Vistal zrobił to co do niego należało

11 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Joanna Kozłowska udanie w meczu z Olimpią-Beskidem zastąpiła kontuzjowaną Iwonę Niedźwiedź zarówno na środku defensywy jak i na rozegraniu. Joanna Kozłowska udanie w meczu z Olimpią-Beskidem zastąpiła kontuzjowaną Iwonę Niedźwiedź zarówno na środku defensywy jak i na rozegraniu.

Piłkarki ręczne Vistalu odniosły pierwsze zwycięstwo w 2015 roku, wygrywając 35:32 (19:15). Jednak sukces gospodyniom w Gdynia Arena nie przyszedł łatwo. Beskid-Olimpia, który u siebie przegrał różnicą aż 16 bramek, tym razem wysoko zawiesił poprzeczkę podopiecznym Pawła Tetelewskiego, choć wystawiły tylko 8-osobowy skład. Widać, że miejscowe potrzebują jeszcze czasu, by lepiej zrozumieć się w nowym ustawieniu.

WYBIERZ NAJLEPSZEGO LIGOWCA 2014 ROKU W TRÓJMIEŚCIE. DZIEWIĘCIORO NOMINOWANYCH, W TYM DWIE PIŁKARKI RĘCZNE VISTALU

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 3, Zych 5, Kulwińska 3, Gutkowska 9, Kozłowska 6, Galińska 3, Łabuda 6, Dorsz, Kobylińska

OLIMPIA-BESKID: Stach - Leśniak 1, Gadzina 7, Figiel 4, Szczecina 2, Rączka 1, Dubajowa 6, Masna 11

Paweł Tetelewski w miejsce kontuzjowanej Iwony Niedźwiedź desygnował Joannę Kozłowską oraz zdecydował się na zmianę na środku rozegrania i lewym skrzydle. Do drugiej linii weszła Kinga Gutkowska, a na flance zagrała nominalna rozgrywająca, Emilia Galińska, którą w obronie zastępowała lewoskrzydłowa, Aneta Łabuda.

Tak prezentuje się Vistal w składzie osłabionym przez kontuzje i wypożyczenie. Do kadry włączono kolejne juniorki.

Szczypiornistki Olimpii z pewnością pamiętały, że na początku sezonu u siebie przegrały z gdyniankami aż 24:40. Rozpoczęły zatem z respektem. Łatwe bramki na 2:0 zdobyły: Patrycja KulwińskaKatarzyna Janiszewska.

Jednak potem gdynianki bardzo się męczyły. W pierwszej połowie nie było większej różnicą między zespołem zajmującym 2., a 9. miejsce w Superlidze. Gospodynie miały kłopoty zwłaszcza z powstrzymaniem skrzydłowej: Joanny Gadziny oraz rozgrywającej Pauliny Masnej.

W 8. minucie po trafieniu tej pierwszej Olimpia objęła pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu (4:3), a korzystny wynik utrzymywała aż do 8:7.

W 21. minucie przy remisie 11:11 o przerwę poprosił trener Tetelewski. Szkoleniowcowi miejscowych udało się pobudzić podopieczne, które wcześniej przeciętnie broniły, a i zmarnowały kilka kontr, do lepszej gry.

Ciężar zdobywania bramek wzięła na swoje barki Gutkowska, a cenne trafienia głównie z karnych dokładała Aleksandra Zych. Gdyniankom pomogły także rywalki, które seryjnie łapały kary. Przez minutę grały nawet w podwójnym osłabieniu, gdy równocześnie poza parkietem musiały przebywać: Gadzina i Katarina Dubajowa.

Natomiast końcowy wynik do przerwy, na 19:15 dla Vistalu ustaliła Gutkowska, gdy na ławce kar przebywała Małgorzata Rączka.

Po zmianie stron szybko cztery bramki zdobyła Kozłowska, która zademonstrowała, że może celnie rzucać po rzutach z wyskoku. Dzielnie sekundowała jej Łabuda, która wróciła na prawe skrzydło. W 38. minucie Vistal prowadził już 25:18.

Wówczas o przerwę poprosił Dusan Danis. Słowak zdołał zachęcić zespół do podjęcia jeszcze walki. Przyjezdne ruszyły do odrabiania strat. W 47. minucie zbliżyły się na 27:29.

