Atom Trefl zagra o 9. miejsce

26 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 08:32 (28 marca 2017)
Justyna Łukasik w wróciła do podstawowego składu Atomu Trefla i była jedną z bohaterek meczu, który dał pewne utrzymanie w Orlen Lidze. Justyna Łukasik w wróciła do podstawowego składu Atomu Trefla i była jedną z bohaterek meczu, który dał pewne utrzymanie w Orlen Lidze.

Siatkarki Atomu Trefla same zdecydowały o pozostaniu w Orlen Lidze. W Hali 100-lecia sensacyjnie pokonały mistrza Polski, Chemika Police 3:2 (25:23, 25:22, 21:25, 17:25, 15:13) i nie musiały oglądać się na wyniki rywalek. Ponadto ekipa Piotra Olenderka zakończy rozgrywki meczami o 9. miejsce z Polskim Cukrem Muszynianką. Pierwsze spotkanie zagra u siebie 2 kwietnia o godzinie 15, rewanż na terenie rywalek sześć dni później.

ATOM TREFL: Gajewska 3 punkty, Mielczarek 5, J. Łukasik 12, Goliat 8, Fedusio 14, Wójcik 9, Kulig (libero) oraz Mras 1, Damaske, Skorupa 1, M. Łukasik 7, Szczyrba

Chemik: Wołosz 2, Werblińska 15, Gajgał-Anioł 9, Montano 15, Smarzek 1, Bednarek-Kasza 14, Zenik (libero) oraz Bełcik 6, Blagojević 2, Jagieło 8, Zaroślińska 6

Siatkarki Atomu Trefla widziały, że jeśli chcą same zapewnić sobie pozostanie w Orlen Lidze, to muszą sprawić wielką sensację i pokonać w Hali 100-lecia mistrza Polski, Chemika Police. W innym wypadku pozostawało im czekanie na wynik meczu Giacomini Budowlani Toruń - KSZO Ostrowiec, który zaczynał dwie godziny później niż mecz w Sopocie.

Mało kto dawał Atomówkom szanse na choćby punkt. Najwidoczniej najbardziej wierzyły w to zawodniczki i trener sopockiego klubu. Pomimo tego, iż Chemik nie zlekceważył młodej drużyny Atomu Trefla, to ten od pierwszego seta nawiązał wyrównaną grę.

Sopocianki przyzwyczaiły w ostatnich spotkaniach, że ich najmocniejszą bronią jest zagrywka. Po tym jak wykonała ją Karolina Goliat prowadziły 5:3. Później jednak rywalki przejęły inicjatywę (6:9), a Piotr Olenderek musiał szybko ratować się przerwą na żądanie. Po niej Atomówki zdobyły aż 7 punktów z rzędu. Głównym powodem takiego stanu była kąśliwa zagrywka powracającej do wyjściowego składu Justyny Łukasik oraz błędy przyjezdnych (13:9). To i kolejne zrywy nie zapewniły jednak sopociankom spokoju. Set był wyrównany niemal do końca. Ale w ostatniej akcji udało się zablokować byłą atakującą Atomu Trefla Katarzynę Zaroślińską, a to przyniosło gospodarzowi wygraną set.

W drugim Atomówki jeszcze szybciej zaczęły budować przewagę. Atak po skosie Beaty Mielczarek przyniósł wynik 6:3. Później popis gry dała Madelaynne Montano (10:12), na szczęście tym samym odpowiedziała Goliat (15:13). Tym razem wyrównany stan trwał do wyniku 21:21. Dobra gra przy siatce Justyny Łukasik, dwa błędy przyjezdnych i zrobiło się 24:21 dla Atomówek. A seta zakończyła ponownie nieudanym atakiem Zaroślińska, zapewniając tym samym punkt sopockiej drużynie.

I choć trzecią partię rozpoczęła ona od prowadzenia 4:1, to później oglądaliśmy już popis gry Chemika. Mistrz zagrał jak na niego przystało i spokojnie triumfował do 21. Rywalki tak się rozpędziły, że także przez czwartą partię przebrnęły jak burza. W Hali 100-lecia mieliśmy więc tie-breaka.

Skuteczny atak Fedusio oraz autowy Montano i ostatnia partia zaczęła się od 2:0 dla Atomu Trefla. Oczywiście to nie ustawiło losów tie-breaka. Mało tego, rywalki w końcówce prowadziły 13:11. Remis dały atak Fedusio, dobra obrona Klaudii Kulig i wygrana piłka przy siatce przez Natalię Gajewską, a piłkę meczową as serwisowy Martyny Łukasik. Mecz zakończył nieudany atak Montano.

Siatkarki z Sopotu zagrają dwumecz o 9. miejsce, jeśli w poniedziałek Pałac Bydgoszcz nie zdobędzie punktów w wyjazdowym meczu z Grot Budowlanymi Łódź. Jeśli będzie inaczej, wtedy Atomówki powalczą o 11. pozycję. Wszystko dlatego, że przy równej liczbie punktów decyduje liczba zwycięstw. A tych, z drużyn mających po 26 pkt - Atom Trefl, Pałac Bydgoszcz i PTPS Piła - najwięcej mają sopocianki.

Wyniki 26 kolejki

• ATOM TREFL SOPOT - Chemik Police 3:2 (25:23, 25:22, 21:25, 17:25, 15:13)
  • Profi Credit Bielsko-Biała - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:16, 25:15, 25:18)
  • Polski Cukier Muszynianka - Enea PTPS Piła 3:1 (25:12, 25:17, 21:25, 25:16)
  • Giacomini Budowlani Toruń - KSZO Ostrowiec 3:2 (20:25, 21:25, 25:19, 25:16, 15:8)
  • Grot Budowlani Łódź - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:12, 25:20, 25:17)
  • Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Legionovia 3:1 (19:25, 25:21, 25:20, 25:17)
  • Developres SkyRes Rzeszów - Impel Wrocław 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

Opinie (63) 3 zablokowane

• (4)

dawno nie było w lidze takiej ustawki ;-)
    dziewczyny bonus dodatkowy na betach i świat się kręci

• 25 35

• warto sprawdzić (2)

kto obstawiał taki wynik

• 7 8

• (1)

Zanim zaczniesz pędzić do Prokuratora lub miesięcznicę wpierw przyjdź na mecz!!!

• 19 7

• Ja chodzę na marsze KOD-u i prokurator też.

• Podsumuje wszystkich i pogodze

nawet jezeli cos tam bylo ustawione tu i tam ( na co u nas fakty nie wskazywaly dla mnie absolutnie ) to bylo sprawiedliwie. U nich mialo byc 3:0 ale jak sie dowiedzialy ze u nas 3:2 to uklad upadl i zrobilo sie sportowo 2:3.

• 7 4

• (12)

biorąc pod uwagę wynik i przebieg meczu oraz statystyki, to trochę dziwnie to wygląda. jak Atom mógł wygrać seta z 17% w ataku 1 blokiem ? a tu masz, stało się. faktem jest że tylko ten wynik dawał osiągniecie celu obydwu klubom

• 13 3

• nieprawda (6)

Toruń wgrał z Ostrowcem, co i tak gwarantowało Atomowi utrzymanie

• 2 4

• (5)

2-0 wygrywało KSZO, na długiej przerwie dowiedziały się o wyniku chemika i potem odpuściły bo i tak wygrana im nic nie dawała

• 3 5

• czyli tez byl ustawiony !!!!!!! sam sobie zaprzeczasz (3)

a jezeli jest cos w tym prawdy to jest sprawiedliwie .. dwa mecze ustawione ALE nasznie byl bo bylem i widzialem fakty a nie zlosliwosci z zalozenia zreszta od dawna i to osobiste !!!

• 2 1

• zacznij myśleć i czytać ze zrozumieniem (2)

Toruń zaczął grać z KSZO w trakcie meczu Atom - Chemik,
            KSZO wygrywało 2-0 i w tym momencie skończył się mecz w Sopocie
            na "dużej przerwie" po drugim secie dziewczyny z KSZO poznały wynik z Sopotu
            i odpuściły bo wygrana w Toruniu nic by im nie dała

rozumiesz teraz??? :)

• 6 3

• bzdura, rozumujac jak ty to jak poznaly wynik meczu atom-chemik (1)

to "ustawienie" przestalo obowiazywac !!! i wygraly lepsze z torunia sportowo itd .. itp. Chemik gra coraz gorzej ta druzyna sypie sie od jakiegos czasu i czuja to zawodniczki ze czas na totalna przebudowe, nasze natomiat graja coraz lepiej

• 1 2

• grają co raz lepiej, zwłaszcza kilka dni temu w Pile ;-)
                ........ no chyba, że liczysz co raz lepiej od np. piatku

• 3 2

• Mecz Atom - Chemik skończył się ok. 17:20

Zakładając, że mecz w Toruniu zaczął się zgodnie z planem o 17:00, to KSZO ugrało jednego seta. Myślisz, że dopiero na "długiej" przerwie ktoś sprawdził wynik?

• 2 1

• (1)

Troszkę grubo to uszyte, nawet szczecińska gazeta sugeruje dziwne kontakty

• 7 6

• trzeba umieć czytać ze zrozumieniem.

Wróć do tego artykułu gazety szczecińskiej, przeczytaj go najlepiej kilka razy, to może zrozumiesz, że nikt tam nie zarzuca ani żadnych "dziwnych kontaktów" ani gry nie fair

• 2 2

• A widziałeś zachowanie trenera (2)

Polic w I a szczególnie w drugim secie ( jeśli byłeś na meczu)? Sądzisz, że przy układach tak by się zachowywał ?

• 9 4

• Naiwny, czy udajesz?

• 5 4

• I wkurzenie siatksrek z polic?chemik jest w dolku ostatnio

• 8 5

• Bylem widzialem (1)

nasz zespol to przyszlosc, Chemika to przeszlosc .. tyle w temacie. Tylko niech sponsorzy rusza du....ę !

• 12 5

• i tu jest problem!

Z takim prezesem jednym i drugim i ich pojęciem o czymkolwiek co jest związane z prowadzeniem drużyny będzie bardzo ciężko zbudować cokolwiek na następny sezon.

• 6 3

• Iza B, Kasia Z i Mariola Z załatwiły sprawę? (1)

Dziękujemy!

• 12 12

• Sprawa dla PZPS?

• 4 6

• Co to był za mecz!!!!!! (2)

Brawo,Brawo,Brawo-co był za mecz!!! Kto nie oglądał niech żałuje!!!!!! Walka,walka i jeszcze raz walka.Cały ten mecz-podobnie jak te wszystkie przegrywane 3:2-po raz kolejny pokazuje,że ta drużyna ma bardzo duży potencjał. Szkoda że była nerwówka do końca,bo w/g mnie na utrzymanie Panie zasłużyły już dużo wcześniej ale wiadomo, gra i ambicje to jedno, a punkty i wyniki to drugie.Dla mnie MVP zdecydowanie dzisiaj należało się Fedusio i nie dlatego że zdobyła 2 pkt.więcej od kol.Łukasik, tylko dlatego iż to ona ciągnęła prawie cała grę w ataku przez cały mecz. Brawo także dla Pani Mielczarek, która w ataku miała mało szczęścia (po części przez bardzo niskie wystawy), ale za to w obronie i asekuracji grała jak z nut. Dodam, iż na pewno Chemik się Atomowi nie podłożył-owszem widać pewien spadek u nich, ale nie zmienia to faktu Panie ze Szczecina grały co najmniej dobrze (oj jak widać to ogranie i cwaniactwo boiskowe), co przy takich zawodniczkach itd.spokojnie powinno im wystarczyć na ogranie Atomu.Na całe szczęście dzisiaj Atomówki grały na 200% i nawet jeśli im coś nie wychodziło to się nie poddawały!!. Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich nich-nie będę wymieniał po kolei, ale każda z nich dała coś tej drużynie i jeśli nic się drastycznie nie zepsuje to w/g mnie może być już tylko lepiej!!!
    Na koniec 2 dygresje:1-a-widziałem na trybunach trenera Matele-powiem szczerze nie byłem jego Funem, ale nie dlatego abym miał jakieś szczególne zarzuty, tylko dlatego iż nie wiedziałem pomiędzy nim , a drużyną tej przysłowiowej Chemii. Kiedy jednak dziewczyny świętowały radość na boisku, a ja widziałem go stojącego do na korytarzu to muszę przyznać, iż czułem się trochę głupio.Generalnie to nie moja sprawa-to nie ja zarządzam Klubem, nie ja podejmuje decyzje itd-ale nie sądzę by ktokolwiek z was fajnie się czuł, gdy przygotowywał drużynę do całego sezonu i prowadził ją niemalże do końca, drużyna ta w końcu wywalcza utrzymanie, a wy stoicie nie z nią tylko gdzieś tam na korytarzu.Wiem,wiem-takie jest życie i los trenera. Nie będę też oceniał kto,w jakim stopniu przyczynił się do tego sukcesu (w/g mnie w tych warunkach jest to sukces). Mimo wszystko jakoś tak głupio,że nawet go nie poproszono na koniec na parkiet. 2-a ciekawe co dalej z Klubem i Drużyną? Mam nadzieję,że przyszły sezon będzie 1-ym w którym Atom będzie się odradzał. Nie mówię że od razu na pudło ( choć czemu nie), ale także że nie trzeba będzie drżeć o utrzymanie do samego końca, zaś nasze młode Panie będę mogły spokojnie się rozwijać i pokazywać coraz więcej na co je stać.
    Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich-w tym wiernych Kibiców którzy mimo tylu problemów nie odwracali się od Pań i Klubu!!! Pzd.

• 43 10

• nie byłeś FUNEM mateli ? straszne
      fun to chyba wszyscy mają z tego co dzieje się w tym klubie

• 4 3

• 2017/18

ciekawa jestem za co Atom zbuduje drużynę na przyszły sezon???!!!

• 7 4

• Brawo dziewczyny!!!!!!!!!!! Mamy utrzymanie! (6)

Można i Chemika ograć, gdy się da z siebie 120% :)