulował Gajosa (JAGIELLONIA)
52'
przepychanki kilku piłkarzy, sędzia B.Frankowski próbuje zaprowadzić porządek bez sięgania po kartki
54'
druga połowa z przewagą Lechii, gospodarze wyraźnie nastawieni już tylko na kontry
54'
Trela (LECHIA) na przedpolu piąstkuje niezbyt pewnie, ale był faulowany
55'
Makuszewski (LECHIA) stracił piłkę tym razem na rzecz Grzyba (JAGIELLONIA) i już nie było wątpliwości na pewno sfaulował pomocnika gospodarzy
56'
niecelne podanie Vranjesa (LECHIA) do Lekovicia (LECHIA), od bramki zaczną gospodarze
58'
Sadajew (LECHIA) przegrał drybling z Maderą (JAGIELLONIA) w polu karnym rywali
58'
Lechii przydałoby się przejście do gry na dwóch napastników, Sadajew (LECHIA) często schodzi do boku i brakuje atakującego w "16" gospodarzy
59'
mocno niecelny strzał Wiśniewskiego (LECHIA) z dystansu
60'
Janicki (LECHIA) zablokował strzał Grzyba (JAGIELLONIA)
60'
w odpowiedzi niedokładne dośrodkowanie Makuszewskiego (LECHIA), z którym z łatwością poradził sobie Madera (JAGIELLONIA)
62'
Tuszyński (JAGIELLONIA) sfaulował Janickiego (LECHIA) w walce o górną piłkę
62'
w drugiej połowie nadal przewaga Lechii, ale jeszcze żadna z drużyn w tej odsłonie nie oddała celnego strzału
62'
Sadajew (LECHIA) w dziecinny sposób przegrał pojedynek jeden na jeden z Wasilukiem (JAGIELLONIA) w polu karnym Jagiellonii
65'
na spalonym aż trzech piłkarzy Lechii
68'
[2:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wasiluk Sadajew ograł Jasińskiego i zagrał w pole bramkowe, tam stoper Jagiellonii wpakował piłkę do własnej siatki, gdyż naciskany był przez Wiśniewskiego
69'
zasłużony gol Lechii, choć gdańszczanie w tej połowie sami... nie oddali celnego strzału
71'
Trela (LECHIA) pewnie przejął piłkę zagrywaną przez Gajosa (JAGIELLONIA)
72'
Jasiński (JAGIELLONIA) zablokował strzał Makuszewskiego (LECHIA)
73'
Lechia nadal w ataku
73'
zagranie Wiśniewskiego (LECHIA) w "16" Jagiellonii, Sadajew (LECHIA) nie pobiegł do niej bo był na spalonym, ale niewiele zabrakło Makuszewskiemu (LECHIA), którego uprzedził bramkarz
74'
podwójna zmiana w Jagiellonii
74'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dzalamidze, w jego miejsce wchodzi J.Pawłowski.
74'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tuszyński, w jego miejsce wchodzi M.Baran, czyli obrońca za napastnika
75'
po dośrodkowaniu Grzelczaka (LECHIA), Jasiński (JAGIELLONIA) o mały włos nie wpakował piłki do własnej siatki
75'
bez zagrożenia dla bramki gospodarzy po wrzutce z rogu Vranjesa (LECHIA)
76'
Jagiellonia wzmocniła defensywę, nominalny stoper M.Baran (JAGIELLONIA) gra jako defensywny pomocnik
76'
Lechia może z powodzeniem wygrać ten mecz, warto podkręcił tempo akcji, z ofensywnych graczy na ławce trener Machado ma Aleksicia i Frankowwskiego, do przodu można wprowadzić również Możdżenia, choć on był sprowadzany do Lechii jako prawy obrońca
77'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Quintana, w jego miejsce wchodzi Kądzior.
spiker podał, że na trybunach jest niespełna 6 tysięcy kibiców, stadion w Białymstoku nadal jest w przebudowie, gdy modernizacja się zakończy, pomieści ponad 20 tysięcy kibiców
79'
w drugiej połowie przez większą część gry piłka jest na połowie Jagiellonii
80'
Jagiellonia już z okolic połowy boiska z wolnego gra w pole karne Treli (LECHIA), bramkarz Lechii bez problemu łapie piłkę
83'
nadal przewaga optyczna Lechii, ale bez przyspieszenia i mocniejszych ataków
84'
strzał z dystansu Vranjesa (LECHIA), piłka skierowana w środek bramki, łapie ją K.Baran (JAGIELLONIA)
84'
w odpowiedzi niecelny strzał J.Pawłowskiego (JAGIELLONIA)
84'
róg po akcji Lekovicia (LECHIA)
84'
obrońcy wybijają dośrodkowanie Vranjesa (LECHIA) z rogu
85'
róg po akcji Wiśniewskiego (LECHIA)
85'
zbyt mocne dośrodkowanie z rogu Wiśniewskiego (LECHIA), piłka wyszła na aut po drugiej stronie boiska
86'
podwójna zmiana w Lechii, wejdą dwaj kolejni piłkarze sprowadzeni latem do Gdańska
86'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Makuszewski, w jego miejsce wchodzi Łukasik.
86'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiśniewski, w jego miejsce wchodzi Możdżeń.
87'
Sadajew (LECHIA) wywalczył róg
87'
kolejny róg, tym razem po zablokowanym strzale Grzelczaka (LECHIA)
88'
trzeci z rzędu róg dla Lechii, tym razem piłka wybita sprzed głowy Sadajewa (LECHIA)
88'
tym razem nie wyszło zagranie po rogu Łukasika, od bramki gospodarze
89'
dośrodkowanie Łukasika (LECHIA) w kierunku Vranjesa (LECHIA), piłkę wybił Jasiński (JAGIELLONIA)
90'
Modelski (JAGIELLONIA) wybił piłkę na róg spod nóg Grzelczaka (LECHIA)
90'
K.Baran (JAGIELLONIA) złapał piłkę po dośrodkowaniu Łukasika (LECHIA) z rogu
90'
o trzy minuty mecz przedłużony
90+1
długa piłka w kierunku J.Pawłowskiego (JAGIELLONIA), ale piłkę przejął Valente (LECHIA)
90+2
Lechia cały czas w ataku, ale niecelne podanie Łukasika (LECHIA) do Vranjesa (LECHIA), od bramki zacznie Jagiellonia

