Wiadomości

Orzeł Łódź - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 44:46. Przełamanie i wygrana z bonusem

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Jakub Jamróg i Wiktor Kułakow poprowadzili Wybrzeże do niezwykle cennej wygranej w Łodzi.
Jakub Jamróg i Wiktor Kułakow poprowadzili Wybrzeże do niezwykle cennej wygranej w Łodzi. fot. M.Czarniak/Trojmiasto.pl

Zdunek Wybrzeże Gdańsk wygrało na wyjeździe z Orłem Łódź 46:44. O triumfie przesądził ostatni wyścig. Mimo zaledwie jednego punktu Krystiana Pieszczka, gdańszczanie przełamali się po czterech meczach bez zwycięstwa, a przy okazji zgarnęli bonus za dwumecz i wrócili do walki o playoff.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Orzeł Łódź

9. Norbert Kościuch 6+3 (1,1*,1*,2*,1)
10. Marcin Nowak 7 (3,2,2,0,0)
11. Piotr Pióro 0 (-,-,-,-)
12. Aleksandr Łoktajew 5 (2,d,-,3,-)
13. Brady Kurtz 8+2 (1*,1*,2,1,3)
14. Jakub Sroka 0 (0,0,0)
15. Mateusz Dul 9 (1,2,3,3)
16. Luke Becker 9 (3,2,w,1,3)
44:46
Sędziowie:
Fiałkowski (Grudziądz)

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

1. Krystian Pieszczek 1 (0,0,0,1)
2. Rasmus Jensen 10 (0,3,3,2,2)
3. Jakub Jamróg 11+2 (2,3,3,2*,1*)
4. Michał Gruchalski 4 (2,1,1,0,0)
5. Wiktor Kułakow 13 (3,3,2,3,2)
6. Alan Szczotka 5+1 (3,1*,1)
7. Piotr Gryszpiński 2+1 (2*,0,0)
8. Lukas Fienhage nie startował


Mistrzostwa Europy Par do lat 19. Łotysze wygrali w Gdańsku, relacja i wynikikibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

Komisarz toru: Krzysztof Guz
Sędzia: Tomasz Fiałkowski
W Gdańsku obie drużyny zmierzyły się 15 maja. Górą był Orzeł, który wygrał 45:44. To oznacza, że nawet remis da dziś gospodarzom punkt bonusowy. Wybrzeże aby zainkasować bonus, musi wygrać przynajmniej różnicą 2 pkt. Jednak po ostatnich występach, nawet remis byłby dla gdańszczan sporym osiągnięciem.
- Nasze szanse na play-off mocno spadły, ale nadal są. To nie jest tak, że ten czy inny mecz wszystko definitywnie przekreśla. Dopóki jest szansa, będziemy walczyć do końca - zapewniał nas przed meczem Jakub Jamróg.

Jakub Jamróg: Walczymy do końca

W Gdańsku zakończył się niedawno turniej mistrzostw Europy par do lat 19. Wygrali Łotysza a srebro zdobyli Polacy po wygranym barażu z Wielką Brytanią. Znakomicie spisał się Drew Kemp. Anglik, który ciągle czeka na debiut w Wybrzeżu, zdobył 15 na 18 możliwych punktów. Następnie w barażu przegrał z Mateuszem Cierniakiem.

Mistrzostwa Europy par do lat 19 na żużlu - wyniki

[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Norbert Kościuch,
  Jakub Jamróg,
  Luke Becker.
Becker jako rezerwa zwykła za Pióro.
[ICO]
I
Wyścig przerwany. W pierwszym łuku upadł Pieszczek, który atakował Kościucha po zewnętrznej. Nie zdołał ominąć go Jamróg i uderzył motocyklem w kolegę. Sytuacja wyglądała makabrycznie, bo Jamróg trafił Pieszczka kołem w kask. Na szczęście skończyło się na strachu. Kapitan Wybrzeża zszedł z toru o własnych siłach.
1'
Powtórka wyścigu w pełnym składzie.
[ICO]
I
Wyścig przerwany. Świetny start Pieszczka, gdańszczanie wychodzili już na 5:1, ale sędzia dopatrzył się nierównego startu. Gdańszczanin wyszedł spod taśmy perfekcyjnie, ale arbiter uznał, że ruszył się jeszcze zanim zamek maszyny startowej poszedł w górę. To bardzo problematyczna kwestia w regulaminie. Arbiter po obejrzeniu powtórki nie dał ostrzeżenia Pieszczkowi. Innymi słowy - przyznał się do błędu.
[ICO]
I
[4:2] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Luke Becker (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Norbert Kościuch (1 pkt), Krystian Pieszczek (0 pkt).

