Ofensywne ustawienie nie dało sukcesu

11 września 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Piłkarzom Arki nie udało się wygrać czwartego meczu z rzędu u siebie w ekstraklasie. Na niewiele zdało się ofensywne ustawienie gospodarzy, ani odesłanie na ławkę rezerwowych trzech dotychczas podstawowych piłkarzy. Gdynianie zremisowali z Widzewem Łódź 1:1 (1:1). Zwłaszcza po przerwie miejscowi mieli dużą przewagę, ale w pierwszej połowie groźnie atakowali też rywale. Niepotrzebną nerwowość wprowadził sędzia, który aż dziesięć razy pokazywał kartki, ale nie zawsze wówczas, gdy należało. Połowa upomnień była za niesportowe zachowanie

.

0:1 Sernas 16
1:1 Szmatiuk 31

ARKA: Witkowski - Bruma, Szmatiuk, Płotka (33 Rozić), Noll - Wilczyński, Budziński, Bożok, Glavina - Labukas (87 Mawaye), Ivanovski (77 Siemaszko)

WIDZEW: Mielcarz - Broź, Ukah, Szymanek, Dudu - Budka (46 Grischok), Pinheiro, Panka (78 Grzelak), Lisowski (72 Grzelczak) - Oziębała, Sernas

Sędzia: Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Labukas, Bruma, Szmatiuk, Bożok (Arka), Broź, Oziębała, Dudu, Panka. Lisowski, Pinheiro (Widzew). Widzów: 3000.

90+4' koniec meczu

90+3' żółta kartka dla Pinheiro za faul na Wilczyńskim

90' sędzia doliczył cztery minuty

90' strzał Wilczyńskiego Mielcarz odbił na róg

89' żółta kartka Bożoka

87' ostatnia zmiana w Arce, Mawaye zmienił Labukasa

83' po dośrodkowaniu z rogu Witkowski z trudem odbił piłkę po strzale głową Ukaha

82' Sernas trafił w głowę Szmatiuka, piłka wyszedł na róg, a Maciek wymagał pomocy masażysty

80' celny strzał Oziębały, ale Witkowski nie miał z nim kłopotu

78' ostatnia zmiana w Widzewie, Grzelak za Pankę

77' zmiana w Arce. Za Ivanonskiego wszedł Siemaszko. Rafał obchodzi dzisiaj 24. rocznicę urodzin

73' pierwszy róg dla Widzewa

72' Lisowski, który był zmieniany przez Grzelczaka zobaczył żółtą kartkę. Pomocnik Widzewa klaskał do publiczności i najwyraźniej uznano to za prowokację

70' znów dwie żółte kartki, Panka za faul, Szmatiuk za to, że zdaniem sędziego zbyt nerwowo domagał się ukarania rywala

64' żółte kartki dla Brumy i Dudu

61' jest i siódmy róg, Mielcarz na korner sparował strzał Glaviny

59' Rozić kopnięciem z około 40 metrów zdobył róg dla Arki, bo piłka poszła po nogach obrońców. Co ciekawe w kornerach gdynianie prowadzą 6:0

53' żółta kartka dla Oziębały za faul na Brumie

49' Ivanovski w polu karnym nie sięgnął piłki wrzucanej przez Bożoka

47' Ivanovski sam na sam z bramkarzem, strzał Macedończyka bramkarz wybił na róg

46' drugą połowę rozpoczęła Arka. W Widzewie jedna zmiana. Grischok zastąpił Budkę

45+1 po pierwszej połowie Arka remisuje z Widzewem 1:1

45' na polu karnym Widzewa pomocy masażystów wymaga Ivanovski

44' sędzia dolicza jedną minutę

37' kolejne zamieszanie pod bramką Widzewa po dośrodkowaniu z wolnego. Po rykoszecie trzy metry przed bramką był Noll, strzelił obok słupka!

35' Żółte kartki dla Brozia i Labukasa. Łodzianin sfaulował Litwina, na co ten zbyt nerwowo zareagował i został ukarany za niesportowe zachowanie

34' strzał Labukasa, ale niecelny

33' już pierwsza zmiana w Arce. Rozić zastąpił Płotkę. Dla Chorwata to debiut w ekstraklasie

31' Arka wyrównała. Po dośrodkowaniu z wolnego Glaviny głową gola zdobył Szmatiuk

29' z wolnego uderzył Labukas, piłka odbiła się od kilku nóg aż wreszcie spadła przy Wilczyński, który znalazł się w dobrej sytuacji strzeleckiej, ale był spalony

26' znów szczęście przy Arce, tym razem Oziębała nieznacznie chybił. Zniecierpliwiona publiczność gwiżdże

25' kapitalna akcja Widzewa, Panka zagrał do Sernasa, ale ten min minimalnie niecelnie

20' Sernas tym razem z 20 metrów, ale źle trafił w piłkę i Witkowski, mimo że się poślizgnął złapał futbolówkę

16' 0:1. Strzelał Oziębała, Witkowski odbił piłkę przed siebie, z dobitką zdążył Sernas

14' zamieszanie w polu karnym Widzewa, strzał Budzińskiego ugrzązł w gąszczu nóg łódzkich obrońców

13' tym razem Ivanovski uderzył sprzed "16", ale wysoko nad bramką

11' blisko gola Ivanvoski. Macedończyk zabrał piłkę Ukahowi, wbiegł w pole karne i dobrze uderzył, Mielcarz uratował Widzew, wybijając futbolówkę nogą na róg

7' po dośrodkowaniu z wolnego Glaviny główkował Ivanovski, zbyt lekko, aby zdobyć gola, choć strzał był celny

5' Arka otrząsnęła się z początkowej przewagi Widzewa, w krótkim odstępie czasu dwa rzuty rożne dla gospodarzy

1' Płotka się poślizgnął, piłkę przejął Oziębała i skierował ją do siatki. Gola nie ma, bo sędzia odgwizdał spalonego

1' mecz rozpoczął Widzew

0' trener Pasieka zostawił na ławce dotychczas podstawowych pomocników Burkhardta i Zawistowskiego oraz napastnika Mawaye. Ponadto przeszedł z ustawienia 1-4-1-4-1 na 1-4-4-2. Z nowinek taktycznych odnotujmy, że do ataku przesunięty został Labukas, a na środku drugiej linii zagra Bożok.
Ci ciekawe dzisiejszy mecz rozpocznie ten sam skład, który zagrał sześć ostatnie minut przed dwoma tygodniami w Lubinie

GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1 (2:1), Cracovia - Górnik Zabrze 2:3 (1:2), Polonia Bytom - Zagłębie Lubin 2:0 (0:0), Śląsk Wrocław - Lech Poznań 1:2 (1:1), Polonia Warszawa - Korona Kielce 1:3 (1:1), Ruch Chorzów - Legia Warszawa 1:0 (1:0).

Opinie (125) ponad 50 zablokowanych

• Arka na Fali

Z Jagiellonią wyjdzie wszystko na jaw wasze miejsce w 1 -SZEJ LIDZE ! Pozdrawiamy Prawdziwych Władców Północy LECHIĘ - GDAŃSK ! Piast - Gliwice !