Wyniki 1 kolejki

• Jagiellonia Białystok - LECHIA GDAŃSK 2:2 (2:1)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 2:3 (1:1)
  • Górnik Łęczna - Wisła Kraków 1:1 (1:1)
  • Legia Warszawa - GKS Bełchatów 0:1 (0:1)
  • Lech Poznań - Piast Gliwice 4:0 (2:0)
  • Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce 2:0 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 2:0 (1:0)
  • Górnik Zabrze - Cracovia 2:0 (1:0)

Opinie (137) ponad 20 zablokowanych

• (4)

Nie od razu Kraków...
    Będzie dobrze. Więcej treningu i się zgrają.

• 117 39

• tak jest,

pierwsze śliwki robaczywki. Akurat obstawiałem 3-1 dla LG, ale dobry punkt po słabym początku meczu. Vranjes nie był sobą, a Zaur... wg mnie za dużo drybluje, aż się gubi w tej technice; za mało podaje kolegom. Oby Pawłowski się przebudził.

• 32 6

• Nie od razu...

Przy czym Trela miał być pewnym punktem a na dzień dobry zawalił 1 bramę jak frajer. Reszta "nowych" też bez szału . No zobaczymy co nam w Gdańsku zaserwują

• 23 3

• Jestem tego samego zdania... jesteśmy na trzecim miejscu w tabeli do lidera strata jedynie 2 punktów, jesteśmy w stanie to odrobić.

• 15 9

• Zamiana Tuszyńskiego na Dźwigałę to jak Buzałe na Poźniaka.

h d i kamieni kupa.

• 0 0

• pierwsza połowa to jakis dramat, w II fart i się udało (1)

czy bramka nie padła ze spalonego?

w drugiej udało się wywalczyć samobója i jest remis, ale dokładnie tak jak pisali w tej relacji:
    "Gdańszczanie oddali tylko trzy strzały na bramkę. Biało-zieloni grali zbyt schematycznie a wynik jest lepszy niż gra."

• 53 6

• spalony był

Donkowi znów pomagają

• 5 6

• ja

Mecz spoko, ważne, ze chłopaki uwierzyli, ze jeszcze nie jest po meczu. Nie jest gorzej niż było, a na pewno będzie lepiej:)

• 51 17

• Dajmy im czasu , chłopaki się muszą zgrać . Będzie dobrze . (1)