Orkan Bakoma - Dębica Lincer 22:21!

18 listopada 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Stawką pojedynku w Sochaczewie było siódme miejsce po rundzie jesiennej. Zanim akademicy się obejrzeli, przegrywali 0:14. Straty przed przerwą odrobili dzięki przyłożeniom Dąbrowskiego i celnym kopom z podwyższeń Wójcika.
Druga połowa toczyła się wedle tego samego scenariusza. Orkan, wykorzystując karę Roberta Jumasa, odskoczył na 22:14. Goście ruszyli do odrabiania strat w ostatnim kwadransie, gdy na boisku zrobiło się jeszcze luźniej. Co prawda, czerwoną kartkę otrzymał Jakub Seklecki, ale gdańszczanin do szatni udał się w towarzystwie aż dwóch zawodników gospodarzy. Czasu starczyło, na zbliżenie się na jeden punkt, a rzadkim wyczynem popisał się Dąbrowski, który uzyskał trzecie tego dnia przyłożenie!

Punkty zdobyli: Tomasz Jabłoński 12, Robert Szewczuk 5, Konrad Pisarek 5 - Paweł Dąbrowski 15, Wójcik 6.

Pozostałe wyniki 9. kolejki: Budowlani Renox Olsztyn - Budowlani Lublin 10:28 (0:8), Posniania - Budowlani Łódź 0:29 (0:8), Juvenia Kraków - Arka Gdynia (przełożony na wiosnę 2002).

Jacek Główczyński

Głos Wybrzeża

Opinie (1)

• RUGBY

MYSLE ZE ZAWODNICY Z SOCHACZEWA POWINNI WYGRAC O EILE WIECEJ PONIEWASZ DEMBICA JEST KLUBEM JAKBY STWORZONYM
    NA NOWO WYSTEMPUJA TAM MŁODZI ZAWODNICY KTÓRZY POTRZEBUJĄ WIĘKSZEGO STAŻU,A ZAWODNICY Z SOCHACZEWA MAJA ZAWODNIKÓW Z KADRY POLSKI.