Wiadomości

stat

Oskar Fajfer kontra Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Dlaczego doszło do rozstania?

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Oskar Fajfer postanowił uchylić rąbka tajemnicy w związku z odejściem z Wybrzeża. W odpowiedzi swoją wersję przedstawił gdańsku klub.
Oskar Fajfer postanowił uchylić rąbka tajemnicy w związku z odejściem z Wybrzeża. W odpowiedzi swoją wersję przedstawił gdańsku klub. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Były żużlowiec Zdunek Wybrzeża Oskar Fajfer, powiedział w rozmowie opublikowanej na stronie jego nowej drużyny, Startu Gniezno, że działacze gdańskiego klubu sami spowodowali to, że opuścił klub. W innym wywiadzie stwierdził, że jak spojrzą oni w lustro, to będą wiedzieli o co chodzi. W Wybrzeżu nie zostawili tego bez komentarza i opublikowali oświadczenie zdradzające kulisy odejścia Fajfera, w którym jednocześnie zapewniają, że nie mają wobec żużlowca zaległości finansowych.ZOBACZ SKŁAD ZDUNEK WYBRZEŻA GDAŃSK NA SEZON 2019

fot. instagram.com/ofr_161/?hl=pl
Oskar Fajfer rozstał się ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk po trzech latach jazdy w tym klubie. Pożegnanie zamieścił w sobotę na Instagramie. Treść pożegnania zamieszczamy na zdjęciu obok. Następnie pojawił się tekst o Fajferze na oficjalnej stornie klubu Start Gniezno, gdzie przeniósł się żużlowiec. Tam znajdziemy taką wypowiedź.

- To, że odchodzę z Gdańska, to nie jest do końca tylko moja przyczyna. Dałem wybór tamtejszym działaczom. Można powiedzieć, że sami spowodowali to, że opuszczam klub. Nie chciałbym się zagłębiać w szczegóły. Dałem im pierwszeństwo do rozmów. Nie wykorzystali tego, skupili się na czymś innym i teraz mogą winić tylko siebie - mówi Fajfer.
Do tego została jeszcze opublikowana wypowiedź żużlowca, który rozmawiał z portalem Sportowefakty.pl: "Mówi się, że mądrzejsi nic nie mówią, więc wnioski każdy powinien wyciągnąć sobie sam. Ale rąbka tajemnicy mogę uchylić. Wybrzeżu bardzo zależało, abym został i jeśli ktoś twierdzi inaczej, to po prostu kłamie. Dałem im szansę, spotykaliśmy się na rozmowach, ale pewne tematy nie zostały zamknięte i tutaj też kibice pewnie będą się domyślać o co chodzi. Jak działacze spojrzą w lustro, to już będą wiedzieć dlaczego mnie w Gdańsku nie ma"ZAGŁOSUJ: KTO JEST NAJWIĘKSZYM WZMOCNIENIEM WYBRZEŻA?

Nieoficjalnie mówi się, że Fajfer poczuł się dotknięty tym, że dla Wybrzeża priorytetem były negocjacje z Kacprem GomólskimKrystianem Pieszczkiem. A kiedy było już pewnym, że ta dwójka dołączy do drużyny, nie chciał pogodzić się z rolą jednego z trzech w rotacji polskich żużlowców.

Na wypowiedzi Fajfera postanowili zareagować w gdańskim klubie. Wybrzeże wydało oświadczenie, w którym stwierdza, że rzeczywiście chciało przedłużyć umowę z Fajferem. Z drugiej strony zwraca uwagę także na wyniki żużlowca z trzech ostatniej sezonów, z których wynika, że ona pikowała. Średnia punktowa Fajfera w Wybrzeżu wynosiła kolejno: 2,091, 1,813 i 1,762 pkt.

W klubie podkreślają również, że nie ma mowy o żadnych zaległościach finansowych wobec żużlowca, co mogą sugerować jego wypowiedzi.

Oświadczenie Zarządu GKŻ Wybrzeże na temat zakończenia współpracy z Oskarem Fajferem.
W nawiązaniu do wypowiedzi prasowych byłego już zawodnika GKŻ Wybrzeże, Oskara Fajfera pragniemy wyrazić nasze zdumienie i zaskoczenie. Zakończony właśnie sezon był trzecim rokiem współpracy pomiędzy zawodnikiem a naszym klubem. Współpracy, która przez zdecydowaną większość czasu układała się poprawnie, ale obecnie jej formuła się wyczerpała. Obie strony znają powody rozstania, jednakże uważamy, że niezależnie od wszystkiego należy sobie podać ręce i rozejść się w zgodzie, bo w żużlowym świecie jeszcze niejednokrotnie się spotkamy.

