Orlen Wisła Płock - Torus Wybrzeże Gdańsk 32:24. Powtórka z pierwszego meczu

15 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (18)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał z Orlenem Wisłą Płock w identycznych rozmiarach jak w pierwszej rundzie - 24:32. Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał z Orlenem Wisłą Płock w identycznych rozmiarach jak w pierwszej rundzie - 24:32.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał na wyjeździe z Orlenem Wisłą Płock (11:17) w 23. kolejce PGNiG Superligi, czyli w identycznych rozmiarach jak u siebie 5 listopada ubiegłego roku. Bramki rzucał m.in. 17-letni debiutant Paweł Miklikowski. Lider tabeli i ćwierćfinalista Ligi Mistrzów "ustawił" sobie mecz już w inauguracyjnym kwadransie, otwierając grę od wyniku 10:2. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza i Jakuba Bonisławskiego tracą obecnie 1 punkt do 4. miejsca, na które wróciły Azoty Puławy po zwycięstwie po rzutach karnych w Tarnowie.

ORLEN WISŁA: Jastrzębski Biosca - Sroczyk 6, Żytnikow 4, Daszek 4, Piroch 4, Kosorotov 3, Serdio 2, Dawydzik 2, Fazekas 2, Perez 2, Yasuhira 1, Krajewski 1, Lucin 1 Susnja, Merzić

TORUS WYBRZEŻE: Wałach, Poźniak - Papaj 5, Woźniak 3, Powarzyński 3, Milicević 3, Papina 2, Miklikowski 2, Davidović 2, Będzikowski 1, Kosmala 1, Pieczonka 1, Stępień 1, Tomczak

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał u siebie z Orlenem Płock 24:32. Jeśli w rewanżu marzył, by jako pierwszy w tym sezonie PGNiG Superligi "urwać" punkty "Nafciarzom", to szybko się z nimi pożegnał. Wynik meczu tworzył Tomas Piroch, a w odpowiedzi na... ławkę kar powędrował Rafał Stępięń.

Po pierwszą bramkę Mateusz Stępień przebił się w 6. minucie przy 0:2. Gdański sztab trenerski pierwszą przerwę na żądanie wziął w 10. minucie, gdy było 2:6. Na niewiele się to zdało.

Po powrocie do gry gospodarze dołożyli 4 bramki z rzędu i inauguracyjny kwadrans gry zamknęli wynikiem 10:2! Nie do zatrzymania był zwłaszcza Marcel Sroczyk. 25-letni lewoskrzydłowy już wówczas miał na koncie 5 bramek.

W 17. minucie Stępień po raz drugi został wykluczony i później musiał uważać, żeby przedwcześnie nie opuścić boiska z czerwoną kartką po trzecim wykluczeniu. Natomiast Torus Wybrzeże próbowali poderwać Damian WoźniakPiotr Papaj. Ich udane akcje sprawiły, że przewaga miejscowych przestała wzrastać.

W 28. minucie gdańszczanom udało się nawet zbliżyć na 10:15, a mogło być nawet nieco lepiej, ale Papaj nie wykorzystał jednego z karnych. Orlen Wisła jednak cały czas kontrolował grę. Sergei KosorotovAbel Serdio dorzucili bramki jeszcze przed przerwą, a trener Xavi Sabate na wszelki wypadek wziął jeszcze czas.

Port Service Wybrzeże Gdańsk na 4. miejscu w mistrzostwach Polski juniorów Port Service Wybrzeże Gdańsk na 4. miejscu w mistrzostwach Polski juniorów

Po przerwie gospodarze znów mocniej zagrali tylko przez pół połowy. Najwyraźniej mecz uznali za zakończony, gdy w 49. minucie było 30:18 na ich korzyść.

Jednak gdańszczan należy pochwalić, że do końca walczyli o jak najlepszy rezultat. Kornel Poźniak w bramce osiągnął 41 procent skutecznych interwencji, broniąc 9 rzutów. Natomiast w ataku jego koledzy zdobyli m.in. 5 bramek z rzędu. Dwie były autorstwa Pawła Miklikowskiego. Dla 17-letniego skrzydłowego to pierwsze trafienia w PGNiG Superlidze w debiutanckim meczu.

Skorzystał m.in. na kontuzji Wiktora Tomczaka, który urazu lewego kolana nabawił się w 25. minucie. A i tak wszystkie miejsca w meczowych protokole nie zostały wypisane. W domu zostali m.in. Mateusz JachlewskiNejc Zmavc.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock 24:32. Zrywy nie wystarczyły na lidera Torus Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock 24:32. Zrywy nie wystarczyły na lidera

Ostatecznie mecz zakończył się identycznym wynikiem jak ten w Gdańsku 5 listopada ubiegłego roku. O lepszy rezultat Torus Wybrzeżu było pokusić się trudno skoro popełniło 19 strat przy 6 rywali i miało słabszą skuteczność rzutową (m.in. 14 obronionych i 6 niecelnych rzutów).

Gdańszczanie zostali w tabeli wyprzedzeni przez Azoty Puławy, które w ważnym meczu dla układu tabeli na miejscach 4-7, wygrały po rzutach karnych w Tarnowie. Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze trzy kolejki.

14 Sandra Spa Pogoń Szczecin 23 5 0 1 17 596:697 16
Każda drużyna rozegra z każdą mecz i rewanż. Końcowa tabela zostanie ustalona po 26 kolejkach. Nie będzie fazy play-off.
Drużyna, która zajmie 13. miejsce rozegra barażowy dwumecz z drugim zespołem I ligi. Natomiast 14. zespół spadnie do I ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-04-21