Odbili się od dna ekstraklasy

4 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Piłkarze ręczni AZS AWFiS potwierdzili, że nie pasują do słabeuszy ekstraklasy. Gdańszczanie po sukcesie przed tygodniem w Zabrzu, dziś cieszyli się ze zwycięstwa numer dwa z rzędu w ekstraklasie. Podopieczni Daniela Waszkiewicza i Leszka Biernackiego pokonali na własnym parkiecie Aus-Bau Śląsk Wrocław 27:23 (14:8)

.

AZS AWFiS: Zimakowski, Pieńczewski - Bednarek, Chrapkowski 6, Jankowski 2, Olęcki 2, Woynowski 4, Adam Marciniak 2, Pilch, Wysokiński 2, Sulej 1, Kostrzewa 4, Ringwelski 4.

ŚLĄSK: Banisz, Stachera - T.Sadowski, Tórz 1, Adrian Marciniak 4, K.Sadowski 3, Haczkiewicz 1, Świątek 1, Frąszczak 1, Garbacz 3, Piętak 8, Swat 1.

Sędziowali: Baum (Warszawa), Góralczyk (Warszawa).

Rejestr bramkowy otworzył Piotr Chrapkowski. Śląsk odpowiedział dwoma trafieniami Kamila Sadowskiego. Jak się później okazało było to pierwsze i ostatnie prowadzenie wrocławian.

Akademicy ustawili sobie mecz między 6. a 13. minutą. Wówczas po dwie bramki zdobyli Michał Wysokiński i Chrapkowski, a przewaga gospodarzy urosła o 7:3.

Kolejne kruszenie oporu gości miało miejsce pod koniec pierwszej połowy. Wynik do przerwy ustaliły dwa trafienia Chrapkowskiego oraz bramka Adama Marciniaka. Tym samym przewaga akademików wzrosła z 11:8 na 14:8.

Po zmianie stron gdańszczanie powiększyli przewagę do siedmiu trafień. Po rzucie Chrapkowskiego było 19:12, a trafienie Szymona Woynowskiego w 41. minucie zmieniło rezultat na 21:14.

Szkoda, że akademicy sobie wówczas pofolgowali, bo zrobiło się nerwowo. W 58. minucie po karnym najskuteczniejszego w drużynie Śląska, Pawła Pętaka przewaga miejscowych zmalała do dwóch trafień (25:23).

Całe szczęście, że ostatnie trafienia meczu należały do gdańszczan. Końcowy wynik ustaliły trafienia Woynowskiego i Damiana Kostrzewy. Dzięki zdobytym dziś dwóm punktom AZS AWFiS awansował na ósme miejsce w tabeli.

Pozostałe wyniki 5. kolejki: Vive Targi Kielce - MMTS Kwidzyn 39:24 (18:15), Wisła Płock - Piotrkowianin 35:21 (17:11), Nielba Wągrowiec - Chrobry Głogów 29:23 (15:12), Azoty Puławy - Powen Zabrze27:25 (13:16), Traveland-Społem Olsztyn - Zagłębie Lubin 24:23 (8:9).