• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Olimpia Osowa w półfinale ekstraligi. Koronawirus zaszkodził unihokeistkom

Rafał Sumowski
16 marca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Koronawirus osłabił Interplastic Olimpię Osowa, która po raz pierwszy od sezonu 2007/08 nie wygrała rundy zasadniczej. Gdańszczanki wystawiły w ekstralidze także drugi zespół i liczą, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w kolejnych rozgrywkach. Koronawirus osłabił Interplastic Olimpię Osowa, która po raz pierwszy od sezonu 2007/08 nie wygrała rundy zasadniczej. Gdańszczanki wystawiły w ekstralidze także drugi zespół i liczą, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w kolejnych rozgrywkach.

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk po raz pierwszy od 13 lat nie skończyła rundy zasadniczej na pozycji lidera. Do półfinału Ekstraligi Unihokeja Kobiet przystąpi z 3. miejsca. - Ze względu na pozytywne wyniki testów na koronawirusa, trzykrotnie w tym sezonie zespół odbywał kwarantannę. W wielu spotkaniach byliśmy mocno osłabieni - mówi trener Piotr Ludwichowski. Niewykluczone, że ze względu na kolejne przypadki, trzeba będzie przełożyć pierwszy półfinał, który 27 marca ma odbyć się w Gdańsku.Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk w obecnych rozgrywkach Ekstraligi Unihokeja Kobiet wygrała 10 z 14 spotkań. W tabeli wyprzedzają ją SUS Travel Jedynka Trzebiatów oraz Podhale Nowy Targ. To pierwszy raz od sezonu 2007/08, gdy osowianki nie wygrały rundy zasadniczej.

Olimpia Osowa wystawia rezerwy i zmierza po szósty tytuł z rzęduPodopieczne Bogdana Zajdzińskiego oraz PiotraPawła Ludwichowskich wygrywały ligę w latach 2009-12, 2014 i nieprzerwanie od 2016 roku. W tym sezonie walczą o szóste złoto z rzędu, ale mierzą się nie tylko z rywalkami, ale i z pandemią koronawirusa.

- Z tego co wiem, jesteśmy drużyną najbardziej dotkniętą przez COVID-19, co wiąże się bezpośrednio z tym, że jesteśmy jedynym zespołem w lidze z dużego miasta. Ponad połowa naszych zawodniczek miała w obecnych rozgrywkach pozytywne wyniki testów na koronawirusa. Ze względu na nie, trzykrotnie w tym sezonie zespół odbywał kwarantannę. W wielu spotkaniach byliśmy mocno osłabieni. Były też spotkania, na które dziewczyny wychodziły po dziesięciu dniach izolacji i zaledwie jednym treningu - wyjaśnia nam trener Piotr Ludwichowski.

Ekstraliga Unihokeja Kobiet. Tabela, terminarz, wynikiSkład Interplastic Olimpii Osowa Gdańsk I: Mariola Szarmach, Anna Chomnicka, Jagoda Wieczorek, Hanna Samson, Paula Szpilman Malicka, Monika Kraus, Maja Stenka, Marta Sikora, Laura Łącka, Karolina Damps, Ewelina Nowaczyk, Natalia Kupczak, Anna Borkowska, Weronika Grądzka, Wiktoria Targońska, Dominika Poręba, Martyna Sumisławska, Patrycja Bernacka, Kamila Tamborek, Maria Szymańska, Wiktoria Matera, Daria Krason, Katarzyna Pawłowska. Trenerzy: Bogdan Zajdziński, Paweł Ludwichowski, Piotr Ludwichowski. Sztab medyczny: Michał Borys, Niko Domżalski, Małgorzata Czarnecka.


W półfinale Olimpia zagra do dwóch zwycięstw z Jedynką Trzebiatów lub Podhalem Nowy Targ. Rywalizacja ma rozpocząć się 27 marca w Gdańsku. Niewykluczone jednak, że osowianki poproszą o przełożenie meczu, ze względu na kolejne przypadki pozytywnych wyników testu na koronawirusa.

- Gdyby cały zespół był w pełni sił, byłbym przekonany, że będzie dobrze i powalczymy o kolejne złoto. Teraz tak naprawdę najważniejsze jest to, aby skończyć sezon w dobrym zdrowiu. Jeśli nie pójdzie po naszej myśli, i tak będę daleki od tego, aby mówić, że to sezon spisany na straty. W obecnych rozgrywkach zadebiutował nasz drugi zespół, który zrobił ogromne postępy. Zawodniczki z niego na pewno wzmocnią pierwszą drużynę i o przyszłość jestem więcej niż spokojny - dodaje Ludwichowski.
Przypomnijmy, że zwycięzcy półfinałowych serii zagrają o złoto do trzech zwycięstw. Sezon Ekstraligi Unihokeja Kobiet zakończy się najpóźniej 23 maja.

Olimpia Osowa mistrzem Polski po raz dziesiąty

Opinie (6)

 • Brawo dziewczyny,tyle lat na szczycie!

  • 7 0

 • Będzie złoto !

  Będzie złoto ! Sezon jeszcze się nie skończył !

  • 6 0

 • Walczymy do końca!11 rok na szczycie!brawo!

  • 5 0

 • Zdròwka Dziewczyny

  Zdrowia zatem życzymy Zawodniczkom i Trenerom!
  Jagoda nie choruj proszę :p

  • 3 0

 • Młodzież olewa DDM i tego są skutki. (1)

  Coraz więcej młodych ciężko choruje. Spotykają się w grupach i się zarażają i innych. Dlaczego w Klubie nie ma dyscypliny pod tym wzglendem, a potem płacz i wymówki że złota nie będzie. Dużo zdrowia życzę.

  • 0 1

  • Człowieku, zejdź na ziemię. W każdym klubie są procedury jak postępować podczas Covid 19. Każdy i wszędzie może się zarazić. Zespoły grające w piłkarskiej Lidze Mistrzów i kadry narodowe,politycy mimo ogromnych nakładów finansowych i obostrzeń mają problem z Covid. Żyjemy w ciężkich czasach i sport schodzi na dalszy plan. Życzę zdrowia.

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane