Wybrzeże dopingowało 3 tys. kibiców

Torus Wybrzeże Gdańsk

Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk ulegli w Ergo Arenie Orlen Wiśle Płock 26:36 (12:18). Gdańszczanie niespełna kwadrans po rozpoczęciu meczu prowadzili różnicą 4 bramek. Wicemistrzowie Polski mający w swoim składzie czterech reprezentantów kraju i medalistów mistrzostw świata w Katarze, wrzucili jednak wyższy bieg i spokojnie wygrali spotkanie. W przerwie meczu jeden z gdańskich kibiców oświadczył się swojej partnerce na oczach ponad 3 tysięcy widzów.

WYBRZEŻE

Plaszczak, Chmieliński, Sokołowski - Mogielnicki 2, Kornecki 3, Sulej 2, Rogulski 4, Prymlewicz 2, Papaj, Lijewski 3, Kondratiuk 2, Rakowski 3, Adamski 2, Abram 2, Nilsson 1, Piątek

ORLEN WISŁA

Wichary, Morawski - Kwiatkowski, Daszek 8, Racotea 3, Tioumentsew, Ghionea 5, Rocha, Piechowski, Jurkiewicz 3, Syprzak 3, Zelenović 3, Montoro 4, Nikćević 7

Pomeczowy dwugłos trenerów
Manuel Cadenas
MANUEL CADENAS (Orlen Wisła Płock): Obydwa zespoły zaczęły spotkanie bardzo dobrze, grając intensywnie w obronie. Później wyszła nasza przewaga fizyczna i to dzięki niej wygraliśmy ten mecz. Po prostu zrobiliśmy swoje, mimo problemów w pierwszej połowie.

Daniel Waszkiewicz
DANIEL WASZKIEWICZ (Wybrzeże Gdańsk): Wiedzieliśmy z kim gramy i cieszy nas, że udało nam się podjąć walkę z tak klasowym rywalem. Najbardziej zadowolony jestem jednak z kulisów tego meczu. Widziałem w hali sporo nowych twarzy i chyba o to chodzi. Jesteśmy młodym zespołem, a potrafimy zapełniać trybuny. Co do samego meczu, to popełniliśmy proste błędy, które taki przeciwnik po prostu musiał wykorzystać.

Zobacz flagę przygotowaną przez gdańskich kibiców i bramkę Dawida Nilssona na 5:4.

Zobacz oświadczyny podczas meczu piłki ręcznej w Ergo Arenie.