Wydawało się, że za chwilę Vistal może być w jeszcze większych opałach, gdyż z karnego spudłowała Zych, ale znów Olimpia zagrała zbyt agresywnie. Podobnie jak w pierwszej połowie zdarzył jej się okres gry w podwójnym osłabieniu, gdy kary odsiadywały: Gadzina i Agnieszka Leśniak, a kolejnego karnego nie zmarnowała Łabuda.

JUNIORKI DODATKOWO ZGŁOSZONE DO ROZGRYWEK

Trzy bramki przewagi Vistal utrzymał do końca. Jednak wynik nie był na tyle stabilny, by na debiut doczekały się dwie kolejne gdyńskie juniorki, które zostały dodatkowo zgłoszone do rozgrywek.

Miano najlepszych w poszczególnych drużynach w tym spotkaniu przyznano: Gutkowskiej oraz bramkarce gości, Aleksandrze Stach.

- Niewiele nam zabrakło, abyśmy z Gdyni wywiozły choćby punkt. Było kilka momentów, że doganiałyśmy wynik - oceniła Stach.

- Cieszy zdobycie dwóch punktów, ale to nie był nasz najlepszy mecz. Musimy ciężko pracować na kolejnych treningach, by grać lepiej - dodała Gutkowska.

Wyniki 14 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Start Elbląg 37:33 (18:15)
  • Aussie Sambor Tczew - Pogoń Baltica Szczecin 19:19 (9:11)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KPR Jelenia Góra 26:30 (13:16)
  • KGHM Metraco Zagłębie Lubin - SPR Olkusz 25:20 (14:6)
  • Ruch Chorzów - Piotrcovia 25:21 (12:11)
  • Energa AZS Koszalin - Selgros Lublin 24:27 (17:16)

Opinie (11)

• Nerwowo było

Dobrze, że wygrały, ale mecz w wykonaniu naszych średni. Błędy w obronie i w ataku, Korowiecka puszczająca wszystko, co leciało w stronę bramki... Ale ciesze się, że wygrały, trzymam kciuki w następnych meczach, mimo nerwów też przyjdę. 3majcie się dziewczyny.

• 9 1

• Tragedia (1)

Z Elblągiem w plecy a potem w Szczecinie kolejna porażka i spadamy na 4 miejsce. Nie ma następczyni Niedźwiedź, która de facto swoje lata ma.

• 8 14

• Gdybanie.

• 2 2

• ??? (2)

Skład mamy taki jaki mamy i musimy zrobić wszystko żeby odnosić zwycięstwa. Niestety, gołym okiem widać, że atmosfera w (i wokół) drużyny jest nie najlepsza i myślę, że to jest główna bolączka trenera i zawodniczek. Tylko właściwa atmosfera w (i wokół) szatni może być dobrym prognostykiem na przyszłość. Tego całej drużynie i kibicom życzę!

• 15 3

• (1)

A ty skąd wiesz jaka jest atmosfera wokół drużyny? I jeszcze stwierdza że nie jest najlepiej. Słabe. Bardzo słabe.

• 1 8

• Oczywiście jest to moje subiektywne odczucie poparte wieloletnim zainteresowaniem piłką ręczną (w szczególności gdyńską p.r.). Jeżeli moje spostrzeżenia są nieprawdziwe (a z Twojej wypowiedzi wynika, że tak jest) to bardzo dobrze dla naszej Drużyny. Pozdrawiam.

• 9 2

• Nudy.

• 3 7

• Spokojnie, dajmy tym młodym dziewczynom trochę czasu a będzie dobrze.

• 14 2

• Najlepsza Łabuda

Zasuwa ładnie :)

• 6 4

• Mecz

Tak grającej Kozłowskiej dawno nie widziałem, rzuca więcej bramek, trochę szybkości i zespół będzie miał z niej pożytek. Bez Niedźwiedź też gramy. Ograją się młodsze i zapowiada się lepiej.

• 8 1

• Dobrze, że wygrały.

Cieszą punkty, ale Vistal takie drużyny powinien załatwiać na przystawkę. Dziewczyny dały sobie wrzucić 32 bramki - b. dużo. Za tydzień mecz ze Startem Elbląg - już się boję o wynik. Ale trzymam kciuki.