Atom Trefl wygrał tie-breaka w Legionowie

11 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Beata Mielczarek (z prawej) poprowadziła koleżanki do tie-breaka. Pod koniec czwartego seta musiała zastąpić ją jednak Monika Fedusio (z lewej), która stanęła na wysokości zadania. Beata Mielczarek (z prawej) poprowadziła koleżanki do tie-breaka. Pod koniec czwartego seta musiała zastąpić ją jednak Monika Fedusio (z lewej), która stanęła na wysokości zadania.

Siatkarki Atomu Trefla po raz kolejny przywiozły punkty z obcego boiska. Tym razem w ważnym starciu z goniącą je w tabeli Legionovią wygrały 3:2 (23:25, 25:20, 22:25, 25:20, 15:8). Świetnie wypadała Beata Mielczarek, która jednak pod koniec czwartego seta musiała opuścić boisko z powodu urazu. To nie przeszkodziło jej zdobyć tytuł MVP.

Legionovia: Alagierska 3 punkty. Rasińska 17, Mikołajewska 7, Chojnacka 8, Połeć 14, Bociek 24, Korabiec (libero) oraz Grzelak 1, Wawrzyniak, Bączyńska, Adamek (libero)

ATOM TREFL: Gajewska 3, Damaske 27, J. Łukasik 7, Goliat 13, Mielczarek 17, Skorupa 10, Kulig (libero) oraz Fedusio 4, M. Łukasik

Siatkarki Atomu Trefla wróciły do ligowych rozgrywek po 2-tygodniowej przerwie. Przed tygodniem nie brały udziału w turnieju finałowym Pucharu Polski, ponieważ rozgrywki zakończyły w fazie 1/8, po porażce 2:3 z Polskim Cukrem Muszynianką.

Ostatnio jednak dłuższe przerwy im nie służyły. Kiedy w styczniu zagrały mecz Orlen Ligi po niemal miesiącu treningów, uległy niżej notowanemu zespołowi z Torunia 0:3. W sobotę także spotkały się ze sklasyfikowaną niżej w tabeli Legionovią.

W ten mecz weszły jednak dobrze. Prowadziły 7:4 czy 11:8, aby za chwilę oddać trzy punkty rywalkom (11:11). Partia była wyrównana do staniu 22:22. A gdy atak popsuła Małgorzata Skorupa, a następnie zagrywkę Magdalena Damaske Legionovia wygrała 25:23.

Po ataku Karoliny Goliat oraz skutecznym bloku Atomówki prowadziły w drugim secie 3:0. Następnie skutecznymi zagraniami popisywały się Damaske oraz Beata Mielczarek. Druga z nich doprowadziła do stanu 13:9 czym zmusiła trenera Roberta Strzałkowskiego do wzięcia przerwy na żądanie. Po niej obraz gry nie uległ zmianie. Atomówki pewnie zmierzały do wygrania partii, a zakończyła ją kiwką Damaske.

Trzecia rozpoczęła się identycznie jak druga, od prowadzenia Atomówek 3:0, a w tym jeden punkt po ataku zdobyła Goliat. Tym razem jednak Legionovia na więcej nie pozwoliła i szybko odprowadziła do remisu 6:6. As serwisowy Aleksandry Rasińskiej dał gospodarzom prowadzenie 12:10, a gdy przyjezdne dotknęły siatki przegrywały 11:14. Podobnie jak jego rywal w pierwszej partii, tak i szkoleniowiec Atomu Trefla Piotr Matela chciał przerwać dobry okres gry przeciwniczek przerwą na żądanie. Po niej świetnie zaczęła funkcjonować Justyna Łukasik i głównie dzięki niej mieliśmy kolejny remis (15:15). Wymianę niemal punkt za punkt oglądaliśmy do ataku Małgorzaty Skorupy i prowadzenia Atomówek 22:21. Cztery kolejne akcje zakończyła pozytywnie Legionovia i mieliśmy w setach 2:1 dla gospodarza.

W kolejnym przyjezdne prowadziły 5:2, 10:6 czy 16:9. W tym momencie gra Legionovii zupełnie się rozsypała. Koleżankami z Sopotu dyrygowała Mielczarek. Przyjmująca musiała jednak pod koniec partii opuścić boisko, ponieważ po jednej z akcji miała problem z oddychaniem. Nie weszła już do końca seta, a rywalki ze stanu 13:23 doprowadziły do 20:24. W końcu do tie-breaka doprowadziła Damakse.

Matela wstawił Mielczarek do składu na początku decydującej fazy meczu, ale jeszcze przed rozpoczęciem gry musiał ponownie wstawić na boisko Monikę Fediusio. Na szczęście Atomówki świetnie zaczęły funkcjonować w bloku, a gdy Fedusio skończyła atak z lewego skrzydła drużyny zmieniały połowy przy prowadzeniu Atomu Trefla 8:4. Po nim dobra zagrywka Fedusio powiększyła prowadzenie do 10:4. Długie wymiany, ataki Damaske i dobra gra przy siatce Skorupy dały sopociankom wygraną.

Wyniki 19 kolejki

• Legionovia Legionowo - ATOM TREFL SOPOT 2:3 (25:23 20:25, 25:22, 20:25, 8:15)
  • Pałac Bydgoszcz - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (17:25, 18:25, 25:21, 18:25)
  • Enea PTPS Piła - KSZO Ostrowiec 2:3 (25:20, 21:25, 25:19, 11:25, 13:15)
  • Polski Cukier Muszynianka - Profi Credit Bielsko-Biała 3:2 (25:16, 16:25, 23:25, 25:21, 22:20)
  • Grot Budowlani Łódź - Giacomini Budowlani Toruń 3:1 (19:25, 25:21, 25:12, 25:20)
  • Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław 2:3 (25:17, 11:25, 25:23, 18:25, 12:15)
  • Chemik Police - ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (22:25, 25:21, 20:25, 25:19, 15:7)

Opinie (21)

• Dwa najmłodsze zespoły w lidze, szalony mecz, ale do oglądania dobry :) (1)

Dużo się działo.

I cieszy mnie że grają polskie dziewczyny, (nawet nastolatki) zamiast np. półemerytek z Bałkanów :)

Brawo Atomówki, walka do końca :)

• 40 5

• Brawo też dla Fedusio, weszła za Mielczarek na końcówkę 4 seta i cały 5 - i dała sobie świetnie radę :)

• 25 4

• Dostały kasę za październik to zaraz zwycięstwo. Jaka kasa takie zwycięstwo ... (3)

• Brawa dla Atomu (8)

Brawa dla Atomu. Szkoda tylko 1 seta. Były by szanse na 3 pkty. Ale i tak jest ok. Trochę zaskakujący wybór MVP, jakby ulegli wypowiedziom komentatorów Polsatu. Tymczasem Damaske zdobyła aż o dziesięć punktów więcej niż Mielczarek, przy podobnej skuteczności. Jednak przyjęcie Damaske miała zdecydowanie lepsze od Mielczarek. Potwierdzają moją opinię oficjalne statystyki. Mielczarek też kibicuję i gratuluję. Było to jednak niepotrzebne nagięcie,

• 15 10

• Brawo dziewczyny !!! (7)

A moim zdaniem fajnie że MVP dostała Mielczarek. Dziewczynom z drużyny też się to spodobało. :)

Sam mecz wiadomo, może poziomem chwilami nie powalał ale emocji było co niemiara :)

Nie rozumiem tylko czemu Martyna Łukasik nie dostała szansy by pograć trochę dłużej. Goliat jakoś wciąż mnie na ataku nie przekonuje, choć wczoraj akurat nie było tragicznie.

• 10 9

• Oczywiście że należała, Beata to walczak i taka nagroda da jej pozytywnego kopa (6)

• 9 6

• Walczakami były wczoraj wszystkie. (5)

R1950 zwrócił zasdaną uwagę. Oczywiście pretensji jak widać nie ma. Za samą waleczność MVP to trochę dziwne. Damaske pretensji nie okazywała. Oby zadra jakaś w jej świadomości nie pozostała. Tak naprawdę to Damaske powinna dostać MVP i ona o tym zapewne wie.

• 8 4

• (4)

Damaske MVP? Za atak i owszem, ale przyjęcie ... szkoda słów. ;) Jeszcze się musi pouczyć tego elementu nasza Madzia :)

• 5 4

• Atomowy chyba nie ogladałeś meczu i statystyk (3)

Wczoraj Magda miała wyraźnie lepsze przyjęcie niż Beata. Nie manipuluj faktami !
              Pouczyć przyjęcia musi się nie tylko Magda, ale większość zawodniczek Atomu, w tym także Beata. Nie mam nic przeciw Beacie. Wczorajszy wybór MPV był zbyt emocjonalny. Być może zdecydował upadek Betay w końcówce IV seta. Innego uzasadnionego argumentu wyboru Beaty jako MVP po prostu nie ma. Piszę to aby reguły współzawodnictwa były rzeczowe, nie pozostawiające u zawodniczek poczucia niesprawiedliwości.

• 5 6

• (1)

R1950 jak wyrocznia jakaś........ bredzisz chłopie.

• 2 2

• Zwyzywać też potrafię. Jednak tego nie czynię.

Zamiast .. wyroczni i ....bredzisz chłopie, może jakiś argument ?

• 3 1

• Statystykami się nie od dziś podpierasz jak ci pasują ;)

A w meczu niestety Magda parę ważnych piłek tak "przyjęła" że żal było patrzeć.

Praca, praca i jeszcze raz praca - bo talent ma duży i szkoda byłoby go zmarnować.

A co do "poczucia niesprawiedliwości" - zamiast wymyślać naciągane teorie lepiej po prostu spytaj dziewczyn, czy takowe miały po MVP dla Beaty.

• 1 2

• Brawo LASKI !!!!!!

• 22 3

• Brawo. Gratulacje i powodzenia w kolejnych meczach. Gonić ósemke!

• 19 4

• Cieszy bardzo zwycięstwo na wyjeżdzie.Cieszy fajny mecz najmłodszych zespołów OL,dlatego szacuneczek dla Legionowi też się należy.

• 19 3

• (1)

do czego doszło, by wymęczone zwycięstwo z Legionovią cieszyło, jak zdobycie mistrza Polski