Osiemnasta porażka z rzędu na pożegnanie

Marta
28 marca 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Trefl Gdańsk

Tylko rok trwała przygoda gdańskich siatkarzy z Plus Ligą, jedną z najsilniejszych lig siatkarskich w Europie. Na nic zdało się zatrudnienie trenera, ponoć, "cudotwórcy", nic nie dało odsunięcie od składu Brazylijczyka, który miał być gwiazdą ligi. Gdańszczanie w ostatnim swoim meczu w ekstraklasie nie ugrali nawet seta i przegrali z radomskim Jadarem 0:3 (19:25, 21:25, 18:25).

JADAR:Moreno Salas, Pawliński, Kosok, Żaliński, Hernandez, Terlecki, Stańczak (libero) oraz Owczarski.

TREFL:Bednaruk, Kocik, Stancelewski, Winnik, Serafin, Szulik, Skorij (libero) oraz Kruk, Świrydowicz.

Gdańszczanie, którzy mieli ponoć przygotować się specjalnie na play-out, nie potrafili wygrać z ekipą Jadaru nawet jednego meczu, co więcej w pożegnalnym, jak się okazało, występie w Plus Lidze nie urwali nawet seta.

Podopieczni Jerzego Strumiłło, podobnie jak w piątek wystąpili bez Bruno Zanuto i Łukasza Kadziewicza. Niestety nie przerwali fatalnej passy kilkunastu porażek z rzędu. Ich ostatni występ w ekstraklasie trwał krótko, zaledwie godzinę i 10 minut.

W sumie z ekstraklasą siatkarzy gdańszczanie żegnają się z żenującym wręcz bilansem, dwóch zwycięstw i aż 22 porażek. Po raz ostatni gdańszczanie wygrali 21 listopada na własnym parkiecie zresztą z Jadarem Radom 3:0. Drugie zwycięstwo gdańszczan to triumf 3:2 z Delectą Bydgoszcz. Jeszcze z początku sezonu zapewne wszyscy pamiętamy zapowiedzi walki o miejsce w środku tabeli a w przyszłości o europejskie puchary.

o utrzymanie
Jadar Radom4
Trefl Gdańsk0

Od końca listopada Trefl odniósł w lidze aż 18 porażek z rzędu.
W sobotnim meczu, jedynie chwilami gdańszczanom udawał się przełamywać gospodarzy i osiągać minimalne prowadzenie, jednak mniej więcej od połowy każdego seta gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

W pierwszym secie gdańszczanie prowadzili jedynie na początku 1:0. W drugiej odsłonie siatkarze Trefla dali swoim kibicom nieco nadziei, wyszli na prowadzenie 3:1, 8:6 i 12:10, jednak od stanu 15:15 stracili inicjatywę.

W ostatnim, jak się okazało, secie gdańszczan w Plus Lidze, podopieczni Jerzego Strumiłło znów lepiej rozpoczęli - było 5:4, 9:7 i 10:8. Od tego jednak stanu w ciągu kilku minut stracili aż 10 punktów (18:13 dla Jadaru) i losy meczu oraz ich egzystencji w najwyższej klasie rozgrywkowej były już ostatecznie przesądzone.

• (3)

brawo gwiazdeczki :) pseudo profesjonalisci :)
    Kadziewicz Zanuto Samardzic out !!!!!
    Winnik ktory mial sie uczyc byl w przekroju sezonu najjasniejszym punktem Trefla. Dobre partie rozgrywal Kocik ,Serafin na poziomie, Skorij dobre zmiany :) bednaruk, kruk rowniez nie najgorzej, szulik ok .
    Ale te 2 gwiazdy tragedia - i to za jaka kase :/
    Troche pokory i serca wkladanego w gre by sie przydalo, ale i tak swoje dostaja wiec im wisi.

• 55 7

• Pieprzysz stary jak mały Kazio po herbacie... (1)

Winnik najsilniejszym punktem Trefla? Ja pier-dolę, nie pamiętam, żeby jaki inny atakujący w PlusLidze uderzał tak często przed siebie i to bez przekonania - efekt? - niemiłosierna ilość bloków na tym "twoim" Winniku lub jego własnych błędów tj. autowych ataków. Kocik dobre partie? s****atata, jak wchodził zmieniając Zanuto, to pogłębiał się jeszcze bardziej niekorzystny stan meczu... Skoryj dobre zmiany? Taa, chyba tylko w ostatnich meczach w play-out. Bednaruk i Kruk nie najgorzej? Daj spokój, szkoda gadać, poziom najwyżej I-ligi. A środkowy (czyt. Kadziewicz) dużo nie pogra w ataku, jak nie ma dobrego przyjęcia. No i gówno zablokuje, jak nie ma agresywnej zagrywki kolegi z zespołu. Serafin, moim zdaniem, w I-ej lidze był w lepszej formie. Chyba, że na tle I-ligowców tak dobrze się prezentował i w przyjęciu w ataku z sezonie 2008/09. Z jednym się z Tobą zgadzam. Samardzić się nie sprawdził, cień faceta z gry w reprezentacji Serbii...

