Oldboje Stoczniowca pokonali Bałtyk

Marta
23 lipca 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera

W meczu oldbojów dwóch zasłużonych trójmiejskich klubów, związanych niegdyś z przemysłem stoczniowym Bałtyk Gdynia przegrał ze Stoczniowcem Gdańsk 2:5 (1:2). W kadrach obydwu zespołów wystąpiło wielu byłych kadrowiczów, piłkarzy dla których przychodziło się niegdyś na stadiony w Redłowie i przy Marynarki Polskiej.

Dla Bałtyku:
Mirosław Bartlewski, Tomasz Korynt.
Dla Stoczniowca: Mirosław Feith, Krzysztof Sidor, Wojciech Bladowski, Jacek Paszulewicz, Maciej Spyra

Bałtyk Gdynia: Czesław Michniewicz - Krzysztof Własny, Aleksander Cybulski, Janusz Kanabaj, Bartłomiej Jakus - Mirosław Bartlewski, Andrzej Szwarc, Zbigniew Bemkowski,
Jarosław Waszkiewicz - Tomasz Korynt, Dariusz Hebel. Grali również: Andrzej Kozaczuk, Andrzej Bussler, Krzysztof Sikora, Andrzej Sobczak, Zdzisław Rozborski, Mirosław Feith.

Stoczniowiec Gdańsk: Andrzej Melzacki, Piotr Czerwonka, Robert Dymkowski, Janusz Urbanowicz, Jacek Wasilewski, Adam Michańczyk, Jan Buchalski, Wojciech Bladowski, Radosław Michalski, Jacek Paszulewicz, Robert Janik, Jarosław Włodkowski, Maciej Spyra, Mirosław Feith, Krzysztof Sidor.

W rozgrywkach ligowych na szczeblu centralnym te drużyny potykały się 14 razy, a bilans jest niemal wyrównany (4 wygrane Bałtyku, 5 remisów, 5 wygranych Stoczniowca). Do "spotkania po latach" doszło na Narodowym Stadionie Rugby, grano dwa razy po 30 min.

Przed spotkaniem pamiątkowym pucharem i i koszulką z nr 3 uhonorowano Adama Walczaka, pierwszego wychowanka Bałtyku, który zagrał w reprezentacji. Pamiątkowy puchar otrzymał także Robert Janik, kolejny przeznaczony był dla Tomasza Wałdocha, jednak ten świetny przed laty gracz Stoczniowca musiał pozostać w Niemczech z racji obowiązków służbowych.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy za sprawą Mirosława Bartlewskiego objęli prowadzenie już w 9 minucie. Biało-niebiescy nie cieszyli się jednak z niego zbyt długo już po kwadransie gry był remis a na 4 minuty przed przerwą Stoczniowca na prowadzenie wyprowadził Krzysztof Sidor.

Gdańszczanie na sztucznej murawie w Gdyni prezentowali się lepiej i mieli więcej okazji podbramkowych. Jedna z nich wykorzystali już po przerwie podwyższając na 3:1.

Gospodarze nie odpuszczali i Tomasz Korynt zdobył bramkę kontaktową z podania ... Mirosława Feitha, który w drugiej połowie zagrał w zespole z Gdyni. W trakcie kariery reprezentował wszak również te dwa kluby.

Kolejne trafienia zadawali już jednak tylko gdańszczanie i zwyciężyli pewnie. Szczególnej urody była bramka na 4:2 dla Stoczniowca. Zdobył ją Jacek Paszulewicz , strzałem w okienko zza pola karnego. Były obrońca m.in. Wisły Kraków, podjął pracę jako asystent w drużynie Młodej Ekstraklasy Lechii, a jeszcze przed rokiem przymierzał się do gry jako piłkarz w... Bałtyku.
Marta

Opinie (18) 2 zablokowane

• ....... sory !! (2)

....... a oni co..?! - w hokeja grali ???? !

• 2 19

• Takie pytanie swiadczy o tym, ze na pilce sie nie znasz i masz proste myslenie.

• 4 2

• a czytać u mniesz

trzecia linijka od góry

piłkarzy dla których przychodziło się niegdyś na stadiony w Redłowie i przy Marynarki Polskiej.

• 0 0

• Pamiętam te mecze przy Marynarki Polskiej ... (5)

... najbardziej to lubiałem przychodzić tam ze względu na ... spikera. Facet nawijał na temat piłki przez cały mecz oraz w przerwie, więc nikt tam się nie nudził. To była wówczas specyficzna atmosfera, tereny stoczni w tle i garstka kibiców oraz bramko strzelny Stoczniowiec (w czołówce III ligi). Zawsze to było jakieś uzupełnienie meczów Lechii, której kibicuje. Ciekawe co teraz się dzieje z tym spikerem i częścią tych piłkarzy?

• 35 0

• :) (1)

Spyra, Zezula, Kugiel, Michniewicz, Feith, Piekarski, Jaskulski, Patalan, Cuch, Michalski, Jakubowski. Tylu pamiętam.

Piekarski wiadomo, menago, związany z Legią. Michniewicz treneiro, połowa z nich gra amatorsko w red boxie.

Sam miło wspominam tamte czasy jako młodszy kolega z boiska.