Wiadomości

stat

Zobacz, jak żużlowcy trenują na obozie

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Zobacz jak żużlowcy Wybrzeża przygotowują się do sezonu.Linus Sundstroem dołączył na zgrupowanie żużlowców Renault Zdunek Wybrzeża. Do poniedziałku we Władysławowie przebywać będzie cały gdański zespół za wyjątkiem Magnusa Zetterstroema i Patryka Beśko. - Atmosfera jest świetna, ale trenerzy dają nam wycisk. Mamy nadzieję, że to wszystko zaprocentuje w trakcie sezonu. Mamy okazję się spędzić razem trochę czasu. W sobotę zamierzamy wspólnie oglądać w telewizji walkę Artura Szpilki - powiedział Kamil Brzozowski, gdy odwiedziliśmy czerwono-biało-niebieskich w ośrodku Cetniewo.TRWA GŁOSOWANIE NA LIGOWCA ROKU 2015. WŚRÓD NOMINOWANYCH DWÓCH ŻUŻLOWCÓW WYBRZEŻA GDAŃSK

Gdańszczanie we Władysławowie trenują od poniedziałku pod okiem Grzegorza Dzikowskiego i trenera przygotowania fizycznego Andrzeja Hulko. W kadrze brakuje Magnusa Zetterstroema i powracającego do zdrowia po ciężkiej kontuzji Patryka Beśko. Gościnnie w zajęciach uczestniczy Tomasz Chrzanowski, a w czwartek na zgrupowanie dołączył Linus Sundstroem.

- Byłem chory i potrzebowałem kilka dni, aby się podleczyć. Cieszę się, że w końcu mogłem poznać się z nowymi kolegami - wyjaśnia Linus, który tuż przed przyjazdem przeszedł testy wydolnościowe w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Linus Sundstroem podczas badań wydolnościowych.


Razem z Sundstroemem okazję na odwiedziny u żużlowców Wybrzeża mieli trójmiejscy dziennikarze, którym dane było udział wziąć w zajęciach z zawodnikami. Wyjątkowo trener Hulko zaserwował skróconą wersję treningu. Na własnej skórze mieliśmy okazję przekonać się, że czerwono-biało-niebiescy nie próżnują.

Plan zgrupowania wygląda codziennie tak samo. Pobudka o godz. 7, o 7:30 rozruch na plaży, a następnie śniadanie. Później bieg do Rozewia i z powrotem, po 5 kilometrów w jedną stronę.

- 500 metrów po samych schodach, a do tego bieg po piasku. Sto pompeczek, potem siłownia, trening na sali, rozciąganie, kriokomora i basen. Atmosfera jest świetna, ale trenerzy dają nam wycisk. Mamy nadzieję, że to wszystko zaprocentuje w trakcie sezonu. Fajne jest to, że mamy okazję lepiej się poznać, pożartować, wymienić różne uwagi. To na pewno scementuje zespół. Na sobotę umówiliśmy się, że wstaniemy szybciej i obejrzymy nad ranem walkę bokserską Artur Szpilka - Deontay Wilder - mówi Kamil Brzozowski.
Gdańscy żużlowcy podczas treningu w ośrodku Cetniewo. Od lewej: Aureliusz Bieliński, Linus Sundstroem, Anders Thomsen.
Gdańscy żużlowcy podczas treningu w ośrodku Cetniewo. Od lewej: Aureliusz Bieliński, Linus Sundstroem, Anders Thomsen. fot. Rafał Sumowski/trojmiasto.pl
Od początku obozu formą fizyczną imponują szczególnie Anders ThomsenOskar Fajfer, ale i pozostali zawodnicy ciężko pracują, by jak najlepiej przygotować się do startu w I lidze.

- Zgrupowanie to dobra okazja, by przed sezonem zaszczepić w zawodnikach powtarzalność i regularność. Zorganizowana praca w grupie jest zawsze efektywniejsza niż w pojedynkę. Pracujemy solidnie, ale nie ma mowy o żadnym "zajeżdżaniu". Normalne jest, że na pierwszych zajęciach było im ciężko, ale myślę, że już do tego przywyknęli - mówi trener Dzikowski.
Zgrupowanie potrwa do poniedziałku, a żużlowy sezon w I lidze ruszy pod koniec marca. Terminarz I ligi ma być znany we wtorek. Gdański klub zaplanował przed sezonem cztery sparingi - po dwa z ekstraligowymi zespołami z Grudziądza i Torunia.

Opinie (20) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Emil P. 12 33 91.7%
2. Jerzy Giernatowski 12 33 91.7%
3. Ryszard Kupidura 12 33 91.7%
4. Robert Jaworski 12 33 91.7%
5. Stefan Radlicki 12 33 91.7%

Tabela końcowa

Nice 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 PGG ROW Rybnik
2 Arged Malesa Ostrovia
3 Car Gwarant Start Gniezno
4 Unia Tarnów
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
6 Lokomotiv Daugavpils
7 Orzeł Łódź
  • Awans do ekstraligi: PGG ROW Rybnik
  • udział w barażach o awans: Ostrovia
  • udział w barażach o utrzymanie: Orzeł Łódź
  • awans z II ligi: Polonia Bydgoszcz

Playoff

Półfinały
PGG ROW Rybnik
1 miejsce po rundzie zasadniczej
94
Agred Malesa TŻ Ostrovia
2 miejsce po rundzie zasadniczej
90
Unia Tarnów
4 miejsce po rundzie zasadniczej
76
Car Gwarant Start Gniezno
3 miejsce po rundzie zasadniczej
89
Finał
PGG ROW Rybnik
zwycięzca półfinału 1
93
Agred Malesa TŻ Ostrovia
zwycięzca półfinału 2
87

Terminarz

03.08 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 48:42 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!
27.07 (sob) godz.20:15 Unia Tarnów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
30.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 47:43 Lokomotiv Daugavpils LIVE!
15.06 (sob) godz.16:15 Arged Malesa Ostrovia 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
09.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 40:50 PGG ROW Rybnik LIVE!

Najczęściej czytane