Ogniwo Sopot w finale ekstraligi rugby. Dramatyczna końcówka półfinału z Pogonią Siedlce

Ogniwo Sopot

Mateusz Mrowca był autorem jednego z trzech przyłożeń Ogniwa w półfinałowym meczu z Pogonią. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Rugbiści Ogniwa Sopot ponownie zagrają w finale ekstraligi. W półfinale pokonali na wyjeździe Pogoń Aventa Siedlce 23:15 (3:10), zdobywając dwa przyłożenia w ostatnich minutach meczu. Rywalem sopocian, tak jak w zeszłym roku, będą Budowlani Łódź.

RUGBIŚCI LECHII GDAŃSK PRZEGRALI Z BUDOWLANYMI ŁÓDŹ I ZAGRAJĄ O BRĄZ. PRZECZYTAJ RELACJĘ ZE SPOTKANIA, OCEŃ ZAWODNIKÓW I TRENERA

Punkty dla Ogniwa: Wojciech Piotrowicz 8, Grzegorz Szczepański 5, Władysław Grabowski 5, Mateusz Mrowca 5

OGNIWO: Marcin Wilczuk, Rau, Bysewski - Graban, Anuszkiewicz - Grabowski, Powała-Niedźwiecki, Zeszutek - Plichta - Piotrowicz - Czasowski, Szczepański, Przychocki, Mrowca - Żuk oraz Mokrecow, Piotrowski, Bezwierhyi

Trener Ogniwa Karol Czyż zapowiadał, że w niedzielnym starciu zmierzą się drużyny będące na równym poziomie, dlatego każdy wynik jest możliwy. W pierwszej połowie półfinału w Siedlcach rzeczywiście tak było. Najpierw każdy z zespołów wykorzystał po karnym, więc na tablicy wyników mieliśmy remis 3:3. Tuż przed przerwą doczekaliśmy się także pierwszego przyłożenia. W pole punktowe dostali się gospodarze, którzy następnie podwyższyli i prowadzili 10:3.

- W pierwszej połowie mecz był wyrównany, choć uważam, że wyglądaliśmy nieco lepiej od rywali. Niestety straciliśmy w głupi sposób przyłożenie i przegraliśmy tę część gry - mówi Czyż.
Po zmianie stron Pogoń zaczęła mocniej od Ogniwa, przebywała długo na jego połowie, a to zaowocowało kolejnym przyłożeniem, choć tym razem bez podwyższenia (15:3). Wydawało się, że gospodarze zaczęli dominować, ale to okazało się złudne. Ogniwo było w stanie odpowiedzieć swoim pierwszym przyłożeniem, choć także bez podwyższenia (15:8).

- Przyłożenia traciliśmy grając w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach. Po drugim z nich sytuacja nie wyglądała dobrze, ponieważ nic nam nie szło. Moi zawodnicy pokazali jednak niesamowitą wolę walki - dodaje Czyż.
To pozwoliło sopocianom uwierzyć, że są w stanie wygrać. Jeden z kolejnych ataków udało się im zamienić na rzut karny, po którym piłka znalazła się pomiędzy słupami (15:11). A na 3. min. przed upływem regulaminowego czasu gry po raz drugi znaleźli się w polu punktowym Pogoni i wyszli na prowadzenie 16:15.

- Karnego kopaliśmy po to, aby strata wynosiła mniej niż 5 punktów. Jak się później okazało przyniosło to pożądany efekt. A w końcówce wykazaliśmy charakterem i po raz pierwszy od dawien dawna wygraliśmy w Siedlcach - kończy Czyż.
Gospodarze musieli szybko odpowiedzieć, pogubili się jednak na własnej połowie, Ogniwu udało się przejąć piłkę i zakończyć mecz przyłożeniem oraz podwyższeniem (15:23). W finale ponownie zobaczymy Ogniwo i Budowlanych Łódź - w 2017 roku sopocianie przegrali 3:16. Mecz odbędzie się prawdopodobnie 11 listopada, na boisku rywala.