Od... nogi do nogi. Melnox Mielec - Gedania 3:0

21 stycznia 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Nie udało się siatkarkom Gedanii powtórzyć wyniku z Pucharu Polski, gdy wygrały w Mielcu 3:1. Gdy przyszło grać o punkty w serii A I ligi, Melnox triumfował 3:0 (25:23, 29:27, 26:24). Co gorsza, szeregi naszego zespołu zawęziła kolejna kontuzja. Nogę skręciła Swietłana Pugaczowa.

GEDANIA: Bełcik, Olczyk, Rosner, Drzewiczuk, Jagodina, Pugaczowa oraz Zberowska (libero), Kruk, Kuczyńska.

Już na rozgrzewce Pugaczowa skręciła nogę. Jednak nie chciała zostawić drużyny, która i tak czuła się nieswojo. Ale natury nie da się oszukać. Swieta musiała w końcu dać za wygraną. Jej miejsce zajęła Aleksandra Kruk. O dziwo, niespełna 18-letnia siatkarka, obok niewiele starszej Anny Olczyk, należała do najlepszych w naszym zespole. Warto też wspomnieć o jeszcze jednej roszadzie. Już w pierwszym secie za Agniszkę Drzewiczuk weszła Dominika Kuczyńska. Dla środkowej bloku był to pierwszy występ w tym roku po... skręceniu nogi.

Końcowy wynik nie oddaje zaciętości pojedynku. Gedanistki co najmniej były równorzędnym zespołem dla żądnych zwycięstwa gospodyń. Najbardziej żal drugiego i trzeciego seta. Partie te przegraliśmy na przewagi, a gedanistki jako pierwsze egzekwowały w nich piłki setowe. Niestety, bezskutecznie. W decydujących akcjach zabrakło zimnej krwi, zawiodła odporność psychiczna lub - jak kto woli - dało o sobie znać mniejsze ogranie i doświadczenie od rywalek.

Po tym sukcesie Melnox, podobnie jak Gwardia Wrocław, zrównał się punktami z Gedanią. Jednak taki stan trwać będzie tylko do środy, kiedy gdańszczanki odrobią zaległości ligowe w Warszawie. Nawet jeśli przeg
rają ze Skrą, to zgodnie z regulaminem wzbogacą konto o jeden punkt.

Pozostałe wyniki 12. kolejki: Nike Węgrów - Bank Pocztowy GCB Gazeta Pomorska Bydgoszcz 2:3 (25:27, 26:24, 25:22, 13:25, 13:15), Nafta Gaz Piła - Calisia 3:0 (25:19, 25:13, 28:26), Wulkan AZS Politechnika Częstochowa - Stal Bielsko 0:3 (16:25, 21:25, 23:25), Gwardia Wrocław - Skra Warszawa 1:3 (22:25, 23:25, 25:21, 22:25).

1. Nafta Gaz 12-1 25 37:4
2. Bank Pocztowy 9-2 20 28:11
3. Skra 9-2 20 28:10
4. Stal 6-6 18 21:23
5. Nike 5-8 18 18:27
6. Calisia 5-7 17 19:25
7. GEDANIA 5-6 16 17:21
8. Gwardia 4-8 16 23:30