Odra Opole - Arka Gdynia 0:0. Zacięła się ofensywa. Pierwszy remis w sezonie

4 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Piłka przestała się słuchać piłkarzy Arki Gdynia w ofensywie. Drugi mecz z rzędu bez gola. Na zdjęciu: Szymon Drewniak i Mateusz Młyński. Piłka przestała się słuchać piłkarzy Arki Gdynia w ofensywie. Drugi mecz z rzędu bez gola. Na zdjęciu: Szymon Drewniak i Mateusz Młyński.

Arka Gdynia zremisowała na wyjeździe z Odrą Opole 0:0 w 7. kolejce Fortuna I liga. To pierwszy podział punktów obu drużyn w tym sezonie. Żółto-niebiescy zacięli się w ofensywie. W drugim spotkaniu z rzędu nie zdobyli gola, a co gorsza nie mieli ku temu w niedzielę praktycznie żadnej stuprocentowej okazji. Poprzestali na dwóch celnych strzałach. Inna sprawa, że gry nie ułatwiał kiepski stan murawy, która ucierpiała po deszczach.

Jankowski
  • 24' 10 Kort Zmiany 5 Niziołek
  • 66' 9 Mikinic Zmiany 38 Gancarczyk
  • 79' 28 Piech Zmiany 11 Czapliński
  • 79' 7 Janus Zmiany 18 Winiarczyk
  • 60' 8 Marcus Zmiany 23 Wolsztyński
  • 66' 11 Mazek Zmiany 9 Siemaszko
  • 74' 7 Jankowski Zmiany 74 Soszyński
  • 74' Drewniak

Arka musi się pozbierać po pierwszej porażce w tym sezonie, a w meczu z GKS Tychy straciła nie tylko punkty, ale także swojego najlepszego strzelca

Arka Gdynia - GKS Tychy - relacja, foto, video, oceny

łącznie szkoleniowiec Arki zdecydował się na trzy zmiany w porównaniu z ostatnim meczem. Na środek obrony wrócił Danch, a do ataku Jankowski

Dlaczego zwycięska passa Arki została przerwana?

opaska kapitańska pozostaje u Marciniaka, któremu szacunek za postawę wyraził ostatni rywal

Postawa fair play Adama Marciniaka

- Futbol wymaga pokory, pycha źle się kończy. Uważam, że awans powinien być efektem pracy i dobrej gry, a nie zamierzonym wcześniej celem - podkreśla prezes Kołakowski, który przedstawił nam koncepcję funkcjonowania Arki.

Michał Kołakowski, prezes i większościowy akcjonariusz Arki Gdynia - wywiad

na ławce rezerwowej Arki dziś po raz pierwszy Boniecki, czyli młodzieżowiec wypożyczony z Pogoni Szczecin

Bartosz Boniecki - piłkarskie cv

ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz - 6 Soszyński, 9 Siemaszko, 23 Wolsztyński, 28 Ślesicki, 29 Marcjanik, 35 Łabojko, 37 Boniecki, 46 Wawszczyk
niewiele ponad rok temu Arka grała w Opolu i przegrała w Pucharze Polski 0:1. Z tamtego składu ponownie w "11" są tylko: Danch i Marcus

Odra Opole - Arka Gdynia 1:0 - relacja sprzed roku

Odra stawia na tę samą "11", która w ostatniej kolejce rozpoczynała zwycięski mecz z Resovią (1:0), a wyjątkiem jest wejście do gry Nowaka za pauzującego za kartki Trojaka
najbardziej znanym piłkarzem Odry jest napastnik Piech (Odra Opole). W "11" także były piłkarz m.in. Arki - Janus (Odra Opole)
ławka rezerwowych Odry: 12 Weinzettel - 5 Niziołek, 6 Czajkowski, 11 Czapliński, 15 Kostrzycki, 18 Winiarczyk, 24 Szrek, 32 Wróbel, 38 Gancarczyk
w trakcie meczu Arki zapraszamy do śledzenie dwóch relacji, gdyż będziemy także na ostatnim spotkaniu w tym roku żużlowców Wybrzeża

