Olimpia mistrzem Polski w unihokeju

10 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Weronika Grądzka (nr 7) sprawiła, że Olimpia Osowa po raz kolejny cieszyła się z mistrzostwa Polski. Weronika Grądzka (nr 7) sprawiła, że Olimpia Osowa po raz kolejny cieszyła się z mistrzostwa Polski.

Unihokeistki Olimpii Osowa po raz 7. w historii zostały mistrzyniami Polski. W rozgrywanym w hali AWFiS finale pokonały po dramatycznym meczu i dogrywce Podhale Nowy Targ 7:6 (4:1, 2:2, 0:3, d. 1:0). Tytuł zapewnił "złoty gol" strzelony w dogrywce przez Weronikę Grądzką, która także została wybrana najlepszą zawodniczką. To wielki sukces klubu, który przed sezonem stracił głównego sponsora.

Stój 3, 15, Raczkowska 8, Chudyszewicz 19, Mroch 35, 38, Grądzka 67 - Kubowicz 19, 33, Buczek 24, Węgrzyn 45, Timek 50, Krzystaniak 59

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk: Mariola Szarmach, Dominika Marzec, Patrycja Bernacka - Hanna Samson, Oliwia Ryszewska, Anna Raczkowska, Malwina Zagórska, Maja Stenka, Laura Łącka, Jagoda Wieczorek, Weronika Grądzka, Irena Mroch, Alicja Stój, Marta Chudyszewicz, Roksana Polańska, Katarzyna Pawłowska, Monika Kraus, Karolina Damps, Ewelina Nowaczyk, Aleksandra Szychta, Anna Romanowska, Julia Jurkowska, Anna Szychta.
Trenerzy: Paweł Ludwichowski (I trener), Piotr Ludwichowski, Bogdan Zajdziński

Drugi rok z rzędu unihokeistki Olimpii zdobywają mistrzostwo Polski po dogrywce. W poprzednim finale pokonały Jedynkę Trzebiatów 4:3. Tym razem bramek było znacznie więcej, a o triumfie zadecydowało trafienie Weroniki Grądzkiej, po którym cały zespół mógł cieszyć się na boisku ze złotych medali.

Tegoroczny finał odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Choć przed sezonem wydawało się, że o kolejny sukces będzie trudno. Olimpia straciła głównego sponsora, jakim była Energa. Na szczęście dla niego znalazły się inne firmy, jak chociażby Interplastic, która wskoczyła do nazwy klubu.

Wypełniona hala dobrze wpływała na zawodniczki Olimpii w pierwszej tercji starcia z Podhalem Nowy Targ. Już w 3. minucie na listę strzelców wpisała się jedna z najmłodszych w zespole Alicja Stój, która trafiła także po kwadransie gry. Jej bramki przedzieliła Anna Raczkowska, a tę część gry celnym strzałem zamknęła Marta Chudyszewicz. Wydawało się, że Olimpia rozbije rywalki i spokojnie sięgnie po złoto.

Zwłaszcza, że w drugiej tercji kontrolowała wynik. Wszystko dzięki trafieniom Ireny Mroch. Na tablicy wyników było 6:3, a do końca meczu pozostawało 20 minut. W nich zespół prowadzony przez Pawła Ludwichowskiego zupełnie zapomniał o skutecznym ataku. Mało tego, pozwolił rywalkom na zdobycie trzech bramek i doprowadzenie do dogrywki. Trafienie decydujące o niej padło na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu, a pokusiła się o nie Magdalena Krzystyniak.

W dogrywce zegar wskazywał już 17. min., Olimpia od dłuższego czasy oblegała połowę rywalek. Wtedy w okienko bramki Podhala przymierzyła Grądzka i zapewniła klubowi mistrzostwo Polski.