Atom Trefl rozbity przez toruńskie siatkarki

15 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Miesięczna przerwa w rozgrywkach nie przyniosła nic dobrego siatkarkom Atomu Trefla. W Hali 100-lecia uległy zajmującemu przed tą kolejką ostatnie miejsce w tabeli Giacomini Budowlani Toruń 0:3 (21:25, 20:25, 18:25). Był to jeden z najsłabszych występów sopocianek w tym sezonie.

MAGDALENA DAMASKE WŚRÓD NOMINOWANYCH DO LIGOWCA ROKU 2017 W TRÓJMIEŚCIE

ATOM TREFL: Gajewska, Damaske, Skorupa, Goliat, J. Łukasik, Mielczarek, Kulig (libero) oraz Mras, Fediusio, Bednarek, M. Łukasik

Giacomini Budowlani: Paulava, Lewandowska, Polak, Wójcik, Ryznar, Pavan, Franchi (libero) oraz Nowak (libero)

Atom Trefl zagrał dopiero pierwszy, ligowy mecz w tym roku. Poprzedni zakończył starciem z 22 grudnia z Chemikiem Police. I choć w trakcie minionych dwóch tygodni to już trzecia ligowa kolejka, to w dwóch poprzednich sopockie siatkarki nie brały udziału. Powołania do młodzieżowej reprezentacji Polski Martyny Łukasik oraz Moniki Fedusio sprawiły, że klub był zmuszony przełożyć starcia, które miał w nich zaplanowane. W tym czasie pozostałe Atomówki m.in. zagrały sparing z Jokerem Świecie w Nowem i wygrały 4:1.

Niestety tak długa przerwa nie wpłynęła dobrze na podopieczne trenera Piotra Mateli. Nie pomógł im nawet fakt, że w Hali 100-lecia Sopotu zjawił się outsider rozgrywek. Torunianki o początku meczu starały się narzucić swój styl gry. Natomiast Atomówki najpierw ze sprawą Justyny Łukasik, a następnie Beaty Mielczarek skutecznie im to utrudniały. A gdy dobre ataki wyprowadziły Magdalena Damaske i Łukasik, asa serwisowego zaliczyła Karolina Goliat wreszcie prowadziły 16:14. Sopockie siatkarki grały dobrze jednak tylko do stanu 18:18. Problemy z przyjęciem po ich stronie i dobre obrony rywalek sprawiły, że to torunianki cieszyły się ze zwycięstwa w pierwszej partii.

Wydawało się jednak, że mecz będzie wyrównany. Zwłaszcza, gdy także w drugim secie w ataku pokazywała się z dobrej strony Goliat. Po jej akcji zrobiło się 10:7. Atom Trefl oddał jednak trzy kolejne punkty rywalkom, te przerwały serię nieudanym atakiem, aby po chwili ponownie zdobyć 3 pkt z rzędu (11:14). Ta partia przynosiła jednak faulującą grę z obu stron. Asy Damaske, a później Łukasik złożyły się na prowadzenie Atomówek 19:16. Po drugim z nich, do końca seta skutecznie po stronie sopocianek zaatakowała już tylko Mielczarek. Rywalki się nie myliły więc wygrały najważniejszy fragment seta aż 9:1.

To zupełnie rozbiło sopocki zespół. W trzecim secie już przy stanie 2:9 swój drugi i ostatni czas na żądanie brał trener Matela. Na niewiele się to zdało. Torunianki spokojnie punktowały w stronę wygranej i wywiozły z Sopotu trzy łatwe punkty.

Wyniki 16 kolejki

• ATOM TREFL SOPOT - Giacomini Budowlani Toruń 0:3 (21:25, 20:25, 18:25)
  • Profi Credit Bielsko-Biała - Impel Wrocław 1:3 (25:21, 20:25, 16:25, 13:25)
  • ŁKS Commercecon Łódź - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:22, 16:25, 25:23, 26:24)
  • KSZO Ostrowiec - Grot Budowlani Łódź 2:3 (25:19, 17:25, 25:22, 23:25, 12:15)
  • Developres SkyRes Rzeszów - Polski Cukier Muszynianka 3:2 (23:25, 25:22, 25:20, 25:27, 15:9)
  • Pałac Bydgoszcz - Enea PTPS Piła 3:0 (25:17, 25:19, 25:18)

• Przerwa nam nie posłużyła. (3)

Seria 1-9 na koniec w II secie .... a gdzie był w tym czasie trener???

• 13 1

• przebierał różaniec w paluchach o cud w trzecim

• 5 2

• (1)

A kto jest trenerem. Ja widzę statystyka i to nieogarniętego.

• 3 3

• "fachowcy" mówią , że trener ci on.
        słuchy też chodziły niedawno, że Zaroslińska i pozostałe ex-Atomówki, to babcie i cienizna przy tym składzie. Jakoś do dzisiaj nie jestem przekonany

• (1)

Akurat "czerwona latarnia" ostatnio jakieś mecze wygrywa.
      W tej lidze poza Chemikiem każdy może z każdym wygrać, taki to sezon.

• Wynik -wynikiem (4)

ale uważam że za występy juniorek nie powinno się płacić............

• 9 6

• 100 % racja ! tak samo, jak fakt, że powinny ogrywać się w klubach po kilka minut, a nie być obciążane odpowiedzialnością za wynik. Oby nie zgasły psychicznie na przyszłość, bo przed niektórymi z nich, szansa pogrania za kilka lat.

• 4 4

• (2)

Taka prawda. Ktoś kiedyś napisał, że powinny się przenieść na salę w jakiejś szkole podstawowej. Wrócił bym do tematu

• 6 5

• a tysiące kibiców, gdzie usiądą ?

• 6 0

• Przecież grają w sali gimnastycznej przy szkole

• 2 2

• (3)

"Ta partia przynosiła jednak faulującą grę z obu stron", napisał Pan redaktor. Były karne ?

• 4 2

• (2)

Tylko kartki i wolne ;)

• 5 0

• (1)

Dziękuję, teraz już wszystko jasne. Myślałam, że wydrukowal wynik karnymi..... kilka akcji za "trzy", że tak szybko odjechały na 2-9 ? Czy standardowo, kimnął się wódz Atomu ?

• 5 2

• Wg jego statystyk, nie miały prawa przegrać, więc spokojnie czekał na właściwy przebieg spotkania. Ktoś, jednak podmienił scenariusz i cały, misterny plan, wpiz.......

• 4 4

• Czarna przyszłość (3)

Wyraźnie już widać, że to równia pochyła (z meczu na mecz jest coraz gorzej). Przegrana z outsiderem ligi przepełniła tylko czarę goryczy. Niestety źle to wróży na przyszłość. Nie chcę być złym prorokiem ale to chyba ostatni sezon klubu siatkówki kobiet. Niech dziewczyny już rozglądają się za nowymi klubami.

• 9 4

• (1)

Ten skład od początku był przerostem formy nad treścią. Może 3-4 dziewczyny można nazwać zawodniczkami. Reszta statystuje na tym poziomie grania. To jeszcze nie ten czas, by pływać po oceanie. Tym bardziej, że bez kapitana.