Olimpia - VBW Clima 86:58. Nie ma jak w domu

(Tomi)
7 stycznia 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Koszykarkom VBW Climy nie udało się nigdy wygrać w kameralnej hali Olimpii przy ul. Promienistej w Poznaniu. Złej passy nie przerwały również w sobotę. Podopieczne Mirosława Orczyka uległy liderkom I ligi 58:86 (9:16, 15:19, 15:24, 19:27) i była to ich najwyższa porażka w tym sezonie.

OLIMPIA: Siwczak 23 (4), Górczak 14 (1), Kusz 12, Jabłońska 10, Mrozińska 10, Mieloszyńska 8 (2), Rybarczyk 4, Anielak 3, Rzepczyńska 2.

VBW CLIMA: Nawojkowa 18, Niedobecka 10 (1), Szura 8 (1), Monika Bromboszcz 8, Górzyńska 4, Grabowska 4, Pietrzak 2, Marta Bromboszcz.

Gdynianki wystąpiły w stolicy Wielkopolski z trzema koszykarkami, które jeszcze w ubiegłym tygodniu leczyły przeziębienie. Ponadto w okresie świąteczno-sylwestrowym nie było treningów, gdyż niemal wszystkie zawodniczki VBW Climy pochodzą z różnych części Polski. Co innego miejscowe. Zawodniczki Olimpii są wychowankami tego klubu i mieszkają w Poznaniu.

Od początku meczu górą były miejscowe. Po dwóch trójkach Darii Mieloszyńskiej Olimpia w 5 minucie wygrywała 9:4. Gdynianki nieźle grały w obronie, często nie dopuszczając poznanianek do czystych pozycji do oddania rzutów. Cóż z tego, skoro same fatalnie pudłowały. W drugiej kwarcie obie drużyny grały po siatkarsku, czyli seriami. Przy stanie 23:13 dla gospodyń 7 punktów z rzędu rzuciły gdynianki i w 16 min było już tylko 23:20. Przez następne 150 sekund 8 "oczek" zdobyły miejscowe. Podopiczne Mirosława Orczyka utrzymywały kontakt z rywalkami do 24 minuty (35:30 dla Olimpii). Potem nastąpił szturm gospodyń, którym wychodziło niemal wszystko. Po celnym rzucie zza linii 6,25 Dominiki Górczak poznanianki w 28 min prowadziły 50:34. Gdynianki całkowicie odpuściły czwartą kwartę, co spowodowało, że przewaga miejscowych w pewnym momencie wzrosła do 30 punktów.

Pozostałe wyniki: Bank Spółdzielczy Wołomin - Zapolex Erbud Toruń 66:98, Korona Kraków - Unia Swarzędz 69:81, Dolfamex Jelenia Góra - Widzew Łódź 61:65, AZS Wrocław - Włokniarz Białystok przełożony.