• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Arka zawęża skład na 2 tygodnie przed ligą

jag.
20 lutego 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 

Arka Gdynia

Patrik Lomski (z piłką) jest piłkarzem, od którego trenerzy Arki powinni rozpoczynać wypisywanie składu na inaugurację rundy wiosenną. Antoni Łukasiewicz (z lewej) oraz Michał Szubert ciągle walczą o miejsce w "11" i nie są bez szans. Patrik Lomski (z piłką) jest piłkarzem, od którego trenerzy Arki powinni rozpoczynać wypisywanie składu na inaugurację rundy wiosenną. Antoni Łukasiewicz (z lewej) oraz Michał Szubert ciągle walczą o miejsce w "11" i nie są bez szans.

Arka z pięciu sparingów wygrała cztery, osiągając doskonały bilans bramkowy 17:2. Te rezultaty udało się osiągnąć, mimo że żółto-niebiescy grali na dwie "11" i sporo w nich rotowali pomiędzy poszczególnymi grami kontrolnymi. Od soboty to się zmieni. O godzinie 15:00 na Narodowym Stadionie Rugby przeciwko ćwierćfinaliście Pucharu Polski, grającym na co dzień w II lidze - Błękitnym Stargard Szczeciński - mamy zobaczyć tylko tych gdyńskich piłkarzy, którzy będą mieli największą szansę na miejsce w "18", a za tydzień sprawdzona będzie "11" przygotowywana na inaugurację wiosny 8 marca z GKS Tychy. Dla kibiców wstęp wolny. Trwa sprzedaż karnetów. Na razie mogą je nabywać ci, którzy posiadali taki abonament w poprzedniej rundzie, a dystrybucja otwarta ruszy 26 lutego.Po każdym sparingu, nawet jeśli wynik jest niezwykle korzystny, jak to miało miejsce w ze Startem Warlubie (7:0), gdyńscy szkoleniowcy otrzymują materiał do analizy. Następnie wnioski przekazywane są piłkarzom.

- Trzeba być szczerym wobec zawodników. Na początku przygotowań obiecaliśmy każdemu, że dostanie szanse i tak było. Jednak czym bliżej inauguracyjnego meczu, to musimy się zbliżać do optymalnego składu. Nawet w sparingu ze Startem nie ustrzegliśmy się błędów w obronie. Co prawda rywal ich nie wykorzystał, ale trzeba je eliminować, bo w lidze mogą one skutkować stratą goli - mówi Grzegorz Witt, drugi szkoleniowiec Arki.

W dotychczasowych sparingach Arka grała jedną "11" do przerwy, a drugą po zmianie stron. Jednak nie były to stałe ustawienie. Trenerzy sprawdzali podopiecznych w różnych wariantach, a niektórzy mogli wykazać się na więcej niż tylko jednej pozycji. Na przykład Marcus grał na pozycji "10" oraz na prawym skrzydle, Paweł Wojowski mógł się wykazać nie tylko jako lewoskrzydłowy, ale także z lewej strony defensywy, a Antoni Łukasiewicz poza rolą defensywnego pomocnika zagrał także w środku obrony.

- Zagraliśmy na dwie jedenastki, gdyż nadal poszukujemy i sprawdzamy nowe rozwiązania. Każdy ma jeszcze pełne pole do popisu. Potem będę stawiał na tych, którzy realizuje założenia taktyczne i są w najlepszej dyspozycji - powtarzał po każdym kolejnym sparingu Grzegorz Niciński, pierwszy szkoleniowiec Arki.

Jednak czas prób już się skończył. Sztab szkoleniowy ma "prześwietlonego" każdego z 25 piłkarzy, którzy kandydują do gry na inaugurację z GKS Tychy 8 marca w Gdyni. Kadra pierwszej drużyny jest co prawda liczniejsza, ale Bartosza Ławę, Glaubera, Macieja Wardzińskiego i Macieja Koziarę z rywalizacji eliminują na razie kontuzje.

TAK WYGLĄDA OBECNIE KADRA PIERWSZEJ DRUŻYNY ARKI

- Oczywiście po grze ze Startem nie było tylu zastrzeżeń co po poprzednim sparingu z Kotwicą Kołobrzeg, gdzie mieliśmy sporo uwag do organizacji gry. Ponadto dużo jest pozytywów. Na pewno cieszą efektowne akcje i gole. Można ocenić, że zespół jest dobrze przygotowany motorycznie, gdyż ataki prowadzone są na dużej szybkości - dodaje Witt, który jest także trenerem przygotowania fizycznego żółto-niebieskich.

Zobacz jak piłkarze Arki grali ze Startem Warlubie, który zakończył się zwycięstwem 7:0Oczywiście, gdy wszyscy będą zdrowi, a Arka oficjalnie potwierdzi podpisanie kontraktu z Grzegorzem Tomasiewiczem, to kadra pierwszej drużyny będzie musiała być okrojona, gdyż codziennie treningi w grupie 29 zawodników, będą mijać się z celem. Już na niektórych pozycjach jest tłok, gdyż do miejsca w "11" jest na nich po trzech kandydatów.

TŁOK NA ŚRODKU DRUGIEJ LINII ARKI. ZAGŁOSUJ, KTO POWINIEN GRAĆ NA POZYCJI NUMER 10

- Na razie nie myślimy, by kogoś wypożyczać. Pojawiło się zainteresowanie Rozwoju ponownie Michałem Gałeckim, ale ten sygnał wyszedł z Katowic, a nie była to nasza sugestia - mówi Edward Klejndinst, dyrektor sportowy Arki.

Piłkarz, który do II-ligowego Rozwoju został wypożyczony na cały rok 2014, ale w połowie roku transfer czasowy został skrócony, póki co też nie myśli o powrocie na Śląsk. - Nie ma tematu - mówi krótko, choć jesienią w Arce nie zagrał ani minuty w I lidze, a poprzestał na 14 grach w III-ligowych rezerwach, dla których strzelił 4 gole.

- Czym bliżej pierwszego meczu z Tychami jesteśmy bliżsi optymalnego składu. Już w sparingu z Błękitnymi zawęzimy skład. Nie będzie to może jeszcze podstawowa "11", ale nieco szersza grupa zawodników, na których będziemy chcieli się opierać w kontekście inauguracji. Ostatnie gry kontrolne przed I ligą mamy zaplanowane na 28 lutego. Wówczas zagramy na dwa składy, a ten zbliżony do podstawowego może uda się sprawdzić już na trawiastym boisku. Liczymy, że na ten dzień może będzie gotowa boczna płyta GOSiR bądź na naturalną murawę zaprosi nas Gryf do Wejherowa - przyznaje trener Witt.

W sobotę gdynianie zagrają jeszcze na Narodowym Stadionie Rugby. Rywalem będzie 6. drużyna II ligi - Błękitni Stargard Szczeciński, która ma za sobą doskonałą jesień. Podopieczni do miejsc gwarantujących na koniec sezonu awans na zaplecze ekstraklasy drużyna traci tylko 5 punktów, a ponadto jest rewelacją Pucharu Polski. Dzięki m.in. wygranym nad I-ligowcami: GKS Tychy 3:2, Chojniczanką 1:0 i Pogonią Siedlce 3:1 awansowała do ćwierćfinału, w którym 4 marca rozpocznie rywalizację z Cracovią.

LOMSKI NIE BYŁ NIGDY TAK SKUTECZNY JAK W ARCE. SPRAWDŹ, JAKIE SĄ TEGO PRZYCZYNY?

Obecnie w składzie Arki jeszcze na około połowie pozycji walka o podstawową "11" nie jest zakończona. Pewniaków jest w zasadzie pięciu. Z piłkarzy pozyskanych zimą najmocniejszą pozycję wywalczył Patrik Lomski. Prawoskrzydłowy strzelił w sparingach już 5 goli i dołożył kilka asyst.

Na lewym skrzydle grać będzie inny gracz zatrudniony w tym roku Michał Renusz. Natomiast w obronie najmocniejszą pozycję mają (od prawej): Łukasz Kowalski, Krzysztof SobierajMarcin Warcholak.

Rywalizacja nadal trwa w bramce, o drugą pozycję stopera, na środku drugiej linii oraz w ataku. Między słupkami Jakub Miszczuk wydaje się, że utrzymuje nieznaczną przewagę nad Łukaszem Skowronem, choć dlatego, że jako jedyny golkiper grał we wszystkich sparingach.

MARCUS: WYSTĄPIĘ O POLSKIE OBYWATELSTWO

Nie wiadomo, kto będzie partnerem Sobieraja na środku obrony. Po dwa razu u boku kapitana Arki sprawdzono młodzieżowców Przemysława SzuraMichała Marcjanika, a w środę grał z nim junior Tomasz Wojcinowicz. Jednak, gdy przyjdzie do ligi, w defensywie może zagrać rutynowany Łukasiewicz, który jako stoper zaprezentował się przez pół godziny w sparingu z Olimpią Grudziądz.

Największa rotacja następuje w grach kontrolnych na środku drugiej linii oraz w ataku. Wśród rozgrywających najbliżej "11" jest ponownie Michał Nalepa. W dwóch ostatnich sparingach wspólnie z nim występował Michał Rzuchowski, co wskazuje, że piłkarz wypożyczony z Ruchu Chorzów może być ponownie podstawowym graczem Arki.

MICHAŁ RZUCHOWSKI: POWRÓT DO GDYNI TO NAJLEPSZA DECYZJA

Z tymi pomocnikami w dwóch ostatnich grach kontrolnych grali Marcus i Tomasiewicz. Na dzisiaj to oni są najbliżej obsadzenia pozycji numer 10. Trenerzy zdecydują czy postawią na doświadczenie 30-letniego Brazylijczyka, czy na talent niespełna 19-latka pozyskiwanego z Legii Warszawa. Na razie większe szanse dajemy temu pierwszemu choćby z racji tego, że na tej pozycji został sprawdzony w sparingach z I-ligowcami Olimpią i Stomilem, a ponadto strzelił 3 gole, co daje mu drugie miejsce w zimowej klasyfikacji najskuteczniejszych.

Z walki o grę w drugiej linii nie rezygnują również doświadczeni: wspomniany Łukasiewicz, a także Grzegorz Lech. Natomiast po wyleczeniu kontuzji i powrocie do treningów rywalizację o "11" zaostrzy jeszcze Bartosz Ława.

GRZEGORZ TOMASIEWICZ: WALCZĘ O PIERWSZY SKŁAD

Wśród napastników w golach sparingowych jest remis między Michałem SzubertemPiotrem Karłowiczem (po 2 trafienia), a jedną bramkę strzelił Paweł Abbott. Ustawienia w pierwszych grach kontrolnych wskazywały, że trenerzy poszukują wariantu z wysokim napastnikiem, który potrafić będzie zrobić użytek m.in. z mocniejszych niż jesienią skrzydeł. Jednak w dwóch ostatnich sparingach w drugich połowach, które lepiej w ofensywie wyglądały niż te do przerwy, na szpicy wystawiony był Szubert, który jest znacznie niższy niż jego konkurenci do gry w ataku.

PIOTR KARŁOWICZ OPOWIADA O SWOICH PRZYGODACH W WIŚLE KRAKÓW I LEGII WARSZAWA ORAZ NADZIEJACH ZWIĄZANYCH Z ARKĄDo rundy wiosennej przygotowują się nie tylko piłkarze, ale także klub. Trwa sprzedaży karnetów na rundę wiosenną. Do 22 lutego abonament mogą nabyć ci, co mieli go jesienią i zamierzają utrzymać dotychczasowe miejsca na trybunie.

Kolejne trzy dni (22-25.02) przeznaczone są również dla dotychczasowych karnetowiczów, ale w tym okresie mogą oni dokonać tzw. "przesiadki", czyli zmienić miejsce na inne.

Sprzedaż otwarta, dla wszystkich chętnych wystartuje 26 lutego. Karnety, w zależności od trybuny i ewentualnej ulgi, kosztują od 35 do 275 zł. Natomiast rodzice do sektora rodzinnego mogą nabywać je za 90 i 30 zł.

W sprzedaży będzie również abonament VIP. Został on wyceniony na 700 zł.

SZCZEGÓŁOWE CENY, ZASADY SPRZEDAŻY I KANAŁY DYSTRYBUCJI

Typowanie wyników

ARKA Gdynia
GKS Tychy

Jak typowano

81% 389 typowań ARKA Gdynia
13% 64 typowania REMIS
6% 28 typowań GKS Tychy

Twoje dane

jag.

Opinie (33) ponad 10 zablokowanych

 • ) (1)

  Sparingi wygrane z kelnerami niestety nic nie znaczą...mogli zagrać z kimś z ekstraklasy choćby i z Lechią....mam tylko nadzieję że się utrzymają....

  • 14 39

  • Lechia? wątpliwe. Arka na pewno skonczy w pierwszej ósemce

   • 15 11

 • Coraz lepiej to wygląda, super wyniki w sparingach (2)

  i co ważniejsze dobra, ofensywna gra nowych zawodników

  • 38 13

  • propaganda sukcesu (1)

   super wyniki z amatorami

   • 7 7

   • Stomil i Olimpia to amatorzy?

    • 8 2

 • Spokojnie (4)

  sparing z kelnerami to nie liga;
  brakuje klasowego stopera , dobrego bramkarza i napastnika.

  • 24 7

  • grali tez z wyzej notowanymi ligowcami - Olimpią i Stomilem i tez byli lepsi

   • 13 11

  • Dokładnie (2)

   W drużynie brakuje mocnych punktów: stoper, bramkarz i napastnik. Zamieniłbym 6 zawodników średnich na 3 z tych pozycji, ale klasowych. Wtedy naprawdę walka o awans do E-lipy byłaby wciąż możliwa.

   • 4 5

   • u nas.... (1)

    W kraju nie ma klasowych napastników , widać po lidze , w naszej Arce nie wiem jak Karłowicz ,ale Ci co ogladali ostatni mecz rezerw to mówią ze tragedia , no i Abbott kolejny pociąg towarowy , byłem załamany jak on sie porusza po boisku w ostatnią sobotę w meczu z Kotwicą , to moim zdaniem Schubert i Wardziński to dobrzy zawodnicy , tylko że Wardziński ma kontuzję , ale na pewno wróci szybciej niż niektórym się wydaje i zwiększy rywalizacje na pozycji napastnika , co wychodzi tylko na dobre wszystkim zawodnikom.

    • 3 2

    • Szubert i Wardziński?

     błagam. Już wolę Abbotta

     • 3 5

 • Dziwi mnie dobór sparingpartnerów (2)

  Drużyna podobno aspiruje do ekstraklasy a najwięcej sparingów z drużynami z 3 ligi (dawnej czwartej).

  • 15 10

  • Latem grała z ligą mistrzów

   i drużynami z ligi europy. I co z tego?

   • 3 2

  • Aspiruje ale nie w tym roku....spokojnie

   • 3 1

 • Arka powoli wygasza wspolprace z niektorymi pilkarzami (1)

  • 11 3

  • Oby to było pewne info bo z Sobierajem, Kowalskim, Abbottem i Kędrą nawet nie ma co próbować...

   • 6 3

 • (1)

  podobno Arka się wygasza

  • 18 17

  • podobno ale nie jest to prawdą

   za to na pewno Lotos wygasza współprace z Lechią

   • 20 7

 • można już zakupić karnety kolekcjonerskie? (1)

  • 5 6

  • możesz kupić w punktach sprzedazy i w internecie

   dużo karnetów na Arkę już sprzedanych

   • 3 3

 • Nowy sponsor na koszulkach Arki! Wszystko idzie ku lepszym czasom (3)

  • 16 3

  • Pytranie brzmi - ile to dziś kosztuje? (2)

   No i ważne w którym miejscu na koszulce. Nie wierzę, że to będzie na piersi zamiast Gdyni i Polnordu. Rękawek?

   • 2 2

   • nawet jesli daja tysiac miesiecznie to zawsze na plus!

    • 6 2

   • Nie mamy za kibica Tuska

    Aby zalatwial sponsorów państwowych.

    • 11 3

 • Kedra do bramki odważny na przedpolu rozwija się i jest czas by się ogrywal! !!

  • 6 2

 • ARKA GDYNIA !!!!!!!!!!!!

  hej ! Arka gol !!!!!!!!!!!!!!!

  • 13 6

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

GKS Katowice
52% ARKA Gdynia
26% REMIS
22% GKS Katowice

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Witold Stasiewski 25 36 48%
2. Marek Węgrzynowski 25 35 44%
3. Marek Dąbrowski 25 34 44%
4. Rafał Marczyński 25 33 52%
5. Tomasz Kranz 22 33 50%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 ŁKS Łódź 24 14 6 4 44:25 48
2 Ruch Chorzów 24 12 10 2 34:22 46
3 Wisła Kraków 24 12 6 6 39:26 42
4 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 23 10 10 3 36:25 40
5 Puszcza Niepołomice 23 11 6 6 33:25 39
6 ARKA GDYNIA 24 11 5 8 42:31 38
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 24 9 9 6 35:28 36
8 Chrobry Głogów 24 10 5 9 37:41 35
9 Stal Rzeszów 24 9 6 9 38:33 33
10 GKS Katowice 24 7 9 8 26:27 30
11 GKS Tychy 24 7 6 11 37:38 27
12 Górnik Łęczna 24 6 9 9 30:32 27
13 Resovia 24 6 9 9 25:37 27
14 Zagłębie Sosnowiec 24 6 8 10 25:32 26
15 Odra Opole 24 6 5 13 29:40 23
16 Sandecja Nowy Sącz 24 4 10 10 23:36 22
17 Skra Częstochowa 24 6 3 15 13:35 21
18 Chojniczanka Chojnice 24 4 8 12 25:38 20
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Ponadto zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.

Wyniki 24 kolejki

 • Odra Opole - ARKA GDYNIA 1:1 (1:0)
 • Skra Częstochowa - Wisła Kraków 0:3 (0:1)
 • Górnik Łęczna - Chojniczanka Chojnice 0:0
 • Puszcza Niepołomice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (1:0)
 • GKS Katowice - Apklan Resovia 0:1 (0:1)
 • Ruch Chorzów - ŁKS Łódź 3:3 (2:2)
 • Stal Rzeszów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2 (0:0)
 • Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 0:0
 • GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 2:3 (1:1)

Ostatnie wyniki Arki

19 marca 2023, godz. 18:00
7% Odra Opole
12% REMIS
81% ARKA Gdynia
Górnik Łęczna
89% ARKA Gdynia
6% REMIS
5% Górnik Łęczna

Relacje LIVE

Najczęściej czytane