Skopiowano

Atom Trefl rozbity przez toruńskie siatkarki

15 stycznia 2017 (artykuł sprzed 5 lat)
Opinie (32)

Miesięczna przerwa w rozgrywkach nie przyniosła nic dobrego siatkarkom Atomu Trefla. W Hali 100-lecia uległy zajmującemu przed tą kolejką ostatnie miejsce w tabeli Giacomini Budowlani Toruń 0:3 (21:25, 20:25, 18:25). Był to jeden z najsłabszych występów sopocianek w tym sezonie.

MAGDALENA DAMASKE WŚRÓD NOMINOWANYCH DO LIGOWCA ROKU 2017 W TRÓJMIEŚCIE

ATOM TREFL: Gajewska, Damaske, Skorupa, Goliat, J. Łukasik, Mielczarek, Kulig (libero) oraz Mras, Fediusio, Bednarek, M. Łukasik

Giacomini Budowlani: Paulava, Lewandowska, Polak, Wójcik, Ryznar, Pavan, Franchi (libero) oraz Nowak (libero)

Atom Trefl zagrał dopiero pierwszy, ligowy mecz w tym roku. Poprzedni zakończył starciem z 22 grudnia z Chemikiem Police. I choć w trakcie minionych dwóch tygodni to już trzecia ligowa kolejka, to w dwóch poprzednich sopockie siatkarki nie brały udziału. Powołania do młodzieżowej reprezentacji Polski Martyny Łukasik oraz Moniki Fedusio sprawiły, że klub był zmuszony przełożyć starcia, które miał w nich zaplanowane. W tym czasie pozostałe Atomówki m.in. zagrały sparing z Jokerem Świecie w Nowem i wygrały 4:1.

Niestety tak długa przerwa nie wpłynęła dobrze na podopieczne trenera Piotra Mateli. Nie pomógł im nawet fakt, że w Hali 100-lecia Sopotu zjawił się outsider rozgrywek. Torunianki o początku meczu starały się narzucić swój styl gry. Natomiast Atomówki najpierw ze sprawą Justyny Łukasik, a następnie Beaty Mielczarek skutecznie im to utrudniały. A gdy dobre ataki wyprowadziły Magdalena Damaske i Łukasik, asa serwisowego zaliczyła Karolina Goliat wreszcie prowadziły 16:14. Sopockie siatkarki grały dobrze jednak tylko do stanu 18:18. Problemy z przyjęciem po ich stronie i dobre obrony rywalek sprawiły, że to torunianki cieszyły się ze zwycięstwa w pierwszej partii.

Wydawało się jednak, że mecz będzie wyrównany. Zwłaszcza, gdy także w drugim secie w ataku pokazywała się z dobrej strony Goliat. Po jej akcji zrobiło się 10:7. Atom Trefl oddał jednak trzy kolejne punkty rywalkom, te przerwały serię nieudanym atakiem, aby po chwili ponownie zdobyć 3 pkt z rzędu (11:14). Ta partia przynosiła jednak faulującą grę z obu stron. Asy Damaske, a później Łukasik złożyły się na prowadzenie Atomówek 19:16. Po drugim z nich, do końca seta skutecznie po stronie sopocianek zaatakowała już tylko Mielczarek. Rywalki się nie myliły więc wygrały najważniejszy fragment seta aż 9:1.

To zupełnie rozbiło sopocki zespół. W trzecim secie już przy stanie 2:9 swój drugi i ostatni czas na żądanie brał trener Matela. Na niewiele się to zdało. Torunianki spokojnie punktowały w stronę wygranej i wywiozły z Sopotu trzy łatwe punkty.

Wyniki 16 kolejki

• ATOM TREFL SOPOT - Giacomini Budowlani Toruń 0:3 (21:25, 20:25, 18:25)
  • Profi Credit Bielsko-Biała - Impel Wrocław 1:3 (25:21, 20:25, 16:25, 13:25)
  • ŁKS Commercecon Łódź - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:22, 16:25, 25:23, 26:24)
  • KSZO Ostrowiec - Grot Budowlani Łódź 2:3 (25:19, 17:25, 25:22, 23:25, 12:15)
  • Developres SkyRes Rzeszów - Polski Cukier Muszynianka 3:2 (23:25, 25:22, 25:20, 25:27, 15:9)
  • Pałac Bydgoszcz - Enea PTPS Piła 3:0 (25:17, 25:19, 25:18)
  • Legionovia Legionowo - Chemik Police, przełożony na 22 lutego

Opinie (32)

• Beznadzieja

:(

• 13 6

• Przerwa nam nie posłużyła.

Seria 1-9 na koniec w II secie .... a gdzie był w tym czasie trener???