Ogniwo Sopot - Edach Budowlani Lublin 34:14. Rugbiści dali się postraszyć

Rafał Sumowski
17 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Ogniwo Sopot

Dwayne Burrows zobaczył w meczu z Budowlanymi żółtą kartkę, ale i tak zdobył dla Ogniwa dwa przyłożenia. Dwayne Burrows zobaczył w meczu z Budowlanymi żółtą kartkę, ale i tak zdobył dla Ogniwa dwa przyłożenia.

Ogniwo Sopot wygrali z Edach Budowlanymi Lublin 34:14 (15:5) w zaległym jeszcze z jesieni meczu 9. kolejki Rugby Ekstraligi. Gospodarze dali się postraszyć, bo choć prowadzili już 10:0, pozwolili zbliżyć się rywalom na zaledwie punkt. Końcówka meczu należała jednak do gospodarzy, którzy przy okazji zdobyli punkt bonusowy za zdobycie przynajmniej czterech przyłożeń.

1% 2 typowania Edach Budowlani Lublin

Punkty dla Ogniwa: Burrows 10, Piotrowicz 9, Powała-Niedźwiecki 5, Wiktor Wilczuk 5, Żuk 5

Punkty dla Budowlanych: Debrenliev 9, Kelberashnili 5

OGNIWO: Marcin Wilczuk (80 Kavtaradze), Burek (50 Zając), Bysewski (45 Griebenow) - Mroziński (60 Misiak), Mokrecow (45 Wiktor Wilczuk) - Piotrowski, Grabowski, Powała-Niedźwiecki - Plichta - Walters (45 Tsivtsivadze) - Burrows (80 Wołowczyk), Piotrowicz, Olszewski, Mrowca (41 Drewczyński) - Żuk

Zanim rugbiści rozpoczęli sobotni mecz, Ogniwo minutą ciszy uczciło pamięć kibica, partnera i sponsora sopockiego klubu Radosława Grunwalda, który w marcu zginął tragicznie w wypadku samochodowym. Gospodarze spotkania szybko objęli prowadzenie, bo w 7. minucie punkty po karnym zdobył dla podopiecznych Karola Czyża niezawodny Wojciech Piotrowicz.

Nie minął kwadrans gry a przyłożenie po wygranym aucie Adama Piotrowskiego zdobył Dwayne Burrows a Piotrowicz kopem podwyższył na 10:0. Jeszcze przed przerwą lublinianie odpowiedzieli przyłożeniem, ale kop na słupy nie przyniósł im dodatkowych punktów.

Wiaan Griebenow, czyli elektryk z RPA łączący rugby w Ogniwie Sopot

Ogniwo odpowiedziało szerokim zagraniem na skrzydle, po którym 20-metrowym rajdem w pole punktowa rywali popisał się wychowanek Budowlanych Stanisław Powała-Niedźwiecki. Tym razem nie zdołał podwyższyć Piotrowicz, ale sopocianie prowadzili już 15:8.

W drugiej połowie sopocian osłabił Burrows, który przez żółtą kartkę musiał zejść na 10 minut. Lublinianie wykorzystali karnego i zbliżyli się na 11:15. Sopocianom brakowało wykończenia - po składnych akcjach tracili piłkę, a Budowlani wykopali kolejne 3 punkty.

Gdy już wydawało się, że zapowiada się końcówka "na styku", wrócił Burrows i w 70. minucie urwał się szeroko prawym skrzydłem w pole punktowe rywali. Po jego przyłożeniu niecelnie kopał na słupy Piotrowicz, ale niedługo później przez obronę przedarł się Wiktor Wilczuk, który zapewnił sopocianom punkt bonusowy za cztery przyłożenia.

Piotrowicz kopnął na 27:14. Wymiar kary podwyższył jeszcze Roman Żuk, który przechwycił piłkę kompletnie zaskoczonym Budowlanym i pobiegł w pole punktowe. Wynik ustalił Piotrowicz kopiąc na 34:14.

10 Sparta Jarocin 12 0 0 12 167:599 0
W sezonie zasadniczym każdy gra z każdy mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają następnie o złoty, a dwa kolejne zespoły w tabeli o brązowy medal. Gospodarzem będą zespoły zajmujące wyższe miejsca w tabeli.
Ostatnia drużyna zagra baraż z mistrzem I ligi na własnym terenie.
Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po sezonie zasadniczym.
Tabela wprowadzona: 2021-04-18