Tym razem świetnie wyszli spod taśmy łodzianie. Jamróg na drugim okrążeniu zaatakował Kościucha przy krawężniku i z 5:1 dla Orła zrobiło się 4:1. Becker, który przed powtórką wyścigu zmienił motocykl, nie dał jednak Kubie szans.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Piotr Gryszpiński,
  Jakub Sroka,
  Alan Szczotka,
  Mateusz Dul.
[ICO]
II
[5:7] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Alan Szczotka (3 pkt), Piotr Gryszpiński (2 pkt), Mateusz Dul (1 pkt), Jakub Sroka (0 pkt).

Rewelacyjne wyjście Szczotki, który wypchnął Dula. Przy krawężniku wskoczył Gryszpiński i 5:1 dla Wybrzeża. Dul do końca atakował Gryszpińskiego, ale Piotrek świetnie się wybronił.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Wiktor Kułakow,
  Brady Kurtz,
  Rasmus Jensen,
  Aleksandr Łoktajew.
[ICO]
III
[8:10] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Aleksandr Łoktajew (2 pkt), Brady Kurtz (1 pkt), Rasmus Jensen (0 pkt).

Spektakularny wyścig! Ze startu 5:1 dla łodzian, ale Kułakow "połknął" obu rywali na wyjściu z drugiego łuku. Za nim przy krawężniku z drugim miejscem witał się Jensen, ale ostatecznie rywale odparli jego ataki. Walka za plecami Kułakowa trwała do samej mety.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Michał Gruchalski,
  Marcin Nowak,
  Alan Szczotka,
  Jakub Sroka.
[ICO]
IV
[11:13] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Marcin Nowak (3 pkt), Michał Gruchalski (2 pkt), Alan Szczotka (1 pkt), Jakub Sroka (0 pkt).

Dobry start Gruchalskiego, ale Nowak błyskawicznie uporał się z gdańszczaninem. "Misiek" odsunął się za daleko od krawężnika i łodzianin błyskawicznie przyciął wykonując klasyczne "nożyce". Sroka daleko za resztą stawki.
Przerwa na równanie toru. Po pierwszej serii 13:11 dla Wybrzeża i tylko szkoda pierwszego wyścigu. W pierwszej powtórce, gdy gdańszczanie wychodzili na 5:1, sędzia przerwał wyścig ze względu na nieprzepisowy start Pieszczka. Później przyznał się do błędu, ale punktów to gdańszczanom nie zwróciło - w kolejnej odsłonie przegrali 2:4.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Michał Gruchalski,
  Aleksandr Łoktajew,
  Jakub Jamróg,
  Luke Becker.
Becker jako rezerwa zwykła za Pióro.
[ICO]
V
[13:17] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Luke Becker (2 pkt), Michał Gruchalski (1 pkt), Aleksandr Łoktajew (d1/0 pkt).

Dobry start Jamroga, ale szybko założył go Łoktajew. Gruchalski spadł na czwarte miejsce. Na drugim okrążeniu prowadzący Łoktajew złapał "kapcia" i z 4:2 dla Orła zrobiło się 4:2 dla Wybrzeża.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Brady Kurtz,
  Krystian Pieszczek,
  Mateusz Dul,
  Rasmus Jensen.
[ICO]
VI
[16:20] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Mateusz Dul (2 pkt), Brady Kurtz (1 pkt), Krystian Pieszczek (0 pkt).

Świetny start Jensena. Wydawało się, że dołączy do niego Pieszczek, ale był zbyt wolny i szybko minęli go rywale. Jensen wygrał z ogromną przewagą, Pieszczek daleko z tyłu.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Wiktor Kułakow,
  Norbert Kościuch,
  Piotr Gryszpiński,
  Marcin Nowak.
[ICO]
VII
[19:23] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Marcin Nowak (2 pkt), Norbert Kościuch (1 pkt), Piotr Gryszpiński (0 pkt).

Znakomicie ze starty Kułakow. Wydawało się, że Rosjanina czeka "spacerek", ale Nowak naciskał go do samej mety. Kościuch i Gryszpiński daleko za nimi.
Przerwa na równanie toru. Na razie mecz układa się kapitalnie dla gdańszczan. Niezadowolony może być jedynie Pieszczek. Kapitan Wybrzeża najpierw solidnie oberwał, gdy nie zdołał go ominąć Jamróg i wjechał w niego motocyklem. Później arbiter pomylił się i przerwał wyścig, gdy "Krycha" był na prowadzeniu. W drugim starcie gdańszczanin był bardzo wolny i nadal pozostaje bez punktów.
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Jakub Jamróg,
  Brady Kurtz,
  Michał Gruchalski,
  Jakub Sroka.
[ICO]
VIII
[21:27] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Brady Kurtz (2 pkt), Michał Gruchalski (1 pkt), Jakub Sroka (0 pkt).

Kurtz wyskoczył ze startu, ale Jamróg zdecydowanym atakiem wypchnął go na zewnętrzną w drugim łuku. Za nim wcisnął się się Gruchalski i gdańszczanie wyszli na 5:1, ale Kurtz odbił drugą pozycję.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Marcin Nowak,
  Rasmus Jensen,
  Norbert Kościuch,
  Krystian Pieszczek.
[ICO]
IX
[24:30] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Marcin Nowak (2 pkt), Norbert Kościuch (1 pkt), Krystian Pieszczek (0 pkt).

Ze startu pierwszy Pieszczek. Wywiózł rywali na zewnętrzną i tam zabrakło miejsca dla Jensena. Krystian odparł jednak atak Kościucha przyciskając go niemal do płotu na granicy faulu. "Krycha" był za wolny, ale wykonał "czarną robotę" i na tyle utrudnił rywalom życie, że Jensen szybko wbił się na prowadzenie. Niestety, sam nie zdołał dotrzymać mu kroku.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Luke Becker,
  Alan Szczotka,
  Aleksandr Łoktajew,
  Wiktor Kułakow.
Kurtz jako rezerwa taktyczna za Pióro.
[ICO]
X
Wyścig przerwany. Kułakow atakował Beckera po zewnętrznej w drugim łuku a ten poszerzył tor jazdy trafiając go tylnym kołem w przednie. Podcięty Rozjanin upadł a jego motocykl trafił w Łoktajewa. Fatalny karambol. Karetka na torze.
[ICO]
X
Kułakow wstał o własnych siłach. Becker wykluczony z powtórki. Szczęście, że Wiktor szybko puścił motocykl i trafił bez niego w dmuchaną bandę. Niestety, na noszach do karetki trafił Łoktajew.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Alan Szczotka,
  Mateusz Dul,
  Wiktor Kułakow.
Dul jako rezerwa zwykła za Łoktajewa, który opuścił tor w karetce.
[ICO]
X
[27:33] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mateusz Dul (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Alan Szczotka (1 pkt).

Ależ policzek dla Kułakowa. Dul wygrał start i gdy wydawało się, że Rosjanin zaraz minie juniora, ten do samej mety znakomicie odpierał jego ataki.
Przerwa na równanie toru
[ICO]
Łoktajew zdolny do dalszej jazdy.
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Michał Gruchalski,
  Aleksandr Łoktajew,
  Krystian Pieszczek,
  Norbert Kościuch.
[ICO]
XI
[32:34] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Aleksandr Łoktajew (3 pkt), Norbert Kościuch (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Michał Gruchalski (0 pkt).

Łoktajew wysiadł z karetki i zdemolował gdańszczan. Pewne 5:1 od startu do mety.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Piotr Gryszpiński,
  Mateusz Dul,
  Rasmus Jensen,
  Luke Becker.
Becker jako rezerwa zwykła za Pióro
[ICO]
XII
[36:36] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Mateusz Dul (3 pkt), Rasmus Jensen (2 pkt), Luke Becker (1 pkt), Piotr Gryszpiński (0 pkt).

Świetny start łodzian, którzy znakomicie bronili się przed Jensenem. Rasmus szalał cztery okrążenia i na mecie zdołał wyrwać drugie miejsce Beckerowi.
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Jakub Jamróg,
  Marcin Nowak,
  Wiktor Kułakow,
  Brady Kurtz.
[ICO]
XIII
Wyścig przerwany. Upadł Jamróg, dla którego zabrakło miejsca na wejściu w pierwszy łuk.
13'
Powtórka w pełnym składzie. Jamróg szybko wstał z toru o własnych siłach.
13'
Cały zespół pracuje przy motocyklu Jamroga.
[ICO]
XIII
[37:41] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Brady Kurtz (1 pkt), Marcin Nowak (0 pkt).

Świetnie ze startu gdańszczanie. Jamróg odpierał ataki szalejącego Kurtza a Kułakow uciekł do przodu. Niezawodna para znów zdała egzamin. 5:1 dla Wybrzeża i 4 pkt przewagi przed wyścigami nominowanymi.
Przerwa na równanie toru. 4 punkty przewagi stawiają gdańszczan w dobrej sytuacji biorąc pod uwagę, że w 15. wyścigu mają do dyspozycji duet Kułakow - Jamróg.
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Brady Kurtz,
  Rasmus Jensen,
  Norbert Kościuch,
  Michał Gruchalski.
[ICO]
XIV
[41:43] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Brady Kurtz (3 pkt), Rasmus Jensen (2 pkt), Norbert Kościuch (1 pkt), Michał Gruchalski (0 pkt).

Ze startu 5:1 dla orła, ale Jensen szybko uporał się z Kościuchem i rzucił się w pogoń za Kurtzem. Ostatni atak przeprowadził na mecie, ale przegrał o pół koła!
[ICO]
Remis 3:3 w ostatnim wyścigu zapewni gdańszczanom wygraną w meczu i punkt bonusowy a więc pełną pulę, która jest dziś do zdobycia.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Wiktor Kułakow,
  Marcin Nowak,
  Jakub Jamróg,
  Luke Becker.
Becker jako rezerwa zwykła za Łoktajewa.
[ICO]
XV
[44:46] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Luke Becker (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Jakub Jamróg (1 pkt), Marcin Nowak (0 pkt).

Ależ emocje w ostatnim wyścigu. Kułakow wygrał start, Jamróg ostro potraktował Nowaka na prostej i gdańszczanie jechali na 4:2. Becker na samej mecie wyprzedził Kułakowa, ale nie uratował łodzianom choćby remisu w meczu. Duże szczęście Jamroga, że Nowak nie upadł, inaczej możliwe byłoby wykluczenie gdańszczanina.
Zdunek Wybrzeże wygrało w Łodzi z Orłem 46:44. Gdańszczanie inkasują punkt bonusowy za dwumecz i wracający do gry o play-off!

opinie kibiców w trakcie relacji (377)


Typowanie wyników

mecz ligowy
05.06.2021 godz.18:30
wartość: 3 punkty
Orzeł Łódź
44:46
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

1

77%

170 typowań

x

1%

2 typowania

2

22%

48 typowań


Tabela po 8 kolejkach

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Cellfast Wilki Krosno 8 7 0 1 385:331 16
2 Arged Malesa Ostrów 7 7 1 2 358:272 11
3 ROW Rybnik 7 4 1 2 336:291 11
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 8 3 2 3 365:353 9
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 3 0 4 311:316 6
6 Orzeł Łódź 6 3 0 3 266:270 6
7 Aforti Start Gniezno 7 3 0 4 290:337 6
8 Unia Tarnów 8 0 0 8 289:428 0

W rundzie zasadniczej wszystkie drużyny zmierzą się między sobą systemem mecz i rewanż. Za wygraną w dwumeczu przyznawany jest punkt bonusowy. Ostatni zespół spada z ligi, cztery pierwsze awansują do play-off, w którym odbędą się półfinałowe dwumecze i dwumecz finałowy. Tylko zwycięzca awansuje do PGE Ekstraligi.

Tabela wprowadzona: 2021-06-07

aktualna tabela »

Wyniki 8 kolejki:

  • Orzeł Łódź - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 44:46 (pierwszy mecz 45:44, bonus dla Wybrzeża)
  • Cellfast Wilki Krosno - Aforti Start Gniezno 56:34 (50:38, bonus dla Wilków)
  • ROW Rybnik - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 48:41 (46:44, bonus dla ROW)
  • Arged Malesa Ostrów - Unia Tarnów 60:30 (57:33, bonus dla Arged Malesa)

Opinie wybrane


wszystkie opinie (189)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Ciopcinski 16 27 62.5%
2. Sławek Surkont 16 26 62.5%
3. Marek Lamczyk 16 26 56.3%
4. Zdzisław Werner 16 25 50%
5. Radosław Dymkowski 16 24 62.5%

Terminarz

11.09 (sob) godz.16:00 Cellfast Wilki Krosno 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.09 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
15.08 (nd) godz.16:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 49:41 Unia Tarnów LIVE!
31.07 (sob) godz.16:00 ROW Rybnik 54:36 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
18.07 (nd) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:37 Aforti Start Gniezno LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane