Orlen Wisła Płock - Torus Wybrzeże Gdańsk 34:20. Lekcja od wicemistrza

Torus Wybrzeże Gdańsk

Ksawery Gajek błysnął w meczu z Orlen Wisłą Płock, ale zespół Torus Wybrzeża nie będzie chciał wracać myślami do tego spotkania. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało na wyjeździe z Orlenem Wisłą Płock 20:34 (6:17). Ta bolesna lekcja od wicemistrza Polski to już piąta z rzędu porażka piłkarzy ręcznych z rzędu w tym sezonie PGNiG Superligi. Między gdańszczanami a wicemistrzami widać było różnicę klas, choć gospodarze grali osłabieni brakiem kilku zawodników.

Wisła: Stevanović, Morawski - Szita 8, Sulić 6, Piechowski 6, Krajewski 6, Mihić 3, Matulić 2, Mindegia 2, Czapliński 1 oraz Góralski, Jankowski, Kowalski

WYBRZEŻE: Gajek 6, Pieczonka 3, Papaj 3, Oliveira 2, Wróbel 2, Janikowski 1, Gądek 1, Salacz 1, Didyk 1 oraz Adamczyk, Bednarek, Frańczak, Komarzewski, Powarzyński

Gospodarze do meczu przystąpili w składzie przetrzebionym urazami. Z powodu kontuzji zabrakło Philipa Stenmalma, Konstantina Igropulo, Alvaro Ruiza, Michała DaszkaOndreja Zdrahali.

Mimo tego, będące po czterech kolejnych porażkach Torus Wybrzeże i tak nie było faworytem tego spotkania. Na pierwszą bramkę gdańszczanie czekali blisko 5 minut. Trener Thomas Orneborg o czas poprosił, gdy jego podopieczni przegrywali 2:5 w 11. minucie gry po bramce Mateusza Piechowskiego.

Chwilę później było już 8:2 i to pomimo faktu, iż w pierwszym kwadransie gry nie uznano dwóch trafień Przemysława Krajewskiego. Po stracie 4 kolejnych bramek rzut karny wywalczył Jakub Powarzyński a z 7. metra trafił Mateusz Wróbel.

Różnica klas dalej biła jednak po oczach i kolejne uwagi trenera Orneborga niczego nie zmieniły. Płocczanie potraktowali Wybrzeże poważnie i nie odpuścili gościom nawet na chwilę. W 22. minucie spotkania wicemistrzowie Polski prowadzili już 13:3. Do przerwy jeden z dwóch kolejnych karnych wykorzystał Wróbel, a następnie skutecznie zmienił go w roli egzekutora Piotr Papaj.

Przez pierwsze 30 minuty gry gdańszczanie 3 z 6 bramek zdobyli z 7. metra, a na przerwę zeszli ze stratą 11 trafień. Dopiero po zmianie stron płocczanie zmienili warianty taktyczne i pozwolili Wybrzeżu na więcej.

Gdańska drużyna w zaledwie kwadrans podwoiła dorobek z pierwszej części gry. Jednocześnie Wisła i tak powiększyła prowadzenie spokojnie doprowadzając spotkanie do końca. Pozytywem po stronie gości po przerwie na pewno było 5 bramek Ksawerego Gajka, który trzykrotnie popisał się trafieniami z dystansu. Z drugiej strony Renato Sulić robił co chciał z gdańską defensywą a wicemistrzowie kraju rozgromili Wybrzeże.