Live z ostatniego meczu żużlowców Zdunek Wybrzeże Gdańsk w tym roku

piłkarze na murawie, Arka dziś żółte stroje, Odra na niebiesko-czerwono
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
i ruszył też doping głośny dla Arki
2'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - skandowanie z trybuny gości
3'
Arka próbuje pressingu już na połowie gospodarzy
3'
dwa dośrodkowania miejscowych w "16" Arki nie sprawiły problemów defensorom po ataku Matuszewskiego lewym skrzydłem
5'
kolejny atak lewym skrzydłem Odry, ale efekt taki sam jak kilkadziesiąt sekund temu
8'
rzut rożny dla Arki po zablokowanym strzale Młyńskiego (ARKA Gdynia)
8'
masażyści Odry na boisku, pomocy wymaga Kort
9'
Odra na razie w "10"
9'
zbyt krótko wybita piłka po dośrodkowaniu z narożnika boiska Drewniaka (ARKA Gdynia), strzelał Mazek (ARKA Gdynia), ale nieznacznie się pomylił
10'
Kort (Odra Opole) może kontynuować grę
12'
rzut wolny dla Odry niespełna 25 metrów od bramki po faulu na Korcie
13'
strzał Janusa (Odra Opole) z rzutu wolnego w mur
14'
rzut rożny dla gospodarzy, ale bez zagrożenia dla Arki
15'
Młyński (ARKA Gdynia) z Marcusem (ARKA Gdynia) zmienili się pozycjami, teraz ten drugi gra z Jankowskim (ARKA Gdynia), a pierwszy z szedł na lewe skrzydło
18'
zablokowane dośrodkowanie Marciniaka (ARKA Gdynia)
19'
dwa wrzuty piłki przez Marciniaka (ARKA Gdynia) z autu w pole karne Odry, ale bez zaskoczenia dla rywali
20'
murawa odczuwa już trudy gry, coraz więcej kęp trawy poodrywanych od podłoża
21'
Arka od kilku minut częściej przy piłce
23'
znów masażyści Odry na boisku, a i "pacjentem" ponownie Kort
24'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Kort, w jego miejsce wchodzi Niziołek.
27'
Nowak (Odra Opole) przewraca się w polu karnym Arki, sędzie nie przerywa gry, choć pomocnik gospodarzy macha rękoma
28'
Piech (Odra Opole) w walce o piłkę faulował Kwietnia
29'
Jankowski (ARKA Gdynia) nie opanował piłki w "16" Odry
30'
obraz gry nie zmienia się. Optyczna przewaga Arki, ale bez klarownych sytuacji strzeleckich. Na razie żaden z bramkarzy nie musiał bronić strzału
31'
szybka akcja gości, która rozpoczęła się od daleko wykopu Rosy (Odra Opole). Kajzer (ARKA Gdynia) dobrze złapał piłkę po ostrym dośrodkowaniu Tabisia (Odra Opole), uprzedzając Piecha
33'
po akcji Deji (ARKA Gdynia) na spalonym Marciniak (ARKA Gdynia)
34'
na razie dość wolna gra z obu stron. Dlatego trudno rozmontować dobrze zorganizowane defensywy. Uderzenie z dystansu Deji niecelne
37'
Rosa (Odra Opole) odbił piłkę po strzale Mazka, skrzydłowy próbował dobijać, ale skiksował
40'
57 procent posiadania piłki po stronie Arki
44'
Piech (Odra Opole) próbował przechwycić podanie Kasperkiewicza (ARKA Gdynia), ale obrońca Arki sam naprawił swój błąd i nie dopuścił do kontry
45'
Kwiecień (ARKA Gdynia) uprzedził Piecha (Odra Opole) i wybił głową piłkę poza bramkę
45+1
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Janusa (Odra Opole), a w odpowiedzi Jankowski nie zaskoczył Rosy
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ODRA OPOLE - ARKA GDYNIA 0:0
W pierwszej połowie optyczną przewagę miała Arka (57:43 w posiadaniu piłki), ale grała zbyt wolno, aby zaskoczyć rywali. Z 7 strzałów tylko 1 był celny, gdy formę Rosy (Odra Opole) sprawdził Mazek (ARKA Gdynia) w 37. minucie. Odra szuka ustawionego na desancie Piecha (Odra Opole). Tylko na początku gry, gdy atakowała lewym skrzydłem, wydawało się, że to miejscowi chcą poprowadzić grę, ale później koncentrowali się głównie na tym, by przeszkadzać Arce, a nie konstruować własne akcje.
46'
drugą połowę rozpoczęła Odra
46'
obie drużyny w przerwie bez zmian
47'
i podobnie jak w pierwszej połowie, także i teraz głośny doping dla Arki
48'
żywsza gra na początku tej połowy ze strony gospodarzy
48'
Kajzer (ARKA Gdynia) przejął piłkę po akcji Matuszewskiego (Odra Opole)
50'
słychać pokrzykiwania trenerów, aby piłkarze podejmowali większe ryzyko i próbowali pojedynków jeden na jeden w ataku
52'
Kajzer (ARKA Gdynia) przerzucił piłkę nad poprzeczką po mocnym strzale Niziołka, rzut rożny dla gospodarzy
52'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) najwyżej wyskoczył do piłki, którą z narożnika boiska wrzucał Janus (Odra Opole)
53'
"Arka Gdyńska" - skandowanie z trybun
57'
Piech (Odra Opole) skiksował przy próbie uderzenia z woleja
58'
na razie w drugiej połowie częściej przy piłce Odra
58'
"Hej Odro, chcemy zwycięstwa" - wreszcie miejscowy doping przebił się przez gdyński w tej połowie
59'
rzut rożny dla gospodarzy po akcji Piecha (Odra Opole)
59'
Janus (Odra Opole) z narożnika boiska "wkręcał" piłkę w bramkę. Dobrze piąstkował Kajzer (ARKA Gdynia)
60'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Wolsztyński.
61'
trener Mamrot przechodzi do gry na dwóch napastników

Warianty na zastąpienie najlepszego snajpera Arki Gdynia

62'
pressing Odry na połowie Arki i gdynianie mają z nim kłopoty
63'
strzał z dystansu Matuszewskiego (Odra Opole) nad poprzeczką
65'
ostre zagranie Mauszewskiego wzdłuż pola bramkowego Arki, piłkę wybili obrońcy
66'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mikinic, w jego miejsce wchodzi Gancarczyk.
66'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mazek, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
69'
dośrodkowanie Wolsztyńskiego (ARKA Gdynia) prosto w ręce Rosy (Odra Opole)
69'
"My czekamy na zdobycie pierwszej bramy" - z sektora Arki
69'
szybki atak Piecha (Odra Opole) zakończony niecelnym strzałem Piecha (Odra Opole). Napastnik przeprasza dwóch kolegów, którzy wbiegali w pole karne i nie doczekali się na podanie
70'
w drugiej połowie nadal częściej przy piłce Odra
71'
Piech (Odra Opole) przewraca się w polu karnym Arki i patrzy na sędziego, choć akcja toczy się przy linii bocznej boiska
73'
na murawie nie ma chyba już równego skrawka boiska, coraz bardziej "zryta" trawa, która została nadwyrężona dzisiejszymi opadami
74'
Żółtą kartką został ukarany Drewniak (ARKA Gdynia).
74'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jankowski, w jego miejsce wchodzi Soszyński.
75'
o ile poprzednie dwie zmiany były ofensywne w Arce, to trzecia roszada już taka nie jest, gdyż defensywny pomocnik zmienił napastnika
75'
w zapowiedzi pisaliśmy o trzech wariantach Letniowskiego i w tym meczu trener Mamrot sprawdza każde z tych ustawień
76'
Odra przygotowuje się do podwójnej zmiany
79'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piech, w jego miejsce wchodzi Czapliński.
79'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Janus, w jego miejsce wchodzi Winiarczyk.
79'
trener Brehmer najwyraźniej dorzuca nowy zapas sił do drużyny, gdyż zdjął z boiska najbardziej doświadczonych graczy
80'
Arka w tej połowie bez celnego strzału
82'
"Areczko, gramy do końca" - z trybun
83'
Siemaszko (ARKA Gdynia) zagrał po ziemi wzdłuż bramki, ale żaden z jego kolegów nie dołożył do tej piłki nogi, aby skierować ją do siatki
83'
jeszcze będzie korner dla gości
84'
bez zagrożenia dla Odry po dośrodkowaniu z narożnika boiska Drewniaka (ARKA Gdynia)
85'
Arka stara się przejąć inicjatywę na ostatnie minuty tego meczu
86'
Wolsztyński (ARKA Gdynia) przedzierał się w polu karnym, piłka wybita w aut
87'
spiker najwyraźniej uznał, że już nic ciekawego w tym meczu się nie wydarzy, bo zaczął opowiadać kibicom, kiedy następne mecze Odry
88'
przypomnijmy, że Arka i Odra w tym sezonie jeszcze nie zremisowały żadnego meczu
89'
Danch (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza linię boczną w pojedynku z Czaplińskim (Odra Opole)
90'
już rzut rożny dla Odry
90'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Niziołka niecelnie główkował Czapliński (Odra Opole)
90+1
"Arka gol" - z trybun. Długimi minutami piłkarze Arki mogli czuć się w Opolu jak w domu, ale nie przełożyło się to na ich grę
90+2
Młyński (ARKA Gdynia) nie doszedł do piłki w polu karnym
90+3
Żemło (Odra Opole) leży na boisku, ale wystarczy chyba pomoc jego kolegów, masażyści mogą zostać za linią
90+4
KONIEC MECZU. ODRA OPOLE - ARKA GDYNIA 0:0
W drugiej połowie częściej przy piłce była Odra, ale podobnie jak Arka przed przerwą, gdy to gdynianie posiadali przewagę, nie stwarzała groźnych sytuacji podbramkowych. Kajzer (ARKA Gdynia) najmocniej musiał wykazać się po strzale z dystansu Niziołka.
Z przebiegu gry bezbramkowy remis jest sprawiedliwym rezultatem. Trudno liczyć na więcej jak obie drużyny poprzestały na oddaniu po 2 celnych strzałów.
Dla obu zespołów to pierwszy remis w tym sezonie. Natomiast dla Arki drugi mecz z rzędu bez strzelonego gola.
Na usprawiedliwienie częściowe piłkarzy możemy przypomnieć tto o czym pisaliśmy podczas relacji, czyli stan murawy. Mocno ucierpiała ona na skutek deszczów i szybka została "zryta" butami piłkarskimi.

18 Sandecja Nowy Sącz 7 0 0 7 4:19 0
Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.
Tabela wprowadzona: 2020-10-05

Wyniki 7 kolejki

• Odra Opole - ARKA GDYNIA 0:0
  • Miedź Legnica - Chrobry Głogów 2:2 (1:2)
  • GKS Tychy - Korona Kielce 0:1 (0:1)
  • Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (2:0)
  • Puszcza Niepołomice - Widzew Łódź 1:0 (1:0)
  • ŁKS Łódź - Resovia 2:1 (1:0)
  • Stomil Olsztyn - GKS Bełchatów 0:0
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Radomiak Radom 3:2 (2:1)
  • Górnik Łęczna - GKS 1962 Jastrzębie (odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego)

Opinie (135) ponad 20 zablokowanych

• (1)

I tak ma być

• 35 12

• Smutno nam kibicom Arki.

Nie ma nadziei na przyszłość. Gra bardzo slaba, taktyki nie ma, zero strzałów na bramkę, marazm finansowy. Jesteśmy na prostej drodze do drugiej ligi.

• 7 2

• Kopanina (1)

nawet nie na poziomie III ligi i mnóstwo prostych i niecelnych podań

• 51 7

• Druga liga coraz bliżej.

Będą derby naszej Arki z Bałtykiem. Już się nie mogę doczekać.

• 11 4

• Nie mamy zespołu. (18)

Powiedzmy sobie szczerze, nie mamy drużyny do awansu. Gra Arki wygląda bardzo słabo. Obyśmy utrzymali pierwszą ligę.

• 62 16

• Bez przesady (16)

Ale z awansem będzie problem

• 18 3

• Rozjedziemy ta ligę (15)

Było słychać po 2 kolejce
        Hahahahhahahahahhhhahhhhhahh mój kolega śmieje się do dziś. Łódź was rozjedzie jak szproty w sosie pomidorowym