[ICO]
Do Ergo Areny przyjechała 200-osobowa grupa kibiców z Płocka, która dopinguje głośno swoich graczy już podczas rozgrzewki.
[ICO]
Szczypiorniści Wybrzeża składają z telebimu życzenia wszystkim paniom z okazji jutrzejszego Dnia Kobiet.
Początek spotkania opóźni się o kilka minut w związku z transmisją telewizyjną.
Wyjściowy skład Wybrzeża: Chmieliński (WYBRZEŻE) - Abram (WYBRZEŻE), Kornecki (WYBRZEŻE), Piątek (WYBRZEŻE), Rakowski (WYBRZEŻE), Sulej (WYBRZEŻE), Nilsson (WYBRZEŻE)
Wyjściowy skład Orlen Wisły: Wichary (ORLEN WISŁA) - Tioumentsew (ORLEN WISŁA), Montoro (ORLEN WISŁA), Daszek (ORLEN WISŁA), Nikćević Jurkiewicz (ORLEN WISŁA), Syprzak (ORLEN WISŁA)
1'
Początek meczu.
[ICO]
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Nikćević (ORLEN WISŁA).
[ICO]
2'
[1:1] Bramkę zdobywa Abram (WYBRZEŻE).
3'
Rzut karny dla gości
[ICO]
3'
[1:2] Bramkę z 7. metra zdobywa Daszek (ORLEN WISŁA).
3'
Zablokowany rzut Suleja (WYBRZEŻE), ale piłka wciąż w rękach gospodarzy
4'
Rzut wolny dla gdańszczan
4'
Wichary (ORLEN WISŁA) broni rzut Rogulskiego (WYBRZEŻE)
5'
Wybrzeże pasywnie rozgrywa atak, goście w obronie grają spokojnie, ale bardzo pewnie. Gospodarzom ciężko jest znaleźć dobrą pozycję do rzutu
[ICO]
5'
[2:2] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
[ICO]
6'
[2:3] Bramkę ze skrzydła zdobywa Daszek (ORLEN WISŁA).
[ICO]
6'
"Każdy to powie, dziesięciokrotni mistrzowie!" - śpiewają kibice Wybrzeża przypominając sukcesy gdańskiego szczypiorniaka
[ICO]
7'
[3:3] Bramkę zdobywa Lijewski (WYBRZEŻE) po podaniu Suleja
[ICO]
7'
[3:4] Bramkę z koła zdobywa Syprzak (ORLEN WISŁA).
[ICO]
8'
[4:4] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
8'
Upomnienie dla Montoro (ORLEN WISŁA)
[ICO]
9'
[5:4] Bramkę sprytnym rzutem kozłem zdobywa Lijewski (WYBRZEŻE).
9'
To pierwsze prowadzenie gdańszczan w dzisiejszym meczu
[ICO]
10'
Żółtą kartką otrzymuje Piątek (WYBRZEŻE).
[ICO]
10'
[5:5] Bramkę zdobywa Nikćević (ORLEN WISŁA).
[ICO]
10'
[6:5] Bramkę zdobywa Rakowski (WYBRZEŻE).
[ICO]
11'
[7:5] Bramkę zdobywa Sulej (WYBRZEŻE), który wbiegł w koło i znalazł lukę między obrońcami.
12'
Broni Chmieliński (WYBRZEŻE). Kontra gdańszczan zakończyła się rzutem Nilssona (WYBRZEŻE), ale tylko w słupek
[ICO]
13'
[8:5] Bramkę rzutem z drugiej linii zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
[ICO]
13'
Przerwa na żądanie trenera Cadenasa (ORLEN WISŁA).
[ICO]
13'
[9:5] Kibice gdańszczan rozwijają sektorówkę, a bramkę zdobywa Nilsson (WYBRZEŻE).
[ICO]
14'
[9:6] Bramkę zdobywa Zelenović (ORLEN WISŁA).
14'
Upomnienie dla Korneckiego (WYBRZEŻE)
[ICO]
15'
Zelenović (ORLEN WISŁA) otrzymuje dwuminutową karę.
16'
Broni rzut gości Sokołowski (WYBRZEŻE)
[ICO]
16'
[9:7] Bramkę zdobywa Daszek (ORLEN WISŁA).
[ICO]
16'
Przerwa na żądanie (WYBRZEŻE).
[ICO]
16'
[9:8] Bramkę zdobywa Daszek (ORLEN WISŁA).
18'
Rzut karny dla płocczan
[ICO]
18'
[9:9] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Nikćević (ORLEN WISŁA). To czwarta bramka z rzędu dla "nafciarzy"
[ICO]
18'
Piątek (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
19'
[9:10] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Daszek (ORLEN WISŁA).
20'
Wichary (ORLEN WISŁA) broni rzut Lijewskiego (WYBRZEŻE)
[ICO]
20'
[9:11] Bramkę zdobywa Ghionea (ORLEN WISŁA).
21'
Sokołowski (WYBRZEŻE) broni rzut gości
22'
Kolejna udana interwencja Sokołowskiego (WYBRZEŻE), który nie pozwala gościom na zdobycie ósmej bramki z rzędu
23'
Lijewski (WYBRZEŻE) trafia piłką w poprzeczkę
[ICO]
24'
[9:12] Bramkę zdobywa Syprzak (ORLEN WISŁA).
[ICO]
25'
[10:12] Bramkę zdobywa Rakowski (WYBRZEŻE) i przełamuje passę gości
[ICO]
26'
[10:13] Bramkę zdobywa Zelenović (ORLEN WISŁA).
26'
Lijewski (WYBRZEŻE) rzuca z biodra nad poprzeczką
[ICO]
27'
[10:14] Bramkę zdobywa Racotea (ORLEN WISŁA).
[ICO]
27'
Rakowski (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
27'
[11:14] Bramkę zdobywa Mogielnicki (WYBRZEŻE).
[ICO]
28'
[11:15] Bramkę zdobywa Nikćević (ORLEN WISŁA).
[ICO]
29'
[12:15] Bramkę zdobywa Abram (WYBRZEŻE). Wspaniałe trafienie po podaniu Suleja, Patryk zawisł w powietrzu niczym koszykarz i posłał piłkę do siatki
[ICO]
29'
[12:16] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (ORLEN WISŁA).
30'
Wichary (ORLEN WISŁA) broni rzut Mogielnickiego (WYBRZEŻE)
[ICO]
30'
[12:17] Bramkę zdobywa Ghionea (ORLEN WISŁA).
30'
Rzut karny po faulu równo z syreną kończącą przerwę
[ICO]
30'
Mogielnicki (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
30'
[12:18] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Ghionea (ORLEN WISŁA).
30'
Koniec I połowy. Orlen Wisła prowadzi 18:12
[ICO]
W przerwie meczu jeden z gdańskich kibiców oświadczył się swojej partnerce na środku boiska. Odpowiedź mogła być tylko jedna: "tak". Para opuściła parkiet przy głośnym aplauzie widowni.
Gdańszczanie znakomicie radzili sobie do 14. minuty, gdy prowadzili 9:5. Płocczanie rozkręcali się jednak z kolejnymi akcjami, a Wybrzeże straciło 7 bramek pod rząd w 10 minut. Widać przede wszystkim dużą przewagę fizyczną gości.
[ICO]
Obecnie trwa relacja live także z meczu piłkarzy Lechii z GKS Bełchatów