Niestety, wobec wylewanych od kilku dni żali i oskarżeń ze strony Oskara Fajfera zmuszeni jesteśmy zabrać głos. Nie możemy bowiem pozwolić na szkalowanie klubu przez zawodnika, który w Gdańsku traktowany był niemalże jak wychowanek. Od trzech lat budowę krajowej formacji rozpoczynaliśmy od Oskara nie bacząc na jego wahania formy, problemy sprzętowe czy częste kontuzje. Niestety, okazywane mu coraz większe zaufanie nie przekładało się na wynik sportowy, który rokrocznie okazywał się gorszy, a liczba słabych spotkań przewyższała ilość tych dobrych. Znając powody zawirowań formy Oskara, postanowiliśmy w tegorocznym okresie transferowym zmienić koncepcję budowy krajowej formacji naszego zespołu przypisując rolę liderów innym zawodnikom, natomiast dla niego pozostawiając rolę zawodnika walczącego o skład. Oczywiście tylko teoretycznie, ponieważ realnie i tak zawsze wszystko weryfikuje postawa na torze. Spotkało się to z dużym rozczarowaniem zawodnika, który wyraził opinię, iż nie wyobraża sobie rywalizacji o miejsce w składzie. Mimo tego po kilku rozmowach udało nam się ustalić warunki kontraktu na sezon 2019, a do finalizacji rozmów miało dojść w piątek 12 października w Gdańsku. Mimo potwierdzenia spotkania dzień wcześniej w godzinach porannych, w czwartek wieczorem Oskar odwołał swój przyjazd jako powód podając dużą ilość ofert na rynku dla polskich zawodników. Od tamtej wiadomości nie składaliśmy zawodnikowi ponownej propozycji startów w Gdańsku i nie kontaktowaliśmy się z nim ponownie.

Podsumowując pragniemy zaznaczyć, że GKŻ Wybrzeże od dłuższego czasu nie posiada żadnych finansowych ani niefinansowych zobowiązań wobec Oskara Fajfera. Wbrew krążącym opiniom na zawodnika nie została nałożona żadna kara i nie zgadzamy się na sugestie, że o rozstaniu decydowała nierzetelność klubu. W naszej ocenie jedynym powodem jest strach zawodnika przed rywalizacją o miejsce w podstawowym składzie. Jednocześnie pragniemy zapewnić, że mimo zakończenia współpracy nadal będziemy kibicować byłemu kapitanowi Zdunek Wybrzeże w żużlowej karierze. Jesteśmy przekonani, że jeśli Oskar Fajfer upora się ze swoimi problemami i właściwie poukłada priorytety stawiając na profesjonalną karierę, będzie w stanie pokazać na żużlowym torze pełnię możliwości. Jednocześnie apelujemy o zakończenie dialogu poprzez media, bo żadnej ze stron nie jest to potrzebne. Powodzenia w dalszej karierze!

Opinie (63) 9 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

data meczu: 04.04.2020

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
:
Unia Tarnów
mecz ligowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Emil P. 12 33 91.7%
2. Jerzy Giernatowski 12 33 91.7%
3. Ryszard Kupidura 12 33 91.7%
4. Robert Jaworski 12 33 91.7%
5. Stefan Radlicki 12 33 91.7%

Tabela końcowa

Nice 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 PGG ROW Rybnik
2 Arged Malesa Ostrovia
3 Car Gwarant Start Gniezno
4 Unia Tarnów
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
6 Lokomotiv Daugavpils
7 Orzeł Łódź
  • Awans do ekstraligi: PGG ROW Rybnik
  • udział w barażach o awans: Ostrovia
  • udział w barażach o utrzymanie: Orzeł Łódź
  • awans z II ligi: Polonia Bydgoszcz

Playoff

Półfinały
PGG ROW Rybnik
1 miejsce po rundzie zasadniczej
94
Agred Malesa TŻ Ostrovia
2 miejsce po rundzie zasadniczej
90
Unia Tarnów
4 miejsce po rundzie zasadniczej
76
Car Gwarant Start Gniezno
3 miejsce po rundzie zasadniczej
89
Finał
PGG ROW Rybnik
zwycięzca półfinału 1
93
Agred Malesa TŻ Ostrovia
zwycięzca półfinału 2
87

Terminarz

04.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Unia Tarnów
03.08 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 48:42 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!
27.07 (sob) godz.20:15 Unia Tarnów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
30.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 47:43 Lokomotiv Daugavpils LIVE!
15.06 (sob) godz.16:15 Arged Malesa Ostrovia 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!

Najczęściej czytane