Orkan Sochaczew - Arka Gdynia 68:26. Fatalny pierwszy kwadrans przesądził

mip.
7 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (8)

Arka Rugby

Rugbiści Arki Gdynia przegrali z Orkanem Sochaczew 26:68. O wyniku przesądził pierwszy kwadrans. Rugbiści Arki Gdynia przegrali z Orkanem Sochaczew 26:68. O wyniku przesądził pierwszy kwadrans.

Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Orkanem Sochaczew (7:42) w meczu 16. kolejki ekstraligi rugby. Mistrzowie Polski już po kwadransie mieli wysoką zaliczkę 28:0, którą do końca tylko powiększali.

Ogniwo Sopot - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 42:17. Przeczytaj relację z drugiego niedzielnego meczu

Posnania - Lechia Gdańsk 5:35. Przeczytaj relację z sobotniego meczu

Punkty dla Orkana: Peter Steenkamp 28 Michał Kępa 10, Andre Meyer 5, Mateusz Pawłowski 5, Matias D'Avanzo 5, Artem Zarownij 5, Bartłomiej Sadowski 5, Damian Pisarek 5
Punkty dla Arki: Szymon Sirocki 5, Łukasz Kasperek 5, Zvikomborero Chirume 5, Dawid Banaszek 4

ARKA: Williams, Mohyła, Kasperek - Papunashvili, Zypper - Kuzimski, Krużycki, Litwińczuk - Szyc - Banaszek - Karasewicz, Stosik, Sirocki, Steindl - Mzamo oraz Bartkowiak, Bojke, Zdunek, Gajowniczek, Kruk-Miler, Turzyński, Chirume, Kuleta

Rugbiści Arki Gdynia w 16. kolejce ekstraligi rugby pojechali do mistrza Polski. Podopieczni Łukasza Szostka nie byli faworytem i od samego początku przekonali się, że będzie to dla nich piekielnie trudny mecz.

Po niespełna kwadransie gry, Orkan prowadził już 28:0. Gospodarze doskonale radzili sobie w ofensywie, wykorzystując błędy i złe ustawienie "Buldogów". Gdynianom ambicji nie można było odmówić, ale w ofensywie nie mogli zagrozić rugbistom mistrzów Polski. Ci natomiast dokładali do swego dorobku kolejne punkty.

Przeczytaj, jakie nastroje panowały w Arce przed meczem z Orkanem Przeczytaj, jakie nastroje panowały w Arce przed meczem z Orkanem

Dopiero po ponad 30 minutach gry Arka po raz pierwszy odważniej zagościło pod polem punktowym, ale nie potrafiła znaleźć drogi, by zaliczyć przyłożenie. Orkan prowadził wtedy już 42:0. Indywidualną akcją popisał się jednak Szymon Sirocki, wykorzystując swoje przyspieszenie.

Jak się okazało, było to ostatnie przyłożenie pierwszej połowy. Po 40 minutach gry było 42:7. Żółto-niebiescy kapitalnie rozpoczęli jednak drugą połowę, a po młynie dyktowanym, drogę do pola punktowego znalazł Łukasz Kasperek.

Przypomnij sobie wydarzenia z poprzedniego meczu obu ekip, które przeszło do historii Przypomnij sobie wydarzenia z poprzedniego meczu obu ekip, które przeszło do historii

Kolejne punkty zdobywali jednak rugbiści Orkana. Nie do zatrzymania był Peter Steenkamp, który oprócz udanych podwyższeń, notował także przyłożenia. Ich dominację przerwał jednak Zvikomborero Chirume, kładąc piłkę po raz trzeci na polu punktowym gospodarzy.

Ostatecznie gdynianie przegrali 26:68, gdyż w ostatniej akcji udało im się nieco skorygować wynik. Choć porażka była wysoka, to Łukasz Szostek ma umiarkowane powody do optymizmu, gdyż momentami jego podopieczni na murawie mistrza Polski radzili sobie dobrze.

10 Up Fitness Skra Warszawa 16 6 0 10 367:309 -52
* W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż.
* Dwie najlepsze drużyny zmierzą się następnie o złoto, a dwie kolejne o brąz. Gospodarzem meczów o medale będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli.
* Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po rundzie zasadniczej.
* Up Fitness Skra Warszawa w 10. kolejce otrzymała trzeciego walkowera. W związku z tym drużyna otrzymała karę -10 punktów, została wykluczona z dalszych rozgrywek, jej kolejne mecze weryfikowane będą jako walkowery 25:0 na korzyść rywali, a jednocześnie klub został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli bez prawa gry w meczu barażowym o utrzymanie.
* Grająca w rundzie jesiennej drużyna Master Pharm Łódź w rundzie wiosennej zmieniła nazwę na Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
Tabela wprowadzona: 2023-05-07

Wyniki 16 kolejki

• OGNIWO SOPOT - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 42:17 (30:5)
  • Orkan Sochaczew - ARKA GDYNIA 68:26 (42:7)
  • Posnania - LECHIA GDAŃSK 5:35 (5:21)
  • Awenta Pogoń Siedlce - Juvenia Kraków 17:37 (10:24)
  • Up Fitness Skra Warszawa - Edach Budowlani Lublin 0:25 (walkower)
mip.

Opinie (8)

• Fatalny sezon przesądził wynik w tabeli:)

To jest prawidłowy tytuł

• 5 0

• Punkty

W punktach które zdobyli Arkowcy jest tylko 19. To przegrali do 19 czy ktoś z redakcji zamulił i nie doliczył komuś przyłożenia i podwyższenia ?

• 3 1

• Ktos

Kto podał takie przyłożenia?w Orkanie było trzech którzy kładli po dwa razy,niech autor zweryfikuje notatki bo niestety nie wymienił wszystkich

• 1 0

• Bo kto jest trenerem

Trener powinien być doświadczony facet a nie ktoś kto tylko grał w drużynie kiedyś która odnosiła sukcesy .to raz.druga sprawa...może kogoś kto jest spoza tego całego układu starej Arki ?przecież to widać gołym okiem że tutaj jest jakiś układ jak komuna.Reka rękę myje w Arce Rugby .i to widać.

• 5 4

• Kibic (1)

Kiedyś, po każdym meczu było dużo komentarzy. Teraz zaledwie kilka. Coraz mniejsze zainteresowanie. Nawet tu kończy się Arka.

• 2 1

• Co tu komentować jak padakę grają

• 2 1

• Dajcie szanse (1)

Każdy, kto chce osiągnąć wyniki na JUŻ oznacza ze w d był g widział. Orkan Sochaczew ogalosil kiedyś program co śmiała się z niego cała Polska a najgłośniej Betony z Gdańska - 5 lat do Mistrzostwa Polski.
    Mistrzostwo osiągneli w 4 roku projektu. Dajcie szanse Łukaszowi to kawał charakternego chłopa. Wspierajcie go. To Łepek z krwi o kości Gdyński.