• 3 5

• A środkowy (czyt. Kadziewicz)

Nie bron tego siatkarzyny!!!
        Mam nadzieje, ze kojarzysz Greka Kravarika? A wiec byly czasy kiedy oprocz gry na srodku laczyl ja z pozycja atakujacego, wiem trzeba pocwiczyc ustawienia zespolu ale jezeli kadziu jest taki mocny w gebie i opieprzal atakujacego to mogl sprobowac bo przeciez jest taki boski i nieomylny. Tylko do tego trzeba miec jaja!!!. Nie bronie Winnika bo jest zaslaby na Plus lige ale tego pajaca Kadzia nie moge zniesc. Skoro bylo w zespole tyle kontuzji mogli probowac wielu wariantow gorzej nie dolby sie skonczyc.

• 1 1

• JAKOŚ MI ICH NIE ZAL

Znam te wyniosłe gwiazdeczki z Akademosa bo tez tam trenuje. Oni to gadali tylko o baletach, dobrej łojce i pannach do wyrwania moze teraz nabiorą troche pokory, czegi im i calemu 3miastu zycze

• 4 1

• PlusLiga wróci do Gdańska!

Już za 20 lat.

• 20 16

• Winnik tragedia z takim atakujacym co w kazdym meczu mial 30% w ataku wiadomo bylo, ze Trefl nie da rady sie utrzymac! ZAL..

• 8 12

• Bardzo, bardzo szkoda Trefla... (3)

Okropny dzień dla kibiców i dla samych graczy.
    Żal.

• 20 14

• (2)

Bardzo dobrze. Kibicujesz treflowi? Kiełbasom morliny, żarówkom o***** i volkswagenowi również? Gratuluje wyboru "klubu"

• 2 6

• (1)

Dziękuję bardzo.
        Jestem wolnym człowiekiem i kibicuję, komu chcę.

• 5 2

• mi tam szkoda

tej gromady z klubu kibica :( trefla tez szkoda.. ale cuz..

• 5 1

• Brazylijczyka (2)

Chociaż Zanuto po kontuzji nic wielkiego nie zdziałał, to mimo to trzeba chyba jego narodowośc z dużej pisac Martuniu

• 15 2

• nie z dużej, a z wielkiej (1)

j.w.

• 2 2

• !

wg koleżanka redaktor sie nie spisuje wg mnie. Sory ale to takie moje zdanie..

• 1 2

• Winnik zawodnik na jednego seta w każdym meczu mial seta ze gral na 70% w ataku by kolejne grac na 20 lub 15 % tak się nie da dlatego tyle meczy przegrali 3:1 on nie mial zmiennika a powinien sam byc zmiennikiem tylko kogoś lepszego np takiego Prygla !

• 10 3

• to jakas pomyłka!!

Winnik na pozycji atakujacego w Pluslidze to naprawde jakas pomylka!!!! szkoda ze trenereczek wojtek.k. nawkładał mu do głowy ze jest super,extra,zaje... atakujacym i wogole a tak naprawde to on sie nadaje maximum na I lige i tam juz niedlugo sobie pogra !!!!
    z atakiem srednio 30% to w pluslidze nie ma czego szukac i juz wiecej nie znajdzie!!!
    do zobaczenia na parkietach I ligi

• 9 7

• (1)

I dobrze Kaźmirzowi. MYslał, że drugi Prokom-Trefl zrobi.

• 13 12

• to nie kaziemierz zrobił tylko kasa Krauzego

a Kazik, w swojej głupocie, uwierzył w swoja wielkość;) zero znajomości siatkówki, a porywał sie z motyka na księzyc! szkoda tylko tych publicznych pieniędzy, które Gdańsk, nie wiedziec czemu, wepchnął w łapy wierzbickiego! jakis układzik wietrzę!

• 2 2

• (1)

Jestem z Radomia i ogladalem na żywo mecz trefla z jadarem i powiem wam ze to Winnik byl najlepszy z trefla na parkiecie no i moze Bednaruk a reszte to wogóle nie intersowalo co sie dzieje takajkby nie chcialo sie im grać. Samardzic jest dobry a z ta kontuzja to wydaje mi sie ze troche udawał nie wieże zeby stuknąc lekko w bande reklamowai zaraz bark sobie uszkodzic poprostu nie mial sily juz grać z reszta tak jak Kadziewicz .

• 18 7

• Kadziewicz

na niego trzeba było chodz raz popatrzeć na treningu... ja by mu sie nie chciało 0 zaangazowania.. Mówie to tylko jako przelotnie przechodzacy przez jedna z hal na której trenowali kibic

• 1 1

• Kolejny mesjasz... (1)

Kolejny przykład zatrudniania "przechodzonego"trenera,który jest cudotwórcą z poprzedniej epoki i ma uzdrowić sytuację.
    Ile razy jeszcze działacze nabiorą się na ten numer?