Ogniwo Sopot - Orkan Sochaczew 19:10. Zła seria przerwana, mistrz pokonany

mip.
25 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (8)

Ogniwo Sopot

Ogniwo Sopot pokonała mistrza Polski, Orkana Sochaczew 19:10. Ogniwo Sopot pokonała mistrza Polski, Orkana Sochaczew 19:10.

Ogniwo Sopot pokonało Orkana Sochaczew 19:10 (13:3) w meczu 11. kolejki ekstraligi rugby. Podopieczni Karola Czyża przełamali serię trzech porażek z rzędu z mistrzami Polski. Bohaterem został Wojciech Piotrowicz, który zdobył 14 z 19 punktów dla Ogniwa. Sopocianie powrócili na fotel lidera i zostaną na nim przynajmniej do zakończenia niedzielnego meczu Budo 2011 Aleksandrów Łódzki z Posnanią.

Punkty dla Ogniwa: Wojciech Piotrowicz 14, Vaha Halaifonua 5
Punkty dla Orkana: Jadon O'Neill 5, Peter Steenkamp 5

OGNIWO: Kavtaradze, Burek, Gąska (67 Anuszkiewicz) - Piotrowski, Mroziński (51 Mokrecow) - Halaifonua (86 Wilczuk), Powała-Niedźwiecki (41 Grabowski), Zeszutek - Plichta (88 Szulta) - Piotrowicz - Czasowski, Seerane, Smith (84 Olszewski), Burrows - Żuk

Rugbiści Ogniwa Sopot po zaskakującej porażce w Siedlcach, podejmowali u siebie mistrza Polski z Sochaczewa. Sopocianie chcieli przełamać serię trzech porażek z rzędu z tym rywalem. Trener Karol Czyż do boju od 1. minuty posłał najnowszy nabytek, Vahę Halaifonuę, który do Sopotu przyszedł ze Skry Warszawa. Zabrakło za to kontuzjowanego Thomasa Fidlera. Nie zagrał także jeden z zimowych nabytków, Keith Chiwara.

Wicemistrzowie Polski od samego początku rzucili się do ataku. Mocne naciski nie przyniosły jednak punktów dla Ogniwa. Przyjezdni dopiero po 20. minucie zbliżyli się do pola punktowego sopocian, ale dobra defensywa podopiecznych Karola Czyża odepchnęła próby Orkana.

Przeczytaj, jak przed meczem wypowiadał się trener Karol Czyż

Choć próby z rzutu karnego spróbował Peter Steenkamp, to punktów z tego nie było. Odpowiedział mu Wojciech Piotrowicz. Łącznik ataku Ogniwa nie pomylił się i w 33. minucie otworzył on wynik w tym spotkaniu na szczycie. Kilka minut później Piotrowicz wykorzystał kolejny rzut karny i Ogniwo prowadziło 6:0. Przed przerwą odpowiedział jeszcze Steenkamp, wykorzystując kopnięcie z karnego.

Pierwsza połowa trwała dość długo z uwagi na wiele przerw. W związku z tym sopocianom udało się jeszcze podwyższyć prowadzenie. Pierwsze przyłożenie w barwach Ogniwa zaliczył Vaha Halaifonua, a podwyższył Piotrowicz i było 13:3.

Sprawdź, do jakich transferów doszło w trójmiejskich zespołach zimą

Na początku drugiej części Ogniwo musiało radzić sobie w osłabieniu, gdyż żółtą kartkę obejrzał Władysław Grabowski. Nie zmieniło to jednak wyniku, gdyż goście nie wykorzystali gry w przewadze. Gdy później to samo przytrafiło się Oleksandrowi Czasowskiemu, Orkan zaliczył przyłożenie oraz podwyższenie, odrabiając część strat.

Chwilę później kopem z dalszej odległości karnego wykorzystał Piotrowicz i dał nieco spokoju gospodarzom. Wynik do końca meczu już się nie zmienił i 4 "oczka" pozostały w Sopocie. Dzięki tej wygranej, przynajmniej do niedzieli, Ogniwo pozostanie na fotelu lidera.

10 Posnania Poznań 11 1 0 10 151:751 5
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zmierzą się następnie o złoto, a dwie kolejne o brąz. Gospodarzem meczów o medale będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli.
Nikt nie spada bezpośrednią. Ostatnia drużyna gra baraż z mistrzem I ligi. Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po rundzie zasadniczej.
Tabela wprowadzona: 2023-04-01

Wyniki 11 kolejki

• OGNIWO SOPOT – Orkan Sochaczew 19:10 (13:3)
  • LECHIA GDAŃSK – Juvenia Kraków 33:14 (16:8)
  • Edach Budowlani Lublin – ARKA GDYNIA 40:7 (21:0)
  • Budo 2011 Aleksandrów Łódzki – Posnania 95:5 (40:5)
  • Up Fitness Skra Warszawa - Awenta Pogoń Siedlce (nie odbył się, gdy uprawomocni się decyzja o trzeci walkowerze dla Skry ta drużyna zostanie wycofana z rozgrywek)
  • Weryfikacja meczu z 10. kolejki
  • Juvenia - Up Fitness Skra 25:0 (walkower, gdyż goście nie stawili się na mecz)
mip.

Opinie (8) 2 zablokowane

• (1)

W końcu solidniejszy mecz Ogniwa. Szkoda ,że Skra padła bo Orkan miałby ciężko dostać się do play-off