Ogniwo Sopot - Edach Budowlani Lublin 30:24. Rugbiści pokonali niepokonanych

dak.
8 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Ogniwo Sopot

Ogniwo Sopot umocniło się w czołówce ekstraligi rugby. 10 punktów zdobył Wojciech Piotrowicz (drugi od prawej), który w przeszłości grał właśnie dla Budowlanych Lublin. Ogniwo Sopot umocniło się w czołówce ekstraligi rugby. 10 punktów zdobył Wojciech Piotrowicz (drugi od prawej), który w przeszłości grał właśnie dla Budowlanych Lublin.

Ogniwo Sopot pokonało u siebie zespół Edach Budowlani Lublin 30:24 (19:13) w 6. kolejce ekstraligi rugby. Podopieczni Karola Czyża przegrywali tylko na początku przez chwilę, ale przez resztę spotkania prowadzili grę. Wytrzymali także napór rywali w końcówce, gdy ci zbliżyli się na 3 punkty. Zdobyli ofensywny punkt bonusowy i odskoczyli bezpośredniemu przeciwnikowi w tabeli.

Przeczytaj relacje z pozostałych meczów 6. kolejki ekstraligi oraz wystaw oceny rugbistom i trenerom:

Awenta Pogoń Siedlce - Arka Gdynia 17:25

Up Fitness Skra Warszawa - Lechia Gdańsk 80:0

Punkty dla Ogniwa: Wojciech Piotrowicz 10, Piotr Zeszutek 10, Adam Piotrowski 5, Mateusz Plichta 5

Punkty dla Budowlanych: Nkululeko Ndlovu 14, Robinson Kelberashvili 5, Piotr Wiśniewski 5

OGNIWO: Mokrecow, Burek (50 Wilczuk), Fidler - Mroziński (41 Gąska), Piotrowski (63 Żarczyński) - Bezwierhyi, Grabowski, Zeszutek - Plichta (55 Rau) - Piotrowicz - Drewczyński, Olszewski, Burrows, Wołowczyk (60 Szulta) - Żuk

Spotkanie w Sopocie zapowiadało się arcyciekawie, gdyż zarówno Ogniwo jak i Edach Budowlani Lublin przystępowały do niego z taką samą liczbą punktów - 20. I to się potwierdziło, bo emocje były od samego początku.

Ogniwo Sopot - Edach Budowlani Lublin. Zobacz transmisję z meczu

Od szybkiego prowadzenia zaczęli goście, którzy za sprawą Nkululeko Ndlovu otworzyli wynik po rzucie karnym. Jednak miejscowi odpowiedzieli już w 4. minucie, gdy w polu punktowym znalazł się Adam Piotrowski. Jednak obyło się bez podwyższenia, bo niecelnie kopał Wojciech Piotrowicz.

Niedługo potem kolejnego karnego wykorzystał Ndlovu, ale to Ogniwo prowadziło grę i grało efektowniej. W 16. minucie dobrze zadział młyn, dzięki czemu przyłożenie zdobył Piotr Zeszutek. Jeszcze piękniejszą akcję mieliśmy w 35. minucie, gdy Roman Żuk kopnął przed siebie piłkę, minął kilku rywali, pokonując w sumie połowę boiska, by na końcu podać do Mateusza Plichty, któremu pozostało tylko przyłożyć "jajo". Po obu sytuacjach podwyższał Piotowicz.

Jednak jeszcze przed przerwą lublinianie zdołali odrobić część strat po przyłożeniu Robinsona Kelberashviliego. Ponadto kop wykorzystał Ndlovu, więc po pierwszej połowie było 19:13.

Przeczytaj zapowiedź 6. kolejki ekstraligi rugby

Po zmianie stron sopocianie kontynuowali swój marsz po zwycięstwo. Po dobrze rozegranym aucie do listy przyłożeń, kolejne dopisał Zeszutek, ale w kolejnych fragmentach punkty padały już po rzutach karnych. Kolejne dwa skutecznie wykonał Ndlovu, a po drugiej Piotrowicz.

Końcówka nabrała rumieńców, gdy w 68. minucie sędzia zaliczył przyłożenie Piotrowi Wiśniewskiemu. Po podwyższeniu Ndlovu było już tylko 27:24. I choć oba zespoły toczyły zażarty bój, to ostatnie słowo należało do Piotrowicza. Notabene wychowanek Budowlanych dobił swój były klub kopem z karnego, a kilka chwil później arbiter odgwizdał koniec spotkania.

10 Awenta Pogoń Siedlce  6 0 0 6 58:314 0
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zmierzą się następnie o złoto, a dwie kolejne o brąz. Gospodarzem meczów o medale będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli.
Nikt nie spada bezpośrednią. Ostatnia drużyna gra baraż z mistrzem I ligi. Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po rundzie zasadniczej.
Tabela wprowadzona: 2022-10-09