ŚLEDŹ PRZEBIEG MECZU NA PGE ARENIE
31'
Początek drugiej połowy
31'
Rzuca Rakowski (WYBRZEŻE), ale broni Morawski (ORLEN WISŁA), który jest absolwentem gdańskiej SMS.
[ICO]
32'
[12:19] Bramkę zdobywa Nikćević (ORLEN WISŁA).
33'
Morawski (ORLEN WISŁA) broni rzut Korneckiego (WYBRZEŻE)
[ICO]
33'
[12:20] Bramkę zdobywa Montoro (ORLEN WISŁA).
[ICO]
33'
[13:20] Bramkę zdobywa Lijewski (WYBRZEŻE).
[ICO]
34'
[13:21] Bramkę zdobywa Daszek (ORLEN WISŁA).
[ICO]
35'
W hali zasiada dziś 3050 kibiców. Dla gdańszczan to rekord sezonu. Poprzedni wynosi 2000 z meczu z Zagłębiem Lubin, również w Ergo Arenie.
[ICO]
36'
[14:21] Bramkę zdobywa Sulej (WYBRZEŻE).
[ICO]
36'
[14:22] Bramkę zdobywa Racotea (ORLEN WISŁA).
[ICO]
37'
[15:22] Bramkę zdobywa Rakowski (WYBRZEŻE).
[ICO]
38'
[15:23] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (ORLEN WISŁA).
[ICO]
38'
[15:24] Bramkę zdobywa Daszek (ORLEN WISŁA). W pojedynku sam na sam z Plaszczakiem rzuca mu piłkę pomiędzy nogami
[ICO]
39'
[16:24] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE) znakomicie dobijając piłkę po rzucie Lijewskiego i interwencji Morawskiego
[ICO]
40'
[16:25] Bramkę zdobywa Racotea (ORLEN WISŁA).
[ICO]
41'
[16:26] Bramkę zdobywa Montoro (ORLEN WISŁA).
42'
Ładna interwencja Morawskiego (ORLEN WISŁA)
[ICO]
42'
[16:27] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (ORLEN WISŁA).
[ICO]
42'
[ICO]
44'
[17:27] Bramkę z dystansu zdobywa Kondratiuk (WYBRZEŻE).
[ICO]
45'
[17:28] Bramkę zdobywa Montoro (ORLEN WISŁA).
[ICO]
45'
[17:29] Bramkę zdobywa Daszek (ORLEN WISŁA).
[ICO]
45'
"Jesteśmy z wami, Wybrzeże jesteśmy z wami" - śpiewają gdańscy kibice
[ICO]
46'
[18:29] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE). Po podaniu Adamskiego Łukasz obrócił się w kole i zaskoczył bramkarza
[ICO]
47'
[18:30] Bramkę zdobywa Syprzak (ORLEN WISŁA).
[ICO]
48'
[19:30] Bramkę zdobywa Kondratiuk (WYBRZEŻE).
[ICO]
50'
[19:31] Bramkę zdobywa Ghionea (ORLEN WISŁA).
51'
Fatalnie przestrzelił rzut Rogulski (WYBRZEŻE)
[ICO]
52'
[ICO]
52'
[20:31] Bramkę zdobywa Adamski (WYBRZEŻE).
[ICO]
52'
[20:32] Bramkę zdobywa Ghionea (ORLEN WISŁA).
[ICO]
53'
[21:32] Bramkę zdobywa Adamski (WYBRZEŻE).
[ICO]
54'
Piechowski (ORLEN WISŁA) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
55'
[22:32] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
[ICO]
55'
Racotea (ORLEN WISŁA) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
55'
[22:33] Bramkę zdobywa Montoro (ORLEN WISŁA).
[ICO]
55'
[23:33] Bramkę zdobywa Prymlewicz (WYBRZEŻE).
[ICO]
56'
[24:33] Bramkę zdobywa Prymlewicz (WYBRZEŻE).
[ICO]
56'
[24:34] Bramkę zdobywa Zelenović (ORLEN WISŁA), który rzuca... obiema rękoma. Goście pozwalają już sobie na popisówki.