Atom Trefl przełamał się po tie-breaku

18 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Martyna Łukasik pomimo iż grała dopiero od trzeciego seta to zdobyła najwięcej punktów dla Atomu Trefla - 19. Martyna Łukasik pomimo iż grała dopiero od trzeciego seta to zdobyła najwięcej punktów dla Atomu Trefla - 19.

Atom Trefl mógł wygrać z ŁKS Commercecon Łódź w trzech setach jednak nie wykorzystał piłki meczowej. Musiał więc zagrać z tym rywalem pięć partii i w tie-breaku przerwał serię trzech meczów bez zwycięstwa. Pokonał ŁKS 3:2 (25:19, 25:14, 27:29, 23:25, 15:13), a MVP spotkania dostała Martyna Łukasik, która dała świetną zmianę na pozycji atakującej.

ATOM TREFL: Gajewska 2 punkty, Damaske 15, J. Łukasik 17, Goliat, Mielczarek 12, Skorupa 6, Kulig (libero) oraz Mras 2, Fedusio 1, M. Łukasik 19

ŁKS: Muhlsteinova 2, Osadchuk 2, Sielicka 9, Kowalińska 26, Oleksy 3, Kwiatkowska 23, Strasz (libero) oraz Bryda 8, Leszek 5, Tomczyk 1, Wołoszyn

Do składu Atomu Trefla wróciła podstawowa rozgrywająca Natalia Gajewska. Nie było jej w trzech poprzednich spotkaniach i w nich drużyna z Sopotu nie potrafiła zdobyć choćby punktu. Zastępująca ją Dominika Mras nie radziła sobie najlepiej. A jak ważna jest Gajewska przekonaliśmy się już w pierwszym secie starcia z ŁKS.

Zaczęło się od lekkiej dominacji przyjezdnych i ich prowadzenia 6:3. Skuteczne ataki Beaty Mielczarek, błędy rywalek oraz punktowy blok dały przewagę Atomówkom 9:8. Następne błędy przyjezdnych spowodowały, że wzrosła ona do 12:9. Sopocianki popisywały się także z pola serwisowego. Najpierw uczyniła to zawodząca ostatnio Karolina Goliat, a następnie najlepsza w tym elemencie gry po stronie Atomu Trefla Justyna Łukasik. Dzięki temu ich drużyna pewnie wygrała pierwszą partię.

Jeszcze lepiej było w drugiej. Dwa błędy ŁKS, as Mielczarek i zrobiło 3:0 dla drużyny Piotra Mateli. Kąśliwa zagrywka Atomówek była w tej partii decydująca. Wymuszała wiele błędów u przyjezdnych. Warto dodać, że po dwóch setach ŁKS miał aż 27 punktów oddanych błędami sopociankom. I to pomimo iż przed trzecią partią same uzyskały tylko 14 pkt.

Dzięki temu sopocianki szybko dopisały sobie co najmniej punkt do ligowej tabeli. W kolejnej partii nieco zeszło z nich jednak powietrze. Po serii 6:0 dla ŁKS prowadził on 11:5. Za chwilę było już 14:6 dla przyjezdnych. Matela zdecydował się wpuścić na boisko m.in. Mras oraz Martynę Łukasik. I rezerwowa atakująca sprawiła, że set stał się wyrównany. Zbijała raz za razem, dobrze zagrywała Małgorzata Skorupa i Atom Trefl odrabiał punkt po punkcie. Kiedy jeszcze pod siatką zaczęła rządzić jej Justyna Łukasik zrobiło się 19:19.

ŁKS był w stanie ponownie odskoczyć na 23:19, Wtedy na zagrywkę weszła Mielczarek, kolejny atak zaliczyła Martyna Łukasik, doszedł punkt blokiem i na tablicy wyników pojawiło się 22:23. Za chwilę sopocianki obroniły pierwszą piłkę setową, a po bloku sióstr Łukasik zrobiło się 24:24. Piłkę meczową dała oczywiście atakiem Martyna Łukasik (25:24) jednak zmarnowała ją Magdalena Damaske. Grę na przewagi mieliśmy do stanu 27:27 i wtedy dwie piłki padłu łupem ŁKS.

Mras i przede wszystkim Martyna Łukasik, która w trzeciej partii skończyła 9 z 10 ataków, zostały na boisku także na kolejną. Ta była najbardziej wyrównaną w niedzielnym meczu. Żadna z drużyn nie mogła zbudować większej przewagi. Do tego rywalki często wymieniały się prowadzeniem. Zagrywka Ewy Kwiatkowskiej dała jednak ŁKS prowadzenie 23:20. Pomimo iż asem odpowiedziała Martyna Łukasik, to i tak przyjezdne doprowadziły do tie-breaka.

W niego lepiej weszły sopocianki (4:0). Po dobrych akcjach Damaske zrobiło się 6:2, asa dołożyła Martyna Łukasik i Atomówki miały prostą drogę do wygrania tie-breaka. Rywalki starały się, żeby z niej zboczyły i doprowadziły do wyniku 9:8 dla Atomówek. Sprawy w swoje ręce wzięła wówczas Martyna Łukasik i zrobiło się 13:9. Kolejne trzy punkty padły jednak łupem ŁKS (13:12) więc Matela poprosił o czas. Po nim Atomówki dostały piłkę meczową, a ją za drugą próbą wykorzystał sopocki blok. MVP starcia dostała oczywiście Martyna Łukasik

Wyniki 12 kolejki

• ATOM TREFL SOPOT - ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (25:19, 25:14, 27:29, 23:25, 15:13)
  • Profi Credit Bielsko-Biała - KSZO Ostrowiec 3:2 (11:25, 20:25, 25:18, 25:14, 15:10}
  • Impel Wrocław - Legionovia Legionowo
  • Polski Cukier Muszynianka Enea - Chemik Police 0:3 (9:25, 16:25, 20:25)
  • Developres SkyRes Rzeszów - Giacomini Budowlani Toruń 3:1 (25:17, 25:16, 23:25, 25:15)
  • Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:16, 25:22)
  • Grot Budowlani Łódź - PTPS Piła 3:2 (25:21, 25:21, 19:25, 21:25, 15:10)

Opinie (42) 1 zablokowana

• wygrana im sie nienalezala mialy poprostu farta bo to co graly to na podworku lepiej graja (7)

• 10 42

• co ty bredzisz, człowieku ...

• 30 6

• co za brednie (1)

idź pokibicować szachistom

• 22 6

• nie uważasz, że to nie miejsce do takich wycieczek ?

• 2 4

• No tak - zawsze się jakiś maruda musi znaleźć...

• 24 6

• (1)

obraz nędzy i rozpaczy

• 3 12

• haha - spojrzałeś w lustro?

• 9 3

• Farta (cokolwiek to jest) miały przyjezdne, parę cm przy meczowej w trzecim secie i byłoby pozamiatane :)

• 9 3

• Ależ emocjonujący mecz, żałuję że tylko w tv mogłem oglądać. (1)

Brawo Atomówki!!! Ale i dla Łks również szacun, walczyły dzielnie, wyciągnęły punkt z 0-2 w setach, potem nasze z beznadziejnej sytuacji w trzecim aż do meczowej doszły. I dalej walka do końca. Świetnie się to oglądało nawet w tv, a co dopiero musiało być na hali. :)
    MVP dla młodszej Łukasik 100% zasłużone, komentatorzy też bardzo ją chwalili. Chyba będziemy mieli z niej pociechę w kadrze już niedługo :) Ale powtarzam - brawa dla wszystkich dziewczyn, w sporcie chodzi o emocje, a te dziś były ogromne. :)

Mała uwaga do trenera - serie Kwiatkowskiej na zagrywce można było szybciej przerywać.

• 33 5

• No, faktycznie !

Dziewczyny z obu drużyn się spisały. Emocji nie zabrakło.

• 9 3

• Mad (3)

Głupi tytuł.
    Po tie-breaku to dziewczyny świętują a nie się przelamuja. Fajny mecz, brawo!

• 34 2

• (2)

redaktor ma rację. Nie chciały jak dotąd wyjść na przeciwko profesjonalnych zawodniczek z Polic, ale po wczorajszej wygranej, przełamały się i stwierdziły że spróbują

• 2 4

• wczoraj przeciwko sobie też miały profesjonalne zawodniczki - m. in. ex atakującą z Chemika.

• 6 2

• co za kretyński tekst ?!

"nie chciały jak dotąd wyjść na przeciwko profesjonalnych zawodniczek z Polic" !!???
        Od kiedy zawodniczki czy klub układa terminarz rozgrywek ??!!

• 4 2

• Świetny mecz, co za bitwa na parkiecie, niektóre piłki to nawet nie wiadomo jakim cudem zostały obronione/wygrane :)
    Nawet na trybunach szło się zmęczyć, tyle się działo :)
    Martyna Łukasik MVP - brawo. Aż nie do wiary ile zimnej krwi ma ta młoda :)
    Wielkie brawa dla obu ekip - świetne widowisko stworzyłyście! Nawet sędziowie dali radę.

• Wygrana. (5)

Oczywiście nie mogło się obyć bez horroru, szkoda trzeciego seta: gdyby na początku tyle nie straciły, to kto wie? W sumie zespół się sprawdził: panny Łukasik były bardzo dobre, Kulig i Damaske także,pozostałe starały się dorównać poziomem. Karolina Goliat ostatnio w ataku spisuje się słabo. Obrony piłek w wykonaniu obu zespołów były fantastyczne- stąd sporo, jak na jeden mecz, przedłużonych akcji. Brawo Dziewczyny.

• 16 6

• (4)

Magda niestety dziś bardzo słabo

• 8 14

• 16 punktów to słabo ? (3)

Słabej gry MD nie widziałem. Potwierdzają to statystyki. Należała do trójki najlepiej grających w Atomie. Cieszy mnie gra Martyny, z której trener powinien odważniej korzystać.

• 8 2

• Nie wiem jak na koniec ale był taki moment ze Magda miała tylko 20% w ataku.
          ja nie napisałbym że grała słabo, ale może po prostu nieco słabiej niż zwykle.
          Co do młodszej Łukasik - naprawdę fajnie zagrała, ale nie można przesadzać z obciążeniami bo ona ma przecież ledwo 17 lat. To jest wielki talent, i oby się nam pięknie rozwinął - może nawet na miarę Skowrońskiej :)

• Rozgrywajáca (4)

Zawsze piszą o zawodniczce która zdobyła najwięcej punktów a gdyby nie rozgrywająca to wiadomo . A dziś naprawdę rewelacja Dominika Mras grała bardzo dojrzale dostrzegała i słabiej się spisującą dziś Damaske i rewelacyjne siostry Łukasik . Brawo kibicuję tym dziewczynom za ambicję i walkę bez super kasy i całej tej otoczki .

• 24 10

• Brawo dziewczyny, mega widowisko wam wyszło :)

I Mras i Gajewska i cała reszta dobrze lub bardzo dobrze zagrały, no ale wiadomo że MVP może być tylko jedna, więc wybór jakiś musiał być dokonany. Fajnie że młodsza Łukasik go dostała. Oby tylko nie zmarnowano jej talentu, to i w reprezentacji będziemy mieć z niej dużo radości.

• 16 4

• Damaske nie zdobyła tyle punktów co zawsze, ale jaka słabość ? (2)

Gdyby Dominika podawała więcej dobrych podań do Damaske zdobyła by więcej punktów ! Potrafi to najlepiej ze wszystkich zawodniczek Atomu. Niestety
      niektóre piłki do Magdy D. były żle wystawiane i trudno było skutecznie atakować z takich podań. A ty o dojrzałości Dominiki ? Bez przesady proszę !

• 9 3

• Co ty za bzdury piszesz.Magda ewidentnie miała gorszy dzień.dlatego dostawala opierdziel od trenera nie zwalaj na rozegranie znawco siatkówki

• 2 6

• Gdyby...

tak dobrze grała to pewnie mecz skończyłby się w 3 setach. Dominika i Natalia dobrego przyjęcia nie miały od Magdy ( statystyki) ale jakoś na to nie patrzysz...
        Poza tym od zawodniczki takiej jak Magda chyba można oczekiwać więcej. A to nie pierwszy jej taki mecz

• 2 2

• Dobry mecz.

Bravo młoda Łukasik, 17 lat i zero nerwów.

• 14 5

• (8)

poziom siatkówki osiągnął dno. Jeśli ŁKS traci 21 pkt nie umiejąc prawidłowo zagrać zagrywki, to o czym mówimy. Poziom meczu dno i każdy to widział. Gdzie jest w PL siatkówka kobieca ? Grają 2-3 druzyny, a reszta przebija piłkę na poziomie szkolnym, co było widać wczoraj

• 7 19

• no i co z tego ? taka mamy lige .. takie pieniadze na nia ... itd (2)

ale i tak mozna takie fajne mecze jak ten ogladac .. z wieksza przyjemnoscia jak super poukladane poustawiane sztuczne po prostu schematyczne do bolu mecze nijakie, widac je na meczach zagranicznych w tv gdzie najwyzszy poziom a kibicow ... garstka znudzonych zapewne rodziny i znajomi .....

• 10 6

• (1)

no u nas to tłok na hali straszny. Nie wiesz po ile były wczoraj bilety u koników ?

• 6 6

• ale i duzo duzo wiecej kibicow jak tamte nudne mecze, jak nasze walcza i ogrywaja sie skutecznie

wole na to popatrzec na zywo lub w TV

• 6 2

• (4)

czy ktoś cie zmusza do oglądania? A tym bardziej do marudzenia tutaj?
      Ja np wolę takie mecze niż oglądanie po 4 zagranicznych w każdej drużynie, tym bardziej że często były to panny nie lepsze niż Polki. A w ostatnich sezonach w lidze i tak był podział na Atom, Chemika i całą resztę.
      Teraz przynajmniej jest szansa że pojawią się nowe zawodniczki do kadry bo z roku na rok było z tym coraz gorzej.
      Mecz oglądało się znakomicie, było mnóstwo emocji i walka o każdą piłkę.