Wybrzeże nie dało rady Orlenowi Wiśle

1 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Paweł Niewrzawa rzucił Orlen Wiśle 10 bramek, ale Wybrzeże nie miało szans z wicemistrzem Polski. Paweł Niewrzawa rzucił Orlen Wiśle 10 bramek, ale Wybrzeże nie miało szans z wicemistrzem Polski.

Piłkarze ręczni Wybrzeża ulegli na wyjeździe Orlenowi Wiśle Płock 27:39 (12:21). Gdańszczanie prowadzili w meczu do 4. minuty, ale potem klasę pokazali wicemistrzowie Polski. Dla Wybrzeża to trzecia z rzędu porażka w Superlidze.

ORLEN WISŁA: Wichary, Morawski - Kwiatkowski 2, Daszek 7, Duarte 1, Wiśniewski 1, Ghionea 2, Rocha 2, Piechowski 3, T.Gębala 1, Ivić 2, Tarabochia 2, M.Gębala 9, Pusica 3, Mihić 3, Żytnikow 1

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Oliveira 2, Podobas 1, Skwierawski, Sulej, Niewrzawa 10, Rogulski 6, Kondratiuk 4, Wróbel 2, Abram 2

Dla gospodarzy środowego meczu pojedynek z Wybrzeżem miał być łatwą okazją do dopisania 2 punktów. Różnica klas między wicemistrzem Polski, a beniaminkiem Superligi jest spora, nawet jeśli ten drugi zalicza bardzo przyzwoity sezon.

Gdańszczanie w Płocku zaprezentowali się w osłabionym składzie, bez Damiana KostrzewyHuberta Korneckiego narzekających na lekkie urazy po ostatnim meczu przeciwko MMTS Kwidzyn. Przypomnijmy, że wcześniej przez poważniejsze kontuzje z gry wypadli Paweł SalaczMichał Bednarek.

Goście zaczęli dobrze, bo objęli prowadzenie po rzucie z koła Łukasza Rogulskiego w 2. minucie gry. Chwilę później było 3:1 dla Wybrzeża po szybkich trafieniach Mateusza WróblaPawła Niewrzawy.

Uległość Orlenu Wisły skończyła się jednak bardzo szybko. Trzy trafienia z rzędu pozwoliły gospodarzom odbić prowadzenie. Znakomicie dysponowany na początku gry Rogulski zdołał swoimi rzutami doprowadzić do remisu, ale nie na długo.

Między innymi dzięki rzutom wychowanka Spójni Gdynia Macieja Gębali, płocczanie odskoczyli na 9:5. Później swoje popisy rozpoczął Michał Daszek. Reprezentacyjny skrzydłowy na przestrzeni 12 minut trafił 7 razy. Miejscowi odskoczyli najpierw na 8, a tuż przed przerwą na 9 bramek.

Po przerwie Wisła kontrolowała przebieg spotkania powiększając jeszcze przewagę. Obie strony mogły sobie pozwalać na więcej w ataku, gdyż zdecydowanie nie był to mecz obrony. W sumie w płockiej hali padło aż 66 bramek.

7 Piotrkowianin 20 3 17 522:610 8
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".
Tabela wprowadzona: 2017-03-05

Wyniki 20 kolejki

• Orlen Wisła Płock - WYBRZEŻE GDAŃSK 39:27 (21:12)
  • Zagłębie Lubin - Vive Tauron Kielce 28:29 (12:15)
  • Górnik Zabrze - Gwardia Opole 30:32 (15:15)
  • MMTS Kwidzyn - Piotrkowianin 29:25 (15:12)
  • KPR RC Legionowo - Stal Mielec 31:23 (11:8)
  • Azoty Puławy - Meble Wójcik Elbląg 31:21 (16:8)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Chrobry Głogów 28:22 (12:8)

Opinie (8)

• ta porażka była wkalkulowana ale teraz nie wolno już przegrywać.

• 18 0

• Wisła wcale ne jest taka silna (1)

bo biorąc pod uwagę zawodników tylko krajowych to Wybrzeże wygrało 25:23,Tak samo jak Wisła II która przegrała u siebie z Żukowem 28:33. Siła Wisły od kilku lat opiera się głównie na zawodnikach zagranicznych, mimo że maja dobre szkolenie i niezłych juniorów.

• 11 6

• Gdzie Polacy???

To akurat paradoks, że pieniądze Państwowego giganta Orlenu idą na drugorzędnych obcokrajowcow, którzy i tak nie gwarantują sukcesów w Lidze Mistrzów ani wygrania Superligi