• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Olivia Cup (1 opinia)

Olivia Cup to międzynarodowy turniej hokeja, podczas którego na lodzie zmierzą się zawodnicy z rocznika 2007 i młodsi. Gospodarzem turnieju jest Uczniowski Klub Sportowy Olivia 17, a do Gdańska przyjadą drużyny z Obwodu Kaliningradzkiego, Torunia i Warszawy. Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska.

Turniej rozegrany zostanie w dniach 2-3 kwietnia w gdańskiej hali Olivia. Pomysłodawcy imprezy podkreślają, że przede wszystkim ma ona promować przyjacielską, zdrową rywalizację. - Poprzez grę w hokeja dzieci mogą rozwijać charakter, ducha sportowego, poczucie pracy zespołowej, szacunek do autorytetów i zaangażowanie. Naszym głównym celem jest, aby wszyscy gracze, poznali swój potencjał i dobrze się bawili - mówi Krzysztof Lehmann, trener gdańskich hokeistów i koordynator sportowy turnieju.

- Turnieje mini hokeja są bardzo widowiskowe, mają niesamowicie pozytywną atmosferę, ale na lodzie czuć rywalizację i walkę o zwycięstwo tych młodych zawodników - mówi Zenon Obłoński, prezes UKS Olivia 17, współorganizator turnieju. - Zapraszamy wszystkich - dorosłych i dzieci - do hali Olivia na to wyjątkowo emocjonujące wydarzenie sportowe - dodaje Obłoński.

O tym, że hokej to świetna zabawa i aktywność sportowa nie tylko dla młodych sportowców, ale również dla rodziców przekonany jest też Mariusz Czerkawski - hokeista, reprezentant Polski, a także menedżer hokeja. - Dla młodych sportowców taki turniej to przedsmak przyszłych, poważniejszych zawodów, w których niejednokrotnie będą brać udział, jeśli myślą o karierze sportowej. Rodzice natomiast są najlepszymi, najwierniejszymi kibicami - mówi Czerkawski, który wspiera organizację gdańskiej imprezy.

Olivia Cup 2016 to pierwsza edycja międzynarodowego gdańskiego turnieju dla młodych hokeistów. Być może wśród zawodników znajdują się przyszłe gwiazdy tego sportu, który - przypomnijmy - ma w Gdańsku znakomitą i długą tradycję, przede wszystkim dzięki drużynie klubu Stoczniowiec.

Warto dodać, że turniej organizowany jest przez Uczniowski Klub Sportowy Olivia 17 oraz zapalonych rodziców młodych hokeistów.

Więcej: www.oliviacup.pl

Data: 2- 3 kwietnia 2016
Start: 2 kwietnia, godz. 10:00
Miejsce: hala Olivia, Gdańsk

Harmonogram rozgrywek

Przeczytaj także

Opinie (1) 1 zablokowana

  • Dobra zabawa ? Hahahaha. Dla trenerów to może dobra zabawa bo doskonale wiedza ze umiejetnosci trenerskich to im brakuje i nikt z tych dzieci kariery nie zrobi. Tam bedzie walka rodziców bo większość z nich widzi ogromny potencjał ale oczywiście tylko w swoim dziecku. Można się wybrać żeby się pośmiać. Polecam w tym czasie festiwal rowerowy.

    • 1 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19.07 g.18.00
Innpro ROW Rybnik
19.07 g.20.30
Śląsk Wrocław
22.07 g.19.00
Stal Rzeszów
26.07 g.20.30
Motor Lublin
28.07 g.14.00
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
14.07 g.21.00
Hiszpania
2:1
Anglia
14.07 g.17.00
Texcom Stal Rzeszów
10.07 g.21.00
Holandia
1:2
Anglia
09.07 g.21.00
Hiszpania
2:1
Francja
07.07 g.14.00
Abramczyk Polonia Bydgoszcz