Odreagowały po przegranych ze Spartakiem

7 lutego 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Koszykarki Lotosu wysokie porażki w 1/8 finału Euroligi ze Spartakiem Moskwa Region odreagowują w sesji wyjazdowej PLKK. Dziś gdynianki rozgromiły Super Pol Tęczę Leszno 81:55 (25:18, 21:10, 21:14, 14:13), a jutro o godzinie 16.00 zagrają w Poznaniu z drużyną MUKS i należy oczekiwać kolejnej efektownej wygranej. Double-double zaliczyła Magdalena Leciejewska.

SUPER POL: Gajewska 12 (2x3), Krysiewicz 9 (1), Drzewińska 8, Walich 8, Durak 6 (1) oraz Czarnecka 4, Gawrońska 4, Gahan 4, Kaszewska.

LOTOS: Phillips 11 (3), Wright 11, Matović 9 (1), Jujka 6, Tomiałowicz 5 (1) oraz Leciejewska 19, Sosnowska 11 (1), Hodges 5 (1), Halvarsson 4, Mukosiej, Gala.

Zaledwie dwa dni po meczu ze Spartakiem gdynianki stawiły się na meczu 20. kolejki w Lesznie, a jutro zagrają awansem z 25. serii gier w Poznaniu. Wizyta w Wielkopolsce musi zakończyć się okazałymi zwycięstwami, nawet, gdy tak jak dzisiaj trener Jacek Winnicki pozwala na grę wszystkim zawodniczkom.

Lotos w Lesznie zagrał tak, jak... Spartak w spotkaniu z gdyniankami. W pierwszych minutach pozwolił wyszumieć się rywalkom, a potem pokazał kto rzeczywiście będzie tego dnia rządzić na parkiecie.

W początkowej fazie spotkania koszykarki z Leszna nie przestraszyły się "trójek" Erin Phillips i od 9:8 postanowiły spróbować ucieczki. W 7. minucie było już 16:10 dla miejscowych.

Hasło do odrabiania strat dała Magdalena Leciejewska, która celnymi rzutami zakończyła dwie kolejne akcje. Ta koszykarka tylko w inauguracyjnej kwarcie zdobyła dziewięć punktów. W końcówce tej odsłony trafiała Tanasha Wright i mistrzynie prowadziły po 10 minutach różnicą siedmiu punktów (25:18).

Drugą kwartę punktami otworzyły gospodynie i zaczął się... koncert Lotosu. Już debiutancki rzut w barwach Lotosu na trzy punkty zamieniła Roneeka Hodges, która weszła na parkiet w 12. minucie. Phillips zaliczyła trzecią trójkę, bo tego dnia zza łuku była bezbłędna. Nadal punktowały Leciejewska i Wright. Tym samym w 16. minucie lotos prowadził już 38:20.

Dopiero wówczas trwającą blisko sześć minut niemoc rzutową Tęczy przełamała Magdalena Gawrońska. Ale mistrzyniom nie mogła stać się już krzywda. Zdominowały tablice (19:13 w zbiórkach przewaga do przerw), a rywalki spieszyły się i pudłowały z gry (aż 19 takich rzutów w pierwszej połowie).

W drugiej połowie jedyną niewiadomą były końcowe rozmiary sukcesu Lotosu. Hodges nie rzucało się już tak dobrze jak za pierwszym podejściem, bo przez 27 minut spędzonych na parkiecie Amerykanka poprzestała na pięciu punktach w siedmiu rzutach. Ponadto miała trzy zbiórki i jedną asystę.

Jeszcze mniej szczęścia miała Ewelina Gala. Skrzydłowa, dla której był to drugi występ w barwach Lotosu po niespełna dwóch minutach gry doznała kontuzji kolana.

Klasą dla siebie tego dnia była Leciejewska. Ta koszykarka zaliczyła double-double, bo do 19 punktów, co było najlepszym wynikiem w drużynie dołożyła aż 11 zbiórek i to mimo, że w grze była przez niespełna 20 minut! "Lecia" trafiła wszystkie pięć wolnych, a za dwa pomyliła się tylko dwa razy przy dziewięciu rzutach. W dużej mierze dzięki niej gdynianki wygrały w zbiórkach aż 34:21!

26 punktów przewagi Lotos osiągnął po "trójce" Matović na 70:44, a po kolejnej akcji, tym razem za dwa Serbki, która poprzedził udany rzut zza linii 6,25 Olivii Tomiałowicz Lotos miał nawet 27 punktów w zapasie - 75:48 w 36. minucie.

Pozostałe wyniki 20. kolejki:
Artego Bydgoszcz - MUKS Poznań 74:51 (16:17, 15:16, 27:7, 16:11); CCC Polkowice - Blachy Pruszyński Lider Pruszków 76:44 (28:16, 17:8, 16:4, 15:16); INEA AZS Poznań - ŁKS Siemens AGD Łódź 72:53 (20:10, 15:18, 15:13, 22:12); Utex ROW Rybnik - Energa Toruń 68:75 (20:17, 25:12, 14:18, 9:28); Odra Brzeg - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 51:61 (15:11, 15:15, 9:18, 12:17).

Opinie (21) 2 zablokowane

• Koszykarki Lotosu "zalały" Tęczę w Lesznie a Spartak zlał Lotos dwa razy

• 1 1

• dziadki leśne nie znają się na grze, wychodząc z meczu komentują - ładna muzyka i pytają między sobą - a nasze to wygrały????

• 1 1

• (1)

Co się stało z Eweliną Galą?

• 2 2

• będzie mieć operację... :(

• 0 0

• smieszny klub ktory olewa juz Lotos wiec dziadki lesne won!!! (1)

• 3 6

• Chciałam coś napisać, ale na takie teksty szkoda mojego pisania!!!!!!!!

• 1 1

• CSKA POKAZAŁO KIM JEST TA DRUŻYNA (2)

• 2 5

• Najśmieszniejsze jest to jak ludzie nie mający pojęcia o koszykówce wypowiadają się na tym forum. Nie ma CSKA w koszykówce kobiet!!!!!!!

• 2 0

• Powiedz kiedy CSKa pokazało miejsce Lotosowi ( to był Spartak Moskwa)